Pasta wybielająca – ranking najlepszych produktów

Ranking - pasta wybielająca Pasta wybielająca – ranking najlepszych produktów

Dodano: 10-08-2018

O tym, że o zęby należy dbać, wie każdy z nas. Mycie zębów wspiera szkliwo, wzmacnia zęby, pomaga zlikwidować zalegające resztki pokarmu oraz przywrócić świeży uśmiech. A to z pewnością duży komfort, zwłaszcza, jeśli czeka nas ważna rozmowa. Coraz więcej osób, poza higieną jamy ustnej, zwraca także uwagę, by kupowana pasta do zębów miała właściwości wybielające. Poniżej prezentujemy ranking produktów o tym właśnie działaniu.

Mycie zębów a ich biel

Mycie zębów to nieodzowny element codziennej higieny, zaraz obok higieny całego ciała. Mycie zębów jest czynnością tak zautomatyzowaną i rutynową że niemalże wykonuje się ją niczym odruch bezwarunkowy. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że o zęby należy dbać i nieustannie przypominają nam o tym reklamy telewizyjne, pokazując aktorki i aktorów ze śnieżnobiałym uśmiechem - marzeniem chyba każdej osoby.

Świeży oddech to podstawa. Dzięki niemu można prowadzić długie dyskusje i nie martwić się, że rozmówca odejdzie od nas z niesmakiem. Nieprzyjemny zapach z ust nie jest jednak niczym obcym. Dotyczy on każdego człowieka bez wyjątku, jednak u niektórych jest on odczuwalny bardziej, u innych mniej. Wszystko zależy od tego, co się je, czy zęby myje się dokładnie oraz z jaką częstotliwością się to wykonuje. Do nieprzyjemnego zapachu przyczyniają się np. resztki pokarmu, które rozkładają się w jamie ustnej, a także ślina, która, jako enzym trawienny, aktywizuje ten właśnie proces.

Poza nieprzyjemnym zapachem z ust coraz więcej osób skarży się na ich niewystarczającą biel. Dodać należy, że bez względu na to, jak bardzo byśmy dbali o zęby, nie jesteśmy w stanie naturalnie i bez wspomagaczy zapewnić im takiej bieli, jaką prezentują znani i lubiani w telewizji, czasopismach i internecie. Nie chodzi wyłącznie o to, że świat prezentowany w mediach jest wyidealizowany, ale że te osoby, jako m.in. liderzy opinii, bardzo często korzystają z kosztownych zabiegów, które mają na celu przywrócić im tzw. gwiazdorski uśmiech.

Co wpływa na kolor zębów?

Zaleca się, aby myć zęby po każdym posiłku, a jeśli nie jest to możliwe, to aby pamiętać o tym, by zęby myć rano i wieczorem. Rzadko zdarza się, aby ktokolwiek nosił przy sobie szczoteczkę do zębów, a w ciągu dnia zęby nieustannie narażone są na oddz