Zapoznaj się z ulotką Cefalgin

Download icon Zobacz ulotkę
Cefalgin

Cefalgin to produkt leczniczy w postaci tabletek o właściwościach przeciwgorączkowych i przeciwbólowych.

Produkt leczniczy Cefalgin zawiera w swoim składzie trzy substancje czynne paracetamol, propyfenazon oraz  kofeinę. Paracetamol i propyfenazon wykazują działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Kofeina potęguje przeciwbólowe działanie paracetamolu.

Tabletki Cefalgin są wskazane do stosowania w przypadku bólu o nasileniu słabym lub umiarkowanym oraz w przypadku gorączki. Lek skutecznie pomaga przy bólach związanych przede wszystkim ze skurczami mięśni gładkich.

Preparat Cefalgin stosuje się w przypadku bólu głowy, mięśni, bólu zębów, podczas bólów menstruacyjnych oraz w przypadku nerwbóli. Lek może okazać się skuteczny na objawy przeziębienia i grypy.

Co warto wiedzieć o herbacie? cz. 1

Co warto wiedzieć o herbacie? cz. 1

Gdy analizujemy płyny pod względem ilości, w jakiej je spożywamy, nie możemy ignorować znaczenia herbaty, okazuje się bowiem, że w rankingach tego... Czytaj więcej

Skład:

W składzie preparatu Cefalgin znajdują się następujące substancje:

substancje czynne paracetamol, propyfenazon, kofeina
substancje pomocnicze skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

Jedna tabletka zawiera 250 mg paracetamolu,  150 mg propyfenazonu oraz 50 mg kofeiny. 

Dawkowanie:

Produkt Cefalgin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

 Sposób i droga podania: produkt leczniczy Cefalgin należy zażywać doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu dla osoby dorosłej to 1-2 tabletki. Jeśli objawy choroby lub ból nie ustępuje dawkowanie można powtórzyć. Maksymalnie można przyjąć 3 dawki na dobę. 

Leku nie nalezy stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Cefalgin.

Nie stosować u dzieci poniżej 18. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Produkt leczniczy Cefalgin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb polfa warszawa

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Kup w sklepie

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • tadeusz 2017-11-16 19:28

    najlepszy lek przeciwbolowy

  • Celina 2017-11-11 15:21

    Cefalgin nie wywołuje u mnie problemów z wątrobą ani żołądkiem, dlatego jest dla mnie nr jeden na ból!Działą skutecznie na ból głowy oraz zbija gorączkę!

  • Jędrzej 2017-07-09 08:46

    Cefalgin jest ok i działa na silny ból!

  • Opinia użytkownika 2017-06-28 09:51

    Cefalgin nadaje się na lekki ból głowy, a nie migrenę! Radzę od razu szukać coś innego.

  • Marlena 2017-06-27 11:50

    Cefalgin jest ok i jestem zadowolona z jego działania. Biorę to na lekki ból

  • Bixer 2015-03-13 13:48

    Po zastosowaniu po 10 minutach czułem ulgę, jednak po 30 minutach ból wrócił i tak na prawdę nic mi to nie pomogło :(

  • Mario 2015-03-12 10:10

    Ból głowy z Cefalgin mi został. Nie pomogł mi skutecznie się jego pozbyć ;/ Nie polecam tego leku dla nikogo..

  • Abiku 2015-02-24 18:13

    Cefalgin działa przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Jako jeden z lepszych środków można stosować go bardzo często i szybko. Działa znakomicie i daje 5/5!

  • Arcik 2015-02-23 20:40

    Moim zdaniem te tabletki działają całkiem dobrze, co nie znaczy, że są moim lekiem pierwszego wyboru jak mnie coś boli.

  • Helena 2015-02-16 13:27

    Użyłam 2 tabletki z blistra, ale gdybym miała pod ręka zamiennik to chyba bym się nie zdecydowała.

  • Caroline 2015-01-02 19:53

    Miałam okazję sprawdzić niedawno działanie tego leku. Uważam, że jest skuteczny i wart polecenia. Zwłaszcza, że cena nie jest zbyt wygórowana.

  • Ignessa 2015-01-01 18:22

    Działa bardzo szybko przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie, do 30 minut przynosi ulgę. Jest bardzo dobry i jeszcze mnie nie zawiódł.

  • Kari 2014-12-25 23:26

    Od czasu do czasu sięgam po ten lek i w miarę zawsze pomaga. Cefalgin nie jest taki zły. Dodatkowo cenę ma bardzo dobrą także jest jednym z lepszych leków jak dla mnie

  • Kazio74 2014-12-23 20:34

    Lek bardzo często jest pomocny przy bardzo silnych bólach brzucha - przynajmniej u mnie. Bardzo chętnie go aplikuje zawsze, bo działa ekspresowo oraz nie zauważyłem skutków ubocznych.

