Zapoznaj się z ulotką Nurofen Zatoki

Download icon Zobacz ulotkę
Nurofen Zatoki

Podmiot odpowiedzialny:

RECKITT

Thumb reckitt benckiser

Postać:

tabletka

Opis:

Nurofen Zatoki to lek dostępny w postaci tabletek powlekanych. Tabletki Nurofen Zatoki, ze względu na zawarty w preparacie ibuprofen, wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Preparat zaleca się stosować w celu złagodzenia przykrych objawów przeziębienia i grypy. Nurofen Zatoki zmniejsza obrzęk oraz przekrwienie błony śluzowej nosa; pozytywnie wpływa na zatoki oraz udrożnia nos. Tabletki wpływają także na ilość wydzieliny.

Zdrowy tryb życia cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością

Zdrowy tryb życia cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością

Można powiedzieć, że obecnie panuje moda na bycie „fit”. Ale czy na pewno wiemy na czym dokładnie to polega? Czytaj więcej

Skład:

Substancjami czynnymi leku Nurofen Zatoki są: ibuprofen oraz chlorowodorek pseudoefedryny.


Substancje pomocnicze zawarte w preparacie to: fosforan wapnia, celuloza mikrokrystaliczna, powidon, kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu; hypromeloza, talk, Opaspray Yellow M-IF-6168 (hypromeloza, dwutlenek tytanu (E171), lak z żółcienią chinolinową (E 104), lak z żółcienią pomarańczową (E 110)) lub Mastercote Yellow FA 0156 (hypromeloza, dwutlenek tytanu (E171), lak z żółcienią chinolinową (E 104), lak z żółcienią pomarańczową (E 110)); Opacode S-1-277001 (szelak, tlenek żelaza czarny (E 172), glikol propylenowy). 

Dawkowanie:

Dawkowanie Nurofenu Zatoki powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce. Zalecana dzienna dawka leku Nurofen Zatoki do spożycia w ciągu dnia:


- Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dawka początkowa wynosi 2 tabletki. Następnie, w razie potrzeby, od jednej do dwóch tabletek co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż sześć tabletek (1200 mg ibuprofenu i 180 mg pseudoefedryny chlorowodorku) w ciągu doby.
- Osoby w podeszłym wieku: nie jest konieczna specjalna modyfikacja dawkowania, o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby. Wtedy dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie. 

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu.

Preparatu nie należy stosować u kobiet ciąży i karmiących piersią. Nurofen Forte należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Kup w sklepie

Artykuły wybrane dla Ciebie

Właściwości orzechów pekan

Właściwości orzechów pekan

Czytaj artykuł
Woda filtrowana - czy warto ją pić?

Woda filtrowana - czy warto ją pić?

Czytaj artykuł
8 najlepszych źródeł błonnika

8 najlepszych źródeł błonnika

Czytaj artykuł

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Olka 2017-03-21 13:51

    Jeden z najlepszych leków na zatoki: jeszcze nie zdarzyło się tak, by mi nie pomógł.

  • wiktor 2016-04-07 13:49

    na jedno pomoże na drugie zaszkodzi...

  • Olaf 2015-03-15 18:36

    Cała seria nurofenu nie pozwala mi się jakoś zregenerować. Zatoki to mój wielki problem i dlatego nie lubię nurofenu, że mi nigdy nie pomógł :(

  • Czynniki uzależnienia od alkoholu u ludzi młodych

    Czynniki uzależnienia od alkoholu u ludzi młodych

    Czytaj artykuł
    Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów? cz. 2

    Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów? cz. 2

    Czytaj artykuł
    Zumba - fitness, odchudzanie i świetna zabawa!

    Zumba - fitness, odchudzanie i świetna zabawa!

    Czytaj artykuł
  • Hiare 2015-03-12 16:20

    Niestety zatoki zawsze mi uskwierają w okresie zimowym i to mnie denerwuje! Szkoda, że tak to działa, jednak nurofen zatoki to profesjonalista i wie jak należy sobie z tym poradzić. Daje 5/5 bo to rzeczywiście działa i cena również jest odpowiednia!

