Nicorette Spray

miejsce
w rankingu

19

Nicorette Spray
3.24
opinii: 41

Zapoznaj się z ulotką Nicorette Spray

Download icon Zobacz ulotkę
Nicorette Spray

Nicorette Spray to produkt leczniczy dostępny w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego jest nikotynowy nałóg.

Produkt polecany jest dla osób, które pragną rzucić palenie i zmniejszyć objawy związane z odstawieniem papierosów, w tym głód nikotynowy. 

W składzie preparatu znajduje się substancja czynna - nikotyna. Substancja ta początkowo stanowi zamiennik papierosów w czasie ich odstawienia, poprzez dostarczanie niewielkiej ilości nikotyny do organizmu. Dzięki temu zapobiega wystąpieniu objawów odstawiennych.

Po pewnym czasie kontynuowania nikotynowej terapii zastępczej (NTZ) nikotyna zmniejsza chęć zapalenia papierosa. Należy jednak zaprzestać cakowitego palenia papierosów w okresie trwania kuracji.

Zapoznaj się z ulotką Nicorette Spray

Download icon Zobacz ulotkę
Nicorette Spray

Skład:

Składniki produktu leczniczego Nicorette Spray:

substancja czynna nikotyna. Jedna dawka dostarcza 1 mg nikotyny.
pozostałe składniki glikol propylenowy, etanol bezwodny, trometanol, poloksamer 407, glicerol, wodorowęglan sodu, lewomentol, aromat miętowy, aromat chłodzący, sukraloza, acesulfam potasowy, kwas solny (10%) (do ustalenia pH 9) i woda oczyszczona.

 

Palenie tytoniu

Palenie tytoniu

Co byśmy nie uważali na ten temat musimy zdawać sobie sprawę z tego, że palenie zabija. Jest to zabijanie, które jest powolne jednak konsekwentne.... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Nicorette Spray należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Nicorette Spray należy stosować w jamie ustnej. Podczas stosowania należy zaprzestać jedzenia i picia przez pewien czas.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego uzależnione jest od etapu rzucania nałogu:

Etap Okres stosowania Instrukcja stosowania
1 1-6 tydzień

W chwili głodu nikotynowego zastosować jedną dawkę. Jeśli głód nikotynowy nie zmniejsza się, przyjąć drugą dawkę. Dawkę uwzględnić ilością wypalanych dziennie papierosów, np. 15 papierosów = 15 dawek. Stosować co 1/2-1 h. 

Nie stosować więcej niż 2 dawki jednocześnie lub 4 dawki na godzinę przez 16 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 64 dawki w ciągu 16 godzin.

2 7-9 tydzień Sukcesywnie zmniejszać ilość przyjmowanych dawek, tak, by w 9 tygodniu osiągnąć połowę średniej ilości stosowanych w 1. etapie dawek. 
3 10-12 tydzień Nadal zmniejszać ilość przyjmowanych dawek. W 12. tygodniu stosowania ilość dawek na dobę nie powinna przekraczać 4. Zaprzestać stosowania, gdy ilość dawek będzie wynosiła 2-4.

Nie stosować leku inaczej niż to zostało opisane. 

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Nicorette Spray.

Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia a także u osób niepalących. Nicorette Spray należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Produkt jest niewskazany w ciąży i w okresie karmienia piersią. Jednocześnie też zwraca się uwagę na to, że palenie papierosów w ciąży może być szkodliwe zarówno dla przyszłej mamy jak i dziecka. Nikotyna przenika do mleka matki. 

Należy zachować ostrożność w przypadku zapalenia przełyku, chorób serca, cukrzycy, bólów w klatce piersiowej, wysokiego ciśnienia tętniczego i innych. 

Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb mcneil

Postać:

spray

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Kalikst 2018-09-11 09:03

  Gdybym tylko mógł cofnąć czas... nie sięgnąłbym wtedy po papierosy. Teraz prowadzę trudną walkę z nałogiem. Próbowałem zwalczyć pokusę na różne sposoby. Niestety bez większych efektów. Odkryłem Nicorette Spray . Chyba widziałem ten produkt w reklamie w tc. Zacząłem stosować, żeby go sprawdzić. Po tygodniu ochota na papierosa była znacznie mniejsza. Będę stosował dalej w oczekiwaniu na efekty.

 • Paweł 2018-08-28 11:24

  Póki co działa, ale wypaliło mi pysk...

