Zapoznaj się z ulotką Grypolek

Download icon Zobacz ulotkę
Grypolek

Lek Grypolek dostępny jest w formie tabletek powlekanych. Preparat wykorzystywany jest w leczeniu objawów infekcji górnych dróg oddechowych, m.in przeziębienia i grypy oraz eliminowaniu dolegliwości bólowych głowy, mięśni i gardła.

Lek wykazuje również działanie łagodzące w kaszlu suchym, jak i mokrym.

 Z nimi zdrowie to pestka czyli o pestkach dyni

Z nimi zdrowie to pestka czyli o pestkach dyni

Dzikie odmiany dyni były znane już 10 ty. lat temu. Plemiona indiańskie wykorzystywały je jako poczęstunek dla zmarłych, jako naczynia kub ozdoby.... Czytaj więcej

Skład:

W składzie preparatu Grypolek znajdują się następujące substancje:

- substancje czynne: 1 tabletka powlekana zawiera: 325 mg paracetamolu, 200 mg gwajfenezyny, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny, 15 mg bromowodoru dekstrometorfanu.
- substancje pomocnicze leku to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, Opadry Yellow Y-5-12821: Hypromeloza, Hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, makrogol.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Grypolek należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Grypolek należy stosować doustnie, popijając wodą.

- dzieci powyżej 12. roku życia oraz dorośli - 2 tabletki co 6-8 godzin, nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę,

- dzieci od 6. roku życia do 12. roku życia - 1 tabletka co 6-8 godzin, nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki na dobę.

 

 

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Grypolek.

Przeciwwskazaniem do stosowania Grypoleku jest nadciśnienie, choroby serca, cukrzyca, nadczynność tarczycy, utrudnione oddawanie moczu związane z chorobami prostaty, ciężka niewydolność nerek i wątroby, niedokrwistość. Jednoczesne stosowanie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Stosowanie leków przeciwdepresyjnych, zawierających inhibitor monoaminooksydazy lub środków przeciw chorobie Parkinsona. Nie należy stosować preparatu przez okres dwóch tygodni po zaprzestaniu zażywania inhibitorów monoaminooksydazy. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6. roku życia. Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania preparatu u osób ze zwolnionym metabolizmem, np. u osób w podeszłym wieku, ze względu na większe prawdopodobieństwo występowania działań niepożądanych związanych ze stosowaniem dekstrometorfanu. Lek zawiera barwniki azowe, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Tabletki Grypolek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb logo kato

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Kup w sklepie

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Andrzej 2017-11-09 10:16

    Specyfiki które bazują na paracetamolu nie są może bardzo mocne ale są przyjazne dla osób z wrażliwym żołądkiem. Grypolek jest jednym z mych ulubionych specyfików na gorączkę oraz ból .

  • Jakub 2017-10-08 19:01

    Znów jesienna pogoda i po raz kolejny mam gile do pasa ! Potrzebna mi jest jakaś dobra innowacja. A może ten tutaj Grypolek ? Jak Wy myślicie?

  • U 2017-09-20 10:06

    Bardzo duże problemy z żołądkiem mam po nim. Stan zdrowia sie pogorszył

  • Opinia użytkownika 2017-09-15 20:10

    Zazwyczaj wybieram Grypolek jak mnie bierze grypa. Nie mam czasu na urlop z powodu choroby. Grypolek pozwala mi wygrać z grypą:)

  • Marta 2017-08-03 12:54

    Grypolek my <3 !

  • Erazma 2017-06-20 13:52

    Grypolek smakuje dzieciom

  • Marta 2017-05-24 14:24

    Grypolek - najlepszy z najlepszych! Tani i skuteczny. Mam zawsze zapas w domu i biorę niezwłocznie, jak tylko zaczyna rozkładać mnie grypa.

  • Opinia użytkownika 2016-11-19 21:49

    NAJLEPSZE NA PRZEZIĘBIENIE, ZUPEŁNIE PRZYPADKOWO GO ZAŻYŁAM, EFEKT LEPSZY NIŻ PO TYCH DROGICH LEKACH PODAWANYCH W FORMIE GORĄCEGO NAPOJU, NAWET KATAR MI PRZESZEDŁ

  • Włodek 2016-11-07 13:15

    Jeden z lepszych leków na objawy przeziębienia! Stawia na nogi. Szczególnie polecam, kiedy trzeba iść do pracy i wytrwać w niej cały dzień mimo choroby...

