Dokuczliwy przerost prostaty

Dokuczliwy przerost prostaty

leczenie prostaty

Często występującym schorzeniem u mężczyzn po 50-tym roku życia jest BPH czyli łagodny przerost gruczołu krokowego. Jednym z głównych objawów tej dolegliwości jest kilkukrotne nocne wstawanie w celu oddania moczu. Również w dzień wielokrotnie zachodzi taka potrzeba, przy czym ilość wydalonego moczu jest bardzo znikoma. U mężczyzn z łagodnym przerostem prostaty obserwowane są też inne problemy z oddawaniem moczu, w tym: bolesność, osłabienie strumienia, zakłócenie ciągłości strumienia, wyciek moczu w postaci kropli. Innym symptomem jest też nietrzymanie moczu i wyciekanie go z cewki moczowej. Wiąże się to z przymusem bardzo skrupulatnego podejścia do kwestii higieny osobistej, częstszym myciem i zmianami bielizny. 

Generalnie ujmując, objawy BPH potrafią być dla panów niezwykle irytujące i w znacznym stopniu wpływać na komfort ich życia. Przymus ciągłego oddawania moczu może być szczególnie dokuczliwy w sytuacjach, gdy mężczyzna jest poza domem, na przykład w podróży, kiedy co rusz trzeba szukać toalety. Wielekroć dolegliwość ta wprawia mężczyzn w poczucie upokorzenia, poczucie braku kontroli nad własnym życiem, nadłamanie poczucia wartości, męskości. Występują też obawy o przyszłą jakość życia seksualnego. Warto jednak wiedzieć, iż przerost prostaty nie ma bezpośredniego wpływu na obniżenie sprawności płciowej.

Zdolność do uzyskania erekcji pozostaje nadal taka sama. Mogą jednak pojawiać się pewne niedogodności w trakcie pożycia. To właśnie w prostacie produkowana jest wydzielina będąca częścią składową nasienia oraz substancje odpowiedzialne za prawidłowe nawilżenie podczas stosunku. Zakłócenie wydzielania tych substancji może powodować pewien dyskomfort. Mogą też wystąpić problemy z wytryskiem, np. zmniejszona ilość nasienia lub jego brak.

Najważniejsze, aby zacząć się leczyć!

Jeśli odnotowaliśmy u siebie łagodny przerost prostaty, bardzo ważnym jest, aby podjąć leczenie. Schorzenie to w postaci nieleczonej prowadzi do intensyfikacji ucisku prostaty, zamknięcia cewki moczowej, niemożności oddawania moczu, znacznych dolegliwości bólowych. Usunięcie kumulującego się moczu odbywa się wtedy poprzez cewnikowanie. Nieleczony przerost prostaty może też być przyczyną licznych zakażeń i infekcji dróg moczowych, a także zmian w nerkach, w tym również tych nieodwracalnych. Dlatego podjęcie terapii powinno rozpocząć się jak najwcześniej od zdiagnozowania schorzenia. 

Jeśli podejmiemy kurację farmaceutyczną w początkowych lub średnio zaawansowanych etapach choroby, mamy bardzo dużą szansę całkowitego wyleczenia. Terapia jest zazwyczaj skuteczna, jednak zdarzają się również przypadki, kiedy to organizm pacjenta mocno przyzwyczaja się do podawanych medykamentów i z chwilą kiedy przestają one działać, wskazane jest usunięcie prostaty. Współczesna medycyna zna jednak kilka różnych metod leczenia przerostu prostaty. Ostateczny jej wybór należy do lekarza urologa i samego pacjenta. 

W naszym serwisie można znaleźć opinie różnych produktów pomagających w walce z problemami z prostatą. Jednym z nich jest "DYNIA + CYNK", który zajmuje wysokie miejsce w naszym rankingu. Kolejnym jest Olimp Prostatan, którego opinie przeczytasz tutaj. Kolejnym jest Prostalong Complex, który jest często reklamowany w telewizji. Ostatnim wymienionym w tym artykule jest Sterister, którego opinie znajdziecie tutaj.

