Ekstremalny sport sposobem na nudę!

Ekstremalny sport sposobem na nudę!

sport

Kto chociaż raz spróbował skoków tandemowych i wie na czym to polega często decyduje się na zrobienie kursu spadochronowego. Można zacząć od kursu skoków na linę, lecz przy tym kursie nie ma swobodnego spadania. Spadochron otwiera się od razu po wyskoczeniu z samolotu. Jeśli zaś najbardziej pociąga nas właśnie swobodne spadanie to szczególnie polecamy kurs AFF.

Jest to przyśpieszona naukę swobodnego spadania (AFF-Accelerated FreeFall). Szkolenie jest idealne dla osób pragnących wykonywać skoki spadochronowe z wysokości 4000 metrów bądź mniejszej. Kurs jest szybki i efektywny.

Składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Na kursie otrzymuje się niezbędne materiały szkoleniowe. Część teoretyczna trwa z reguły od 6 do 8 godzin. Można więc ją wykonać w weekend. Zajęcia te wzbogacą naszą wiedzę o zasady bezpieczeństwa w powietrzu oraz na lotnisku, techniki skoku spadochronowego, higieny lotniczej. Dowiemy się jak postępować w sytuacjach awaryjnych. Zapoznamy się z podstawami meteorologii, jak również budową samego spadochronu i sposobami jego sterowania. Kończąc kurs teoretyczny należy zdać stosowny egzamin potwierdzający zdobyte przez nas informacje. egzamin jest w formie testu.

Po ukończeniu i zaliczeniu części teoretycznej można przejść do praktyki. Pierwsze skoki spadochronowe można wykonać już nawet tego samego dnia, jeśli warunki pogodowe na to pozwalają. Przy pierwszych skokach towarzyszy nam dwóch instruktorów, którzy kontrolują lot, korygują błędy w sylwetce. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa niedoświadczonemu skoczkowi, który jeszcze potrzebuje asekuracji. Skoki są oczywiście rejestrowane, abyśmy sami mogli je obejrzeć i poprawić ewentualne błędy. Przy kolejnych skokach na przykład już od trzeciego podczas skoku będzie towarzyszył nam tylko jeden instruktor. Całe szkolenie kończy się zazwyczaj po wykonaniu siedmiu do dziesięciu skoków. Wykonywane są one nawet w jeden dzień jeśli nie ma przeszkód w postaci złej pogody. Skacze się w wysokości 4000 metrów na spadochronie latające skrzydło. Większość skoczków najbardziej przeżywa moment swobodnego spadania, gdyż rozwija się wówczas prędkość nawet do 200 kilometrów na godzinę. Czas takiego spadania wynosi 50-60 sekund.

Część praktyczna jest po to, aby nauczyć się w odpowiedni sposób wyskakiwać z samolotu, utrzymywać stabilną sylwetkę czy komunikować się z pozostałymi skoczkami. Uczymy się również przemieszczać się, wykonywać obroty, beczki. Ważnym momentem jest nauka otwarcia spadochronu głównego i ocena czy jest on w prawidłowy sposób napełniony, czy nie trzeba wszczynać procedury awaryjnej.

Po skończeniu kursu z reguły ma się zapewnioną opiekę instruktorską jak również często szkolenie aby uzyskać licencję A (potrzeba na to 25 skoków) oraz licencję B (potrzeba 50 skoków).

Taki kurs AFF a także skoki spadochronowe w tandemie można zarezerwować na stronie http://skokiwarszawa.pl/. Osoby z Warszawy i okolic znajdą tam ciekawą ofertę.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - sport

Mhp Up Your Mass

5.03 opinii:
MHP Up Your Mass to odżywka węglowodanowo-białkowa wzbogacona o zdrowe tłuszcze. Dzięki...
Zobacz ofertę

Syntrax Matrix

5.01 opinii:
SYNTRAX Matrix 5.0 to światowej klasy odżywka białkowa, będąca...
Zobacz ofertę

Trec Mass Xxl

5.01 opinii:
TREC MASS XXL jest preparatem typu "gainer" wyprodukowanym na...
Zobacz ofertę

Urx Bombshell

5.01 opinii:
URX Bombshell to jeden z nielicznych produktów przedtreningowych na rynku...
Zobacz ofertę

Universal Gain Fast

5.01 opinii:
Universal Gain Fast  stanowi solidne wsparcie każdego sportowca. W składzie znajdziesz...
Zobacz ofertę

Scitec Testo Punch

5.01 opinii:
Testo Punch to zaawansowany matriks o wszechstronnym działaniu z zawartością 12-u...
Zobacz ofertę

Ihs Iron Pump

5.02 opinii:
Ihs Iron Pump suplement dla sportowców i osób aktywnych fizycznie, do stosowania...
Zobacz ofertę

Pvl Mutant Mayhem

5.01 opinii:
Mutant Mayhem to suplement diety zawierający składniki aktywne, przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Biotech Sterol Complex

5.01 opinii:
BioTech USA Sterol Complex zawiera witaminy, aminokwasy, lipotropiny oraz idealnie zbilansowane...
Zobacz ofertę

Prosupps Halotropin

5.01 opinii:
Prosupps Halotropin  pomaga organizmowi produkować więcej testosteronu jednocześnie...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.