Zapoznaj się z ulotką ASPIRIN

Download icon Zobacz ulotkę
ASPIRIN

ASPIRIN to produkt leczniczy w formie tabletek. Wskazaniem do ich stosowania są dolegliwości bólowe o łagodnym i umiarkowanym stopniu nasilenia, np. ból głowy, bóle mięśni, stawów, bóle kręgosłupa i inne.

Lek może być także stosowany pomocniczo w objawowym leczeniu przeziębienia i towarzyszących mu symptomów, jak np. gorączka. 

W składzie leku znajduje się substancja czynna - kwas acetylosalicylowy - potocznie znany jako aspiryna. Aspiryna to lek, który posiada właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. 

Działanie kwasu acetylosalicylowego polega na hamowaniu enzymów cyklooksygenaz odpowiedzialnych za syntezę prostaglandyn. Te zaś zostają uwolnione pod wpływem czynników zewnętrznych, np. uszkodzeń mechanicznych. Informują one o uszkodzeniach i stanach chorobowych. 

 

Kasza kaszy nierówna

Kasza kaszy nierówna

Kasze znów wracają do naszych łask. To jedne z wielu produktów, o których konsumenci zapomnieli na lata. Coraz częściej ziemniaki zastępujemy kaszą... Czytaj więcej

Skład:

W składzie preparatu Aspirin znajdują się następujące substancje:

- substancja czynna: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) 500 mg/1 tabletka,

- pozostałe składniki leku to: celuloza, skrobia kukurydziana. 

Dawkowanie:

Lek ASPIRIN należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Niniejszy produkt leczniczy należy stosować doustnie. Tabletki należy przyjmować doustnie, po posiłkach, z dużą ilością płynu.

Zalecane dawkowanie leku przedstawia się następująco:

Wiek Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Max. dawka dobowa
dorośli 1-2 tabletki 4-8 h 8 tabletek
młodzież powyżej 12. r. ż. 1 tabletka j.w. 3 tabletki

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej leku.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego ASPIRIN.

Tabletki ASPIRIN należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży (zwłaszcza w ostatnim trymestrze ciąży) i kobiet karmiących piersią.

Niniejszy lek nie jest przeznaczony także m.in. dla osób z ciężką niewydolnością wątroby, serca lub nerek, skazą krwotoczną lub chorobą wrzodową żołądla bądź dwunastnicy.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb bayer

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Romana 2018-05-30 21:57

    Nie polemizujmy - na każdego skutecznie bedzie działał nny środek. Dla mnie najlepszy na silny ból będzie li i jedynie kwas acetylosalicylowy. I właśnie dlatego wybieram ASPIRIN :)

  • Borys 2018-05-23 13:32

    I znowu jesień i znów jestem przeziębiony ... Konieczna jest mi sprawdzona nowość... Hmm może ASPIRIN ... Jak myślicie?

  • Czesław 2018-03-23 12:21

    Ból kolan i łokci to dla mnie w ostatnim czasie była normalka! Od niedawna używam specyfik ASPIRIN ... I mówiąc szczerze... pomaga naprawdę fajnie!

  • Paweł 2018-03-09 22:09

    Aspirin na ból głowy, Aspirin na ból zęba, Aspirin na kaca....długo by mnożyć zastosowania tych tabletek....uważam, że ten lek w każdym przypadku sprawdza się jednakowo dobrze. Każdy ma swój ulubiony środek, jednak niesłabnąca popularność aspiryny świadczy o tym, że jest to jeden z lepszych wyborów, jakich można dokonać w trosce o swoje zdrowie.

  • Anna 2018-02-24 08:35

    Kwas acetylosalicylowy (aspiryna) jest wskazany w stanach dolegliwości bólowych, ale nie tylko. Ten produkt to skuteczne rozwiązanie w okresie męczącej gorączki i stanów przeziębieniowych i grypowych. Najważniejsze to zapobiegać.

  • Hitler 2018-02-19 20:06

    Bla bla bla to samo co goździkowa etopiryna ma ten sam składnik czyli kwas acetylosalicylowy a jest tańsza, farmaceutyczni naciągacze, każą dopłacać do niby cud leku.

  • Ania 2018-02-19 12:16

    Najlepszy lek przeciwbólowy. Aspirin jest skuteczny i bardzo szybki.

  • Gutek 2018-01-28 20:59

    Aspirin był dla mnie zawsze lekiem z wyboru na wszelkie dolegliwości bólowe. Teraz jednak staram się stosować już zamienniki z inną substancją czynną, bo odkąd zostałem ojcem wiem, że kwas acetylosalicylowy może mocno zaszkodzić małym dzieciom. A apteczkę lepiej mieć uniwersalną, a nie napakowaną najróżniejszymi specyfikami, prawda?

