Zapoznaj się z ulotką Modafen Grip

Download icon Zobacz ulotkę
Modafen Grip

Modafen Grip to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, do stosowania w celu łagodzenia objawów grypy i przeziębienia. 

Substancjami czynnymi leku Modafen Grip są ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek. Substancje te sprawdzają się podczas łagodzenia symptomów grypy i przeziębienia, takich jak: ból głowy, gorączka, ból gardła, ból zatok czy ból stawów i mięśni. Modafen Grip sprawdza się również jako środek udrażniający zatkany nos.

Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Substancja ta skutecznie zwalcza ból oraz wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Chlorowodorek fenylefryny sprawdza się jako substancja łagodząca przekrwienie błony sluzowej nosa oraz łagodząca obrzęk dróg nosowych. Lek Modafen Grip należy zażywać tylko podczas występowania grypy lub przeziębienia wraz z towarzyszącą temu niedrożnością nosa. Jeśli u chorego nie występuje niedrożność nosa, należy stosować produkt zawierający tylko ibuprofen. 

Modafen Grip może być stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 12. roku życia.

Ostropest plamisty nie tylko dla wątroby

Ostropest plamisty nie tylko dla wątroby

Bardzo prawdopodobne jest to, że większość z nas wzięło by go, ze względu na łudząco podobny wygląd, za pospolity oset. Tylko wygląd zewnętrzny... Czytaj więcej

Skład:

Składniki produktu Modafen Grip to:

substancje czynne ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek
substancje pomocnicze  skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, powidon 30, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy 50, hypromeloza 2910/5, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171)

W jednej tabletce znajduje się: ibuprofen 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 5 mg.

Dawkowanie:

Lek Modafen Grip należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek Modafen Grip należy spożywać doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia to 2 tabletki co 8 godzin. Należy jednak pamiętać, że maksymalna dobowa dawka preparatu to 6 tabletek.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Modafen Grip.

Produkt nie może być stosowany przez dzieci poniżej 12. roku życia.

Nie należy stosować leku w III tymestrze ciąży. W I i II trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem.

Produkt Modafen Grip należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb zentiva

Postać:

tabletka powlekana

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Amelia 2017-11-02 20:37

    Kupuję Modafen Grip w czasie, gdy łapie mnie grypa, bo wtedy rozwija się u mnie zawsze pełen wachlarz objawów i nie dam rady przetrwać jedynie na malinowej herbatce!

  • Hania 2017-10-30 16:01

    Modafen Grip sprawdza się w wymienionych wskazaniach. Ale ważne jest by nie stosować go kiedy nie występuje niedrożność! Bo niezle mozna sobie wtedy rozwalić zatoki!

  • Urszula 2016-03-07 12:02

    Działanie takie samo jak innych lekow, reakcji alergicznych nie zauwazylam.

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Modafen Grip

    Download icon Zobacz ulotkę
    Modafen Grip

    Modafen Grip to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, do stosowania w celu łagodzenia objawów grypy i przeziębienia. 

    Substancjami czynnymi leku Modafen Grip są ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek. Substancje te sprawdzają się podczas łagodzenia symptomów grypy i przeziębienia, takich jak: ból głowy, gorączka, ból gardła, ból zatok czy ból stawów i mięśni. Modafen Grip sprawdza się również jako środek udrażniający zatkany nos.

    Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Substancja ta skutecznie zwalcza ból oraz wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

    Chlorowodorek fenylefryny sprawdza się jako substancja łagodząca przekrwienie błony sluzowej nosa oraz łagodząca obrzęk dróg nosowych. Lek Modafen Grip należy zażywać tylko podczas występowania grypy lub przeziębienia wraz z towarzyszącą temu niedrożnością nosa. Jeśli u chorego nie występuje niedrożność nosa, należy stosować produkt zawierający tylko ibuprofen. 

    Modafen Grip może być stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 12. roku życia.

    Ostropest plamisty nie tylko dla wątroby

    Ostropest plamisty nie tylko dla wątroby

    Bardzo prawdopodobne jest to, że większość z nas wzięło by go, ze względu na łudząco podobny wygląd, za pospolity oset. Tylko wygląd zewnętrzny... Czytaj więcej

    Skład:

    Składniki produktu Modafen Grip to:

    substancje czynne ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek
    substancje pomocnicze  skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, powidon 30, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy 50, hypromeloza 2910/5, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171)

    W jednej tabletce znajduje się: ibuprofen 200 mg i fenylefryny chlorowodorek 5 mg.

    Dawkowanie:

    Lek Modafen Grip należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Sposób i droga podania: lek Modafen Grip należy spożywać doustnie.

    Zalecane dawkowanie produktu leczniczego dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia to 2 tabletki co 8 godzin. Należy jednak pamiętać, że maksymalna dobowa dawka preparatu to 6 tabletek.

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku Modafen Grip.

    Produkt nie może być stosowany przez dzieci poniżej 12. roku życia.

    Nie należy stosować leku w III tymestrze ciąży. W I i II trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem.

    Produkt Modafen Grip należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie.

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb zentiva

    Postać:

    tabletka powlekana

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - grypa

    L 52

    4.8513 opinii:
    L52 to lek homeopatyczny dostępny w postaci kropli do podawania doustnie. Krople przeznaczone są...
    czytaj dalej »

    Ascodan

    4.810 opinii:
    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Tabcin Trend

    4.758 opinii:
    Tabcin Trend to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich do stosowania w celu łagodzenia...
    czytaj dalej »

    GROPRINOSIN

    4.717 opinii:
    Lek Groprinosin to tabletki do stosowania pomocniczego u osób o obniżonej odporności...
    czytaj dalej »

    Theraflu Extragrip

    4.638 opinii:
    Theraflu Extragrip to lek dostępny w postaci proszku do sporządzenia roztworu doustnego. Lek...
    czytaj dalej »

    Sirupus Plantaginis

    4.6213 opinii:
    Sirupus Plantaginis to lek w postaci syropu o działaniu przeciwkaszlowym i wykrztuśnym. Syrop...
    czytaj dalej »

    Polopiryna Complex

    4.577 opinii:
    Polopiryna Complex to lek dostępny w postaci saszetek przeznaczonych do sporządzenia roztworu...
    czytaj dalej »

    ASPIRIN C

    4.5315 opinii:
    Aspirin C to produkt leczniczy w postaci tabletek musujących, wykorzystywany w celu objawowego...
    czytaj dalej »

    Febrisan

    4.5317 opinii:
    Febrisan to  lek w postaci proszku musującego do przyrządzenia ciepłego napoju. Stosowany...
    czytaj dalej »

    (Apap Przeziębienie Fast) Apap ból i gorączka C plus

    4.56 opinii:
    Apap Przeziębienie Fast to lek dostępny w postaci tabletek musujących, przeznaczony dla...
    czytaj dalej »
    Podmiot odpowiedzialny:
    ZENTIVA
    Kategoria:
    Zdrowie
    Typ:
    lek
    Na receptę:
    Nie
    Podmiot odpowiedzialny:
    ZENTIVA
    Inne produkty podmiotu odpowiedzialnego: