Ranking

Wróć do wszystkich rankingów
Łamliwe paznokcie

Łamliwe paznokcie

Jak wzmocnić paznokcie? - kilka domowych sposobów

Piękne paznokcie to marzenie wielu ludzi – niestety, są one często narażone na działanie szkodliwych czynników środowiskowych (jak choćby różnorakie, chemiczne płyny), a przy tym mają tendencję do ukazywania na swojej powierzchni braków w naszym organizmie jakichś ważnych witamin czy składników mineralnych. Jeśli więc Twoje paznokcie się rozdwajają, są łamliwe i nie chcą rosnąć, wiedz że może musisz po prostu wzmocnić je od środka i od zewnątrz. Można to zrobić domowymi sposobami – jakie są najskuteczniejsze?

 • 1

  DermoSkrzyp Forte

  4.675 opinii: 6

  DermoSkrzyp Forte to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Preparat w szczególności... czytaj więcej

 • 2

  Capivit Total Action

  4.435 opinii: 7

  Capivit Total Action to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat w... czytaj więcej

 • 5

  Olimp Bio Silica

  4.115 opinii: 9

  Olimp Bio Silica to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat w szczególności... czytaj więcej

 • 6

  Skrzyp

  4.05 opinii: 13

  Skrzyp to idealny suplement diety, w którego składzie znajduje się wyciąg ze skrzypu... czytaj więcej

 • 7

  Skrzypovita Biotyna Complex

  3.935 opinii: 14

  Skrzypovita Biotyna Complex to suplement diety dostępny w postaci tabletek powlekanych. Preparat... czytaj więcej

 • 8

  Bio-Cynk

  3.925 opinii: 12

  Bio-Cynk to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Suplement diety pozytywnie wpływa na... czytaj więcej

 • 9

  SkrzypStrong

  3.895 opinii: 9

  SkrzypStrong to suplement diety dostępny w postaci tabletek. SkrzypStrong rekomendowany jest dla... czytaj więcej

 • Wzmocnienie paznokci od środka

  Aby wzmocnić paznokcie od środka, najlepiej stosować odpowiednią suplementację. Skąd jednak wiedzieć, czego nam aktualnie brakuje? Paznokcie reagują rozwarstwianiem się i łamliwością najczęściej w przypadku braku witaminy A oraz witamin z grupy B. 

  Może nam również brakować wapnia, żelaza, biotyny, kwasu foliowego, krzemu, cynku i magnezu. Dobrze by było zatem wspomóc się mieszanką zawierającą kompleks witamin i minerałów. 

  Wzmocnienie paznokci od zewnątrz

  Istnieje wiele wspaniałych przepisów na domowe maseczki, przywracające do zdrowia nawet bardzo łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Przy okazji pielęgnujemy również i skórki, które je otaczają. Można zresztą także podobne kuracje zastosować do całych dłoni – aby je nawilżyć i wygładzić. Jakie to przepisy?

  - maseczka z majonezu – natłuszcza i odżywia paznokcie, a wystarczy jedynie wsadzić je do słoiczka, bądź też nanieść na nie majonez, a po chwili wszystko dokładnie spłukać. 

  - maseczka z aloesu – aloes działa przeciwbakteryjnie, grzybobójczo i regenerująco. Dlatego też warto zasadzić w domu aloes i co jakiś czas nacinać liść, wcierając zawarty w środku miąższ w paznokcie. 

  - maseczka oliwkowo-witaminowa – oliwę z oliwek należy lekko podgrzać, a następnie rozpuścić w niej ampułkę z witaminą A+E. Po 20-minutowej kąpieli dłoni w takiej mieszance, paznokcie będą odżywione, a skóra nawilżona.

  - maseczka czosnkowa – czosnek należy rozgnieść, a następnie wymieszać z oliwą. Mieszankę wcieramy w paznokcie, a po spłukaniu jedynie osuszamy ręcznikiem. Po pewnym czasie ich stan się poprawi, a przy tym czosnek wykazuje działanie grzybobójcze.

  - olejek rycynowy – olejek rycynowy należy wcierać 2x dziennie w paznokcie oraz znajdujące się przy nich skórki.

  - olejek arganowy – olejek arganowy świetnie odżywi skórę rąk oraz wzmocni paznokcie. Wystarczy jedynie wymieszać go z cytrynowym olejkiem eterycznym i tak powstałą mieszankę wetrzeć w dłonie, a następnie włożyć na nie bawełniane rękawiczki i w takowych zasnąć. 

  - oliwa i cytryna – aby w ten sposób odżywić paznokcie, należy podgrzać nieco oliwy, skropić ją obficie cytryną, a następnie do tak przygotowanej mieszanki włożyć na chwilę dłonie. Później zaś osuszyć je ręcznikiem i wetrzeć w nie odżywczy krem. 

  - siemię lniane – paznokcie wzmocni również siemię lniane, które należy zalać gorącą wodą (około 0,5 litra na 2 łyżki), odstawić na moment, by nabrało mocy, a następnie w tak powstałym roztworze zanurzać paznokcie lub całe dłonie przez około kwadrans.