Jeśli borykasz się z przeziębieniem, zapaleniem oskrzeli lub chcesz szybko i skutecznie pozbyć się gęstej i lepkiej flegmy, koniecznie wypróbuj ACC Optima. Znalazł on swoich zwolenników szczególnie w grupie tych osób, które preferują środki lecznicze w formie tabletek musujących. Łatwo dostępny i sprzedawany bez recepty (tzw. lek OTC) to tylko nieliczne z jego zalet.

Na co konkretnie?

ACC Optima to lek z substancją czynną - acetylocysteiną, wykazujący działanie mukolityczne. Co to w praktyce oznacza? Mukolityki to nic innego jak preparaty, które powodują rozrzedzenie wydzieliny w drogach oddechowych i ich oczyszczanie, a co za tym idzie - ułatwiają odkrztuszanie. Środek ten stosowany jest przy zapaleniu oskrzeli wynikającym z przeziębienia, a także w celu zniwelowania uporczywego kaszlu towarzyszącego tej infekcji. Dużą zaletą wyrobu ACC Optima jest fakt, że jedna tabletka to zawartość zaledwie 001 WW (gdzie 1 WW odpowiada 10 gramom węglowodanów przyswajalnych), co zapewne ucieszy diabetyków.

Czy aby dla wszystkich?

Jak każdy lek czy suplement, również i ACC Optima nie jest przeznaczony dla wszystkich. Dołączona do opakowania ulotka wyróżnia konkretne grupy, które powinny unikać stosowania tego wyrobu leczniczego, jak np. osoby z nadwrażliwością na acetylocysteinę lub na inne składniki produktu. Ostrożność powinny zachować też osoby z astmą oskrzelową i przebytą w przeszłości chorobą wrzodową lub niewydolnością oddechową. Ponadto warto skonsultować się z lekarzem, gdy nie jesteśmy pewni, czy prezentowany tu wyrób medyczny jest skierowany do nas. Inną grupą są kobiety w ciąży i te, karmiące piersią, a także dzieci poniżej 6 roku życia i osoby w podeszłym wieku. 

Co jeszcze na odkrztuszanie?

Tabletki musujące ACC Optima to nie jedyny środek w skutecznej walce z uporczywym kaszlem. Działanie wykrztuśne wykazuje też Flegamina, która podobnie jak ACC Optima cieszy się popularnością. Jeśli jednak masz problem ze stwierdzeniem, jaki rodzaj kaszlu Ci doskwiera rekomendujemy syrop Herbapect, który działa zarówno na kaszel suchy jak i mokry. Dla tych, którzy jednak wolą formę tabletek odsyłamy po Thiocodin. Wykazuje on działanie podobne do poprzednika, ponieważ także działa na dwa rodzaje kaszlu. W ostateczności, gdy dodatkowo pojawia się stan zapalny, skuteczny może okazać się Flavamed.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - kaszel

Vicks VapoRub maść

4.9111 opinii:
Maść Vicks VapoRub to produkt leczniczy przeznaczony dla osób, które zmagają się...
Zobacz ofertę

ACystein C

4.899 opinii:
ACystein C to  środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w...
Zobacz ofertę

Pelavo Oskrzela

4.899 opinii:
Pelavo Oskrzela to suplement diety w postaci syropu o smaku wiśniowym, przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Flegamina tabletki

4.867 opinii:
Lek Flegamina to tabletki, które stosuje się w przypadku kaszlu i trudności z...
Zobacz ofertę

Syrop Islandzki

4.8513 opinii:
Syrop Islandzki na kaszel to wyrób medyczny leczniczy, który zalecany jest...
Zobacz ofertę

Bronchopect

4.836 opinii:
Bronchopect to suplement diety w postaci syropu, którego składniki...
Zobacz ofertę

Althaeae

4.8211 opinii:
Althaeae to lek dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla...
Zobacz ofertę

SYROP PRAWOŚLAZOWY

4.7919 opinii:
SYROP PRAWOŚLAZOWY  to produkt leczniczy w postaci syropu przeznaczony do stosowania przez...
Zobacz ofertę

Koper Włoski Fix

4.758 opinii:
Koper Włoski Fix to preparat leczniczy w postaci ziół do zaparzania w saszetkach....
Zobacz ofertę

Rubital

4.758 opinii:
Rubital to tradycyjny lek roślinny w postaci syropu o działaniu łagodzącym na podrażnione...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.