Na jakie choroby częściej chorują kobiety niż mężczyźni?

Na jakie choroby częściej chorują kobiety niż mężczyźni?

reumatyzm depresja żylaki żylaki nóg profilaktyka nowotworów osteoporoza

Statystycznie kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, średnio  o siedem lat.  Dlaczego? Kobiety  trzy razy częściej trafiają do szpitala oraz przechodzą operacje,  zażywają więcej leków, sumienniej niż panowie stosują się do zaleceń lekarza. Częściej wykonują badania profilaktyczne i chodzą na wizyty kontrolne. Odmienna gospodarka hormonalna oraz wrazliwsza niż u mężczyzn psychika powodują, że kobiety częściej zapadają na pewne choroby. Oto 6 z nich. 

Osteoporoza 

To choroba, na którą panie  chorują aż  6-8 razy częściej niż mężczyźni. Nasze kości są najmocniejsze  w wieku 20-35 lat. Z wiekiem masa kostna zmniejsza się, powodując większość podatność na złamania. Osteoporoza kojrzy się głównie z kobietami po menopauzie, nie każdy jedank wie, że mogą na nią zachorować także kobiety w młodszym wieku.
Na jakie objawy zwróciść uwagę? 
-ból pleców i kręgosłupa
-podanośc na złąmania kości
-nieprawidłowa postawa

Rak piersi

Nowotwór diagnozowany głównie u kobiet (mężczyźni również na niego chorują!). Najczęściej chorują kobiety po 35 roku życia, statystycznie odnotowuje się najwięcej zachorowań pomiędzy 50. a 70. rokiem życia. W przypadku raka piersi szczególnie ważna jest profilaktyka.
Na jakie objawy należy zwrócić zatem uwagę:
-zmiany wielkości, kształtu, obrysu oraz napięcia skóry piersi
-pojawienie się zmian w obrębie skóry brodawki
-krwisty wyciek z brodawki sutkowej
-guz w piersi

Żylaki

Czy wiesz, że na 10 chorych  8 to kobiety? Dlaczego tak się dzieje? 
Kobiety mają słabsze mięśnie łydek oraz słabsze  słabsze zastawki, czyli maleńkie fałdki w żyłach, które zapobiegają cofaniu się krwi płynącej w górę, w stronę serca, niż mężczyźni przez co krew zalega w żyłach nóg. Skłonność do żylaków może być dziedziczna, dlatego jeśli w Tojej rodzinie rodzinie wystepowała ta choroba, szczególnie zadbaj o profilaktykę. Pamiętaj, że brak ruchu, stojąca lub siedząca praca, obcisłe ubrania, częste chodzenie w butach na obcasach mogą przyczyniać się do powstania żylaków. 


Stwardnienie rozsiane (SM) 

Choroba autoimmunologiczna, dotyka więcej niż 2,1 proc. ludzi na  świecie.  Kobiety chorują na nią dwa lub  nawet trzy razy częściej   niż  mężczyźni. 
Większość chorych  doświadcza pierwszych  objawów  pomiędzy 20. a 40. rokiem życia. Zwykle to: zmęczenie,zdrętwienie, mrowienie, przez paraliż, aż do utraty wzroku. Obecnie na  SM nie znaleziono lekarstwa, stosowane leki jedynie zmniejszają objawy. 

Depresja

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia na depresję kobiety chorują  dwa razy częściej niż mężczyźni. Choroba ta dopada co roku  ponad 350 milionów ludzi na świecie. Być może powodem podatności kobiet są czynniki biologiczne- menstruacja, ciąża, menopauza powodują ogromne zmiany hormonalne w organizmie kobiety co przekłada sięna samopoczucie."Psychology Today" wymienia również czynniki psychologiczne popowodujące, że kobiety chorują na depresje: kobiety mają większą skłonność do "przemyśliwania" niż mężczyźni, co może usposabiać je do depresji. Żyją także statystycznie dłużej, a w starszym wieku łatwiej o depresyjne doświadczenie straty i samotności. Ponadto kobiety są bardziej skłonne wybrać się ze swoim problemem do lekarza, co "podbija" ich diagnostyczne statystyki. 

 

Choroby reumatyczne


Na tej rodzaj chorób kobity zapadają 3 razy częściej niż mężczyźni. Naukowcy twierdzą, że wpływ na to mają hormony. A dokładniej estrogeny, których brakuje  kobietom po menopauzie, oraz hormony tarczycy, których jest za mało lub za dużo, gdy tarczyca nieprawidłowo pracuje. Dokładne przyczyny chorób reumatoidalnych takich jak toczeń czy reumatoidalne zapalenie stawów nie są znane. 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - osteoporoza

Dolomit

5.06 opinii:
Dolomit jest naturalnym produktem leczniczym zawierającym głównie węglan wapnia i...
Zobacz ofertę

Allertec Wapno Plus

4.810 opinii:
Allertec Wapno Plus to suplement diety dostępny w postaci tabletek musujących. Preprat jest...
Zobacz ofertę

Calperos 1000 kapsułki

4.717 opinii:
Kapsułki twarde Calperos 1000 to produkt leczniczy zalecany w stanach zwiększonego...
Zobacz ofertę

VITRUM Calcium 1250 + Vitaminum D3

4.6213 opinii:
VITRUM Calcium 1250  + Vitaminum D3 to suplement diety dostępny w postaci tabletek,...
Zobacz ofertę

Calcium-Sandoz Forte

4.5413 opinii:
Calcium-Sandoz Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek musujących do stosowania w...
Zobacz ofertę

Calcium OSTEO D3

4.58 opinii:
Calcium OSTEO D3 to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania...
Zobacz ofertę

Power Health Glukozamina Żel

4.56 opinii:
Power Health Glukozamina Żel przeznaczony jest do masażu i pielęgnacji stawów. Produkt...
Zobacz ofertę

Kalcikinon

4.4511 opinii:
Kalcikinon to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego, który dostępny jest...
Zobacz ofertę

Calperos D3

4.410 opinii:
Calperos D3 to lek dostępny w postaci proszku musującego. Wskazaniem do stosowania leku są...
Zobacz ofertę

Tran Islandzki

4.3219 opinii:
Tran Islandzki to suplement diety dostępny w postaci płynu. Preparat w szczególności...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.