 • Jordan 2018-08-20 22:12

  Od wielu lat palę papierosy. Zaczyna mnie to już przyprawiać o zły stan. Chcę rzucić ale to nie takie proste. Wziąłem w aptece Nicorette Spray . Przekonamy się, czy rozwiąże mój związek z nałogiem:)

 • Opinia użytkownika 2018-08-19 22:05

  Postanowiłam, że w tym roku rzucę swój wieloletni nałóg nikotynowy. Obawiam się trochę, jak to będzie, ale ma mi w tym pomóc Nicorette Spray . Ten specyfik stosowało kilku bliskich znajomych. Dzięki niemu można pożegnać się z papierosami.

 • Janusz 2018-07-18 12:35

  Rzucenie fajek było moją w pełni świadomą i dobrowolną decyzją. miałem dość tego churchlania, zniszczonych zębów, wiecznie nieświeżego oddechu i pożółkłej skóry. Początkowo było trudno. Paliłem większość swojego życia, co jest odpowiedzią samą w sobie. Nicorette Spray kupiły mi dzieci i naprawdę nie żałuję ;)

 • Na dobrej drodze 2018-07-13 09:40

  Używam od kilku dni i działa. Paliłem 27 lat . Po zastosowaniu, faktycznie myśl o zapaleniu , dosłownie się rozpływa. Oczywiście podstawą jest nastawienie psychiczne i dla niektórych przeliczenie ROCZNYCH kosztów zakupu fajek. W moim wypadku 8400zł. Spray oczywiście uzależnia także, dlatego trzeba mieć to na uwadze i zmniejszać częstotliwość stosowania. Nikt nie powiedział że będzie łatwo, ale też nikt się nie urodził z fajką w ustach. I na koniec. Nie wiem czy ktoś zauważył ale dużo opinii jest tutaj "kupionych" i przy różnych specyfikach napisane są one identycznie. To "pracownicy " z ogłoszeń typu " Chcesz zarobić w sieci ...? " Staje się to plagą przy internetowych opiniach , pomijając fakt że piszący opinię nie mieli nawet w ręku danego produktu.

 • Sylwia G 2018-06-14 12:43

  Spray ten uzależnia. Nie pale juz 18 miesięcy...ale i tak uważam, ze warto sie uzależnić od czystej nikotyny niż substancji smolistych 😊 to jest moje zdanie 😎 po kilku tygodniach spray sprawia, że się przyzwyczajamy do niego i organizm szuka czegoś innego. Polecam na zamianę nicorette spary/ z NiQuitin minis 1.5g Powodzenia 🤗

 • Ambroży 2018-04-20 00:01

  Próbowaliśmy z partnerem wszystkiego: gumy - sensacje żołądkowe. Plastry - działało ale bolały mnie stawy. Spray wypala ryja i pozbawia smaku. Dopiero po obcięciu środkowych palców i kciuków przestaliśmy palić bo nie ma jak trzymać papierosa

 • Iwan 2018-03-13 21:45

  Odkąd pamiętam palę papierosy. Na tę chwilę w moim życiu nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Jak to? Chciałbym zmienić coś i dążę do tego, by rzucić fajki. Wiem, że może być ciężko. Zakupiłem już Nicorette Spray . Środek ten ma pomóc mi przezwyciężyć nałóg.

 • Opinia użytkownika 2017-12-30 19:48

  Poważna przeprawa z tym nikotynowym głodem ... Staram się już kolejny raz i ufam , że tym razem to już na zawsze . Sprawiłem sobie Nicorette Spray wydaje się ok. Jest tak?

 • Anatol 2017-09-23 08:01

  I znowu chcę zapomnieć o fajkach. Nicorette Spray zawodzi brakiem skuteczności podzielcie się przykładem czegoś, co faktycznie działa!!!

 • Mac 2017-08-29 08:58

  Rzeczywiście niweluje głód nikotynowy. Ale uzależnienie istnieje nadal. Ja stosuję nicorette od 3 m-cy, ale nadal muszę go używać. zastanawiam się jak długo można stosować?

 • wojtek 2017-08-21 11:33

  pomogl

 • Łukasz 2017-08-19 19:59

  Pierwszy raz od 20 lat nie palę 4 dni z rzędu. Dla mnie rewelacja. Jestem dobrej myśli tylko ciekawe czy nie popadne z nałogu w nałóg. Ten spray pewnie też uzależnia

 • wojtek 2017-07-27 08:53

  jeżeli bardzo chcesz to pomaga

 • Mansfet 2017-07-05 21:14

  Nicorette Spray to preparat z którym może Ci się wreszcie udać! Myślę że naprawdę działa.

