Ranking

Wróć do wszystkich rankingów
Reumatyzm

Reumatyzm

Czym jest reumatyzm?

Wielu osobom doskwierają częste bóle stawów, które niekiedy są nie do wytrzymania i nagłe obniżenie sprawności fizycznej – mogą być to objawy reumatyzmu, na który cierpi coraz to większa ilość osób. Choroba ta dotyka zarówno stawy, jak i nasz układ ruchu, co zazwyczaj objawia się przewlekłym zapaleniem stawów, a także tkanek, za co odpowiedzialne są prostaglandyna oraz histamina, czyli substancje wytwarzane przez nasz organizm. Bardzo ważne jest, aby jak najszybciej reagować i nie ignorować boli stawów, ponieważ może to doprowadzić do trwałego ubytku na naszym zdrowiu, sprawność fizyczna ulegnie znacznemu pogorszeniu, a powrót do zdrowia może okazać się niemożliwy.

 • 1

  Dip Rilif

  4.625 opinii: 13

  Dip Rilif to lek, który dostępny jest w formie żelu. Żel wykazuje działanie... czytaj więcej

 • 2

  Aromatol

  4.435 opinii: 23

  Aromatol jest koncentratem stworzonym po to, aby możliwe było przygotowanie roztworu... czytaj więcej

 • 3

  Voltaren Express

  4.255 opinii: 8

  Sunstancją czynną w preparacie Voltaren Express jest diklofenak potasu, zaliczany do grupy... czytaj więcej

 • 4

  Aleve

  4.135 opinii: 8

  Lek Aleve może być stosowany przy grypie oraz przeziębieniu, wykazuje działanie... czytaj więcej

 • 5

  Litozin Forte

  4.05 opinii: 10

  Litozin Forte to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat przeznaczony jest dla... czytaj więcej

 • 6

  Artivit

  3.945 opinii: 16

  Artivit to suplement diety dostępny w postaci fiolek. W składzie preparatu znajdują się niezwykle... czytaj więcej

 • 7

  Ascalcin PLUS

  3.865 opinii: 7

    Ascalcin Plus jest jednym z tych leków, którego siła wiąże się ze... czytaj więcej

 • 8

  Cormega 1000

  3.755 opinii: 8

  Cormega 1000 to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat w szczególności... czytaj więcej

 • 9

  Voltaren Acti

  3.715 opinii: 7

    Voltaren Acti to jeden z preparatów, które są zalecane w przypadku... czytaj więcej

 • 10

  Naxii

  3.695 opinii: 16

  Naxii to wyjątkowy lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym.... czytaj więcej

 • Jak radzić sobie z tą chorobą?

  Póki nie znaleziono sposobu na pozbycie się reumatyzmu z naszego ciała należy radzić sobie innymi sposobami, mało kto wie, że sami jesteśmy sobie w stanie pomóc nawet bez zażywania jakichkolwiek leków. Jak to uczynić? Dobrym pomysłem są na przykład wszelkiego rodzaju masaże, które mają korzystny wpływ nie tylko  na nasze mięśnie, ale również na stawy. W taki sposób jesteśmy w stanie powstrzymać rozwój reumatyzmu i pracować nad powrotem do całkowitej formy.

  Istnieje wiele środków farmakologicznych, dzięki którym możemy złagodzić objawy towarzyszące reumatyzmowi, jednak nie powstał jeszcze jeden konkretny lek, który pozwalałby na całkowite wyleczenie. Choroba dotyka coraz więcej osób, w większości są to kobiety, dlatego już od najmłodszych lat musimy dbać o kondycję naszych stawów oraz układu ruchowego. Poza bólami stawów możemy odczuwać także nieprzyjemne ograniczenia ruchów w okolicach bolących stawów, jednak współczesne leki potrafią szybko uśmierzyć ból w przeciwieństwie do tych, które jeszcze kilkanaście lat temu miały więcej skutków ubocznych, niż przynosiły korzyści.

  Skąd bierze się reumatyzm?

  Ciężko jednoznacznie określić przyczyny powstawania reumatyzmu i zapalenia stawów, wszystko zależne jest od czynników zewnętrznych, które mają bezpośredni wpływ na nasz organizm. Badania dowodzą, że negatywny wpływ mają nawet szkodliwe czynniki środowiska, możemy też mieć predyspozycje genetyczne, choć nie oznacza to, że powinniśmy się poddać i zwalać winę na wszystko. Sami jesteśmy w stanie wiele zmienić i to już od pierwszych lat naszego życia. W jaki sposób? Przede wszystkim odpowiednia dieta – bardzo ważne jest, aby spożywać każdego dnia odpowiednie ilości składników odżywczych, w tym przypadku szczególnie liczy się wapń, który jest budulcem naszych kości i wzmacnia je. Jeśli zdarzą się sytuacje, w których dziecko rozchoruje się, nie zwlekajmy z wizytą u lekarza – im szybciej pozbędziemy się choroby, tym mniej groźne konsekwencje spotkają malucha. Jeśli sprawę zaniedbamy i zwykłe przeziębienie przerodzi się w długotrwałą chorobę możemy spodziewać się trwałych uszczerbków na zdrowiu naszego dziecka i ogólnym osłabieniu jego organizmu.

  Jakie objawy są najczęściej spotykane?

  Oprócz ciągłych bóli stawów możemy mieć do czynienia z ciągłym zmęczeniem, niewyspaniem, rozdrażnieniem, a nawet stanami depresyjnymi –mało kto myśli wtedy, że takie objawy w połączeniu z bardzo silnym bólem stawów mogą oznaczać właśnie reumatyzm. Jeśli nie podejmiemy żadnego działania, nasze złe samopoczucie będzie się pogłębiać i wykluczymy się kompletnie z aktywnego życia. Dlatego pamiętajmy, by zapewnić sobie nie tylko właściwe leczenie, ale również odpowiednią ilość ruchu. Nie muszą to być wymęczające treningi, wystarczy lekka aktywność fizyczna by wzmocnić nasze kości i stawy. Nie zapominajmy o masażach, które mają bardzo korzystne działanie na osoby dotknięte reumatyzmem, ponadto niezwykle skuteczne są terapie ciepłem oraz zimnem, elektroterapia, czyli metoda leczenia, która wykorzystuje prąd elektryczny czy magnetoterapia stymulująca przemianę materii w naszych tkankach. Dbając o to unikniemy w przyszłości kłopotów  z sercem, płucami, nerkami, czy układem nerwowym, które wiążą się z przewlekłym reumatoidalnym zapaleniem stawów. A wtedy może okazać się, że jest dla nas już za późno.