  • Anna 2017-07-09 13:59

    Zdecydowanie nie polecam!

  • Ania 2017-06-20 15:15

    Niczym nie różni się od innych leków z kwasem acetylosalicylowym, tylko płacicie za popularność i drogie reklamy.

  • Piotr 2017-03-31 11:38

    2 tabletki aspiryny i po kacu nie ma śladu:)

  • Sandra 2016-12-16 15:08

    najlepszy lek przeciwbólowy!

  • Aneta 2016-03-07 11:21

    Dobra, stara, sprawdzona Aspiryna w rewelacyjnej cenie.Polecam

  • Gweatan 2015-04-07 12:16

    Głowa przechodzi po około 15 minutach i można wracać do swoich obowiązków. Nie ma co czekać, ja od razu sięgam po Aspirin i działa!

  • Kotek 2015-04-02 12:24

    Zabójczego efektu to aspirina nie ma ale coś tam działa. Niestety zależy mi głównie na efekcie także nie warto jest moim zdaniem kupować tego środka. Zainwestować więcej i wyjdzie nam to na plus!

  • Joko 2015-03-13 10:49

    Nie ma to jak aspiryna. 2 tabletki i szybko można poczuć jak ból ustępuje, co daje siłę do dalszego działania.

  • Opinia użytkownika 2015-03-12 13:03

    lubię jego smak

  • Ignacy 2015-03-11 11:21

    Jestem tradycjonalistą i według mnie aspiryna najbardziej przeciwdziała bólowi, darzę te białe tabletki dużym zaufaniem.

  • Wisia 2015-03-09 20:55

    Nie rozumiem, czemu wielu ludzi odchodzi od stosowania aspiryny, to dobry sprawdzony przez lata lek!

  • Klara 2015-03-05 12:59

    Świetny lek na dolegliwości bólowe, co prawda dopiero od 12 roku życia ale wcześniej i tak bym swojemu dziecku tego nie dała.

  • Maciej 2015-02-19 14:22

    Kiedyś brałem aspirynę i byłem z niej zadowolony ale teraz nie mogę bo lekarze zdiagnozowali u mnie astmę i nie pozwolili brać aspiryny.

  • Vader 2015-02-18 13:18

    2 aspirynki z rana i o kacu można szybko zapomnieć, to lubię!

  • Dexter 2015-02-05 22:47

    Nie ma to jak aspirynka, znosi kaca w mig!

  • Pola 2015-01-28 13:38

    Na gól głowy całkiem spoko, a i do przedłużenia żywotności kwiatków w wazonie również:P

  • Berni 2015-01-21 20:57

    Dobry, sprawdzony lek na bóle wszelakiego pochodzenia. Mój nr 1 wśród NLPZ.

  • Rikko 2015-01-10 00:44

    Dobry produkt w dobrej cenie. Aspiryna Bayera nieraz ratowała mnie w chorobie. I w kacu też:)

  • Gratki 2015-01-05 20:00

    Skutecznie działa zawsze na stany przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Świetnie radzi sobie z grypą, dlatego go używam oraz polecam dla innych osób.

  • Bonitara 2015-01-03 11:39

    Często stosuje aspirine na bóle głowy oraz na niektóre przypadki, które wyskakują niespodziewania. Polecam serdecznie dla osób, które nie lubią sobie szkodzić poprzez stosowanie silniejszych leków

  • Sinus 2015-01-01 14:53

    Lek wzorowy. Używam od kilku lat i nie mam o nim żadnego złego zdania tylko jest pozytywny i tani. Ogólnie rewelacja, oby więcej takich leków było.

  • Aspirinka 2015-01-01 14:27

    Na bóle głowy, stawów to jeden z moich najlepszych suplementów. Wydaje mi się, że w ten sposób będziesz mógł prosto i skutecznie znaleźć dla siebie o wiele większą motywacje do pracy, bo ból przechodzi w 15 minut. Polecam!

  • Daniel 2014-12-26 14:20

    Bezpieczna i skuteczna - zawsze biorę aspirinę gdy mam problemy z bólem głowy/zęba etc. i działa. Póki co się nie zawiodłem a cena bardzo przyzwoita :)

  • Maciek Rójka 2014-12-16 13:03

    Świetny lek, który na pewno musi być w każdej polskiej apteczce. Spisuje się na 6+!

