Acti-trin

miejsce
w rankingu

61

Acti-trin
4.35
opinii: 26

Zapoznaj się z ulotką Acti-trin

Download icon Zobacz ulotkę
Acti-trin

Acti-Trin to produkt leczniczy w postaci syropu do leczenia objawowego w przypadku stanów zapalnych w obrębie górnych dróg oddechowych (w tym w przebiegu grypy i przeziębienia) z występującym obrzękiem śluzówki nosa oraz wodnistym katarem.

Niniejszy syrop wskazany jest do przyjmowania także w innych infekcjach górnych dróg oddechowych, którym towarzyszy kaszel, jak grypa, stany grypopodobne czy przeziębienie. Przeziębienia są zwykle leczone przez pacjentów za pomocą leków dostępnych bez recepty (OTC) (1).

W składzie preparatu znajdują się trzy substancje czynne: triprolidyna, pseudoefedryna oraz dekstrometorfan. Substancje te zmniejszają częstotliwość kichania oraz łagodzą objawy charakterystyczne dla przeziębienia.

Triprolidyna dzięki skojarzonemu działaniu z pseudoefedryną zmniejsza ilość wydzieliny w nosie, działa hamująco na kichanie oraz inne objawy przeziębienia. Sama pseudoefedryna zmniejsza przekrwienie i obrzęk śluzówki nosa.

Za działanie przeciwkaszlowe leku Acti-Trin odpowiada dekstrometorfan, który wyprzedził kodeinę jako najpowszechniej stosowany środek tłumiący kaszel ze względu na jego dostępność, skuteczność i profil bezpieczeństwa w ukierunkowanych dawkach (2).

Zapoznaj się z ulotką Acti-trin

Download icon Zobacz ulotkę
Acti-trin

Skład:

W składzie preparatu Acti-Trin znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne (w 5 ml syropu)  1,25 mg triprolidyny chlorowodorku, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku i 10 mg dekstrometorfanu bromowodorku 
pozostałe składniki metylu parahydroksybenzoesan 6,05 mg, etanol 181,51 mg, maltitol ciekły, żółcień chinolinowa (E 104), czerwień koszenilowa (E 120), czerń brylantowa (E 151), sodu benzoesan
Rzeżucha – cenne źródło witamin i mikroelementów

Rzeżucha – cenne źródło witamin i mikroelementów

Trzeba sobie powiedzieć, że rzeżucha ma bardzo wiele cennych właściwości zdrowotnych i kosmetycznych. Jest to źródło bardzo wielu cennych dla... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Acti-Trin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: syrop Acti-Trin należy przyjmować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu:

Wiek Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Max. dawka dobowa
dorośli i dzieci > 12 lat 10 ml syropu 6 godzin 3-4x
dzieci 7-12 lat 5 ml syropu j.w. j.w.
 

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Acti-Trin.

Nie stosowac u dzieci poniżej 7. roku życia. Lek Acti-Trin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, u osób z astmą oskrzelową oraz chorujących na mukowiscydozę.

Przeciwwskazane jest używanie tego leku przez osoby z chorobą nerek i/lub wątroby, z chorobą niedokrwienną serca oraz z ciężkim nadciśnieniem.

Lek może powodowac senność oraz zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Produkt zawiera etanol. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb hasco lek

Postać:

syrop

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Miranda 2018-04-13 15:15

  Jakiś czas wstecz postanowiłam wybrać się na spacer – wydawało mi się, że jest stosunkowo ciepło! Okropnie się myliłam... Kolejnego dnia dopadł mnie katar! Nic fajnego... Szybko użyłam Acti-trin ! Ten środek zawsze sprawdza się świetnie!

 • Barbara. 2018-03-23 19:08

  Witam moje dziecko po podaniu tego syrpu ok.godziny usneło.

 • Kamila 2018-03-02 14:24

  Sezonowe infekcje to moja prawdziwa bolączka. Już nie pamiętam zimy, której nie przechorowałam co najmniej 3 razy :/ Moja odpornośc nie należy do najmocniejszych dlatego potrzebuję sprawdzonych środków zaradczych, takich jak syrop na kaszel acti-trin. Dzięki niemu łatwiej przetrwać chorobowy okres.

