Zapoznaj się z ulotką APAP

Download icon Zobacz ulotkę
APAP

APAP jest lekiem przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym, który zawiera substancję czynną paracetamol.

APAP stosuje się w bólach o różnym pochodzeniu. APAP sprawdza się na ból głowy, mięśni, zębów, a także nerwobóle. Paracetamol zawarty w leku może radzić sobie również w przypadku występowania bolesnego miesiączkowania u kobiet. Lek ten może być stosowany w celu obniżenia gorączki przy przeziębieniach i stanach grypowych.

Niniejszy produkt leczniczy wskazany jest do stosowania u osób dorosłych oraz u młodzieży powyżej 12. roku życia.

Paracetamol nie zaburza procesu krzepnięcia krwi.Ponieważ paracetamol jest metabolizowany w wątrobie, nie zaleca się jego stosowania przez osoby z przewlekłym zapaleniem lub marskością wątroby. Osoby spożywające regularnie alkohol są szczególnie narażone na ryzyko uszkodzenia wątroby po zażyciu środka zawierającego paracetamol w tym również leku APAP.

 

Syrop na kaszel u dziecka – powiedz stop chorobie!

Syrop na kaszel u dziecka – powiedz stop chorobie!

Gdy nasze dziecko zaczyna chorować jednym z pierwszych objawów są najczęściej kaszel i katar, które potrafią naprawdę wymęczyć organizm. Jedni... Czytaj więcej

Skład:

Substancją czynną leku Apap jest paracetamol (Paracetamolum) 500 mg.


Pozostałe substancje pomocnicze, zawarte w preparacie to: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku APAP powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: lek APAP należy zażywać doustnie.

Zalecana dzienna dawka leku APAP do spożycia w ciągu dnia: 

- osoby dorosłe: 1-2 tabletki powlekane (500-1000 mg paracetmolu), w razie konieczności 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek powlekanych w ciągu doby, czyli 4 g paracetamolu na dobę).

- młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana, czyli 500 mg paracetamolu, w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę.

Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Apap. Preparatu Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Apap należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Nie stosować leku jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb us pharmacia

Postać:

tabletka

Pregnacy label

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Aldona 2018-07-26 18:40

    APAP genialnie dał radę na moje choróbsko! Gorączka zmiknęła bardzo szybko!

  • Opinia użytkownika 2018-06-21 12:14

    W okresie jesienno-zimowym przeziębienie to normalka. Przeziębienie zaczyna się niewinnie, ale powoduje przykre dolegliwości. Warto się wspierać! APAP to produkt który jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Szybko pomaga, bo niweluje odczuwane objawy infekcji. Prędziutko wstaję na nogi, dostaję porządnego kopa i mogę wrócić do swoich zadań!

  • Iga 2018-06-16 17:46

    W różnych dolegliwościach bólowych i gorączce warto mieć na podorędziu coś z paracetamolem. Wiem, bo sama mam go w domowej apteczce. Zazwyczaj wybieram APAP . Uważam, że ten produkt zasługuje na gromkie brawa. Dziala bardzo dobrze i szybko rozprawia się z bólem. Mnie najczęściej doskwiera ból kości i stawów.

  • Rudolfina 2018-02-03 14:06

    Stan podgorączkowy jest pierwszym objawem zbliżającej się grypy. Powinno się wtedy zadziałać i to zwalczyć. W celu obniżenia gorączki wybieram APAP . Preparat działa nie tylko na gorączkę. Za to go lubię.

  • Sandra 2017-12-14 12:29

    Apap to środek przeciwbólowy, który można stosować naprawdę we wszystkich przypadkach. Pomimo, że działa bardzo dobrze, to jest bezpieczny dla żołądka i nie powoduje nieprzyjemności takich jak nudności czy nawet wymioty jakie miałam po innych specyfikach! Apap sprawdza się w sumie u każdego w mojej rodzinie :)

  • Krzysiek 2017-12-03 21:26

    Równie dobrze mogę lyknac tictaka... dla mnie placebo

  • Sandra 2017-11-21 10:43

    Apap to jeden z tych środków, które są znane chyba każdemu! W moim domu Apap jest obecny od zawsze, naprawdę...A trochę lat już mam :) Zawsze działa tak samo dobrze i jest dużo bezpieczniejszy niż środki z ibuprofenem... Ja tam wolę dbać o swoją wątrobę jak tylko mogę! Dlatego nie ryzykuję i stosuję Apap!