Życie seksualne a poważne choroby prostaty

Istnieją odmienne opinie odnośnie wpływu życia seksualnego na możliwość wystąpienia raka prostaty. Wielu seksuologów jest zdania, że regularnie uprawiany seks, w częstotliwości kilku razy w ciągu tygodnia, minimalizuje ryzyko wystąpienia tego schorzenia. Opinia ta argumentowana jest faktem, iż systematyczne wytryski nasienia sprzyjają pozbywaniu się nadmiernych ilości cynku z prostaty. Co prawda pierwiastek ten jest potrzebny, ale w niewielkich ilościach. Jego nadmiar zaś może sprzyjać powstawaniu nieprawidłowości w komórkach. Inaczej jednak na ten temat wypowiada się większość urologów, którzy twierdzą, że ich pacjenci to w równym stopniu osoby mające regularne stosunki płciowe, jak i osoby nieprowadzące życia seksualnego. Nie ma tu zatem żadnej reguły. Ponadto, chociaż cynk rzeczywiście w dużej ilości występuje w prostacie, jednak nie aż w tak dużej, aby mogło to mieć wpływ na nowotworzenie. To właśnie brak tego minerału może być niebezpieczny. 

Warto też wspomnieć o pewnej prawidłowości, która zresztą została opisana w rzetelnej i godnej zaufania publikacji medycznej. Według niedawno przeprowadzonych badań pacjenci, którym podawane były leki antycholesterolowe z grupy statyn, rzadziej zapadali na nowotwór prostaty aniżeli osoby, którym takowe lekarstwa nie były podawane. Ma to związek z tym, iż to z cholesterolu wytwarzany jest hormon zwany testosteronem. A to właśnie jego nadmiar może przyczyniać się do powstawania raka prostaty. Tak więc, jeśli chcemy zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór gruczołu krokowego, powinniśmy w znacznym stopniu zmodyfikować codzienną dietę, usunąć z niej niezdrowe tłuszcze i wszystko, co sprzyja podwyższeniu poziomu złego cholesterolu we krwi. Zamiast tego zaleca się lekką dietę, w skład której wchodzi duża ilość ryb, warzyw, oliwa z oliwek i chude mięso, np. grillowany i gotowany kurczak, indyk. Częstym błędem żywieniowym jest spożywanie dużej ilości tłuszczów zwierzęcych oraz smażenie potraw na smalcu. Są to nawyki, które jak najszybciej należy zmienić. Możemy ustrzec się w ten sposób nie tylko przed rakiem prostaty, ale i przed innymi groźnymi chorobami, w tym chorobami serca.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - leczenie prostaty

Sterko

4.254 opinii:
Sterko to produkt leczniczy w postaci kapsułek. Produkt Sterko jest stosowany w celu...
Zobacz ofertę

Olej Z Pestek Dyni

4.254 opinii:
Olej z pestek dyni tłoczony jest na zimno z nasion dyni pochodzących z Polskich ekologicznych...
Zobacz ofertę

Fitoprost

4.02 opinii:
Fitoprost jest produktem leczniczym roślinnym w postaci kapsułek, przeznaczonym dla mężczyzn z...
Zobacz ofertę

Wierzbownica Drobnokwiatowa

3.7914 opinii:
Suplement diety Wierzbownica drobnokwiatowa jest dostępny w postaci tabletek. Wspomaga...
Zobacz ofertę

Heel-Sabal - Homaccord

3.673 opinii:
Krople doustne Heel-Sabal - Homaccord to homeopatyczny produkt leczniczy złożony ze...
Zobacz ofertę

Prostalong Complex

3.5824 opinii:
Prostalong Complex to suplement diety, który pochodzi z Ameryki północnej....
Zobacz ofertę

Pokrzywa Fix

3.52 opinii:
Pokrzywa Fix to zioło pokrzywy przeznaczone do zaparzenia w torebkach. Preparat w...
Zobacz ofertę

Prostamol UNO

3.0539 opinii:
Prostamol UNO  to lek w postaci kapsułek miękkich, który łagodzi dolegliwości...
Zobacz ofertę

Sterister

2.9314 opinii:
  Mężczyźni chcieliby poradzić sobie z prostatą w jak najszybszym czasie. Jest to...
Zobacz ofertę

Natursteron

2.888 opinii:
Natursteron to wyjątkowy środek o naturalnym charakterze, który ma stymulujące...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.