Zapoznaj się z ulotką Gripex

Download icon Zobacz ulotkę
Gripex

Gripex jest wieloskładnikowym lekiem w postaci tabletek, stosowanym w celu doraźnego leczenia objawów przeziębienia i grypy, a także stanów grypopodobnych, jak suchy kaszel, katar oraz wysoka temperatura ciała.

Niniejszy lek może być przyjmowany przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat, w celu doraźnego i krótkotrwałego leczenia objawów pojawiających się podczas grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych, jak również podczas zapalenia zatok przynosowych.

Gripex zwalcza nieprzyjemne objawy towarzyszące wyżej wymienionym stanom, takie jak katar, gorączka, kaszel, ból gardła, ból głowy oraz bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Lek zawiera w swojej formulacji trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę oraz dekstrometorfan. Dzięki temu wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwkaszlowe. Stosowanie leku Gripex powala na udrożnienie przewodów nosowych (odblokowuje zatkany nos), zmniejsza obrzęk, przekrwienie i ilość produkowanej wydzieliny śluzowej. 

22 zmiany, które sprawią, że twoje życie stanie się o wiele lepsze w nowym roku

22 zmiany, które sprawią, że twoje życie stanie się o wiele lepsze w nowym roku

Jeśli uważasz, że postanowienia noworoczne pozbawione są sensu - mylisz się. Być może Tobie w przeszłości nie udało się osiągnąć wcześniej... Czytaj więcej

Skład:

Składniki Gripex są następujące:

- substancjami czynnymi leku są:

paracetamol 325 mg w 1 tabletce
pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg w 1 tabletce
dekstrometorfanu bromowodorek 10 mg w 1 tabletce

- pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:

rdzeń tabletki celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, krzemionka koloidalna, kwas stearynowy, powidon, krospowidon
otoczka tabletki (Opadry II Orange Y-22-13204): hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol, polidekstroza, triacetyna, żółcień pomarańczowa (E 110), Allura red AC (E 129)
tusz do nadruku (Opacode Black S-1-17823): szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), alkohol N-butylowy, alkohol izopropylowy, amonu wodorotlenek, glikol propylenowy

Dawkowanie:

Tabletki Gripex należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Gripex należy przyjmować doustnie, popijając lek wodą.

 Zalecane dawkowanie:

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Ilość dawek na dobę Max. dawka dobowa
dorośli i dzieci >12 lat 1-2 tabletki 3-4 8 tabletek
dzieci 6-12 lat 1 tabletka 3-4 4 tabletki

Uwaga! W czasie przyjmowania niniejszego produktu leczniczego nie należy spożywać alkoholu.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Gripex.

Lek Gripex należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. Lek nie powinien być zażywany przez osoby, u których zdiagnozowano niewydolność nerek lub wątroby. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest również m.in astma oskrzelowa, choroba alkoholowa, choroba niedokrwienna serca oraz ciężka postać nadciśnienia tętniczego.

Nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia oraz przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Niniejszy lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze do 25 stopni Celsjusza. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb us pharmacia

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Bogusław 2018-01-12 09:02

  Dajcie znać czy wg was Gripex istotnie sprawdza się tak jak mówią... Hmm...ja u siebie na tą chwilę jeszcze nie widzę cudów...

 • Goska 2017-12-06 18:25

  Przed chwilą wzięłam Gripex, bo nic innego w domu nie znalazłam, a czuję się jakoś niewyraźnie. Nie wiem w sumie czy to grypa czy przeziębienie czy jeszcze coś innego. okaże się za chwilę. Gripex zawsze pomaga u mnie na pierwsze objawy choroby, ale mam takie dziwne przeczucie, że tym razem dopadło mnie coś innego... No nic, zobaczymy, życzcie mi zdrówka!

 • Mateusz 2017-11-09 15:55

  Gripex to dla mnie numer jeden i to wcale nie dlatego, że jest po prostu dobrze rozreklamowany i wszędzie można go kupić, ale dlatego, że polecił mi go znajomy lekarz. Kiedy byliśmy na wyprawie - zaczęło mnie coś łapać, a wiadomo - na wyprawie nie ma czasu na chorowanie. Wtedy własnie ten znajomy polecił mi, żebym zażył Gripex. Jestem wielkim przeciwnikiem brania leków, a już w szczególności w tabletkach, ale jak polecił to się "skusiłem". Dał mi sporą dawkę + rutinoscorbin. Na drugi dzień byłem jak nówka sztuka, gotowy do dalszej jazdy. Ale trzeba przyznać, że cały wieczór i noc pociłem sie niemiłosiernie - było widać, że organizm pozbywa się choroby!

