Worek treningowy - idealny sprzęt do domowej siłowni

Worek treningowy - idealny sprzęt do domowej siłowni

Dodano: 16-06-2015

wytrzymałość spalanie tkanki tłuszczowej rzeźba trening sport kulturystyka

Worek treningowy to sprzęt, którego do ćwiczeń może używać każdy - nie tylko zawodowi bokserzy! W ten sposób można bowiem nie tylko podszkolić własne umiejętności (na przykład celność ciosów), lecz również wygimnastykować ciało, wyrzeźbić mięśnie i spalić tkankę tłuszczową!

CZYM JEST WOREK TRENINGOWY?

Worek treningowy - wedle definicji - to worek w kształcie walca, który może występować w wielu rozmiarach (do wyboru ćwiczących) i który za pomocą linki lub łańcucha przymocowywany jest do sufitu. Dzięki niemu można przeprowadzać trening wszystkich ciosów. 

Na worku treningowym mogą ćwiczyć zarówno mężczyźni, jak i kobiety. To doskonały sposób na wzmocnienie mięśni i spalenie nadmiaru tłuszczu. Ćwiczymy całe ciało, ponieważ worek treningowy można zarówno uderzać rękami, jak i kopać nogami. Prócz formy, dbamy także o własny refleks i koncentrację. Dlatego właśnie tego typu sprzęt jest idealnym uzupełnieniem własnej, domowej siłowni. 

JAK ĆWICZYĆ NA WORKU TRENINGOWYM?

Trening bokserski jest bardzo wyczerpujący, jednak nie musimy stosować się do wszystkich zaleceń - w zależności od własnych potrzeb, można ułożyć dla samego siebie taki plan ćwiczeń, który pozwoli zredukować tkankę tłuszczową i w odpowiedni sposób zadbać o rozwój mięśni. Trening bokserski można podzielić na dwie części - pierwsza ma za zadanie opanowanie podstawowych technik bokserskich (na przykład wyprowadzanie ciosu, czy sparingi z partnerem). Gdy już będziemy wiedzieli jak poprawnie się poruszać i jak powinny wyglądać ćwiczenia od strony technicznej, można zająć się zwiększaniem siły ciosu. To drugi etap ćwiczeń, który rozwija również wytrzymałość organizmu oraz koordynację ruchową. W przypadku zawodowców jest ona priorytetem, ponieważ dzięki niej można uczynić z ciała narzędzie walki. 

Trening HIIT jest znakomitym sposobem na schudnięcie i utrzymanie masy mięśniowej na odpowiednim poziomie. Ćwiczenia należy wykonywać z odpowiednim przyrządem - dlatego właśnie bokserski worek treningowy to idealny sprzęt do każdej domowej siłowni!

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.