  • Kamila 2015-03-11 11:17

    Zawsze biorę Nurofen na ból i pewnie tak już pozostanie, bo nie ma po co zmieniać na gorsze, prawda?;)

  • Dariusz 2015-02-17 16:00

    Ból zatok jest bardzo specyficzny, a leki brane popularnie na ból głowy nie zawsze są w stanie sprostać takiemu problemowi. Polecam Nurofen zatoki.

  • Igor 2015-02-09 21:14

    Nurofen Zatoki niestety jakoś na mnie nie działa i nie mogę w prosty sposób podejść do właściwej terapii, gdyż ciągle i tak boli mnie głowa. Nie wiem juz co robić dalej z tym...

  • Opinia użytkownika 2015-02-09 19:13

    Najlepszy na silny ból

  • Klaudia 2014-12-23 20:21

    Od pewnego czasu pojawiły się u mnie zatoki był to pierwszy raz i nie wiedziałam co zrobić. Zakupiłam nurofen zatoki i jestem bardzo zadowolona z tego zakupu. Zauważyłam szybką poprawę za bardzo dobrą cenę.

  • Unera 2014-12-22 22:17

    Osobiście jest to dla mnie najlepszy lek jaki mógłby istnieć. Pomaga mi w każdej sytuacji podczas dnia czy nocy. Szybko działa i odblokowuje noc!

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Nurofen Zatoki

    Download icon Zobacz ulotkę
    Nurofen Zatoki

    Podmiot odpowiedzialny:

    RECKITT

    Thumb reckitt benckiser

    Postać:

    tabletka

    Opis:

    Nurofen Zatoki to lek dostępny w postaci tabletek powlekanych. Tabletki Nurofen Zatoki, ze względu na zawarty w preparacie ibuprofen, wykazują działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Preparat zaleca się stosować w celu złagodzenia przykrych objawów przeziębienia i grypy. Nurofen Zatoki zmniejsza obrzęk oraz przekrwienie błony śluzowej nosa; pozytywnie wpływa na zatoki oraz udrożnia nos. Tabletki wpływają także na ilość wydzieliny.

    Zdrowy tryb życia cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością

    Zdrowy tryb życia cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością

    Można powiedzieć, że obecnie panuje moda na bycie „fit”. Ale czy na pewno wiemy na czym dokładnie to polega? Czytaj więcej

    Skład:

    Substancjami czynnymi leku Nurofen Zatoki są: ibuprofen oraz chlorowodorek pseudoefedryny.


    Substancje pomocnicze zawarte w preparacie to: fosforan wapnia, celuloza mikrokrystaliczna, powidon, kroskarmeloza sodowa, stearynian magnezu; hypromeloza, talk, Opaspray Yellow M-IF-6168 (hypromeloza, dwutlenek tytanu (E171), lak z żółcienią chinolinową (E 104), lak z żółcienią pomarańczową (E 110)) lub Mastercote Yellow FA 0156 (hypromeloza, dwutlenek tytanu (E171), lak z żółcienią chinolinową (E 104), lak z żółcienią pomarańczową (E 110)); Opacode S-1-277001 (szelak, tlenek żelaza czarny (E 172), glikol propylenowy). 

    Dawkowanie:

    Dawkowanie Nurofenu Zatoki powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce. Zalecana dzienna dawka leku Nurofen Zatoki do spożycia w ciągu dnia:


    - Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dawka początkowa wynosi 2 tabletki. Następnie, w razie potrzeby, od jednej do dwóch tabletek co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż sześć tabletek (1200 mg ibuprofenu i 180 mg pseudoefedryny chlorowodorku) w ciągu doby.
    - Osoby w podeszłym wieku: nie jest konieczna specjalna modyfikacja dawkowania, o ile nie jest zaburzona czynność nerek lub wątroby. Wtedy dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie. 