 • Gilda 2017-10-20 17:20

  Stosowałam już najróżniejsze produkty wszytskie były średnie. Ostatnio kupiłam Gripex . Od razu pomaga!!!

 • Marta 2017-10-16 14:46

  Gripex uważałam i uważam od zawsze za flagowy i najbardziej rozpoznawalny lek na grypę w naszym kraju. Nie ukrywam, że dysponuję szeroką wiedzą medyczną, co pozwala mi na lepsze rozeznanie składu i działania poszczególnych preparatów i z tego względu mam innego faworyta, który wykazuje to samo działanie i jest nieco tańszy. Stąd, mimo braku wad produktu - 4 gwiazdki dla Gripexu.

 • karolina 2017-10-12 15:17

  Kiedyś nie wiedziałam nawet co to jest Gripex, a teraz jest moją pierwszą pomocą jak tylko czuję, że jakieś choróbsko się za mnie próbuje zabrać. Wpadłam na niego kiedy szukałam sposobu na choroby, które swego czasu łapały mnie cały czas, a pracowałam zadaniowo, dlatego każda choroba automatycznie sprawiała, że moje zarobki spadały. Podchwyciłam że Gripex w połączeniu z rutinoscorbinem mogą zdziałać cuda - i tak też się stało u mnie. jak tylko czuję, że mnie coś bierze to biorę właśnie to połączenie i choroba rezygnuje po pierwszym dniu.

 • Sandra 2017-10-02 21:23

  Zawsze pomaga zarówno przy przeziębieniu, jak i grypie. Spełnia swoje zadanie

 • Pius 2017-09-05 14:55

  Jeśli Gripex nie da rady na mój ból to się załamię.

 • Opinia użytkownika 2017-08-25 09:54

  Jak mam katar, to najczęściej używam właśnie Gripex

 • Klementyna 2017-08-23 22:11

  Zawsze kupuję Gripex jak mnie rozkłada grypa. Nie mogę pozwoilć sobie na leżenie w łóżku. Gripex jest dla mnie dużym wsparciem

 • Milena 2017-05-19 13:06

  Jak dla mnie jest to niezastąpiony produkt na przeziębienie! jak tylko czuję, że coś mnie chwyta to biorę własnie gripex + rutinoscorbin, i zawsze wygrywam z chorobą!

 • FIona 2015-03-31 21:48

  Wczoraj czułam, że coś mnie bierze, taki ogólny ból mięśni. To spowodowało, że wzięłam gripex - zadziałał i dzisiaj już nie czułam żadnego bólu i dyskomfortu.

 • Idzik 2015-03-26 21:05

  Wszechobecne są ta tabletki, no naprawdę. A skuteczności to im jednak brakuje i to dużo, sam nie wiem czemu zawdzięczają swoja renomę.

 • Vader 2015-03-25 19:21

  Często podczas średniej gorączki stosuje Gripex bo pomaga i można w ten sposó efektywnie wniwelować ból. Kontroluje moje ciało i nadaje mu siły do walki!

 • Fiver 2015-03-25 19:18

  Moja cała rodzina z tego korzysta. Nie znamy innego leku niż ten! To jest pioner na rynku i polecam tylko go!

 • Tripox 2015-03-25 18:42

  Dla mnie gripex jest środkiem z którego najlepiej korzystać podczas przeziębienia. Działa rewelacyjnie i nie mam do niego żadnych uwag :)

 • Zeus 2015-03-19 21:23

  Wszystko tylko nie Gripex!!! Miałem po tym drgawki, pewnie przypadek jeden na milion ale siekło mnie konkretnie!

 • Homard 2015-03-18 18:00

  Zawsze kiedy czuje, że zaczyna mnie boleć głowa to chce to skontrolować i udaje mi się to dzięki Gripexowi! Po 5 minutach już czuć inny efekt, polecam!

 • Kajtuś 2015-03-16 18:35

  Gdy idzie o gorączkę i tego typu podobne sprawy to jak najbardziej polecam! Moim zdaniem nie ma czegoś lepszego, z tego też powodu jak najbardziej polecam każdemu. Co więcej, warto wspomnieć iż w ten sposób będziemy mogli także pozbyć się wszystkich objawów ubocznych.