 • Dina 2017-06-17 18:52

  Chyba żartujecie! Zakupiłam Nicorette Spray i kompletnie nie zauważyłam różnicy! Rzucanie palenia miało być łatwiejsze Nicorette Spray ale to nic nie daje! Totalnie nie polecam.

 • iwona 2017-03-15 23:07

  za drogo

 • Ewa 2017-02-23 11:33

  pomaga zwalczyć nałóg tytoniowy ale uzależnia

 • Opinia użytkownika 2017-01-13 17:11

  Na mnie działa dużo lepiej niż plastry. Nie wiem czemu ale naprawdę potwornie piecze język po zastosowaniu, masakrycznie ciężko wytrzymać.

 • Sandra 2016-11-17 14:12

  Super, mi pomogło na poczatku rzucania palenia. Już nie palę od 3 miesiecy

 • Michał 2016-08-13 16:04

  Paskudne gówno, które pali w ustach tak bardzo, że aż łzawią mi oczy. Myślałem, że się przyzwyczaję ale za 4 razem było to samo, bardzo nieprzyjemne przez co raczej sprawia, że bierzesz kolejnego szluga, "bo to i tak nie ma sensu". Nie polecam.

 • Robson 2016-08-10 12:13

  Spray odrzuca od palenia , ale jak psiuknąłem i wziąłem wdech pierwszy raz to przytkało mnie jak po spirytusie :D Nie pale już drugi dzień polecam :)

 • Ewka 2016-07-13 08:56

  Spray działa, zaczyna odrzucać mnie od papierosów. Na początku stosowania pojawiała się chętka na dymka ale zniknęła. Zaczęłam kurację 2 tygodnie temu i ciągle nie zużyłam całego opakowania. Wcześniej stosowałam plastry ale nie dawały takiego efektu i ciągle chciało mi się palić.

 • anonim 2016-05-26 21:43

  jak ktoś jest uzależniony to spray nie pomoże

 • Opinia użytkownika 2016-03-23 15:24

  Skutecznie pozbawia mnie ochoty na papierosa

 • Harold 2015-04-01 12:34

  Spray pomaga mi skutecznie zapomnieć o nawyku do sięganie po papierosa, dobrze,że pozwala mi to szybko poczuć się lepiej i troszkę zrelaksować !

 • Wanda 2015-03-18 18:30

  Po kilku dniach odczuwałam mniejsze uczucie sięgnięcia po papierosa i to poprzez ten spray + nastawienie psychiczne. Można z tym rzucić palenie tylko trzeba chcieć!

 • Kocur 2015-03-05 13:03

  Nie sprawdziło mi się to po prostu.

 • Basia 2015-02-16 13:18

  Sama nie wiem. Zniechęca mnie przede wszystkim mało dyskretna forma spreju, co dla kobiety spędzającej w pracy mnóstwo czasu jest bardzo niekomfortowe.

 • Olo 2015-01-21 23:41

  Psikam już tydzień i czuję, że może coś dobrego z tego być. Oczywiście, nie zdecydowałbym się na użycie tego spreja w pracy czy przy kumplach, bo to straszny obciach

 • Kamil 2015-01-21 23:34

  Kolejny szajs na który dałem się nabrać. Ludki, pomóżcie, czy jest coś na rynku naprawdę skutecznego na rzucenie?

 • Wider 2015-01-06 18:49

  Niedobry sprej, nie wiem czy ten sprey jest w ogóle komuś potrzebny. Nie wiem jak to może zastępować papierosa ;/ Nie polecam!

 • Mamik 2015-01-06 13:04

  Na mnie to działa i jestem zadowolony, że powstają takie spreye. Teraz nie mam ochoty na papierosy i stają się one dla mnie obojętne. Tak powinno być polecam!

 • Palacz 2014-12-23 18:08

  Mi nie pomogło, wolę jednak plastry albo tabletki

 • Nikotyniarz 2014-12-23 14:57

  Na mnie akurat areozol lepiej działa niż gumy. Szybko i skutecznie można zaadaptować tak jakby papierosa i nie czuje się uzależnienia. Dla mnie to jest najlepsze na rynku na uzależnienie od nikotyny.

 • Fajna firma 2014-12-21 18:27

  Nie polecam! Nie wiem ile oni tego szajsu stworzą. Przecież to bez sensu aby była guma, plastry i do tego jeszcze aerozol. No bez sensu! Kpina!

