Ranking

Wróć do wszystkich rankingów
Grypa

Grypa

Objawy grypy

Objawy sygnalizujące grypę zawsze pojawiają się nagle. W zdecydowanej większości przypadków jest to kaszel, ból gardła, wysoka gorączka, katar, bóle zarówno mięśni, jak i stawów, ból głowy, nudności, uczucie wyczerpania, zmęczenia i rozbicia, dreszcze, intensywne pocenie się. Grypa to choroba, która naprawdę zwala z nóg. Osoby, które zaatakowała, czują się chore, nie są w stanie pracować ani podejmować się żadnego intensywnego wysiłku. Jak postępować w sytuacji, kiedy dokuczają nam pojedyncze objawy choroby?

 • 1

  Sambucol Immuno Forte

  5.05 opinii: 1

  Sambucol Immuno Forte to preparat dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności... czytaj więcej

 • 3

  Paragrippe

  5.05 opinii: 1

  Paragrippe to preparat dostępny w postaci tabletek. Paragrippe to środek homeopatyczny... czytaj więcej

 • 5

  Pelavo

  5.05 opinii: 1

  Pelavo to lek dostępny w formie syropu. Lekarze zalecają swoim pacjentom przyjmować syrop Pelavo... czytaj więcej

 • 6

  Vitrum D3 forte

  4.55 opinii: 2

  Vitrum D3 forte to środek, w którego składzie znajduje się niezwykle cenna witamina D3.... czytaj więcej

 • 7

  L 52

  4.55 opinii: 2

  L 52 to preparat dostępny w postaci kropli. Krople przeznaczone są dla pacjentów,... czytaj więcej

 • 8

  Apap Przeziębienie Fast

  4.55 opinii: 2

  Apap Przeziębienie Fast to preparat dostępny w postaci tabletek musujących. Preparat w... czytaj więcej

 • 9

  FluControl MAX

  4.55 opinii: 2

  FluControl MAX to preparat dostępny w postaci tabletek. Preparat w szczególności... czytaj więcej

 • 10

  Tabcin Trend

  4.55 opinii: 2

  Tabcin Trend to lek dostępny w postaci kapsułek. Tabletki Tabcin Trend rekomendowane są dla... czytaj więcej

 • Gorączka

  Terminem tym określa się wzrost ciepłoty ciała powyżej określonych wartości. Za temperaturę normalną uważa się tą wynoszącą od 36,5 do 37 stopni. Ta od 37 do 38 stopni określana jest jako stan podgorączkowy, zaś temperatura ciała przekraczająca 38 stopni to gorączka. Trzeba wiedzieć, że zbicie gorączki nie sprawia, że infekcja znika. W przypadku, kiedy temperatura ciała przekracza 38,5 stopnia zaleca się sięgnięcie po środki, które obniżają gorączkę. Zalicza się do nich między innymi paracetamol oraz ibuprofen. 

  Katar

  Po środki obkurczające błonę śluzową nosa warto sięgnąć od razu po wystąpieniu pierwszych objawów, które związane są z zaburzeniem drożności nosa. Są to środki takie, jak fenylefryna oraz pseudoefedryna. 

  Kaszel

  To jeden z tych objawów, które pojawiają się w przypadku stanów zapalnych dróg oddechowych. W kaszel mokry ma na celu usunięcie z dróg oddechowych substancji drażniących, wydzieliny oraz najróżniejszych ciał obcych. Kaszel suchy, który pojawia się najczęściej na początku infekcji, jest zupełnie nieproduktywny. Nie przyczynia się w żaden sposób do oczyszczenia dróg oddechowych, a sprawia jedynie, że organizm osoby chorej jest męczony. W przypadku kaszlu suchego sięgnąć należy po leki, które zawierają dekstrometorfan. Skutecznie i naprawdę szybko łagodzi on kaszel tego rodzaju. 

  Jak walczyć z chorobą, kiedy w tym samym czasie występuje kilka objawów?

  W takim przypadku rozwiązaniem okazuje się być kuracja o charakterze kompleksowym, która składać powinna się z leków wykazujących działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, udrażniające górne drogi oddechowe i likwidujące niezwykle męczący kaszel suchy. Kurację warto uzupełniać lekami specjalistycznymi, które dzisiaj znajdują się na rynku. Zalicza się do nich na przykład Gripex NOC. Takie środki zawierają w swoim składzie nie tylko substancje pomagające zwalczać katar, kaszel i obniżające gorączkę, ale również środki, dzięki którym zasypianie jest ułatwione. Zalicza się do nich chlorfeniramina. W efekcie leczenie przebiega szybciej i jest dużo bardziej skuteczne.