 • Mumio 2015-03-09 20:46

  Bardzo łagodna postać Gripexu, dal mnie trochę zbyt łagodna żeby ja w pełni docenić, może macie inne zdanie.

 • Hanol 2015-03-08 19:14

  Miej życie pod kontrolą. Teraz jak coś się dzieje to można skutecznie sobie pomoc i poradzić sobie z tym w kilka minut. Lek działa tylko jest troszkę za drogii i czasami można długo czekać na efekt, ale na ogól jest dobry!

 • Patifas 2015-03-07 14:48

  Zauważyłem szybki efekt. Można śmiało mieć go w swojej skrytce i w szybki sposób pokonać niechciany ból głowy. Dlaczego ma on rujnować nam życie i piękne chwile?

 • Kamos 2015-03-03 21:36

  Zawsze i wszędzie mam ten lek, ponieważ nigdy nie wiemy co może nam się przydarzyć podczas korzystania z owego środka. Działa i jestem z niego bardzo zadowolony.

 • Miro 2015-02-22 16:22

  Ostatnio zaczynała łapać mnie grypa i nie mogłem szybko poradzić sobie właśnie z gorączką nie wiem dlaczego tak się stało, jednak okazało się to totalną klapą i dlatego nie polecam tego środka nikomu. Szkoda jest kasy..

 • Sasza 2015-02-17 20:47

  Daję nawet 6 za wszechobecność, Niełatwo przejść obojętnie wobec tego leku, zwłaszcza że grypa zaczyna łapać znienacka i często nie mamy siły wlec się do apteki żeby coś wybierać innego.

 • Eryk 2015-02-16 21:04

  Przyzwyczaiłem się do Gripexu ale szczerze mówiąc chyba biorę go bez przekonania. Popatrzę sobie jak wyjdą te rankingi i może zdążę się zasugerować przed następną chorobą.

 • Fifi 2015-02-09 13:28

  Pomaga i na ból i zwalczyć temperaturę, a ta w grypie rośnie błyskawicznie i totalnie rozkłada człowieka na łopatki.

 • Myszon 2015-02-05 22:44

  Dobre tabletki na grypę, jednakże musująca wersja tego leku moim skromnym zdaniem jest trochę lepiej skuteczna i szybciej jest reakcja na lek.

 • Nawik 2015-01-08 12:19

  Tydzień temu chorowałem bardzo ciężko i teraz niestety mam bardzo duże problemy z tym samym, ten lek mi nie pomógł i nie ukoił mojego bólu. Jak dla mnie on nie działa dobrze!

 • Igor 2015-01-06 12:29

  Niestety nie działa na bardzo silne bóle, pomaga tylko i wyłącznie na lekkie bóle, które bardzo szybko przechodzą nawet same. Nie polecam

 • Untex 2015-01-01 18:22

  Używam gripex kilka razy w tygodniu i bardzo dobrze mi się go stosuje, ponieważ mogę w prosty sposób pozbyć się leku i już nie odczuwać tyle zmęczenia oraz problemów zdrowotnych.

 • Kościasty 2014-12-31 15:40

  Często stosuje Gripex na przeziębienie, dzięki niemu mogę w prosty oraz szybki sposób pozbyć się bólu. Polecam!

 • Utix 2014-12-19 23:21

  Świetny kompleksowy lek, który aplikuje podczas każdego mojego przeziębienia - bardzo szybko pomaga, na reakcje nie trzeba czekać więcej niż godzinę.

 • Filip 2014-11-25 11:41

  Po gripex sięgam zawsze jak mnie zaczyna coś rozkładać. Jestem zadowolony

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Gripex

  Download icon Zobacz ulotkę
  Gripex

  Gripex jest wieloskładnikowym lekiem w postaci tabletek, stosowanym w celu doraźnego leczenia objawów przeziębienia i grypy, a także stanów grypopodobnych, jak suchy kaszel, katar oraz wysoka temperatura ciała.

  Niniejszy lek może być przyjmowany przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat, w celu doraźnego i krótkotrwałego leczenia objawów pojawiających się podczas grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych, jak również podczas zapalenia zatok przynosowych.

