Smecta

miejsce
w rankingu

29

Smecta
4.17
opinii: 30

Zapoznaj się z ulotką Smecta

Download icon Zobacz ulotkę
Smecta

Smecta to lek podawany w przypadku pojawienia się ostrej i przewlekłej biegunki, zwłaszcza u dzieci.

Składniki zawarte w leku Smecta powlekają błonę śluzową przewodu pokarmowego (bariera mechaniczne), skutecznie chroniąc układ pokarmowy i łagodząc objawy biegunki i zatrucia pokarmowego.

Dzięki starannie opracowanej formulacji produktu, lek działa także absorbcjąco, wiążąc wirusy, bakterie oraz ich toksyny. Usunięcie patogenów z organizmu jest możliwe bez zahamowania naturalnego pasażu jelitowego.  

Lek może być pomocny również podczas pojawienia się dolegliwości bólowych będących konsekwencją zapalenia przełyku, dwunastnicy, okrężnicy oraz żołądka. Lek Smecta stosuje się także w leczeniu objawowym bólu towarzyszącego w chorobach układu pokarmowego.

Niniejszy produkt leczniczy może być stosowany zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci oraz niemowląt. Lek dostępny jest w postaci proszku w wygodnych do zastosowania, jednodawkowych saszetkach.

 

Miód manuka – porcja zdrowia prosto z Nowej Zelandii!

Miód manuka – porcja zdrowia prosto z Nowej Zelandii!

O leczniczych właściwościach miodu manuka jest obecnie coraz głośniej – odkryto bowiem, iż miód poprawia odporność, pomaga w walce z chorobami... Czytaj więcej

Skład:

Składniki leku Smecta to:

Substancja czynna diosmektyt (glinokrzemian). 1 saszetka zawiera 3 g diosmektytu.
Substancje pomocnicze glukoza jednowodna, sacharynian sodu, aromat waniliowy, aromat pomarańczowy

 

Dawkowanie:

Produkt Smecta należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek należy stosować doustnie, po rozpuszczeniu zawartości saszetki w wodzie.

Instrukcja przygotowania roztworu:

- w trakcie leczenia dzieci preparatem Smecta zaleca się rozpuszczenie zawartości saszetki w 50 ml wody i podawanie niewielkich porcji w ciągu dnia. Zawartość saszetki można także wymieszać z pokarmami o półpłynnej konsystencji, np. przecierem owocowym, warzywnym.

- dorośli powinni rozpuszczać zawartość saszetki w połowie szklanki wody. Lek należy przyjmować między posiłkami.

Dawkowanie preparatu Smecta jest uzależnione od wieku pacjenta.

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Dawka dobowa
dzieci < 1 roku 1 saszetka 1 saszetka
dzieci 1-2 lata j.w. 2 saszetki
dzieci > 2 lat j.w. 3 saszetki
osoby dorosłe j.w. 3 saszetki

Uwaga! Na początku leczenia, w przypadku ostrej postaci biegunki możliwe jest podwojenie dawki dobowej.

W trakcie leczenia biegunki należy uzupełniać zarówno płyny, jak i elektrolity. Objętości oraz drogę ich podania należy uzależnić od stopnia nasilenia dolegliwości, wieku pacjenta oraz jego kondycji.  

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Nie należy stosować leku Smecta jeśli pacjent ma uczulenie na diosmektyt lub wykazuje nadwrażliwość na jakikolwiek inny składnik leku. W sytuacji, gdy u danej osoby w wywiadzie medycznym występowały kiedyś ciężkie zaparcia lub występuje nietolerancja niektórych cukrów, rozpoczęcie leczenia za pomocą niniejszego produktu należy skonsultować z lekarzem. Lek Smecta należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności wskazanym na opakowaniu.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb ipsen logo1

Postać:

proszek

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Protazy 2018-04-08 17:43

  O rany, już nie mogę z tym żołądkiem... Odczuwam nieprzyjemne nudności i mam kwaśne odbijanie. Musiałem zatruć się czymś ostatnio. To pewnie ta zeszłotogodniowa parapetówka u sąsiada. Narobiłem sobie problemu i teraz mam. Słyszałem o takim specyfiku, który nazywa się Smecta . Czy ktoś go stosował? Pomaga? Jestem strasznie zdesperowany.

