Jeśli borykasz się z przeziębieniem, zapaleniem oskrzeli lub chcesz szybko i skutecznie pozbyć się gęstej i lepkiej flegmy, koniecznie wypróbuj ACC Optima. Znalazł on swoich zwolenników szczególnie w grupie tych osób, które preferują środki lecznicze w formie tabletek musujących. Łatwo dostępny i sprzedawany bez recepty (tzw. lek OTC) to tylko nieliczne z jego zalet.

Na co konkretnie?

ACC Optima to lek z substancją czynną - acetylocysteiną, wykazujący działanie mukolityczne. Co to w praktyce oznacza? Mukolityki to nic innego jak preparaty, które powodują rozrzedzenie wydzieliny w drogach oddechowych i ich oczyszczanie, a co za tym idzie - ułatwiają odkrztuszanie. Środek ten stosowany jest przy zapaleniu oskrzeli wynikającym z przeziębienia, a także w celu zniwelowania uporczywego kaszlu towarzyszącego tej infekcji. Dużą zaletą wyrobu ACC Optima jest fakt, że jedna tabletka to zawartość zaledwie 001 WW (gdzie 1 WW odpowiada 10 gramom węglowodanów przyswajalnych), co zapewne ucieszy diabetyków.

Czy aby dla wszystkich?

Jak każdy lek czy suplement, również i ACC Optima nie jest przeznaczony dla wszystkich. Dołączona do opakowania ulotka wyróżnia konkretne grupy, które powinny unikać stosowania tego wyrobu leczniczego, jak np. osoby z nadwrażliwością na acetylocysteinę lub na inne składniki produktu. Ostrożność powinny zachować też osoby z astmą oskrzelową i przebytą w przeszłości chorobą wrzodową lub niewydolnością oddechową. Ponadto warto skonsultować się z lekarzem, gdy nie jesteśmy pewni, czy prezentowany tu wyrób medyczny jest skierowany do nas. Inną grupą są kobiety w ciąży i te, karmiące piersią, a także dzieci poniżej 6 roku życia i osoby w podeszłym wieku. 

Co jeszcze na odkrztuszanie?

Tabletki musujące ACC Optima to nie jedyny środek w skutecznej walce z uporczywym kaszlem. Działanie wykrztuśne wykazuje też Flegamina, która podobnie jak ACC Optima cieszy się popularnością. Jeśli jednak masz problem ze stwierdzeniem, jaki rodzaj kaszlu Ci doskwiera rekomendujemy syrop Herbapect, który działa zarówno na kaszel suchy jak i mokry. Dla tych, którzy jednak wolą formę tabletek odsyłamy po Thiocodin. Wykazuje on działanie podobne do poprzednika, ponieważ także działa na dwa rodzaje kaszlu. W ostateczności, gdy dodatkowo pojawia się stan zapalny, skuteczny może okazać się Flavamed.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - kaszel

Olejek Eteryczny Eukaliptusowy

5.08 opinii:
Olejek Eteryczny Eukaliptusowy o odświeżającym zapachu, przeznaczony do kąpieli, aromatyzacji...
Zobacz ofertę

Pelavo Oskrzela

5.08 opinii:
Pelavo Oskrzela to suplement diety w postaci syropu o smaku wiśniowym, przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Acodin tabletki

4.9212 opinii:
Acodin to produkt leczniczy dostępny w formie tabletek. Wskazaniem do jego stosowania są infekcje...
Zobacz ofertę

Syrop Islandzki

4.9111 opinii:
Syrop Islandzki na kaszel to wyrób medyczny naturalnego pochodzenia, który...
Zobacz ofertę

Vicks VapoRub maść

4.910 opinii:
Maść Vicks VapoRub to produkt leczniczy przeznaczony dla osób, które zmagają się...
Zobacz ofertę

ACystein C

4.867 opinii:
ACystein C to  środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w...
Zobacz ofertę

Ambroksol

4.8513 opinii:
Ambroksol to lek dostępny w formie syropu. Wskazaniem do stosowania syropu są ostre i...
Zobacz ofertę

Lancetan

4.836 opinii:
Lancetan to tradycyjny lek roślinny w postaci syropu wskazany do stosowania w celu łagodzenia...
Zobacz ofertę

Koper Włoski Fix

4.836 opinii:
Koper Włoski Fix to preparat leczniczy w postaci ziół do zaparzania w...
Zobacz ofertę

Ascodan

4.810 opinii:
Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.