  Gripex zwalcza nieprzyjemne objawy towarzyszące wyżej wymienionym stanom, takie jak katar, gorączka, kaszel, ból gardła, ból głowy oraz bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

  Lek zawiera w swojej formulacji trzy substancje czynne: paracetamol, pseudoefedrynę oraz dekstrometorfan. Dzięki temu wykazuje działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwkaszlowe. Stosowanie leku Gripex powala na udrożnienie przewodów nosowych (odblokowuje zatkany nos), zmniejsza obrzęk, przekrwienie i ilość produkowanej wydzieliny śluzowej. 

  22 zmiany, które sprawią, że twoje życie stanie się o wiele lepsze w nowym roku

  22 zmiany, które sprawią, że twoje życie stanie się o wiele lepsze w nowym roku

  Jeśli uważasz, że postanowienia noworoczne pozbawione są sensu - mylisz się. Być może Tobie w przeszłości nie udało się osiągnąć wcześniej... Czytaj więcej

  Skład:

  Składniki Gripex są następujące:

  - substancjami czynnymi leku są:

  paracetamol 325 mg w 1 tabletce
  pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg w 1 tabletce
  dekstrometorfanu bromowodorek 10 mg w 1 tabletce

  - pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:

  rdzeń tabletki celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, krzemionka koloidalna, kwas stearynowy, powidon, krospowidon
  otoczka tabletki (Opadry II Orange Y-22-13204): hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol, polidekstroza, triacetyna, żółcień pomarańczowa (E 110), Allura red AC (E 129)
  tusz do nadruku (Opacode Black S-1-17823): szelak, żelaza tlenek czarny (E 172), alkohol N-butylowy, alkohol izopropylowy, amonu wodorotlenek, glikol propylenowy

  Dawkowanie:

  Tabletki Gripex należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Sposób i droga podania: produkt leczniczy Gripex należy przyjmować doustnie, popijając lek wodą.

   Zalecane dawkowanie:

  Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Ilość dawek na dobę Max. dawka dobowa
  dorośli i dzieci >12 lat 1-2 tabletki 3-4 8 tabletek
  dzieci 6-12 lat 1 tabletka 3-4 4 tabletki

  Uwaga! W czasie przyjmowania niniejszego produktu leczniczego nie należy spożywać alkoholu.

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Gripex.

  Lek Gripex należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. Lek nie powinien być zażywany przez osoby, u których zdiagnozowano niewydolność nerek lub wątroby. Przeciwwskazaniem do zastosowania leku jest również m.in astma oskrzelowa, choroba alkoholowa, choroba niedokrwienna serca oraz ciężka postać nadciśnienia tętniczego.

  Nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia oraz przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

  Niniejszy lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze do 25 stopni Celsjusza. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu.

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb us pharmacia

  Postać:

  tabletka

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeziębienie

  Fiorda - Na Podrażnione Gardło i Krtań

  4.867 opinii:
  Naturalne składniki zawarte w produkcie Fiorda wspomagają prawidłowe...
  czytaj dalej »

  L 52

  4.8513 opinii:
  L52 to lek homeopatyczny dostępny w postaci kropli do podawania doustnie. Krople przeznaczone są...
  czytaj dalej »

  Koper Włoski Fix

  4.836 opinii:
  Koper Włoski Fix to preparat leczniczy w postaci ziół do zaparzania w...
  czytaj dalej »

  Calcium z witaminą C

  4.836 opinii:
  Calcium z witaminą C to suplement diety dostępny w postaci tabletek musujących. Tabletki te...
  czytaj dalej »

  Trachisan

  4.836 opinii:
  Trachisan to lek dostępny w postaci pastylek. Produkt leczniczy wskazany jest w...
  czytaj dalej »

  DISNEMAR dla Dorosłych

  4.810 opinii:
  DISNEMAR dla Dorosłych to wyrób medyczny wskazany do nawilżania i codziennej higieny...
  czytaj dalej »

  Ascodan

  4.810 opinii:
  Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
  czytaj dalej »

  Althaeae

  4.789 opinii:
  Althaeae to lek dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla...
  czytaj dalej »

  Tabcin Trend

  4.758 opinii:
  Tabcin Trend to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich do stosowania w celu łagodzenia...
  czytaj dalej »

  Prenalen Gardło

  4.758 opinii:
  Suplement diety Prenalen Gardło to pastylki do ssania dla kobiet w ciąży i karmiących...
  czytaj dalej »