 • Eufemia 2018-02-26 12:44

  Tydzień temu obiło mi się o uszy coś o pseudoefedrynie. Zainteresowało mnie, jakie są wskazania do stosowania. Przy okazji dowiedziałam się o walorach. Wiecie, że substancja ta rozszerza oskrzela? Gdy tylko coś się zaczyna u mnie dziać przyjmuję Acti-trin . Ufam temu produktowi.

 • Aniela 2018-02-08 09:23

  Problemy górnych dróg oddechowych to bardzo często problemy związane z przeziębieniem lub grypą. Jeśli o mnie chodzi, to już dawno przestałam eksperymentować i szukać zbawiennego środka, a postawiłam na skuteczność i uderzanie bezpośrednio w przyczynę problemu. To daje mi Acti-Trin, dlatego go polecam.

 • kkam 2018-01-29 11:35

  Dobry syrop na katar dla dzieci.Godny uwagi.

 • magda 2018-01-28 20:31

  super lagodzi katar kaszel i kichanie. polecam

 • Amandzia 2018-01-27 21:27

  Dobrze działa na wskazane objawy!

 • Opinia użytkownika 2018-01-26 11:47

  Tani, dobry w smaku i pomaga podczas przeziębienia. Serdecznie polecam

 • Opinia użytkownika 2018-01-24 12:49

  Bardzo skuteczny lek o szerokim działaniu. mi pomaga na powstrzymanie kaszlu, ból głowy, temperaturę i udrażnia nos.

 • Monika 2018-01-23 06:53

  W leczeniu dolegliwości związanych z górnymi drogami oddechowymi, zawsze niezmiennie wybieram Acti-trin. Zawarta w niej pseudoefedryna jest substancją, która odpowiada za obkurczanie naczyń krwionośnych. Dzięki temu udrożnia nos i zmniejsza problemy z zatokami, które towarzyszą mi podczas kataru.

 • Marcela 2018-01-20 15:23

  Pseudoefedryna to popularna substancja wielu produktów na katar. Ten składnik obkurcza naczynia krwionośne. Przez to właśnie likwiduje wszelkie dolegliwości takie jak np. katar, kłopot z zatokami. Jeśli chodzi o środek to ja stawiam na Acti-trin .

 • Aurelia 2018-01-19 12:00

  Od kilku dni mocny kaszel nie dawał mi żyć:( Wybrałam się do apteki i nabyłam Acti-Trin . Ten środek rozprawił się z kaszlem. Jest dla mnie trafiony.

 • Dorota 2017-09-14 08:13

  Lek jest wprost rewelacyjny, zaczęłam go podawać córce przy infekcjach od 3 roku życia. Działanie super, katar szybko znika dzięki temu infekcja kończy się w ciągu 3 dni. Próbowałam wiele razy leczyć jakimiś bardziej naturalnymi sposobami ale zawsze takie leczenie kończyło się zapaleniem ucha i antybiotykiem więc wolę stanowczo podać coś co wiem że skutecznie pomoże mimo iż skład jego zapewne wielu zastanawia i mają obawy przed podaniem. Ja polecam, Najlepszy lek. Ja i moja mama również go stosujemy i też działa świetnie. Nikt z nas nie miał po nim skutków ubocznych ani też nikogo kto je miał nie znam,a wśród moich znajomych wiele mam podaje dla swoich dzieci

 • Arek 2017-03-30 21:52

  Biorę to na kaszel, przyzwyczaiłem się już do tego syropu.

 • Ela 2017-03-29 13:57

  Stosowałam Actitrin na kaszel. Niestety, infekcja nadkaziła się bakteryjnie i skończyło się przepisaniem antybikotyku przez lekarza rodzinnego.

 • Krzysztof 2017-01-02 10:19

  Bardzo skuteczny!!!

 • Sandra 2016-11-09 11:17

  dla mnie dzialanie na plus, tylko skład bardzo sztuczny

 • Maruś 2015-03-01 22:17

  Może być :) Jest stosunkowo tani i nie wychodzi wcale tak drogo, moim zdaniem to całkiem opłacalne opcja i jak najbardziej polecam każdemu!!

 • Monika 2015-02-17 15:41

  Nie przekonał mnie ten syrop niestety, mimo tego że przyniósł pożądany efekt w postaci złagodzenia kataru u dziecka, to będąc świadomą mamą wolałabym podać mu coś bardziej naturalnego, a nie z długą lista substancji dodatkowych w składzie.