  • Opinia użytkownika 2016-04-19 11:17

    pomaga i na kaszel i na zatkany nos i na gorączkę!polecam!

  • Tardzik 2015-03-22 22:30

    Teroz grypa mi nie stoszna! Jestem ze Śląska i wiem co to przeziębienie! Działa ten lek i jest super!

  • Topar 2015-03-12 16:06

    Dla mnie to dobry lek i nie mam się do czego doczepić. Na pewno warto jest stosować Grypolek, gdyż w prosty oraz skuteczny sposób będzie mógł efektownie zarządzać swoim organizmem. Szybko stawia na nogi i jest super!

  • Klaudiusz 2015-03-09 20:28

    Co to za słabe opinie? Patrzyliście w ogóle na składy Grypoleku vs inne OTC na grypę? Bije wiele z nich na głowę:)

  • Igos 2015-03-06 21:27

    Na ogólnie objawy jest beznadziejny. Wcale mi nie pomógł a choroba się tylko jeszcze bardziej rozwineła. Nie polecam! Słaby!!

  • Marta 2015-02-03 13:23

    Działa super!

  • Folik 2015-01-11 11:30

    Akurat dla mnie grypolek nie działa dobrze i nie wiem jak inni sobie radzą z grypą jak stosują ten lek. Na mnie to wcale nie działa i nie odczuwam różnicy. Nie polecam.

  • Grypolek 2015-01-09 21:15

    Na grypę tylko nie grypolek, bo to tak na prawdę nie działa. Myślę, że nie ma sensu się zagłębiać nad tym lekiem bo różnicy nie czuć i słabo można na nim polecać. Nie polecam!

  • Patryk84 2014-12-23 12:14

    Działa szybko i skutecznie. Rozwala grypkę w szybko sposób. Moim zdaniem jest to jeden z lepszych suplementów na rynku, a dodatkowo jego cena nie jest tak wysoka w porównaniu do innych suplementów.

  • Karolina 2014-12-15 17:23

    Ja też polecam, od kiedy spróbowałam Grypoleku, nie sięgam juz po żadne inne leki na grypę.

  • Marta 2014-12-15 17:21

    Dla mnie super. Równie skuteczny jak droższe, szeroko reklamowane zamienniki, a dodatkowo ma od nich bogatszy skład. Z powodzeniem łagodzi wszystkie przykre objawy choroby wirusowej, jaką jest grypa.

  • Grypolek opinie #2 2014-12-15 14:44

    Tabletki powinny leczyć, a nie powodować jeszcze gorszy stan

  • Tomek Ikus 2014-12-15 12:47

    Ten lek u mnie się nie sprawdził. Może troszkę głowa przestała boleć, ale tak poza tym nic. Jednakże, każdy musi znaleźć swój własny lek.

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Grypolek

    Download icon Zobacz ulotkę
    Grypolek

    Lek Grypolek dostępny jest w formie tabletek powlekanych. Preparat wykorzystywany jest w leczeniu objawów infekcji górnych dróg oddechowych, m.in przeziębienia i grypy oraz eliminowaniu dolegliwości bólowych głowy, mięśni i gardła.

    Lek wykazuje również działanie łagodzące w kaszlu suchym, jak i mokrym.

     Z nimi zdrowie to pestka czyli o pestkach dyni

    Z nimi zdrowie to pestka czyli o pestkach dyni

    Dzikie odmiany dyni były znane już 10 ty. lat temu. Plemiona indiańskie wykorzystywały je jako poczęstunek dla zmarłych, jako naczynia kub ozdoby.... Czytaj więcej

    Skład:

    W składzie preparatu Grypolek znajdują się następujące substancje:

    - substancje czynne: 1 tabletka powlekana zawiera: 325 mg paracetamolu, 200 mg gwajfenezyny, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny, 15 mg bromowodoru dekstrometorfanu.
    - substancje pomocnicze leku to: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, Opadry Yellow Y-5-12821: Hypromeloza, Hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, makrogol.

    Dawkowanie:

    Produkt leczniczy Grypolek należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Sposób i droga podania: produkt leczniczy Grypolek należy stosować doustnie, popijając wodą.

