
Ranking - uczucie ciężkich nóg Uczucie ciężkich nóg — ranking najlepszych produktów
Dodano: 04-06-2017
Dokucza Ci uczucie ciężkich nóg? Czy zdarza się, że kiedy wracasz z pracy, twoje nogi są obolałe, obrzmiałe i masz wrażenie, jakby były z ołowiu? Podpowiadamy, co pomoże Ci rozprawić się z tą dolegliwością.
-
Pelethrokrem 2% to krem, który zapewnia obkurczenie i wzmocnienie ścian naczyń...
-
Rostil to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Niniejszy lek jest wskazany do...
-
Pasta doustna Fitoven to tradycyjny produkt leczniczy roślinny złożony do stosowania w...
-
Tabletki Phlebodia to lek wskazany do stosowania w przypadku niewydolności krążenia żylnego...
-
Herbatka Klimakterfix to suplement diety przeznaczony dla kobiet około 50. roku...
-
Lotion 1000 to produkt leczniczy w postaci żelu o miejscowym działaniu przeciwzapalnym,...
-
Tabletki Olimp Diohesmin to suplement diety, stanowiący...
-
Żel Detramax to idealne rozwiązanie dla każdego, kto jest zmuszony spędzać długie godziny w...
-
Veno Terapia to wyrób medyczny w postaci żelu z ekstraktem kasztanowcem. Żel...
-
Pelethrocin jest produktem leczniczym dostępnym w postaci tabletek powlekanych. Wskazaniem do...
Co oznacza uczucie ciężkich nóg?
Objawy nazywane “uczuciem ciężkich nóg” to ból i obrzęk w kończynach. Ta z pozoru wyłącznie przykra dolegliwość może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, jakimi jest niewydolność żylna i związane z nią powstawanie żylaków. Więcej informacji na ten temat znajdziesz artykule pt. “Żylaki nóg — jak zapobiegać i leczyć?”.
Przyczyny ciężkości nóg
Jeśli Twój tryb życia wymaga stania lub siedzenia przez dłuższy czas — odpływ krwi żylnej z nóg może być utrudniony. Ciśnienie krwi stopniowo wzrasta, doprowadzając z czasem do uszkodzenia zastawek oraz ścian naczyń. Przewlekły zastój krwi skutkuje zwiększeniem przepuszczalności naczyń, w wyniku czego pojawiają się obrzęki oraz żylaki. Problemy te mogą wynikać również mi.in. z rodzinnej, dziedzicznej skłonności do problemów z krążeniem, nadwagi i nieprawidłowej diety.
Niezależnie od przyczyny, warto jak najszybciej podjąć działania profilaktyczne i walkę z rozwojem dalszych dolegliwości.
Zapobieganie ciężkości nóg
Sposobów zapobiegania uczuciu ciężkich nóg jest naprawdę sporo. Wiele z nich bez większego wysiłku możesz wprowadzić w życie już dziś!
— unikaj długotrwałego trwania bez ruchu w jednej pozycji. Aby poprawić krążenie w żyłach, wystarczy ugiąć kolana, podreptać w miejscu, czy też stanąć na palcach co jakiś czas.
— w wolnych chwilach staraj się spacerować; zamień windę na schody.
— jeśli w pracy przez większość czasu siedzisz — unikaj zakładania nogi na nogę! W ramach gimnastyki dla żył warto co jakiś czas rozruszać palce stóp i napinać mięśnie łydek między kolejnymi zadaniami.
— zadbaj o prawidłową dietę — spożywaj pokarmy bogate w błonnik, unikaj soli, tłuszczów nasyconych oraz potraw wzdymających. Pij jak najwięcej niegazowanej wody mineralnej, która pomoże oczyścić organizm z toksyn.
— kontroluj swoją wagę — pozbycie się nadwagi odciąża układ krążenia.
— unikaj gorących kąpieli, sauny, solarium, depilacji woskiem — wysoka temperatura rozszerza naczynia krwionośne i pogłębia problem niewydolności żylnej.
— zapomnij na co dzień o wysokich obcasach — ich optymalna wysokość nie powinna przekraczać 5 cm.
— zrezygnuj z noszenia ciasnych rajstop na rzecz rajstop przeciwobrzękowych.
— stosuj preparaty, które uszczelniają naczynia włosowate oraz poprawiają ich elastyczność (należą do nich m. in. wyciąg z kasztanowca, witamina C, rutozyd).
Wybór preparatów dostępnych bez recepty jest naprawdę szeroki — pełne zestawienie najlepszych środków przedstawiamy w niniejszym rankingu. Pamiętaj jednak o skonsultowaniu się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem kuracji na własną rękę.