 • Opinia użytkownika 2014-12-13 11:59

  również polecam plastry tej firmy

 • Adam 2014-11-19 16:50

  na mnie podziałały plastry. Sprey to porażka

 • Asia 2014-11-19 16:49

  Mi z kolei ten sprej pomógł rzucić, ale zawiera nikotynę, a to od niej jesteśmy uzależnieni. Jakbym miała jeszcze raz rzucać to wybrałam bym coś bez nikotyny, bo przez to, że nicorette zawiera nikotynę męczyłam się znacznie dłużej niż powinnam.

 • Nie polecam 2014-11-19 16:48

  Nicorette Spray i inne tego typu wynalazki nie działają i nie będą działać. Nie ma czegoś takiego jak lek na alkoholizm więc nie ma też leku na palenie. Nasz nałóg siedzi u nas w głowie i jeżeli sami się nie zmotywowujemy, to żadne spreje, tabletki, plastry czy zastrzyki nie pomogą. Wiem, bo sam próbuje rzucić od 12 lat, a testowałem chyba wszystko...

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Nicorette Spray

  Download icon Zobacz ulotkę
  Nicorette Spray

  Skład:

  Składniki produktu leczniczego Nicorette Spray:

  substancja czynna nikotyna. Jedna dawka dostarcza 1 mg nikotyny.
  pozostałe składniki glikol propylenowy, etanol bezwodny, trometanol, poloksamer 407, glicerol, wodorowęglan sodu, lewomentol, aromat miętowy, aromat chłodzący, sukraloza, acesulfam potasowy, kwas solny (10%) (do ustalenia pH 9) i woda oczyszczona.

   

  Palenie tytoniu

  Palenie tytoniu

  Co byśmy nie uważali na ten temat musimy zdawać sobie sprawę z tego, że palenie zabija. Jest to zabijanie, które jest powolne jednak konsekwentne.... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Produkt leczniczy Nicorette Spray należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Lek Nicorette Spray należy stosować w jamie ustnej. Podczas stosowania należy zaprzestać jedzenia i picia przez pewien czas.

  Zalecane dawkowanie produktu leczniczego uzależnione jest od etapu rzucania nałogu:

  Etap Okres stosowania Instrukcja stosowania
  1 1-6 tydzień

  W chwili głodu nikotynowego zastosować jedną dawkę. Jeśli głód nikotynowy nie zmniejsza się, przyjąć drugą dawkę. Dawkę uwzględnić ilością wypalanych dziennie papierosów, np. 15 papierosów = 15 dawek. Stosować co 1/2-1 h. 

  Nie stosować więcej niż 2 dawki jednocześnie lub 4 dawki na godzinę przez 16 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 64 dawki w ciągu 16 godzin.

  2 7-9 tydzień Sukcesywnie zmniejszać ilość przyjmowanych dawek, tak, by w 9 tygodniu osiągnąć połowę średniej ilości stosowanych w 1. etapie dawek. 
  3 10-12 tydzień Nadal zmniejszać ilość przyjmowanych dawek. W 12. tygodniu stosowania ilość dawek na dobę nie powinna przekraczać 4. Zaprzestać stosowania, gdy ilość dawek będzie wynosiła 2-4.

  Nie stosować leku inaczej niż to zostało opisane. 

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Nicorette Spray.

  Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia a także u osób niepalących. Nicorette Spray należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

  Produkt jest niewskazany w ciąży i w okresie karmienia piersią. Jednocześnie też zwraca się uwagę na to, że palenie papierosów w ciąży może być szkodliwe zarówno dla przyszłej mamy jak i dziecka. Nikotyna przenika do mleka matki. 

  Należy zachować ostrożność w przypadku zapalenia przełyku, chorób serca, cukrzycy, bólów w klatce piersiowej, wysokiego ciśnienia tętniczego i innych. 

  Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb mcneil

  Postać:

  spray

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - rzucanie palenia

  NiQuitin Mini

  4.1811 opinii:
  NiQuitin Mini to lek dostępny w postaci tabletek do ssania. Preparat rekomendowany jest dla...
  czytaj dalej »

  Nicorette Icy White Gum

  4.011 opinii:
  Lek Nicorette Icy White Gum wskazana jest w podczas rzucania palenia oraz...
  czytaj dalej »

  Niko-Lek (Niccorex) MINT

  3.9416 opinii:
  Niko-Lek (Niccorex) MINT to produkt leczniczy w postaci gum do żucia, przeznaczony dla...
  czytaj dalej »

  Desmoxan

  3.9292 opinii:
  Desmoxan to produkt leczniczy dostępny w postaci kapsułek twardych. Produkt ten wskazany jest do...
  czytaj dalej »

  TABEX

  3.8561 opinii:
  TABEX to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek powlekanych do stosowania w celu leczenia...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Na receptę:
  Nie