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Cefalgin

    Download icon Zobacz ulotkę
    Cefalgin

    Cefalgin to produkt leczniczy w postaci tabletek o właściwościach przeciwgorączkowych i przeciwbólowych.

    Produkt leczniczy Cefalgin zawiera w swoim składzie trzy substancje czynne paracetamol, propyfenazon oraz  kofeinę. Paracetamol i propyfenazon wykazują działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Kofeina potęguje przeciwbólowe działanie paracetamolu.

    Tabletki Cefalgin są wskazane do stosowania w przypadku bólu o nasileniu słabym lub umiarkowanym oraz w przypadku gorączki. Lek skutecznie pomaga przy bólach związanych przede wszystkim ze skurczami mięśni gładkich.

    Preparat Cefalgin stosuje się w przypadku bólu głowy, mięśni, bólu zębów, podczas bólów menstruacyjnych oraz w przypadku nerwbóli. Lek może okazać się skuteczny na objawy przeziębienia i grypy.

    Co warto wiedzieć o herbacie? cz. 1

    Co warto wiedzieć o herbacie? cz. 1

    Gdy analizujemy płyny pod względem ilości, w jakiej je spożywamy, nie możemy ignorować znaczenia herbaty, okazuje się bowiem, że w rankingach tego... Czytaj więcej

    Skład:

    W składzie preparatu Cefalgin znajdują się następujące substancje:

    substancje czynne paracetamol, propyfenazon, kofeina
    substancje pomocnicze skrobia ziemniaczana, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

    Jedna tabletka zawiera 250 mg paracetamolu,  150 mg propyfenazonu oraz 50 mg kofeiny. 

    Dawkowanie:

    Produkt Cefalgin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

     Sposób i droga podania: produkt leczniczy Cefalgin należy zażywać doustnie.

    Zalecane dawkowanie produktu dla osoby dorosłej to 1-2 tabletki. Jeśli objawy choroby lub ból nie ustępuje dawkowanie można powtórzyć. Maksymalnie można przyjąć 3 dawki na dobę. 

    Leku nie nalezy stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem.

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Cefalgin.

    Nie stosować u dzieci poniżej 18. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Produkt leczniczy Cefalgin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb polfa warszawa

    Postać:

    tabletka

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwbólowe

    Altacet

    4.899 opinii:
    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego w celu...
    czytaj dalej »

    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego w celu... czytaj dalej »

    4.899 opinii:

    Ascodan

    4.888 opinii:
    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości... czytaj dalej »

    4.888 opinii:

    Voltaren Express Forte

    4.789 opinii:
    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym...
    czytaj dalej »

    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym... czytaj dalej »

    Dip Hot

    4.676 opinii:
    Dip Hot to preparat dostępny w postaci kremu rozgrzewającego. Wskazaniem do stosowania kremu są...
    czytaj dalej »

    Dip Hot to preparat dostępny w postaci kremu rozgrzewającego. Wskazaniem do stosowania kremu są... czytaj dalej »

    4.676 opinii:

    Neoxen

    4.638 opinii:
    Neoxen to produkt leczniczy w postaci żelu, który zmniejsza bólu i obrzęku...
    czytaj dalej »

    Neoxen to produkt leczniczy w postaci żelu, który zmniejsza bólu i obrzęku... czytaj dalej »

    4.638 opinii:

    Voltaren Acti Forte

    4.569 opinii:
    Voltaren Acti Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych o działaniu...
    czytaj dalej »

    Voltaren Acti Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych o działaniu... czytaj dalej »

    Dip Rilif

    4.5315 opinii:
    Dip Rilif to lek, który dostępny jest w formie żelu. Preparat wykazuje działanie...
    czytaj dalej »

    Dip Rilif to lek, który dostępny jest w formie żelu. Preparat wykazuje działanie... czytaj dalej »

    4.5315 opinii:

    Glimbax

    4.56 opinii:
    Glimbax jest produktem leczniczym w postaci roztworu do płukania jamy ustnej i gardła podczas...
    czytaj dalej »

    Glimbax jest produktem leczniczym w postaci roztworu do płukania jamy ustnej i gardła podczas... czytaj dalej »

    4.56 opinii:

    Voltaren Max

    4.58 opinii:
    Voltaren Max to niezwykle popularny lek o szerokim działaniu przeciwbólowym,...
    czytaj dalej »

    Voltaren Max to niezwykle popularny lek o szerokim działaniu przeciwbólowym,... czytaj dalej »

    (Apap Przeziębienie Fast) Apap ból i gorączka C plus

    4.56 opinii:
    Apap Przeziębienie Fast to lek dostępny w postaci tabletek musujących, przeznaczony dla...
    czytaj dalej »

    Apap Przeziębienie Fast to lek dostępny w postaci tabletek musujących, przeznaczony dla... czytaj dalej »