 • Opinia użytkownika 2018-01-15 13:32

  Nie dlalej niż w zeszłym tygodniu tragicznie znosiłem biegunkę po zjedzeniu sushi. Tym niekorzystniej dla mnie, że byłem nie w swoim mieszkaniu, a na zagranicznej wycieczce:/ Szybko zareagowałem i wziąłem Smecta ... w miarę szybko pomogło.

 • Szymek 2017-12-04 17:50

  Przede wszystkim duży plus za postać w saszetkach. Nie każdy jest entuzjastą tabletek. Oczywiście może to tylko moje osobiste odczucia, ale uważam, że saszetki wykazują o wiele szybsze działanie niż tabletki. Czy wy też tak macie? Biegunce zazwyczaj towarzyszy uciążliwy ból brzucha. Dla mnie poza samą biegunką, ten ból jest najbardziej dokuczliwy. Trudno go opisać, ale zna go każdy, kto przechodził biegunkę. Jeśli chodzi o ten problem, ja od zawsze stosuję Smectę i uważam, że warto poświęcić jej trochę uwagi :)

 • Rudzia 2017-11-06 12:27

  Okres zimowy w przedszkolu mojego malucha to prawdziwa katastrofa! Maluchy łapią wszystkie możliwe choroby jedna po drugiej. Jak nie katar to przeziębienie, a jak nie to to biegunka. No i właśnie na to ostatnie sprawdza się Smecta. Produkt działa szybko i skutecznie, co ważne maluch to bierze bez grymaszenia. Polecam Smectę tez znajomym, które mają maluchy. Sama jakoś nie łapię biegunek (odpukać) więc nie wiem jak Smecta sprawdza się u dorosłych.

 • Dariusz 2017-10-26 12:36

  Smecta to obowiązkowe must have wszelkich moich wyjazdów - i wakacyjnych i służbowych. Biegunka zazwyczaj atakuje znienacka, a i przy zmianie flory bakteryjnej w krajach zagranicznych lubi się przypałętać. Dzięki działaniu tego leku mogę być spokojny o komfort podróży.

 • Dajana 2017-10-10 16:32

  Smecta u mojej małej zdziałał cuda. Biegunkę dostała okropną od jedzenia w szkole. Jestem pewna, bo mam wrazenie, że dają tym dzieciom wszystko co kupione po taniości - starocie, które się w sklepie nie sprzedały. Szybko biegunka została zażegnana. Jeszcze jej dałam elektrolity, żeby mi się nie odwodniła, no i po jednym dniu już miała się całkiem dobrze, ale jej kazałam sostać w domu cały tydzień, coby poobserwować czy na pewno wszystko OK.

 • Opinia użytkownika 2017-07-19 09:25

  Smecta - warto mieć w apteczce na grypę żołądkową.

 • Sonia 2017-06-24 20:52

  przy moich problemach trawiennych wykupiłam już naprawdę wuchtę produktów, Smecta też. Problemy nie odpuściły, oceniam produkt na 3 gwiazdki.

 • Marlena 2016-11-10 12:41

  Na mojego malucha zadziałał szybko i skutecznie jak miał biegunkę, wiec bardzo polecam

 • ewa 2016-04-07 16:12

  działa skutecznie, rozrobiony z gorzką herbatką,lub sokiem jest całkiem niezła)

 • Opinia użytkownika 2016-03-30 11:44

  tez go stosujemy, nam bardzo pomaga!

 • Wios 2015-04-08 13:21

  Moja biegunka skutecznie potrafi być zwalczona przez ten lek. No cóż tak to działa i Smecta mi pomaga! Daje 5/5!

 • Wiesiek 2015-03-20 20:39

  Czasem lepiej być przezornym, a w przypadku biegunki to juz w ogóle! Smecta to bardzo dobry lek, już od kilkunastu ładnych lat się sprawdza.

 • Grażynka 2015-03-11 21:00

  Szybko zatrzymuje biegunkę.

 • Jock 2015-03-11 15:21

  mhm! Na biegunkę aby to działało to musiałoby o wiele lepiej funkcjonować. Niestety bez tego nie ma nawet co mówić o dobrej ocenie!

 • Opinia użytkownika 2015-03-03 16:56

  tani i skuteczny produkt

 • Opinia użytkownika 2015-03-03 16:55

  Smecta jest niezastąpiona na biegunkę i co najważniejsze mogę go dawać swojemu małemu dziecku. Sam też korzystam i polecam

 • Bałusia 2015-02-27 12:23

  Tyle dobrych opinii a ja się na Smecta zawiodłam zawsze chyba jest tak że na kogoś musi trafić że jest niezadowolony...

 • Kamil32 2015-02-23 18:25

  U mnie na biegunkę nie zadziałał i się męczyłem cały dzień. To byłą masakra. Nie polecam tego nikomu abyś miał taki dzień jak ja!

 • Renata 2015-02-21 20:39

  Na biegunkę to dobry lek, należy jednak stosować go wg. zaleceń bo większa dawka działa bardzo niekorzystnie i można się czuć osłabionym. sama to przeszłam...

 • Domiś 2015-02-17 21:20

  1. Bardzo skutecznie działa 2. Niezbyt dobrze się rozpuszcza w wodzie 3. Warto spróbować na biegunkę

 • Bolo 2015-02-12 14:47

  Na biegunke jak najbardziej to dobry lek.

 • Renata 2015-01-29 11:56

  Pierwszy raz piłam Smectę gdzieś ze 20 lat temu...od tego czasu trzymam się tego specyfiku jak złapie biegunkę bo działa.

 • Opinia użytkownika 2015-01-28 21:16

  Oj tak, Nie znam, lepszego leku. ten zawsze pomaga na biegunkę i od razu można się lepiej poczuć. Gratulacje dobry lek!

 • Damian 2015-01-28 12:39

  W moim miasteczku to bardzo znany i powszechnie zalecany lek, uważam że słusznie bo jest bardzo pomocny na jelitówkę.

 • Adam Mąka 2015-01-27 20:31

  Smecta zdecydowanie skraca czas biegunki. Warto wiedzieć, jak sobie szybko i skutecznie pomóc.

 • Vader 2015-01-27 16:39

  Bardzo łatwo jest przygotować napój leczniczy z saszetek Smecty, biegunka nie jest po niej gwałtowna i nie trwa długo.

 • Alex 2015-01-27 12:25

  Nie powiem, żeby Smecta skracała czas mojej biegunki ale na pewno nie biegam do łazienki po wypiciu zawartości saszetki i nie odwadniam się.

 • Zezol 2015-01-27 12:13

  Lubie Smectę bo nie ma problemu z szybki przygotowaniem napoju i jak się zatruję to od razu wiem że w apteczce mam pomocnika.

 • Maria 2015-01-27 12:01

  Skuteczny środek na biegunkę, zawsze pakuję go dzieciom na kolonie na w razie czego.

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Smecta

  Download icon Zobacz ulotkę
  Smecta

  Smecta to lek podawany w przypadku pojawienia się ostrej i przewlekłej biegunki, zwłaszcza u dzieci.

  Składniki zawarte w leku Smecta powlekają błonę śluzową przewodu pokarmowego (bariera mechaniczne), skutecznie chroniąc układ pokarmowy i łagodząc objawy biegunki i zatrucia pokarmowego.

  Dzięki starannie opracowanej formulacji produktu, lek działa także absorbcjąco, wiążąc wirusy, bakterie oraz ich toksyny. Usunięcie patogenów z organizmu jest możliwe bez zahamowania naturalnego pasażu jelitowego.  

  Lek może być pomocny również podczas pojawienia się dolegliwości bólowych będących konsekwencją zapalenia przełyku, dwunastnicy, okrężnicy oraz żołądka. Lek Smecta stosuje się także w leczeniu objawowym bólu towarzyszącego w chorobach układu pokarmowego.

  Niniejszy produkt leczniczy może być stosowany zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci oraz niemowląt. Lek dostępny jest w postaci proszku w wygodnych do zastosowania, jednodawkowych saszetkach.

   

  Miód manuka – porcja zdrowia prosto z Nowej Zelandii!

  Miód manuka – porcja zdrowia prosto z Nowej Zelandii!

  O leczniczych właściwościach miodu manuka jest obecnie coraz głośniej – odkryto bowiem, iż miód poprawia odporność, pomaga w walce z chorobami... Czytaj więcej

  Skład:

  Składniki leku Smecta to:

  Substancja czynna diosmektyt (glinokrzemian). 1 saszetka zawiera 3 g diosmektytu.
  Substancje pomocnicze glukoza jednowodna, sacharynian sodu, aromat waniliowy, aromat pomarańczowy

   

  Dawkowanie:

  Produkt Smecta należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Sposób i droga podania: lek należy stosować doustnie, po rozpuszczeniu zawartości saszetki w wodzie.

  Instrukcja przygotowania roztworu:

  - w trakcie leczenia dzieci preparatem Smecta zaleca się rozpuszczenie zawartości saszetki w 50 ml wody i podawanie niewielkich porcji w ciągu dnia. Zawartość saszetki można także wymieszać z pokarmami o półpłynnej konsystencji, np. przecierem owocowym, warzywnym.

  - dorośli powinni rozpuszczać zawartość saszetki w połowie szklanki wody. Lek należy przyjmować między posiłkami.

  Dawkowanie preparatu Smecta jest uzależnione od wieku pacjenta.

  Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Dawka dobowa
  dzieci < 1 roku 1 saszetka 1 saszetka
  dzieci 1-2 lata j.w. 2 saszetki
  dzieci > 2 lat j.w. 3 saszetki
  osoby dorosłe j.w. 3 saszetki

  Uwaga! Na początku leczenia, w przypadku ostrej postaci biegunki możliwe jest podwojenie dawki dobowej.

  W trakcie leczenia biegunki należy uzupełniać zarówno płyny, jak i elektrolity. Objętości oraz drogę ich podania należy uzależnić od stopnia nasilenia dolegliwości, wieku pacjenta oraz jego kondycji.  

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

  Nie należy stosować leku Smecta jeśli pacjent ma uczulenie na diosmektyt lub wykazuje nadwrażliwość na jakikolwiek inny składnik leku. W sytuacji, gdy u danej osoby w wywiadzie medycznym występowały kiedyś ciężkie zaparcia lub występuje nietolerancja niektórych cukrów, rozpoczęcie leczenia za pomocą niniejszego produktu należy skonsultować z lekarzem. Lek Smecta należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności wskazanym na opakowaniu.

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb ipsen logo1

  Postać:

  proszek

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - biegunka

  Hydronea

  5.08 opinii:
  Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia...
  czytaj dalej »

  Orsalit Drink

  4.8628 opinii:
  Orsalit Drink to dietetyczny środek spożywczy dostępny w postaci płynu. Preparat chroni organizm...
  czytaj dalej »

  Triflora

  4.836 opinii:
  Kapsułki Triflora to probiotyczny suplement diety, rekomendowany do profilaktycznego...
  czytaj dalej »

  Hydronea Baby

  4.836 opinii:
  Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego Hydronea Baby...
  czytaj dalej »

  Potas Max

  4.710 opinii:
  Potas Max jest suplementem diety w postaci tabletek. Wskazaniem do jego stosowania są niedobory...
  czytaj dalej »

  Dicoflor 60

  4.723 opinii:
  Dicoflor 60 to probiotyczny suplement diety dostępny bez recepty, w postaci kapsułek. Preparat...
  czytaj dalej »

  Carbo Activ

  4.6712 opinii:
  Carbo Activ to lek dostępny w postaci kapsułek. Wskazaniem do stosowania produktu...
  czytaj dalej »

  Nafta dest.Petroleum D-5

  4.577 opinii:
  Krople Nafta dest.Petroleum D-5 to lek homeopatyczny przeznaczony do stosowania w przypadku...
  czytaj dalej »

  Taninal

  4.510 opinii:
  Produkt leczniczy Taninal jest dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do jego stosowania są...
  czytaj dalej »

  Dierol

  4.56 opinii:
  Dierol to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego dostępny w postaci kapsułek....
  czytaj dalej »
  Podmiot odpowiedzialny:
  IPSEN PHARMA
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Na receptę:
  Nie
  Podmiot odpowiedzialny:
  IPSEN PHARMA
  Inne produkty podmiotu odpowiedzialnego: