Zapoznaj się z ulotką NUROFEN ULTIMA

Download icon Zobacz ulotkę
NUROFEN ULTIMA

Nurofen Ultima to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych do stosowania w celu zmniejszania bólu i obrzęku.

Nurofen Ultima jest lekiem zawierającym dwie substancje czynne: paracetamol oraz ibuprofen. Substancje te skutecznie zmniejszają ból oraz obrzęk i obniżają wysoką temperaturę ciała. Ibuprofen należy do grupy  niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Lek wskazany jest do stosowania w przypadku bólów o nasileniu łagodnym i umiarkowanym, zwłaszcza podczas występowania bólu głowy, w tym również i migreny. Lek zmniejsza dolegliwości również w przypadku bólów kręgosłupa, pleców, kości, stawów, mięśni, gardła, bólu ucha oraz zębów. Stosuje się go przy łagodzeniu bólów menstruacyjnych  oraz związanych z zapaleniem stawów. 

Niniejszy produkt leczniczy może być stosowany podczas objawów przeziębienia i grypy.

Bolesny problem

Bolesny problem

Badania dowodzą, że coraz więcej osób cierpi z powodu skurczowych bólów brzucha. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników. Stres, życie w... Czytaj więcej

Skład:

Składniki produktu NUROFEN ULTIMA są następujące: 

substancje czynne  ibuprofen i paracetamol
pozostałe składniki  kroskarmelozę sodową, celulozę mikrokrystaliczną, krzemionkę koloidalną bezwodną, magnezu stearynian, kwas stearynowy
otoczka tabletki alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat

Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 500 mg paracetamolu. 

Dawkowanie:

Lek NUROFEN ULTIMA należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: produkt leczniczy NUROFEN ULTIMA należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

Lek przeznaczony dla osób dorosłych. Maksymalna zalecana dawka to 1 tabletka 3 razy dziennie, najlepiej w trakcie posiłku.

Nie powinno się przyjmować kolejnej tabletki wcześniej niż po 6. godzinach. W przypadku szczególnie nasilonych objawów można przyjąć 2 tabletki 3 razy w ciągu doby. Leku nie należy stosować dłużej niż trzy dni pod rząd, bez konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego NUROFEN ULTIMA. Nie stosować u dzieci, a także w przypadku m.in. niewydolności serca, wątroby, czy nerek, choroby wrzodowej, nadciśnienia orazcukrzycy. Nie stosować w III trymestrze ciąży. W I i II trymestrze ciaży oraz w okresie karmienia piersią przez zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Produkt leczniczy NUROFEN ULTIMA należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb reckitt benckiser

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Pelagia 2018-09-02 18:19

    Będąc wczoraj na wieczorne wybieganie, kompletnie nie pomyślałam o tym , by zabrać na głowę czapkę! No i stało się... Boli mnie ucho! Poprosiłam w aptece o NUROFEN ULTIMA i myślę, że ten produkt pomoże na ból w szybkim czasie!

  • Opinia użytkownika 2018-08-29 15:03

    Non stop mam ból pleców... to nic przyjemnego! NUROFEN ULTIMA to produkt , który radzi sobie naprawdę dobrze! Muszę powiedzieć, że inne środki nie dawały rady, a ten sprawdza się zawsze!

  • Marcela 2018-08-11 11:14

    Wczoraj wieczorem postanowiłam, że zabiorę dzieci i męża na przechadzkę po starym mieście! Było cudnie, pogoda dopisała! Jednak dobry nastrój nie utrzymał się długo... Obudziłam się z bólem ucha! Mąż pojechał po NUROFEN ULTIMA i muszę powiedzieć, że ten wyrób zadziałał szybko i skutecznie!

  • Eryka 2018-07-06 13:08

    Na bóle migrenowe używam wyłącznie NUROFEN ULTIMA ! Dlaczego tak? bo ten specyfik na mnie działa! Zachwalam sobie bardzo i rekomenduję każdemu!

  • Aneta 2018-06-26 14:11

    Zdarzają się takie dni, kiedy zmagam się z rozmaitymi bólami. Ale kiedy mowa o radzeniu sobie z bólem nie stosuję byle środka. Wybieram najlepszy. I taki jest NUROFEN ULTIMA . Ufam temu produktowi, bo nigdy mnie nie zawiódł.

  • Greta 2018-03-31 20:51

    Już dłużej tego nie zniosę... nie mogę normalnie pracować z powodu bólu zęba. Za każdym razem na bóle stosowałam NUROFEN ULTIMA . Liczę, że teraz też ten specyfik mnie nie zawiedzie. Please, trzymajcie kciuki!

  • Lora 2018-03-15 12:16

    Mam migreny. to paskudne uczucie!!! Nie życzę tego żadnemu człowiekowi! Jeśli odpowiednio szybko zastosować NUROFEN ULTIMA to ból znika. Niekiedy ból migrenowy dorwie mnie kiedy śpię Wtedy nic nie może zwalczyć bólu. zostaję cały dzień w łóżku i czekam aż przejdzie.

  • Opinia użytkownika 2018-03-05 08:48

    Tylko NUROFEN ULTIMA to produkt , który radzi sobie z bólem migrenowym! Pozostałe wyroby na mnie nie działają nawet w najmniejszym stopniu.. Używam tylko to!

  • Pola 2017-11-25 22:56

    Lek zmniejsza zbija wysoką temperaturę oraz zmniejsza obrzęk.

  • Sandra 2017-11-11 15:12

    NUROFEN ULTIMA to dla mnie nowość, wcześniej używałam zawsze nurofen. NIe wiem czym się różnią? Ktoś napisze...?

  • Kornelia 2017-11-05 17:25

    W mojej firmie często dźwigam drobne paczki. W związku z tym męczy mnie ból kręgosłupa. Ratunkiem stał się preparat NUROFEN ULTIMA . Cierpienie ustaje a ja czuję ulgę. Jest skuteczny!

  • Opinia użytkownika 2017-10-02 08:28

    NUROFEN ULTIMA to jak dla mnie badziew! Nie opłaca się po to sięgać.

  • Taida 2017-09-23 10:18

    Na ból pleców to się na pewno nie przyda: NUROFEN ULTIMA ...prędzej zaszkodzi niż pomoże:/ Bardzo się zawiodłam!

  • Rita 2017-08-31 17:35

    Próbowałam dużo specyfików wszytskie były średnie. Ostatnio kupiłam NUROFEN ULTIMA . Sprawdza się świetnie!

  • Sławomir 2017-08-25 13:06

    Jak NUROFEN ULTIMA nie da rady na mój ból to oszaleję!

  • Izoryki 2015-02-09 21:03

    NUROFEN ULTIMA to mój ulubiony środek na ból głowy. Nic mi jego nie zastąpi. Po aplikacji czuje się o wiele lepiej jednak warto też jak najmniej się faszerować lekami :)

  • Kamilka 2015-02-09 20:59

    Jak dla mnie to rewelacja, nie ma co się poddawać. Trzeba walczyć i śmiało podchodzić do nowości, które gwarantuje nam życie. Ja to spróbowałam i jestem zadowolona z tego środka. Polecam!

  • Nartik 2015-02-09 20:58

    Działa, ale głównie na słabe przypadki, które tak na prawdę nie powodują mi dużych dyskomfortów. Nie polecam!

  • hanuk 2015-02-09 20:57

    Bol głowy to mój straszny problem, nie wiem dlaczego, jednak nie mogę w prosty sposób się go pozbyć podczas stosowania leków nurofen ultima równeiż nie pomoga ;/

  • Tipek 2015-02-09 20:55

    Chyba nie ma lepszego środka na ból głowy. Najlepiej jest przetestować środek, bo nie wiadomo jak za działa. Moi znajomi na ogól pozytywnie do tego pochodzą .

  • Karol4 2015-02-09 20:54

    Na mnie to działa i jestem zadowolony z jego skutku. Polecam dla każdego, kto ma ciągły problem z głową:)

  • Adam 2014-12-12 10:49

    Zdecydowanie najlepszy jeśli chodzi o ból głowy

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką NUROFEN ULTIMA

    Download icon Zobacz ulotkę
    NUROFEN ULTIMA

    Nurofen Ultima to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych do stosowania w celu zmniejszania bólu i obrzęku.

    Nurofen Ultima jest lekiem zawierającym dwie substancje czynne: paracetamol oraz ibuprofen. Substancje te skutecznie zmniejszają ból oraz obrzęk i obniżają wysoką temperaturę ciała. Ibuprofen należy do grupy  niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

    Lek wskazany jest do stosowania w przypadku bólów o nasileniu łagodnym i umiarkowanym, zwłaszcza podczas występowania bólu głowy, w tym również i migreny. Lek zmniejsza dolegliwości również w przypadku bólów kręgosłupa, pleców, kości, stawów, mięśni, gardła, bólu ucha oraz zębów. Stosuje się go przy łagodzeniu bólów menstruacyjnych  oraz związanych z zapaleniem stawów. 

    Niniejszy produkt leczniczy może być stosowany podczas objawów przeziębienia i grypy.

    Bolesny problem

    Bolesny problem

    Badania dowodzą, że coraz więcej osób cierpi z powodu skurczowych bólów brzucha. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele czynników. Stres, życie w... Czytaj więcej

    Skład:

    Składniki produktu NUROFEN ULTIMA są następujące: 

    substancje czynne  ibuprofen i paracetamol
    pozostałe składniki  kroskarmelozę sodową, celulozę mikrokrystaliczną, krzemionkę koloidalną bezwodną, magnezu stearynian, kwas stearynowy
    otoczka tabletki alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol, potasu glinokrzemian, polisorbat

    Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 500 mg paracetamolu. 

    Dawkowanie:

    Lek NUROFEN ULTIMA należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

    Sposób i droga podania: produkt leczniczy NUROFEN ULTIMA należy przyjmować doustnie, popijając wodą.

    Lek przeznaczony dla osób dorosłych. Maksymalna zalecana dawka to 1 tabletka 3 razy dziennie, najlepiej w trakcie posiłku.

    Nie powinno się przyjmować kolejnej tabletki wcześniej niż po 6. godzinach. W przypadku szczególnie nasilonych objawów można przyjąć 2 tabletki 3 razy w ciągu doby. Leku nie należy stosować dłużej niż trzy dni pod rząd, bez konsultacji z lekarzem.

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

    Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego NUROFEN ULTIMA. Nie stosować u dzieci, a także w przypadku m.in. niewydolności serca, wątroby, czy nerek, choroby wrzodowej, nadciśnienia orazcukrzycy. Nie stosować w III trymestrze ciąży. W I i II trymestrze ciaży oraz w okresie karmienia piersią przez zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

    Produkt leczniczy NUROFEN ULTIMA należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu.

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb reckitt benckiser

    Postać:

    tabletka

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwbólowe

    Felogel (Feloran) 1%

    5.08 opinii:
    Felogel (Feloran) 1% to produkt leczniczy w postaci żelu wskazany do stosowania miejscowego...
    czytaj dalej »

    Ibum Express

    4.899 opinii:
    Ibum Express to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu...
    czytaj dalej »

    Żel Veral

    4.888 opinii:
    Żel Veral to lek przeznaczony do miejscowego leczenia uszkodzonych tkanek skóry. Żel...
    czytaj dalej »

    Kopiryna

    4.888 opinii:
    Tabletki Kopiryna to preparat leczniczy zalecany do stosowania w razie dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Calpol

    4.836 opinii:
    Lek Calpol w postaci zawiesiny doustnej to preparat wykazujący działanie przeciwgorączkowe...
    czytaj dalej »

    Voltaren Express Forte

    4.789 opinii:
    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym...
    czytaj dalej »

    Ibuprom RR

    4.758 opinii:
    Ibuprom RR to produkt leczniczy w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym,...
    czytaj dalej »

    Altacet tabletki

    4.7516 opinii:
    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego miejscowo w celu...
    czytaj dalej »

    Theraflu Extragrip

    4.7311 opinii:
    Theraflu Extragrip to lek dostępny w postaci proszku do sporządzenia roztworu doustnego, w...
    czytaj dalej »

    Modafen Grip

    4.717 opinii:
    Modafen Grip to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, do stosowania w celu...
    czytaj dalej »