    - dzieci powyżej 12. roku życia oraz dorośli - 2 tabletki co 6-8 godzin, nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę,

    - dzieci od 6. roku życia do 12. roku życia - 1 tabletka co 6-8 godzin, nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki na dobę.

     

     

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Grypolek.

    Przeciwwskazaniem do stosowania Grypoleku jest nadciśnienie, choroby serca, cukrzyca, nadczynność tarczycy, utrudnione oddawanie moczu związane z chorobami prostaty, ciężka niewydolność nerek i wątroby, niedokrwistość. Jednoczesne stosowanie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Stosowanie leków przeciwdepresyjnych, zawierających inhibitor monoaminooksydazy lub środków przeciw chorobie Parkinsona. Nie należy stosować preparatu przez okres dwóch tygodni po zaprzestaniu zażywania inhibitorów monoaminooksydazy. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6. roku życia. Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania preparatu u osób ze zwolnionym metabolizmem, np. u osób w podeszłym wieku, ze względu na większe prawdopodobieństwo występowania działań niepożądanych związanych ze stosowaniem dekstrometorfanu. Lek zawiera barwniki azowe, które mogą powodować reakcje alergiczne.

    Tabletki Grypolek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

     

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb logo kato

    Postać:

    tabletka

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeziębienie

    Ascodan

    4.888 opinii:
    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości... czytaj dalej »

    4.888 opinii:

    Fiorda - Na Podrażnione Gardło i Krtań

    4.867 opinii:
    Naturalne składniki zawarte w produkcie Fiorda wspomagają prawidłowe...
    czytaj dalej »

    Naturalne składniki zawarte w produkcie Fiorda wspomagają prawidłowe... czytaj dalej »

    Prospan

    4.867 opinii:
    Prospan to lek dostępny w formie syropu. Substancją czynną syropu jest suchy wyciąg z...
    czytaj dalej »

    Prospan to lek dostępny w formie syropu. Substancją czynną syropu jest suchy wyciąg z... czytaj dalej »

    4.867 opinii:

    Koper Włoski Fix

    4.836 opinii:
    Koper Włoski Fix to preparat leczniczy w postaci ziół do zaparzania w...
    czytaj dalej »

    Koper Włoski Fix to preparat leczniczy w postaci ziół do zaparzania w... czytaj dalej »

    Althaeae

    4.789 opinii:
    Althaeae to lek dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla...
    czytaj dalej »

    Althaeae to lek dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla... czytaj dalej »

    4.789 opinii:

    DISNEMAR dla Dorosłych

    4.758 opinii:
    DISNEMAR dla Dorosłych to wyrób medyczny wskazany do nawilżania i codziennej higieny...
    czytaj dalej »

    DISNEMAR dla Dorosłych to wyrób medyczny wskazany do nawilżania i codziennej higieny... czytaj dalej »

    HerbaPini

    4.717 opinii:
    HerbaPini to preparat dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany...
    czytaj dalej »

    HerbaPini to preparat dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany... czytaj dalej »

    4.717 opinii:

    Tabcin Trend

    4.717 opinii:
    Tabcin Trend to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich do stosowania w celu łagodzenia...
    czytaj dalej »

    Tabcin Trend to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich do stosowania w celu łagodzenia... czytaj dalej »

    Olbas Oil

    4.679 opinii:
    Olbas Oil to lek dostępny w postaci płynu do inhalacji parowej. Płyn Olbas Oil składa się z...
    czytaj dalej »

    Olbas Oil to lek dostępny w postaci płynu do inhalacji parowej. Płyn Olbas Oil składa się z... czytaj dalej »

    4.679 opinii:

    Envil Kaszel Junior

    4.676 opinii:
    Envil Kaszel Junior to produkt leczniczy w postaci syropu stosowanego doustnie. Produkt stosuje...
    czytaj dalej »

    Envil Kaszel Junior to produkt leczniczy w postaci syropu stosowanego doustnie. Produkt stosuje... czytaj dalej »

    Podmiot odpowiedzialny:
    KATO LABORATOIRES
    Kategoria:
    Zdrowie
    Typ:
    lek
    Na receptę:
    Nie
    Podmiot odpowiedzialny:
    KATO LABORATOIRES
    Inne produkty podmiotu odpowiedzialnego: