Zapoznaj się z ulotką Panadol tabletki

Download icon Zobacz ulotkę
Panadol tabletki

Panadol to produkt leczniczy w postaci tabletki powlekanej, o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. 

Panadol tabletki działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólu pleców, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bólu brzucha oraz bolesnym miesiączkowaniu.

Ponadto może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe. 

Produkt rekomendowany jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat. U młodszych dzieci zaleca się przyjmowanie leku Panadol w postaci zawiesiny.

Szybka reakcja, czyli pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Szybka reakcja, czyli pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Bezpieczeństwo dziecka to najważniejsza rzecz w życiu każdego rodzica. Niestety nie zawsze da się uniknąć nagłych wypadków, które mogą zdarzyć się... Czytaj więcej

Skład:

W składzie leku Panadol tabletki znajdują się następujące substancje:

- substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

- pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, powidon (K 25), skrobia żelowana. W skład otoczki wchodzą: hypromeloza (HPMC) 15 CPS, triacetyna.

Dawkowanie:

Lek Panadol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: lek Panadol tabletki należy przyjmować doustnie. 

Zalecane dawkowanie produktu:

Wiek Dawka jednorazowa Max. dawka dobowa Odstęp między dawkami
dorośli 2 tabletki 8 tabletek 4 h
dzieci > 12 lat j.w. j.w. j.w.
dzieci 6-12 lat 0,5-1 tabletka 2-4 tabletki j.w.

Leku Panadol tabletki nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Uwaga! Przedawkowanie paracetamolu może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby. Stosować zawsze najmniejsze skuteczne dawki leku.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.

Panadol tabletki nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 6. roku życia oraz dla pacjentów, u których zdiagnozowano ciężką niewydolność serca lub wątroby, a także osób z chorobą alkoholową.

Nie stosować równolegle leku z innymi preparatami zawierającymi w składzie paracetamol.

Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. 

Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. 

 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb gsk

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Artur 2018-07-17 10:06

    Panadol jest znany i ceniony chyba od zawsze. Biorę go odkąd pamiętam, czyli od wczesnego dzieciństwa, gdy zachodzi taka potrzeba, żeby wziąć cos na ból. Ten lek mi pasuje i do tego nie kosztuje dużo. To duże zalety.

  • Dominika 2018-04-07 13:22

    W różnych dolegliwościach bólowych i gorączce warto zabezpieczyć się w paracetamol. Wiem, bo w mojej domowej apteczce zajmuje on ważne miejsce. Zazwyczaj wybieram Panadol . Uważam, że ten produkt zasługuje na uznanie. Pomaga zbić gorączkę i działa w różnych dolegliwościach bólowych. W moim przypadku to ból stawów.

  • Fabian 2017-12-11 12:37

    Już jakiś czas strasznie boli mnie brzuch ... W związku z tym nie wahałem się zbyt długo i poszedłem do osiedlowej apteki ... Zakupiłem Panadol i myślę, że to był trafny krok! Jest najlepszy!

  • Lora 2017-08-21 16:39

    Na największy, migrenowy ból głowy 100% moc posiada wyłącznie Panadol :)

  • Opinia użytkownika 2017-07-13 14:41

    Mam utrapienie... z nieznośnym bólem stawów. Kolega polecił Panadol . Stosuję miesiąc. Już prawie nie boli!

  • Tośka 2017-05-22 11:11

    Lubię klasyczne wydanie paracetamolu za to, że jest skuteczny bez obciążania żołądka.

  • Sandra 2017-05-19 14:52

    działa szybko i skutecznie ZAWSZE!

  • Opinia użytkownika 2016-03-09 13:17

    skutecznie dziala. polecam!

  • Olek 2015-04-02 10:37

    Skutecznie działa ta przeciwbólówka. Lubię ten lek, gdyż nie jest taki mocny a zawsze mi pomaga. Ból głowy szybko znika i jest super!

  • Elewis 2015-03-25 20:54

    Dla mnie to nieznany lek i troszkę niedoceniany. Jednak cena powinna być zdecydowanie mniejsza tego środka. Może to dlatego nikt go nie zna. Działanie spoko to daje plus :)

  • Maks 2015-03-19 21:40

    Lubię Panadol, na wysoką gorączkę jest jak najbardziej wskazany.

  • Marios 2015-03-10 21:01

    Panadol to jeden z najgorszych leków. Nie zadziałał na moją głowę i nie mogłem w prosty sposób się tym zająć. Zmarnowałem tylko kilka godzin swojego życia ;(

  • Opinia użytkownika 2015-03-06 14:41

    Te negatywne opinie to chyba konkurencja pisze. Panadol jest starym i sprawdzonym lekiem na ból głowy i nie tylko.

  • Hapis 2015-03-05 20:40

    Migrena to bardzo poważna sprawa, jednak ten lek radzi sobie z tym tak na 80%. Mógłby troszkę lepiej działać, jednak już nie będę tak marudził. Panadol to dobry lek i polecam go każdemu!

  • Jakuber33 2015-03-05 19:47

    Działa na bół głowy, po 15 minutach nie czułem już tak dużego bólu i mogłem śmiało oddziaływać na swój czas. Polecam bo działa 5/5!

  • Esti 2015-02-26 15:28

    Za słaby lek na mocniejszy, bardziej nasilony ból, niestety.

  • Kindor 2015-02-24 18:55

    Ostatnio miałem silny ból głowy i myślałem, że większa dawka tego leku pomoże jednak się rozczarowałem, wiem ,że to na takie silne nie działa, ale mógłby troszkę lepiej działa!

