Zapoznaj się z ulotką Theraflu Extragrip

Download icon Zobacz ulotkę
Theraflu Extragrip

Theraflu Extragrip to lek dostępny w postaci proszku do sporządzenia roztworu doustnego. Lek Theraflu Extragrip stosuje się w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.

Substancją czynną proszku jest paracetamol, chlorowodorek fenylefryny oraz maleininan feniraminy. Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, a chlorowodorek fenylefryny zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Maleininan feniraminy łagodzi objawy stanów uczuleniowych, do których może należeć przekrwienie lub świąd błony śluzowej zatok i nosa oraz uciążliwe kichanie.

Wskazaniem do stosowania preparatu są objawy grypy i przeziębienia. Roztwór doustny radzi sobie z bólem głowy, gorączką, bólami kostno-stawowowymi oraz bólami mięśni. Działa także na takie objawy choroby jak przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i zatok, kichanie oraz dreszcze.

Ciągła senność – co jest przyczyną?

Ciągła senność – co jest przyczyną?

Wiele kobiet odczuwa ciągłe zmęczenie i senność, nawet w przypadku gdy na sen poświęcają wystarczająco dużo czasu. Co zatem może być przyczyną tego... Czytaj więcej

Skład:

W składzie preparatu Theraflu Extragrip znajdują się następujące substancje:

substancje czynne paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg
pozostałe składniki sacharoza, acesulfam potasowy, żółcień chinolinowa (E 104), żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan

Dawkowanie:

Produkt Theraflu Extragrip należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Theraflu Extragrip należy spożywać doustnie, po wcześniejszym rozpuszczeniu w szklance gorącej, ale nie wrzącej wody, 1 saszetki produktu. Spożyć po wystygnięciu. 

Zalecane dawkowanie produktu dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to jednorazowo - zawartość 1 saszetki. Jeśli zajdzie taka konieczność, dawkę można przyjąć ponownie po 4-6 godzinach. Maksymalna dawka dobowa to 3-4 saszetki.

Uwaga! Jeśli po upływie 5 dni od rozpoczecia stosowania leku objawy choroby nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku utrzymywania się gorączki dłużej niż 3 dni po rozpoczęciu leczenia, również należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Theraflu Extragrip.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Przeciwwskazane jest stosowanie proszku u osób, które przyjmują lub przyjmowały w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy.

Pacjenci z guzem chromochłonnym nadnerczy, wysokim ciśnieniem tętniczym, jaskrą z wąskim kątem przesączania, nadczynnością tarczycy oraz chorobą serca nie powinny stosować tego leku. Podobnie osoby stosujące trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, doustnie leki sympatykomimetyczne oraz leki beta-adrenolityczne, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Produkt leczniczy Theraflu Extragrip należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb gsk

Postać:

proszek

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Tymoteusz 2018-01-15 17:03

    Jak tylko odczuwam jakieś dolegliwości związane ze stanem podgorączkowym, kaszel, katar i inne tym podobne, to wiem, że coś zaczyna się dziać i że nie mogę bagatelizować tego, co dzieje się wewnątrz mnie. Zwykle kończy się przeziębieniem, w gorszym przypadku grypą, więc staram się temu przeciwdziałać i od razu biorę Theraflu Extragrip, bo trafia w źródło problemu i skutecznie się z nim rozprawia.

  • Kamila 2018-01-15 12:34

    Theraflu Extragrip to mój numer jeden w okresie przeziębienia lub grypy! Szczególnie teraz, kiedy jestem znacznie mocniej podatna na zachorowania, to chętnie sięgam po ten produkt! Dlaczego? Ponieważ naprawdę szybko i skutecznie działa na wszystkie objawy choroby! Radzi sobie nawet z gorączką! jak dla mnie to najlepszy lek!

  • Aureli 2018-01-01 17:45

    Od kilku lat pracuję w ogromnej hali produkcyjnej. Każdego dnia rozładowuję ciężki towar. Mam ogromny ból wszystkich mięśni. Ukojeniem okazał się produkt Theraflu Extragrip ... Koi ból. Jest skuteczny.

  • Donat 2017-10-15 18:54

    Gdy ciężko mi się oddycha przez nos, to zazwyczaj używam właśnie Theraflu Extragrip

  • Opinia użytkownika 2017-09-05 20:35

    Theraflu Extragrip jest ok i działa na silny ból!

  • Angelina 2017-07-18 20:17

    Najczęściej biorę Theraflu Extragrip na grypę! Nie mam czasu na tkwienie w łóżku. Theraflu Extragrip pozwala mi wygrać z grypą:)

  • Marlena 2017-07-16 17:24

    Próbowałam dużo specyfików wszystkie były kiepskie. Ostatnio kupiłam Theraflu Extragrip . Od razu pomaga!!!

  • Dezydery 2017-07-13 10:22

    Ta pogoda jest okropna. Znowu chory :< Próbuję Theraflu Extragrip . Oby zadziałało...

