Vicks SymptoMed Max

miejsce
w rankingu

--

Vicks SymptoMed Max
4.5
opinii: 4

Zapoznaj się z ulotką Vicks SymptoMed Max

Download icon Zobacz ulotkę
Vicks SymptoMed Max

Vicks SymptoMed Max to produkt leczniczy dostępny w postaci saszetek z granulatem do sporządzania roztworu do picia. Lek rekomendowany jest dla osób, które borykają się z objawami przeziębienia i grypy.

Wskazaniem do stosowania leku Vicks SymptoMed Max są następujące objawy: gorączka, ból głowy, ból gardła, przekrwienie błony śluzowej nosa i zalegająca wydzielina.

Prdukt Vicks SymptoMed Max należy do leków złożonych. W jego formulacji zawarte są trzy substancje czynne: paracetamol, gwajafenezyna i chlorowodorek fenylefryny. Paracetamol należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.  

Chlorowodorek fenylefryny to syntetyczna amina sympatykomimetyczna, którą kojarzy się z lekami przeciwhistaminowymi. Jej działanie polega na skurczaniu naczyń w celu zmniejszenia obrzęku, a tym samym złagodzenia dolegliwości układu oddechowego, np. nieżytu nosa. 

Gwajafenezyna to lek z grupy środków wykrztuśnych. 

Spirometria - dowiedz się, jak przebiega badanie

Spirometria - dowiedz się, jak przebiega badanie

W medycynie wykonywane są przeróżne badania pomocnicze, ułatwiające diagnostykę i leczenie chorób. Zazwyczaj badania te dzieli się na:... Czytaj więcej

Skład:

W składzie saszetek z granulatem Vicks SymptoMed Max znajdują się następujące substancje: 

substancje czynne paracetamol 500 mg, gwajafenezyna 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg.
pozostałe składniki sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104). 

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Vicks SymptoMed Max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Vicks SymptoMed Max należy stosować doustnie, w postaci gorącego napoju. Zawartość saszetki należy rozpuścić w  250 ml gorącej (ale nie wrzącej) wody.

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu doby to:

Wiek Dawka pojedyncza Odstęp czasowy Dawka dobowa
dorośli 1 saszetka co 4-6 godzin 4 saszetki
dzieci powyżej 12. roku życia j.w. j.w. j.w.

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej.

Lek jest przeznaczony do stosowania krótkotrwałego. Jeśli po 3 dniach objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. 

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Vicks SymptoMed Max.

Produkt leczniczy Vicks SymptoMed Max należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. lat. Produkt nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. 

Leku nie należy stosować m.in. u osób z chorobą serca, wątroby lub nerek, w przypadku nadczynności tarczycy, a także przy nadciśnieniu (pozostałe przeciwwskazania zawarte są w ulotce). 

Produktu leczniczego nie należy stosować po upływie terminu ważności. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb pliva

Postać:

granulat

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Natalia 2018-04-19 13:58

    Vicks SymptoMed Max zawiera paracetamol i chlorowodorek fenylefryny - można powiedzieć, że są to dwie podstawowe substancje, kiedy już witaminka C nie poratuje odporności. Dlatego wiem, co stosować, gdy odporność pada.

  • Opinia użytkownika 2018-04-03 09:26

    NIedrożny nos okropnie daje mi popalić ... Próbowałem już różne preparaty lecz to wciąż nie było to.... Vicks SymptoMed Max jest mym świeżutkim odkryciem . Jakość działania produktu szacuję na 4 gwiazdki.

  • Janisław 2017-08-02 13:03

    Jakieś przeziębienie mnie złapało. Za oknem coraz ładniej a ja się męczę. Liczę na to, że Vicks SymptoMed Max pomoże tak dobrze jak zawsze!

  • radek 2016-02-19 13:01

    Pomaga na przeziebienie,szybkie działalnie.Skuteczne.

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Vicks SymptoMed Max

    Download icon Zobacz ulotkę
    Vicks SymptoMed Max

    Vicks SymptoMed Max to produkt leczniczy dostępny w postaci saszetek z granulatem do sporządzania roztworu do picia. Lek rekomendowany jest dla osób, które borykają się z objawami przeziębienia i grypy.

    Wskazaniem do stosowania leku Vicks SymptoMed Max są następujące objawy: gorączka, ból głowy, ból gardła, przekrwienie błony śluzowej nosa i zalegająca wydzielina.

    Prdukt Vicks SymptoMed Max należy do leków złożonych. W jego formulacji zawarte są trzy substancje czynne: paracetamol, gwajafenezyna i chlorowodorek fenylefryny. Paracetamol należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe.  