  • Kinga 2017-10-25 21:47

    Szerokie spektrum możliwości zastosowania leku APAP obejmuje: bóle głowy, bóle menstruacyjne, nerwobóle, bóle mięśni, bóle zębów oraz gorączkę w przebiegu grypy i przeziębienia - w pełni się z tym zgadzam...często stosuję te tabletki na różne rzeczy....mam chyba obniżony próg bólowy:(

  • Marcel 2017-10-23 10:47

    Specyfiki zawierające paracetamol nie są może najsilniejsze ale są przyjazne dla żołądka. APAP jest jednym z mych ulubionych środków przeciwbólowych :)

  • Łucja 2017-10-18 10:58

    Apap to najbardziej popularny lek przeciwbólowy jaki znam! Towarzyszy mi jako jedyny przez kilka ostatnich lat, gdy kolejne ciąże i okres karmienia piersią uniemożliwiały stosowanie innych leków w razie potrzeby. Tym samym zżyłam się z Apapem i uważam, że moc jego działania jest dla mnie optymalna.

  • Sandra 2017-10-10 15:33

    Szerokie spektrum jego zastosowania sprawia, że Apap jest jednym z najczęściej wybieranych przez pacjentów leków przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych. A to ze względu na obecność substancji czynnej, jaką jest paracetamol, - daje on szybkie rezultaty. Dlatego przy pomocy leku Apap z pewnością uda się zwalczyć ból głowy, mięśni, zębów, a także nerwobóle. Ja sama stosuję na bóle przed okresem, no i okres mam już od kilkunastu lat.... jestem pewna, że gdybym brała jakiś inny środek tak co miesiąc, to bym sobie rozwaliła cały żołądek. A tak, proszę... biorę apap i jestem zdrowa, nic mi nie dolega.

  • Maja 2017-09-28 16:33

    Zawsze mi pomaga. Niezastąpiony lek przeciwbólowy.

  • Weronika 2017-09-27 10:25

    Zawsze kupuję APAP na grypę! Nie pozwalam sobie na urlop z powodu choroby. APAP jest tu pomocnym środkiem.

  • Aniela 2017-08-24 12:06

    Należycie spełnia swoją rolę przy bólu i gorączce.

  • Anna 2017-08-14 12:30

    Zawsze się sprawdza, w bólu o każdym natężeniu!

  • Daniel 2017-07-30 21:55

    Jeżeli APAP nie pomoże na moją głowę to się załamię.

  • Sandra 2016-11-25 13:54

    Najlepszy!

  • Sandra 2016-11-25 13:53

    Apap idealnie pokierował swoimi działaniami marketingowymi. Teraz wszyscy go uzywaja a do tego jest to lek, który jest naprawde skuteczny. ja mam go od zawsze.

  • PL. 2016-11-02 20:26

    Apap ,to nie lek ,to trucizna która wysadza ,wnętrznosci Kiedy naród to zrozumie . Jak slysze w reklamie ze połowa polaków bierze to g.... ,to swiadczy o tym jacy jestesmy schorowani !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • nati 2016-04-19 12:08

    jest dobry na ból głowy, na okres w ogóle.

  • WIka 2015-04-03 10:07

    Ostatnio jak zastosowałam ten środek to ból nie minął tak szybko i musiałam chyba z 20 min czekać na działanie. To jest chore.. Już nigdy więcej!

  • Odios 2015-04-01 12:33

    Znakomity środek przeciwbólowy, który pomaga mi zawsze i wszędzie, kiedy tylko chce mi mam ochotę na ten środek. Można się poczuć lepiej i nie truć silnymi lekami!

  • Apos 2015-03-31 22:10

    Szybko i skutecznie pozwala mi pozbyć się bólu głowy. Zawsze na mnie działa i nigdy jeszcze mi nie przeszkodził :) Polecam bo działa 5/5!

  • Apos 2015-03-10 19:34

    Mój stary przyjaciel nie da się do ocenić perfekcyjnie, jednak z biegiem czasu solidną 4 mu dam. Polecam!

  • Witord 2015-03-06 20:55

    Jak dla mnie aktualnie apap to mit. Działa bardzo słabo i nie można dzięki niemu w prosty sposób się zregenerować, a byłoby fajnie jakby to było możliwe :)

  • Manga 2015-02-27 20:29

    Apap jest jednym z najczęściej wybieranym przeze mnie leków przeciwbólowych, ponieważ najmniej ze wszystkich takich środków szkodzi na żołądek.