  • ASPIRIN opinie #1 2014-12-11 23:12

    Sprawdzony i dobry pomaga mi od dawna!

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką ASPIRIN

    Download icon Zobacz ulotkę
    ASPIRIN

    ASPIRIN to produkt leczniczy w formie tabletek. Wskazaniem do ich stosowania są dolegliwości bólowe o łagodnym i umiarkowanym stopniu nasilenia, np. ból głowy, bóle mięśni, stawów, bóle kręgosłupa i inne.

    Lek może być także stosowany pomocniczo w objawowym leczeniu przeziębienia i towarzyszących mu symptomów, jak np. gorączka. 

    W składzie leku znajduje się substancja czynna - kwas acetylosalicylowy - potocznie znany jako aspiryna. Aspiryna to lek, który posiada właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. 

    Działanie kwasu acetylosalicylowego polega na hamowaniu enzymów cyklooksygenaz odpowiedzialnych za syntezę prostaglandyn. Te zaś zostają uwolnione pod wpływem czynników zewnętrznych, np. uszkodzeń mechanicznych. Informują one o uszkodzeniach i stanach chorobowych. 

     

    Kasza kaszy nierówna

    Kasza kaszy nierówna

    Kasze znów wracają do naszych łask. To jedne z wielu produktów, o których konsumenci zapomnieli na lata. Coraz częściej ziemniaki zastępujemy kaszą... Czytaj więcej

    Skład:

    W składzie preparatu Aspirin znajdują się następujące substancje:

    - substancja czynna: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum) 500 mg/1 tabletka,

    - pozostałe składniki leku to: celuloza, skrobia kukurydziana. 

    Dawkowanie:

    Lek ASPIRIN należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Niniejszy produkt leczniczy należy stosować doustnie. Tabletki należy przyjmować doustnie, po posiłkach, z dużą ilością płynu.

    Zalecane dawkowanie leku przedstawia się następująco:

    Wiek Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Max. dawka dobowa
    dorośli 1-2 tabletki 4-8 h 8 tabletek
    młodzież powyżej 12. r. ż. 1 tabletka j.w. 3 tabletki

    Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej leku.

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego ASPIRIN.

    Tabletki ASPIRIN należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

    Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży (zwłaszcza w ostatnim trymestrze ciąży) i kobiet karmiących piersią.

    Niniejszy lek nie jest przeznaczony także m.in. dla osób z ciężką niewydolnością wątroby, serca lub nerek, skazą krwotoczną lub chorobą wrzodową żołądla bądź dwunastnicy.

    Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb bayer

    Postać:

    tabletka

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeziębienie

    Olejek Eteryczny Eukaliptusowy

    5.09 opinii:
    Olejek Eteryczny Eukaliptusowy o odświeżającym zapachu, przeznaczony do kąpieli, aromatyzacji...
    czytaj dalej »

    Vicks VapoRub maść

    4.9111 opinii:
    Maść Vicks VapoRub to produkt leczniczy przeznaczony dla osób, które zmagają się...
    czytaj dalej »

    Entitis pastylki do ssania

    4.899 opinii:
    Entitis jest środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia żywieniowego, który...
    czytaj dalej »

    Calcium 300

    4.899 opinii:
    Calcium 300 to suplement diety w ostaci tabletek musujących. Stosowany w objawowym leczeniu...
    czytaj dalej »

    Fiorda - Na Podrażnione Gardło i Krtań

    4.888 opinii:
    Fiorda - Na Podrażnione Gardło i Krtań to suplement diety dostępny w postaci pastylek do ssania....
    czytaj dalej »

    L52

    4.8614 opinii:
    L52 to lek homeopatyczny dostępny w postaci kropli do podawania doustnie. Krople przeznaczone są...
    czytaj dalej »

    Calcium z witaminą C

    4.867 opinii:
    Calcium z witaminą C to suplement diety dostępny w postaci tabletek musujących. Tabletki te...
    czytaj dalej »

    DISNEMAR dla Dorosłych

    4.8513 opinii:
    DISNEMAR dla Dorosłych to wyrób medyczny wskazany do nawilżania i codziennej higieny...
    czytaj dalej »

    Afrin ND Rumianek

    4.836 opinii:
    Lek Afrin ND Rumianek to produkt leczniczy dostępny w postaci aerozolu do nosa. Produkt ten...
    czytaj dalej »

    Trachisan

    4.836 opinii:
    Trachisan to lek dostępny w postaci pastylek. Produkt leczniczy wskazany jest w...
    czytaj dalej »