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Theraflu Extragrip

    Download icon Zobacz ulotkę
    Theraflu Extragrip

    Theraflu Extragrip to lek dostępny w postaci proszku do sporządzenia roztworu doustnego. Lek Theraflu Extragrip stosuje się w leczeniu objawów przeziębienia i grypy.

    Substancją czynną proszku jest paracetamol, chlorowodorek fenylefryny oraz maleininan feniraminy. Paracetamol wykazuje działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, a chlorowodorek fenylefryny zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Maleininan feniraminy łagodzi objawy stanów uczuleniowych, do których może należeć przekrwienie lub świąd błony śluzowej zatok i nosa oraz uciążliwe kichanie.

    Wskazaniem do stosowania preparatu są objawy grypy i przeziębienia. Roztwór doustny radzi sobie z bólem głowy, gorączką, bólami kostno-stawowowymi oraz bólami mięśni. Działa także na takie objawy choroby jak przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa i zatok, kichanie oraz dreszcze.

    Ciągła senność – co jest przyczyną?

    Ciągła senność – co jest przyczyną?

    Wiele kobiet odczuwa ciągłe zmęczenie i senność, nawet w przypadku gdy na sen poświęcają wystarczająco dużo czasu. Co zatem może być przyczyną tego... Czytaj więcej

    Skład:

    W składzie preparatu Theraflu Extragrip znajdują się następujące substancje:

    substancje czynne paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg
    pozostałe składniki sacharoza, acesulfam potasowy, żółcień chinolinowa (E 104), żółcień pomarańczowa, maltodekstryna M100, krzemionka koloidalna uwodniona, naturalne aromaty cytrynowe, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian dwuwodny, wapnia fosforan

    Dawkowanie:

    Produkt Theraflu Extragrip należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Sposób i droga podania: produkt leczniczy Theraflu Extragrip należy spożywać doustnie, po wcześniejszym rozpuszczeniu w szklance gorącej, ale nie wrzącej wody, 1 saszetki produktu. Spożyć po wystygnięciu. 

    Zalecane dawkowanie produktu dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to jednorazowo - zawartość 1 saszetki. Jeśli zajdzie taka konieczność, dawkę można przyjąć ponownie po 4-6 godzinach. Maksymalna dawka dobowa to 3-4 saszetki.

    Uwaga! Jeśli po upływie 5 dni od rozpoczecia stosowania leku objawy choroby nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku utrzymywania się gorączki dłużej niż 3 dni po rozpoczęciu leczenia, również należy skontaktować się z lekarzem.

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Theraflu Extragrip.

    Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Przeciwwskazane jest stosowanie proszku u osób, które przyjmują lub przyjmowały w ciągu ostatnich 14 dni inhibitory monoaminooksydazy.

    Pacjenci z guzem chromochłonnym nadnerczy, wysokim ciśnieniem tętniczym, jaskrą z wąskim kątem przesączania, nadczynnością tarczycy oraz chorobą serca nie powinny stosować tego leku. Podobnie osoby stosujące trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, doustnie leki sympatykomimetyczne oraz leki beta-adrenolityczne, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

    Produkt leczniczy Theraflu Extragrip należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie produktu. 

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb gsk

    Postać:

    proszek

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeziębienie

    Fiorda - Na Podrażnione Gardło i Krtań

    4.867 opinii:
    Naturalne składniki zawarte w produkcie Fiorda wspomagają prawidłowe...
    czytaj dalej »

    Vicks VapoRub

    4.867 opinii:
    Vicks VapoRub to lek w postaci maści. Wskazaniem do stosowania maści Vicks VapoRub są...
    czytaj dalej »

    L 52

    4.8513 opinii:
    L52 to lek homeopatyczny dostępny w postaci kropli do podawania doustnie. Krople przeznaczone są...
    czytaj dalej »

    Koper Włoski Fix

    4.836 opinii:
    Koper Włoski Fix to preparat leczniczy w postaci ziół do zaparzania w...
    czytaj dalej »

    Calcium z witaminą C

    4.836 opinii:
    Calcium z witaminą C to suplement diety dostępny w postaci tabletek musujących. Tabletki te...
    czytaj dalej »

    Trachisan

    4.836 opinii:
    Trachisan to lek dostępny w postaci pastylek. Produkt leczniczy wskazany jest w...
    czytaj dalej »

    DISNEMAR dla Dorosłych

    4.810 opinii:
    DISNEMAR dla Dorosłych to wyrób medyczny wskazany do nawilżania i codziennej higieny...
    czytaj dalej »

    Ascodan

    4.810 opinii:
    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Althaeae

    4.789 opinii:
    Althaeae to lek dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla...
    czytaj dalej »

    Prenalen Gardło

    4.758 opinii:
    Suplement diety Prenalen Gardło to pastylki do ssania dla kobiet w ciąży i karmiących...
    czytaj dalej »