Ranking

Wróć do wszystkich rankingów
Grzybica

Grzybica

Grzybica stóp co to takiego?

Grzybica stóp jest bardzo zaraźliwą chorobą zakaźną, która dotyka ludzi i zwierzęta.  Wywołana jest przez kontakt stopy z mikroskopijnymi grzybami. Zakażenie wywołuje ok. 200 z 250 tys gatunków grzybów. Ponieważ najczęściej dotyka ona sportowców, często grzybica stóp nazywana jest “stopą atlety”.

 • 1

  Proftin-M

  4.55 opinii: 2

  Proftin-M to preparat dostępny w postaci zasypki. Preparat rekomendowany jest dla osób,... czytaj więcej

 • 3

  Clotrimazolum GSK

  4.05 opinii: 1

  Clotrimazolum GSK to lek dostępny w postaci kremu. Preparat przeznaczony jest do stosowania... czytaj więcej

 • 6

  Acifungin Forte

  4.05 opinii: 1

  Acifungin Forteto lek, który dostępny jest w formie płynu o działaniu przeciwbakteryjnym i... czytaj więcej

 • 9

  Oliprox to lakier przeciwgrzybiczy do paznokci. Preparat dostępny jest w postaci wodnistego żelu.... czytaj więcej

 • 10

  Krem Steper

  3.895 opinii: 9

  Krem Steper skutecznie chroni przez zakażeniem grzybiczym, łagodząc powstałe podrażnienia... czytaj więcej

 • Objawy grzybicy stóp.

  Obecnie co piąty polak miał lub będzie miał grzybicę stóp. Jeśli ta nieprzyjemność dotknie też nas nie powinniśmy mieć problemów z jej rozpoznaniem. Grzybica zaczyna się od zaczerwienienia skóry stóp, a gdy grzyby usadowią się w skórze dochodzi też obrzęk oraz uczucie swędzenia i pieczenia. Grzybica zazwyczaj pojawiają się między piątym a czwartym palcem, a następnie rozwija się dalej między kolejnymi palcami. Jeśli nie zaczniemy walczyć z grzybicą, nasza skóra zacznie pękać i łuszczyć się. Długo bagatelizowana grzybica stóp doprowadza do tego, że skóra zaczyna odchodzić sporymi płatami. Dlatego nie warto zwlekać z rozpoczęciem leczenia, ponieważ nie tylko wygląda to nieestetycznie ale jest to bardzo nieprzyjemne i powoduje spory dykomfort.

  Kiedy już grzybica pojawi się w naszym domu to trzeba się liczyć z tym, że bardzo szybko możemy się nią podzielić z domownikami. Grzyby roznoszą się łatwo, za pośrednictwem pilnika, myjki, ręcznika czy butów osoby, która z tym problemem się zmaga. Łatwiej mogą się zarazić takie osoby, które przyjmują antybiotyki oraz leki hormonalne oraz osoby z obniżoną odpornością. Często ten problem będzie dotyczył takich osób, które są dodatkowo chore na AIDS, cukrzycę, choroby układowe czy takie związane z immunoagresją. Niekiedy problem może dotyczyć ludzi starszych a także kobiet w ciąży. 

  OBJAWY GRZYBICY STÓP

  Grzybica będzie widoczna tak naprawdę gołym okiem, dlatego nie będzie problemu by ją zobaczyć. Gdy tylko dojdzie do zakażenia zmiany na skórze będą od razu widoczne. I dalej wędrują po naszych stopach. Zazwyczaj pojawiają się między piątym a czwartym palcem a potem dalej się rozwijają między kolejnymi palcami. To właśnie między palcami grzybica będzie się rozwijała najlepiej. Dlatego właśnie tam pojawia się w pierwszej kolejności. Problem taki będzie prowadził do tego, że skóra będzie wyglądać nieestetycznie. Naskórek, który zostaje zaatakowany stanie się białawy, nieco bardziej wilgotny. Problem jednak nie będzie związany tylko z nieestetycznym wyglądem. Trzeba się liczyć z tym, że zaczną się pojawiać zaczerwienienia, mogą się tworzyć pęcherzyki, w których zacznie gromadzić się ropa. Wszystko zaczyna swędzieć i pachnie nieprzyjemnie. 

  Rodzaje choroby:

  Grzybica międzypalcowa- pojawiają się między piątym a czwartym palcem, a następnie rozwija się dalej między kolejnymi palcami.

  Grzybica złuszczająca- skóra podeszwy stopy rogowacieje i złuszcza się. 

  Grzybica potnicowa- pojawiają się liczne pęcherze na podeszwie stopy, a skóra tam  staje się czerwona.

  Leczenie grzybicy

  Walkę z grzybicą najlepiej zacząćod razu, gdy tylko zobaczymy, że coś się dzieje. Szybko zaatakowana grzybica będzie łatwa do pokonania. Możemy zastosować preparaty na grzybicę stóp, które dostępne są w aptekach bez recepty lub udac się do lekarza. Preparaty, które obecnie oferowane są na naszym rynku są w stanie skutecznie walczyć z grzybicą. Środki o najlepszym działaniu gwarantują pokonanie problemu w ciągu 14 dni, a jednocześnie zapobiegają nawrotom choroby. 

  Większości przypadków stosowanie maści będzie wystarczające. Najlepiej stosować ją na noc. Przed zastosowaniem należy bardzo dokładnie umyć stopy i osuszyć je dbając szczególnie o przestrzenie między palcami. Gdy mamy już osuszone stopy można nałożyć na suche miejsca bardzo cienką warstwę maści. Po zabiegu należy dokładnie umyć ręce wodą z mydłem.