 • Waldemar 2015-01-07 22:40

  Mogę polecić syrop Actitrin ponieważ po pierwsze - ma dobry smak. Po drugie, skutecznie pomógł mi w walce z katarem i problemami z górnymi drogami oddechowymi (kaszel, obrzemienia etc). A po trzecie, jest to środek który skutecznie może nam pomóc w walce z przeziębieniem - a przynajmniej wesprzeć.

 • Gratke 2015-01-06 17:33

  Syropek działa bardzo dobrze! Skutecznie działa na kaszel i można w szybki sposób się go pozbyć. To działa i warto z tego korzystać.

 • Edward Ovsek 2015-01-02 18:56

  Doskonale działa na różne typy kaszlu czyli słaby oraz mocny i dzięki temu mozna wrócić szybko do formy. Pozwala zaoszczędzić bardzo dużo strat energetycznych. Polecam!

 • Onter 2015-01-02 18:54

  Świetnie wpływa na ogólną kondycje organizmu, można w prosty sposób szybko oraz skutecznie pozbyć się kaszlu oraz uporczywego kataru z nosa. Ta wydzielina już tak nie spływa po gardłe. Oceniam bardzo dobrze!

 • Matrix 2014-12-26 15:50

  Jak na mnie to działa i w szybki sposób mogę liczyć na odblokowany nos oraz zmniejszenie ogólnego złego samopoczucia. Polecam ten lek na 6!

 • Karole32 2014-12-22 13:01

  Bardzo dobrze działa na katar oraz zapchany nos. Mój syn mógł, dzięki niemy w prosty sposób przespać całą noc. Jest to lek godny polecenia i warto zastanowić się nad jego kupnem.

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Acti-trin

  Download icon Zobacz ulotkę
  Acti-trin

  Skład:

  W składzie preparatu Acti-Trin znajdują się następujące substancje: 

  substancje czynne (w 5 ml syropu)  1,25 mg triprolidyny chlorowodorku, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku i 10 mg dekstrometorfanu bromowodorku 
  pozostałe składniki metylu parahydroksybenzoesan 6,05 mg, etanol 181,51 mg, maltitol ciekły, żółcień chinolinowa (E 104), czerwień koszenilowa (E 120), czerń brylantowa (E 151), sodu benzoesan
  Rzeżucha – cenne źródło witamin i mikroelementów

  Rzeżucha – cenne źródło witamin i mikroelementów

  Trzeba sobie powiedzieć, że rzeżucha ma bardzo wiele cennych właściwości zdrowotnych i kosmetycznych. Jest to źródło bardzo wielu cennych dla... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Produkt leczniczy Acti-Trin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  Sposób i droga podania: syrop Acti-Trin należy przyjmować doustnie.

  Zalecane dawkowanie produktu:

  Wiek Dawka jednorazowa Odstęp między dawkami Max. dawka dobowa
  dorośli i dzieci > 12 lat 10 ml syropu 6 godzin 3-4x
  dzieci 7-12 lat 5 ml syropu j.w. j.w.
   

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Acti-Trin.

  Nie stosowac u dzieci poniżej 7. roku życia. Lek Acti-Trin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

  Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, u osób z astmą oskrzelową oraz chorujących na mukowiscydozę.

  Przeciwwskazane jest używanie tego leku przez osoby z chorobą nerek i/lub wątroby, z chorobą niedokrwienną serca oraz z ciężkim nadciśnieniem.

  Lek może powodowac senność oraz zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Produkt zawiera etanol. 

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb hasco lek

  Postać:

  syrop

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeziębienie

  Sambucol Extra Strong syrop

  5.06 opinii:
  Sambucol Extra Strong syrop to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego...
  czytaj dalej »

  Calcium 300

  4.899 opinii:
  Calcium 300 to suplement diety w ostaci tabletek musujących. Stosowany w objawowym leczeniu...
  czytaj dalej »

  L52

  4.8816 opinii:
  L52 to lek homeopatyczny dostępny w postaci kropli do podawania doustnie. Krople przeznaczone są...
  czytaj dalej »

  DISNEMAR dla Dorosłych

  4.8513 opinii:
  DISNEMAR dla Dorosłych to wyrób medyczny wskazany do nawilżania i codziennej higieny...
  czytaj dalej »

  Afrin ND Rumianek

  4.836 opinii:
  Lek Afrin ND Rumianek to produkt leczniczy dostępny w postaci aerozolu do nosa. Produkt ten...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Na receptę:
  Nie