  • Metro 2015-02-23 20:23

    Od zawsze go stosuję i nigdy się nie zawiodłam - dlatego też polecam go każdemu! Do tego nie jest nawet taki drogi a z gorączką i bólem nie ma co ryzykować.

  • Marzena 2015-02-19 20:34

    Panadol jest trochę za słaby na silne bóle ale bezsprzecznie to najbezpieczniejszy lek dla żołądka i trudno z tym polemizować.

  • Joanka 2015-02-17 20:27

    Tabletki bardzo pomocne na ból, ale dla kobiet w ciąży i karmiących, bo nie wyobrażam sobie żeby dla osób mogących wziąć coś mocniejszego miałoby to wystarczyć.

  • Michał Wrona 2014-12-31 14:30

    Podczas przeziębienia jest to jeden z lepszych leków na rynku. Można szybko pozbyć się bólu głowy oraz innych mniejszych objawów bólowych. Polecam dla każdej osoby, której zależy na swoim zdrowiu oraz chcą pozbyć się bólu.

  • HOTMAN 2014-12-18 13:24

    Świetnie działa - nie ma skutków ubocznych, a ponadto szybko zaczyna pracować i gorączka obniża się.

  • Witek 2014-12-02 23:38

    Dla mnie ok, szybko działa i nie mam po tym zgagi

  • Celka 2014-12-02 23:37

    rewelacja

  • Olka 2014-12-02 23:35

    Dobre rozwiązanie na dolegliwości bólowe dla matek karmiących. Nie trzeba długo czekać na efekty,

  • opinia 2014-12-02 23:34

    szybko działa ale słaby

  • Stefan 2014-12-02 23:34

    Najbezpieczniejszy lek dla żołądka. Jak już naturalne sposoby zawiodą, zaczynam brać właśnie panadol z paracetamolem

  • Marek 2014-12-02 23:32

    Dla mnie zdecydowanie za słabe

  • Gosia 2014-12-02 23:31

    Fajne tabletki, ale tylko na słaby ból

  • Adrianna 2014-12-02 23:31

    Sprawdzony, klasyczny środek. Dobra firma, dobra cena.

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Panadol tabletki

    Download icon Zobacz ulotkę
    Panadol tabletki

    Panadol to produkt leczniczy w postaci tabletki powlekanej, o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. 

    Panadol tabletki działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólu pleców, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bólu brzucha oraz bolesnym miesiączkowaniu.

    Ponadto może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Wykazuje działanie przeciwgorączkowe. 

    Produkt rekomendowany jest do stosowania przez osoby dorosłe oraz dzieci w wieku powyżej 6 lat. U młodszych dzieci zaleca się przyjmowanie leku Panadol w postaci zawiesiny.

    Szybka reakcja, czyli pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

    Szybka reakcja, czyli pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

    Bezpieczeństwo dziecka to najważniejsza rzecz w życiu każdego rodzica. Niestety nie zawsze da się uniknąć nagłych wypadków, które mogą zdarzyć się... Czytaj więcej

    Skład:

    W składzie leku Panadol tabletki znajdują się następujące substancje:

    - substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

    - pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, potasu sorbinian, talk, kwas stearynowy, powidon (K 25), skrobia żelowana. W skład otoczki wchodzą: hypromeloza (HPMC) 15 CPS, triacetyna.

    Dawkowanie:

    Lek Panadol należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

    Sposób i droga podania: lek Panadol tabletki należy przyjmować doustnie. 

    Zalecane dawkowanie produktu:

    Wiek Dawka jednorazowa Max. dawka dobowa Odstęp między dawkami
    dorośli 2 tabletki 8 tabletek 4 h
    dzieci > 12 lat j.w. j.w. j.w.
    dzieci 6-12 lat 0,5-1 tabletka 2-4 tabletki j.w.

    Leku Panadol tabletki nie należy stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

    Uwaga! Przedawkowanie paracetamolu może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby. Stosować zawsze najmniejsze skuteczne dawki leku.

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

    Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu.

    Panadol tabletki nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 6. roku życia oraz dla pacjentów, u których zdiagnozowano ciężką niewydolność serca lub wątroby, a także osób z chorobą alkoholową.

    Nie stosować równolegle leku z innymi preparatami zawierającymi w składzie paracetamol.

    Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. 

    Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. 

     

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb gsk

    Postać:

    tabletka

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwbólowe

    Felogel (Feloran) 1%

    5.07 opinii:
    Felogel (Feloran) 1% to produkt leczniczy w postaci żelu wskazany do stosowania miejscowego...
    czytaj dalej »

    Kopiryna

    4.888 opinii:
    Tabletki Kopiryna to preparat leczniczy zalecany do stosowania w razie dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Ibum Express

    4.888 opinii:
    Ibum Express to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu...
    czytaj dalej »

    Żel Veral

    4.867 opinii:
    Żel Veral to lek przeznaczony do miejscowego leczenia uszkodzonych tkanek skóry. Żel...
    czytaj dalej »

    Ibuprom RR

    4.836 opinii:
    Ibuprom RR to produkt leczniczy w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym,...
    czytaj dalej »

    Ascodan

    4.810 opinii:
    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Altacet

    4.815 opinii:
    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego w celu...
    czytaj dalej »

    Voltaren Express Forte

    4.789 opinii:
    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym...
    czytaj dalej »

    Modafen Grip

    4.717 opinii:
    Modafen Grip to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, do stosowania w celu...
    czytaj dalej »

    Ibalgin Fast

    4.717 opinii:
    Tabletki Ibalgin Fast to lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych...
    czytaj dalej »