    Chlorowodorek fenylefryny to syntetyczna amina sympatykomimetyczna, którą kojarzy się z lekami przeciwhistaminowymi. Jej działanie polega na skurczaniu naczyń w celu zmniejszenia obrzęku, a tym samym złagodzenia dolegliwości układu oddechowego, np. nieżytu nosa. 

    Gwajafenezyna to lek z grupy środków wykrztuśnych. 

    Spirometria - dowiedz się, jak przebiega badanie

    Spirometria - dowiedz się, jak przebiega badanie

    W medycynie wykonywane są przeróżne badania pomocnicze, ułatwiające diagnostykę i leczenie chorób. Zazwyczaj badania te dzieli się na:... Czytaj więcej

    Skład:

    W składzie saszetek z granulatem Vicks SymptoMed Max znajdują się następujące substancje: 

    substancje czynne paracetamol 500 mg, gwajafenezyna 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 10 mg.
    pozostałe składniki sacharoza, kwas cytrynowy, kwas winowy, sodu cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam (E951), acesulfam potasowy (E950), mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego, żółcień chinolinowa (E104). 

     

    Dawkowanie:

    Produkt leczniczy Vicks SymptoMed Max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Sposób i droga podania: lek Vicks SymptoMed Max należy stosować doustnie, w postaci gorącego napoju. Zawartość saszetki należy rozpuścić w  250 ml gorącej (ale nie wrzącej) wody.

    Zalecane dawkowanie produktu w ciągu doby to:

    Wiek Dawka pojedyncza Odstęp czasowy Dawka dobowa
    dorośli 1 saszetka co 4-6 godzin 4 saszetki
    dzieci powyżej 12. roku życia j.w. j.w. j.w.

    Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej.

    Lek jest przeznaczony do stosowania krótkotrwałego. Jeśli po 3 dniach objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. 

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Vicks SymptoMed Max.

    Produkt leczniczy Vicks SymptoMed Max należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. lat. Produkt nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. 

    Leku nie należy stosować m.in. u osób z chorobą serca, wątroby lub nerek, w przypadku nadczynności tarczycy, a także przy nadciśnieniu (pozostałe przeciwwskazania zawarte są w ulotce). 

    Produktu leczniczego nie należy stosować po upływie terminu ważności. 

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb pliva

    Postać:

    granulat

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeziębienie

    Olejek Eteryczny Eukaliptusowy

    5.08 opinii:
    Olejek Eteryczny Eukaliptusowy o odświeżającym zapachu, przeznaczony do kąpieli, aromatyzacji...
    czytaj dalej »

    Vicks VapoRub maść

    4.910 opinii:
    Maść Vicks VapoRub to produkt leczniczy przeznaczony dla osób, które zmagają się...
    czytaj dalej »

    Entitis pastylki do ssania

    4.899 opinii:
    Entitis jest środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia żywieniowego, który...
    czytaj dalej »

    Fiorda - Na Podrażnione Gardło i Krtań

    4.888 opinii:
    Fiorda - Na Podrażnione Gardło i Krtań to suplement diety dostępny w postaci pastylek do ssania....
    czytaj dalej »

    Calcium 300

    4.888 opinii:
    Calcium 300 to suplement diety w ostaci tabletek musujących. Stosowany w objawowym leczeniu...
    czytaj dalej »

    L52

    4.8614 opinii:
    L52 to lek homeopatyczny dostępny w postaci kropli do podawania doustnie. Krople przeznaczone są...
    czytaj dalej »

    Calcium z witaminą C

    4.867 opinii:
    Calcium z witaminą C to suplement diety dostępny w postaci tabletek musujących. Tabletki te...
    czytaj dalej »

    Koper Włoski Fix

    4.836 opinii:
    Koper Włoski Fix to preparat leczniczy w postaci ziół do zaparzania w...
    czytaj dalej »

    DISNEMAR dla Dorosłych

    4.8312 opinii:
    DISNEMAR dla Dorosłych to wyrób medyczny wskazany do nawilżania i codziennej higieny...
    czytaj dalej »

    Afrin ND Rumianek

    4.836 opinii:
    Lek Afrin ND Rumianek to produkt leczniczy dostępny w postaci aerozolu do nosa. Produkt ten...
    czytaj dalej »
    Podmiot odpowiedzialny:
    PLIVA
    Kategoria:
    Zdrowie
    Typ:
    lek
    Na receptę:
    Nie
    Podmiot odpowiedzialny:
    PLIVA