Ekstremalny sport sposobem na nudę!

Ekstremalny sport sposobem na nudę!

sport

Kto chociaż raz spróbował skoków tandemowych i wie na czym to polega często decyduje się na zrobienie kursu spadochronowego. Można zacząć od kursu skoków na linę, lecz przy tym kursie nie ma swobodnego spadania. Spadochron otwiera się od razu po wyskoczeniu z samolotu. Jeśli zaś najbardziej pociąga nas właśnie swobodne spadanie to szczególnie polecamy kurs AFF.

Jest to przyśpieszona naukę swobodnego spadania (AFF-Accelerated FreeFall). Szkolenie jest idealne dla osób pragnących wykonywać skoki spadochronowe z wysokości 4000 metrów bądź mniejszej. Kurs jest szybki i efektywny.

Składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Na kursie otrzymuje się niezbędne materiały szkoleniowe. Część teoretyczna trwa z reguły od 6 do 8 godzin. Można więc ją wykonać w weekend. Zajęcia te wzbogacą naszą wiedzę o zasady bezpieczeństwa w powietrzu oraz na lotnisku, techniki skoku spadochronowego, higieny lotniczej. Dowiemy się jak postępować w sytuacjach awaryjnych. Zapoznamy się z podstawami meteorologii, jak również budową samego spadochronu i sposobami jego sterowania. Kończąc kurs teoretyczny należy zdać stosowny egzamin potwierdzający zdobyte przez nas informacje. egzamin jest w formie testu.

Po ukończeniu i zaliczeniu części teoretycznej można przejść do praktyki. Pierwsze skoki spadochronowe można wykonać już nawet tego samego dnia, jeśli warunki pogodowe na to pozwalają. Przy pierwszych skokach towarzyszy nam dwóch instruktorów, którzy kontrolują lot, korygują błędy w sylwetce. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa niedoświadczonemu skoczkowi, który jeszcze potrzebuje asekuracji. Skoki są oczywiście rejestrowane, abyśmy sami mogli je obejrzeć i poprawić ewentualne błędy. Przy kolejnych skokach na przykład już od trzeciego podczas skoku będzie towarzyszył nam tylko jeden instruktor. Całe szkolenie kończy się zazwyczaj po wykonaniu siedmiu do dziesięciu skoków. Wykonywane są one nawet w jeden dzień jeśli nie ma przeszkód w postaci złej pogody. Skacze się w wysokości 4000 metrów na spadochronie latające skrzydło. Większość skoczków najbardziej przeżywa moment swobodnego spadania, gdyż rozwija się wówczas prędkość nawet do 200 kilometrów na godzinę. Czas takiego spadania wynosi 50-60 sekund.

Część praktyczna jest po to, aby nauczyć się w odpowiedni sposób wyskakiwać z samolotu, utrzymywać stabilną sylwetkę czy komunikować się z pozostałymi skoczkami. Uczymy się również przemieszczać się, wykonywać obroty, beczki. Ważnym momentem jest nauka otwarcia spadochronu głównego i ocena czy jest on w prawidłowy sposób napełniony, czy nie trzeba wszczynać procedury awaryjnej.

Po skończeniu kursu z reguły ma się zapewnioną opiekę instruktorską jak również często szkolenie aby uzyskać licencję A (potrzeba na to 25 skoków) oraz licencję B (potrzeba 50 skoków).

Taki kurs AFF a także skoki spadochronowe w tandemie można zarezerwować na stronie http://skokiwarszawa.pl/. Osoby z Warszawy i okolic znajdą tam ciekawą ofertę.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - sport

Olimp Whey Protein Complex

4.899 opinii:
Olimp Whey Protein Complex to środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego,...
Zobacz ofertę

Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex

4.867 opinii:
Olimp Żeń-Szeń Vita-Complex to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, który jest w...
Zobacz ofertę

Olimp BCAA Mega Caps 1100

4.717 opinii:
Olimp BCAA Mega Caps 1100 zawiera aminokwasy rozgałęzione (L-izoleucynę, L-leucynę,...
Zobacz ofertę

Olimp Anabolic Amino 5500

4.717 opinii:
OLIMP  Anabolic Amino 5500  to produkt zawiera kompleks peptydów i wolnych...
Zobacz ofertę

Olimp Beta Alanine Xplode

4.676 opinii:
BETA-ALANINE Xplode Powder to suplement kierowany do osób uprawiających sporty...
Zobacz ofertę

Olimp Gain Bolic 6000

4.6411 opinii:
Olimp Gain Bolic 6000 to suplement diety w postaci proszku, który wspomaga przyrost masy...
Zobacz ofertę

Real Pharm Bcaa

4.56 opinii:
Real Pharm Bcaa to najwyższej jakości, czyste aminokwasy rozgałęzione w stosunkowo rzadko...
Zobacz ofertę

Olimp Bcaa Xplode Powder

4.437 opinii:
Odżywka sportowa zawierająca wysokiej jakości aminokwasy rozgałęzione BCAA z dodatkiem...
Zobacz ofertę

Olimp System Protein 80

4.339 opinii:
Olimp System Protein 80 to kompleksowa odżywka białkowa o doskonałej przyswalajności przez...
Zobacz ofertę

Olimp Pure Whey Isolate 95

4.336 opinii:
Odżywka dla sportowców Pure Whey Isolate 95 jest suplementem diety przeznaczonym...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.