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu.

    Preparatu nie należy stosować u kobiet ciąży i karmiących piersią. Nurofen Forte należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Artykuły wybrane dla Ciebie

    Właściwości orzechów pekan

    Właściwości orzechów pekan

    Czytaj artykuł
    Woda filtrowana - czy warto ją pić?

    Woda filtrowana - czy warto ją pić?

    Czytaj artykuł
    8 najlepszych źródeł błonnika

    8 najlepszych źródeł błonnika

    Czytaj artykuł

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - zatoki

    Sinufast

    4.9314 opinii:
    Sinufast to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego dostępny w formie...
    czytaj dalej »

    Sinufast to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego dostępny w formie... czytaj dalej »

    4.9314 opinii:

    Bocheńska lecznicza sól jodowo-bromowa

    4.836 opinii:
    Bocheńska lecznicza sól jodowo-bromowa to produkt leczniczy przeznaczony do użytku...
    czytaj dalej »

    Bocheńska lecznicza sól jodowo-bromowa to produkt leczniczy przeznaczony do użytku... czytaj dalej »

    Olbas Oil

    4.679 opinii:
    Olbas Oil to lek dostępny w postaci płynu do inhalacji parowej. Płyn Olbas Oil składa się z...
    czytaj dalej »

    Olbas Oil to lek dostępny w postaci płynu do inhalacji parowej. Płyn Olbas Oil składa się z... czytaj dalej »

    4.679 opinii:

    Sinulan Express Forte

    4.577 opinii:
    Sinulan Express Forte to wyrób medyczny dostępny w postaci aerozolu do nosa. Preparat...
    czytaj dalej »

    Sinulan Express Forte to wyrób medyczny dostępny w postaci aerozolu do nosa. Preparat... czytaj dalej »

    Apselan

    4.339 opinii:
    Lek Apselan dostępny jest w formie tabletek łatwych do połykania. Preparat zmniejsza przekrwienie...
    czytaj dalej »

    Lek Apselan dostępny jest w formie tabletek łatwych do połykania. Preparat zmniejsza przekrwienie... czytaj dalej »

    4.339 opinii:

    Pumo Vap Bebe

    4.323 opinii:
    Pumo Vap Bebe to preparat dostępny w postaci żelu rozgrzewającego. Preparat przeznaczony jest do...
    czytaj dalej »

    Pumo Vap Bebe to preparat dostępny w postaci żelu rozgrzewającego. Preparat przeznaczony jest do... czytaj dalej »

    Aromatol

    4.2928 opinii:
    Aromatol jest koncentratem stworzonym po to, aby możliwe było przygotowanie roztworu...
    czytaj dalej »

    Aromatol jest koncentratem stworzonym po to, aby możliwe było przygotowanie roztworu... czytaj dalej »

    4.2928 opinii:

    Afrin ND

    4.297 opinii:
    Afrin to lek dostępny w formie aerozolu do nosa. Lekarze zalecają swoim pacjentom stosować...
    czytaj dalej »

    Afrin to lek dostępny w formie aerozolu do nosa. Lekarze zalecają swoim pacjentom stosować... czytaj dalej »

    4.297 opinii:

    Gripex SinuCaps

    4.1916 opinii:
    Gripex SinuCaps to lek, w którego składzie znajduje się paracetamol, który wpływa...
    czytaj dalej »

    Gripex SinuCaps to lek, w którego składzie znajduje się paracetamol, który wpływa... czytaj dalej »

    QUIXX

    4.1316 opinii:
    QUIXX to wyrób medyczny w postaci aerozolu do nosa. Preparat ułatwia oddychanie przez nos...
    czytaj dalej »

    QUIXX to wyrób medyczny w postaci aerozolu do nosa. Preparat ułatwia oddychanie przez nos... czytaj dalej »

    4.1316 opinii: