Actifed

Actifed

miejsce
w rankingu

0

Actifed
3.7
opinii: 10
Jak skutecznie poradzić sobie z bólem gardła?

Jak skutecznie poradzić sobie z bólem gardła?

Czytaj artykuł
Stosowanie kaszy gryczanej niepalonej

Stosowanie kaszy gryczanej niepalonej

Czytaj artykuł
Jak postępować w przypadku niedociśnienia tętniczego?

Jak postępować w przypadku niedociśnienia tętniczego?

Czytaj artykuł

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Zosia 2017-01-19 08:59

  Masakra - ból brzucha i wątroby, nudności i senność.

 • Anita 2016-12-16 11:49

  super!

 • Kaszelek 2015-02-23 20:48

  Rzeczywiście skutecznie środek potrafi łagodzić kaszel i pomóc nam w jego zwalczaniu. Dlatego daje 5/5 za skuteczność i cenę która nie jest wygórowana

 • Jak zdrowo i bezpiecznie grillować?

  Jak zdrowo i bezpiecznie grillować?

  Czytaj artykuł
  Mąka kokosowa – świetna alternatywa w kuchni

  Mąka kokosowa – świetna alternatywa w kuchni

  Czytaj artykuł
  Sekrety pielęgnacji cery Azjatek

  Sekrety pielęgnacji cery Azjatek

  Czytaj artykuł
 • Allinone 2015-01-11 11:56

  Na mnie działa bardzo dobrze i doskonale łagodzi kaszel. Dodatkowo pomaga mi zwalczyć przeziębienie oraz grypę i to pomaga mi czuć się lepiej po prostu w tym okresie.

 • Imber 2015-01-06 13:29

  Fajnie odrywa wydzielinę oraz można w prosty sposób wyleczyć się z kaszlu, bo nawilżenie gardła jest bardzo dobre. Polecam!

 • Tamara Antyna 2014-12-27 18:35

  Lek bardzo dobry. Szybko działa i do tego ma bardzo dobrze właściwości na moje dziecko. Na internecie widziałam bardzo dużo negatywnych opinii, jednak po moich dzieciach tego nie widać.

 • Tamara B. 2014-12-26 16:01

  Niestety na moje dziecko to również nie działa zbyt dobrze. Efekt nie jest widoczny, a aptece od razu wykupiłam inny lek i tamten zadziałał do 30 minut.

 • Olivia W. 2014-12-23 20:30

  Właśnie coś ten lek jest dziwny. Moje dziecko zaczęło robić się senne, dlatego kategorycznie odpada. Ale skutkuje w sumie.

 • Fatalny lek 2014-12-20 23:24

  Dla mnie ten lek nie jest skuteczny. Podawałam go dziecku 7 letniemu i nic to na niego nie działało, więc muszę podziękować za takie coś.

 • Jadwiga 2014-12-15 12:31

  Lek jest skuteczny. Jednakże wydawało mi się, że powoduje u mojego dziecka senność oraz apatię to musiałam go odstawić.

 • Zapoznaj się z ulotką Actifed

  Producent:

  GLAXOSMITHKLINE

  Thumb gsk

  Opis:

  Actifed to lek dostępny w formie syropu o smaku jeżynowym. W składzie preparatu znajduje się Triprolidyna, która zaliczana jest do substancji przeciwalergicznych. Ponadto substancja ta eliminuje świąd i zmniejsza częstotliwość kichania. Zmniejsza również obrzęk błony śluzowej nosa. Syrop   działa również przeciwkaszlowe dzięki substancji - Dekstrometorfan. Syrop Actifed łagodzi objawy towarzyszące przeziębieniu. Należy jednak pamiętać, że preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 7. roku życia.

  Skład:

  W składzie syropu Actifed znajdują się następujące substancje: chlorowodorek triprolidyny, chlorowodorek pseudoefedryny, bromowodorek dekstrometorfanu, sorbitol roztwór, sodu benzoesan, metylu hydroksybenzoesan, czerwień koszenilowa, etanol, zapach jeżynowy, lewomentol, wanilia, woda oczyszczona.

  Dawkowanie:

  Dawkowanie leku  powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może wiązać się to z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Lek stosuje się doustnie.

  -dzieci powyżej 12. roku życia oraz dorośli - 10 ml syropu 3-4 razy na dobę

  -dzieci od 7. roku życia do 12. roku życia - 5 ml syropu 3-4 razy na dobę

  Jeśli po 3 dniach objawy nie ustąpią, należy odstawić lek i zwrócić się po poradę do lekarza.

  W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.  Objawy przedawkowania leku Actifed to:  zawroty głowy, senność,osłabienie, , niewydolność oddechowa, przyspieszenie czynności serca, nadciśnienie tętnicze, drgawki, podwyższona temperatura ciała, obniżone napięcie mięśniowe,  pobudzenie, trudności w oddawaniu moczu, nudności, wymioty. 

  Przeciwwskazania:

  Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Syrop należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki oraz sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki preparatu, gdyż może doprowadzić to do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 7. roku życia oraz dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym.

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeziębienie i grypa

  Specyfik Actifed został dołączony do kategorii Zdrowie wraz z tagami: katar, kaszel. Producentem produktu Actifed jest GlaxoSmithKline, który również jest twórcą takich preparatów jak Vitaminum E GSK, Corsodyl 0,2%, Cholinex, Lactacyd Antibacterial, Lactacyd Femina . Ulotka specyfiku Actifed jest dostępna i można ją zobaczyć. Na naszej stronie mogą Państwo zobaczyć recenzje na temat Actifed oraz znaleźć opis specyfiku i przejrzeć jego zdjęcia. Preparat Actifed dostępny jest bez recepty. W czytelni nie ma jeszcze wpisów na temat preparatu Actifed. Specyfik Actifed został dodany do bazy serwisu w dniu 2014-12-11 22:31. Jeżeli jesteś osobą, która używała produktu Actifed to prosimy o dodanie swojej recenzji. Platforma Supple.pl uzupełniana jest przez internautów i to właśnie dzięki osobom takim jak Ty możemy udostępniać recenzje na temat używania Actifed. Jeżeli napiszesz informację na temat specyfiku Actifed to z pewnością pomożesz wielu ludziom.