Artykuły

 • Lutowa dieta - jakich składników nie powinno w niej zabraknąć?

  Lutowa dieta - jakich składników nie powinno w niej zabraknąć?

  Luty to miesiąc szczególny. Zwykle już jego nadejście nastraja nas optymistycznie, mamy bowiem świadomość tego, że jest to ostatni typowo zimowy miesiąc.

  Czytaj dalej »
 • Witaminy w różnym wieku - jakie dla dzieci, kobiet, a jakie dla seniorów?

  Witaminy w różnym wieku - jakie dla dzieci, kobiet, a jakie dla seniorów?

  Witaminy są ważne dla naszego organizmu niezależnie od wieku. Jednak w różnych okresach życia zapotrzebowanie na poszczególne składniki mineralne i witaminy się zmienia - inne składniki są kluczowe dla niemowląt, inne dla kobiet w ciąży, a jeszcze inne dla osób starszych. O jakich witaminach i składnikach mineralnych nie możemy zapomnieć na różnych etapach życia?

  Czytaj dalej »
 • 10 sposobów na zmniejszenie ilości spożywanych kalorii.

  10 sposobów na zmniejszenie ilości spożywanych kalorii.

  Chcesz schudnąć bez głodówek i niezdrowych diet? Cięcie kalorii to doskonały pomysł! Dlatego dziś poznasz 10 prostych wskazówek na zmniejszenie ilości zjadanych kalorii, tak by nadal cieszyć się jedzeniem.

  Czytaj dalej »
 • Menopauza i jej pierwsze oznaki

  Menopauza i jej pierwsze oznaki

  Menopauza oraz poprzedzające ją przekwitanie nadchodzą, gdy przysadka mózgowa zwalnia tempo pracy, jajniki nie uwalniają już jajeczek, a kobiety nie mogą zajść w ciążę. Z procesem menopauzy wiąże się wiele uciążliwych objawów. Niemalże 25% dojrzałych kobiet nie wie, czy jest w trakcie klimakterium. Sprawdź z nami, na jakie symptomy zwrócić uwagę!

  Czytaj dalej »
 • Choroby tarczycy- jakie badania wykonać

  Choroby tarczycy- jakie badania wykonać

  Czy wiesz jak badać tarczycę? Czym ona właściwie jest? I jakie są jej choroby? Otóż gdy organ ten nie funkcjonuje prawidłowo, odbija się to na całym organizmie i prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o tarczycy!

  Czytaj dalej »
 • Jak dobrać wózek inwalidzki? Na co zwrócić uwagę?

  Jak dobrać wózek inwalidzki? Na co zwrócić uwagę?

  Co mają ze sobą wspólnego aktor Christopher Reeve, prezydent Franklin Delano Roosevelt i astrofizyk Stephen Hawking? Oprócz niewątpliwej sławy, wszyscy w pewnym momencie swojego życia stali się użytkownikami wózka inwalidzkiego. Krzesło na kołach stało się dla nich wyzwaniem, ale i pozwoliło zachować aktywność pomimo niemocy ciała. Obecnie wózki nie tylko znacznie poprawiają jakość funkcjonowania osób starszych i niepełnosprawnych, ale i pozwalają powrócić do aktywności zawodowej czy hobby. Nowoczesny wózek inwalidzki pomaga w rozwijaniu kariery i zdobywaniu wykształcenia, umożliwia integrację społeczną, a nawet uprawianie sportu.

  Czytaj dalej »
 • Ekstrakt z agrestu indyjskiego – szczupła sylwetka i naturalne piękno

  Ekstrakt z agrestu indyjskiego – szczupła sylwetka i naturalne piękno

  Każdy z nas, a przede wszystkim kobiety - marzą o szczupłej sylwetce, nieskazitelnej cerze i lśniących włosach. Niestety, na rynku jest bardzo niewiele suplementów, które łączą w sobie wszystkie potrzebne skórze i organizmowi składniki. Aby uzyskać pożądany efekt musimy zażywać osobno kapsułki na odchudzanie, na skórę oraz na włosy i paznokcie. Może to doprowadzić do tego, że zamiast śniadania będziemy spożywać sporą garść tabletek! W dodatku kupowanie kilku różnych suplementów generuje wysokie koszty. Na te wszystkie problemy jest jedna recepta – agrest indyjski!

  Czytaj dalej »
 • Jak antybiotyk działa na nasz organizm?

  Jak antybiotyk działa na nasz organizm?

  Jak wynika z badań, ponad 50% Polaków nie ma odpowiedniej wiedzy dotyczącej przyjmowania antybiotyków. Wiele osób wciąż sądzi, że są one lekarstwem na wszystko. Niestety oprócz leczenia i zabijania bakterii, antybiotyki znacznie zaburzają pracę naszego organizmu. Prowadzą m.in. do depresji, otyłości, candidy czy znacznych spadków odporności. Antybiotyki mogą wyrządzić w naszym organizmie wiele szkód, dlatego koniecznie zapoznaj się z tym artykułem.

  Czytaj dalej »
 • Sekrety pielęgnacji cery Azjatek

  Sekrety pielęgnacji cery Azjatek

  Azjatki słyną z tego, że ich cera jest zawsze rozświetlona i promienna. Ciężko doszukać się tam jakiejkolwiek skazy czy przebarwienia. Co takiego robią i jak dbają o siebie? Czy mają jakieś sprawdzone sekrety, a może to po prostu geny? Sprawdź koniecznie.

  Czytaj dalej »
 • Suplementy - odpowiedź GIS na wyniki kontroli NIK

  Suplementy - odpowiedź GIS na wyniki kontroli NIK

  Kontrola przeprowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli w związku z dopuszczaniem do obrotu suplementów diety, jeszcze dziś odbija się w mediach szerokim echem. Jest to temat wciąż żywy i bardzo frapujący dla konsumentów. Spieszymy do Was zatem z najnowszymi doniesieniami!

  Czytaj dalej »
 • Spirometria - dowiedz się, jak przebiega badanie

  Spirometria - dowiedz się, jak przebiega badanie

  W medycynie wykonywane są przeróżne badania pomocnicze, ułatwiające diagnostykę i leczenie chorób. Zazwyczaj badania te dzieli się na: laboratoryjne, obrazowe i czynnościowe. Do tych ostatnich należy spirometria, będąca czynnościowym badaniem układu oddechowego.

  Czytaj dalej »
 • Spalacze tłuszczu - w jaki sposób działają?

  Spalacze tłuszczu - w jaki sposób działają?

  Suplementy, które wspomagają proces odchudzania cieszą się na rynku ogromną popularnością. Trudno się dziwić, gdyż problem nadwagi i otyłości dotyczy połowy mieszkańców naszego kraju. Coraz częściej wybieranymi preparatami są „spalacze tłuszczu”. W jaki sposób celują one prosto w tkankę tłuszczową?

  Czytaj dalej »
 • Niezwykłe właściwości kurkumy

  Niezwykłe właściwości kurkumy

  Kurkuma to przyprawa od dawna wykorzystywana w zarówno w kuchni, jak i medycynie Dalekiego Wschodu, jak wykazały badania naukowe zachorowalność na raka wśród Hindusów jest o wiele mniejsza, niż w krajach Europy czy Ameryki. Mieszkańcy Indii chorują na raka płuc 8 razy rzadziej, 9 razy rzadziej na raka okrężnicy, 5 razy rzadziej na raka piersi i 10 razy rzadziej na raka nerek. Niezwykłe właściwości kurkumy stały się przedmiotem badań wielu naukowców na całym świecie. Przeczytaj artykuł i przekonaj się ,dlaczego warto włączyć kurkumę do swojej diety

  Czytaj dalej »
 • Czy istnieje skuteczny środek na stres w pracy?

  Czy istnieje skuteczny środek na stres w pracy?

  Stres jest niejako wpisany w dzisiejszy sposób funkcjonowania. Żyjemy w szybkim tempie, napięciu, a do tego odczuwamy presję wspinania się coraz wyżej po szczeblach kariery. Szczególnie praca generuje bardzo dużo stresu, jaki odbija się na całym naszym życiu. Czy musimy się z tym pogodzić, czy może jest na to jakiś dobry sposób? Jak sobie poradzić ze stresem w pracy?

  Czytaj dalej »
 • Zaburzenia erekcji – jak skutecznie sobie z nią radzić?

  Zaburzenia erekcji – jak skutecznie sobie z nią radzić?

  Na zaburzenia potencji, czyli problemów z pojawieniem się i utrzymaniem wzwodu podczas stosunku, cierpi ponad połowa mężczyzn w wieku dojrzałym (między 40. a 70. r.ż.). Choroba jest na tyle wstydliwa, że na 3,5 mln przypadków w Polsce, leczy się na nią jedynie 240 tys. pacjentów. Jak radzić sobie z zaburzeniami wzwodu i czym je leczyć?

  Czytaj dalej »
 • Suplement diety a lek. Czy znasz różnice?

  Suplement diety a lek. Czy znasz różnice?

  Polacy coraz częściej sięgają po suplementy diety. Wiąże się to nie tylko z coraz większą popularnością zdrowego trybu życia, ale tez ze stosunkowo niski cenami w porównaniu z lekami. Pojawia się zatem pytanie, czy suplementy faktycznie nam pomagają i czym różnią się od leków?

  Czytaj dalej »