  • Danka 2015-02-17 15:28

    Nie trzeba komenetować. Apap to Apap:)

  • Lusi 2015-01-21 23:46

    Stosuje z powodzeniem ten APAP od lat i nie czuję potrzeby do zmiany na silniejsze tabletki, ewentualnie na ból brzucha mam nospę - wiadomo, a tak to APAP w zupełności wystarczy

  • Pawlix 2015-01-03 16:59

    Działa! Zawsze jak mam kupić coś przecibólowego to kupuje to i nigdy nikt nie narzeka. Polecam, bo pomaga całej rodzinie i jest skuteczny i mało szkodliwy.

  • Tadeusz Ratew 2014-12-22 22:28

    Jest to dobry suplement na słabe bóle głowy, co za tym idzie wydaje mi się, że mniej szkodzi. Jeżeli chodzi o silniejsze bóle to zdecydowanie jest to za słaby lek.

  • Radosław F. 2014-12-18 13:35

    Apap na mnie nie działa. Jest to słaby shit

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką APAP

    Download icon Zobacz ulotkę
    APAP

    APAP jest lekiem przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym, który zawiera substancję czynną paracetamol.

    APAP stosuje się w bólach o różnym pochodzeniu. APAP sprawdza się na ból głowy, mięśni, zębów, a także nerwobóle. Paracetamol zawarty w leku może radzić sobie również w przypadku występowania bolesnego miesiączkowania u kobiet. Lek ten może być stosowany w celu obniżenia gorączki przy przeziębieniach i stanach grypowych.

    Niniejszy produkt leczniczy wskazany jest do stosowania u osób dorosłych oraz u młodzieży powyżej 12. roku życia.

    Paracetamol nie zaburza procesu krzepnięcia krwi.Ponieważ paracetamol jest metabolizowany w wątrobie, nie zaleca się jego stosowania przez osoby z przewlekłym zapaleniem lub marskością wątroby. Osoby spożywające regularnie alkohol są szczególnie narażone na ryzyko uszkodzenia wątroby po zażyciu środka zawierającego paracetamol w tym również leku APAP.

     

    Syrop na kaszel u dziecka – powiedz stop chorobie!

    Syrop na kaszel u dziecka – powiedz stop chorobie!

    Gdy nasze dziecko zaczyna chorować jednym z pierwszych objawów są najczęściej kaszel i katar, które potrafią naprawdę wymęczyć organizm. Jedni... Czytaj więcej

    Skład:

    Substancją czynną leku Apap jest paracetamol (Paracetamolum) 500 mg.


    Pozostałe substancje pomocnicze, zawarte w preparacie to: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

    Dawkowanie:

    Dawkowanie leku APAP powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

    Sposób i droga podania: lek APAP należy zażywać doustnie.

    Zalecana dzienna dawka leku APAP do spożycia w ciągu dnia: 

    - osoby dorosłe: 1-2 tabletki powlekane (500-1000 mg paracetmolu), w razie konieczności 3-4 razy na dobę (maksymalnie 8 tabletek powlekanych w ciągu doby, czyli 4 g paracetamolu na dobę).

    - młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana, czyli 500 mg paracetamolu, w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę.

    Należy przestrzegać co najmniej 4 godzinnego odstępu między kolejnymi dawkami.

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Apap. Preparatu Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

    Apap należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Nie stosować leku jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby.

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb us pharmacia

    Postać:

    tabletka

    Pregnacy label

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwbólowe

    Felogel (Feloran) 1%

    5.08 opinii:
    Felogel (Feloran) 1% to produkt leczniczy w postaci żelu wskazany do stosowania miejscowego...
    czytaj dalej »

    Ibum Express

    4.899 opinii:
    Ibum Express to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu...
    czytaj dalej »

    Żel Veral

    4.888 opinii:
    Żel Veral to lek przeznaczony do miejscowego leczenia uszkodzonych tkanek skóry. Żel...
    czytaj dalej »

    Kopiryna

    4.888 opinii:
    Tabletki Kopiryna to preparat leczniczy zalecany do stosowania w razie dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Calpol

    4.836 opinii:
    Lek Calpol w postaci zawiesiny doustnej to preparat wykazujący działanie przeciwgorączkowe...
    czytaj dalej »

    Voltaren Express Forte

    4.789 opinii:
    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym...
    czytaj dalej »

    Ibuprom RR

    4.758 opinii:
    Ibuprom RR to produkt leczniczy w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym,...
    czytaj dalej »

    Altacet tabletki

    4.7516 opinii:
    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego miejscowo w celu...
    czytaj dalej »

    Theraflu Extragrip

    4.7311 opinii:
    Theraflu Extragrip to lek dostępny w postaci proszku do sporządzenia roztworu doustnego, w...
    czytaj dalej »

    Modafen Grip

    4.717 opinii:
    Modafen Grip to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, do stosowania w celu...
    czytaj dalej »