FluControl Max

miejsce
w rankingu

--

FluControl Max
4.67
opinii: 3

FluControl Max to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych do stosowania w celu leczenia objawów grypy i przeziębienia.

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, chlorfenamina oraz fenylefryna. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Chlorfenamina jest substancją przeciwhistaminową, która wykazuje pozytywne działanie na zmniejszanie zalegającej w nosie wydzieliny.

Fenylefryna wpływa na zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa oraz zatok przynosowych. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego FluControl Max są objawy przeziębienia i grypy takie jak gorączka, ból o nasileniu słabym do umiarkowanego, zalegająca w nosie wydzielina oraz obrzęk błony śluzowej nosa i zatok.

Zapoznaj się z ulotką FluControl Max

Download icon Zobacz ulotkę
FluControl Max

Skład:

W składzie tabletek FluControl Max znajdują się następujące substancje:

substancje czynne paracetamol, fenylefryny chlorowodorek i chlorfenaminy maleinian
pozostałe składniki

rdzeń tabletki: powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, Prosolv Easy tab SP: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran, karboksymetyloskrobia sodowa A,  

otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), czerwień koszenilowa (E124), Capol 1295 (wosk biały + wosk Carnauba). 

Jedna tabletka zawiera: 650 mg paracetamolu (Paracetamolum), 10 mg fenylefryny chlorowodorku (Phenylephrini hydrochloridum), 4 mg chlorfenaminy maleinianu (Chlorphenamini maleas).  

Jakie są główne zaburzenia erekcji?

Jakie są główne zaburzenia erekcji?

Pojawienie się problemów ze wzwodem silnie działa na samopoczucie każdego mężczyzny. Odbija się to na nim pod względem emocjonalnym. Obniżona... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Produkt leczniczy FluControl Max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt FluControl Max należy zażywać doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

wiek dawka początkowa kolejna dawka maks. dawka dobowa
dorośli i dzieci powyżej 12lat 1 tabletka po 4-6 godzinach 6 tabletek

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu FluControl MAX. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Nie wolno stosować tego preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Lek FluControl MAX należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu.

Osoby w podeszłym wieku nie mogą stosować tego leku bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować leku FluControl MAX w przypadku ciężkiej niewydolności watroby i/lub nerek. Nie stosować w przypadku nadczynności tarczycy oraz w zaburzeniach rytmu serca. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb aflofarm

Postać:

tabletka powlekana

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Sandra 2017-11-20 14:48

    Pierwszy raz biorę FluControl Max ... pani w aptece mi dała, jak poprosiłam o coś co postawi mnie szybko na nogi. Niestety w mojej pracy nie ma czasu na chorowanie... ani na wyjście do lekarza. Mam nadzieję, że FluControl Max pomoże - póki co gorączka ustąpiła <3

  • dawid 2016-03-22 16:19

    naprawdę jest skuteczny. warto wyprobowac

  • Opinia użytkownika 2015-09-17 14:05

    Bardzo dobry i skuteczny na pierwsze objawy grypy

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką FluControl Max

    Download icon Zobacz ulotkę
    FluControl Max

    Skład:

    W składzie tabletek FluControl Max znajdują się następujące substancje:

    substancje czynne paracetamol, fenylefryny chlorowodorek i chlorfenaminy maleinian
    pozostałe składniki

    rdzeń tabletki: powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, Prosolv Easy tab SP: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran, karboksymetyloskrobia sodowa A,  

    otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), czerwień koszenilowa (E124), Capol 1295 (wosk biały + wosk Carnauba). 

    Jedna tabletka zawiera: 650 mg paracetamolu (Paracetamolum), 10 mg fenylefryny chlorowodorku (Phenylephrini hydrochloridum), 4 mg chlorfenaminy maleinianu (Chlorphenamini maleas).  

    Jakie są główne zaburzenia erekcji?

    Jakie są główne zaburzenia erekcji?

    Pojawienie się problemów ze wzwodem silnie działa na samopoczucie każdego mężczyzny. Odbija się to na nim pod względem emocjonalnym. Obniżona... Czytaj więcej

    Dawkowanie:

    Produkt leczniczy FluControl Max należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Sposób i droga podania: produkt FluControl Max należy zażywać doustnie.

    Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

    wiek dawka początkowa kolejna dawka maks. dawka dobowa
    dorośli i dzieci powyżej 12lat 1 tabletka po 4-6 godzinach 6 tabletek

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu FluControl MAX. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

    Nie wolno stosować tego preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią. Lek FluControl MAX należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na opakowaniu.

    Osoby w podeszłym wieku nie mogą stosować tego leku bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować leku FluControl MAX w przypadku ciężkiej niewydolności watroby i/lub nerek. Nie stosować w przypadku nadczynności tarczycy oraz w zaburzeniach rytmu serca. 

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb aflofarm

    Postać:

    tabletka powlekana

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeziębienie

    Vicks VapoRub maść

    4.9111 opinii:
    Maść Vicks VapoRub to produkt leczniczy przeznaczony dla osób, które zmagają się...
    czytaj dalej »

    Entitis pastylki do ssania

    4.910 opinii:
    Entitis jest środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia żywieniowego, który...
    czytaj dalej »

    Calcium 300

    4.899 opinii:
    Calcium 300 to suplement diety w ostaci tabletek musujących. Stosowany w objawowym leczeniu...
    czytaj dalej »

    Fiorda - Na Podrażnione Gardło i Krtań

    4.888 opinii:
    Fiorda - Na Podrażnione Gardło i Krtań to suplement diety dostępny w postaci pastylek do ssania....
    czytaj dalej »

    L52

    4.8715 opinii:
    L52 to lek homeopatyczny dostępny w postaci kropli do podawania doustnie. Krople przeznaczone są...
    czytaj dalej »

    DISNEMAR dla Dorosłych

    4.8513 opinii:
    DISNEMAR dla Dorosłych to wyrób medyczny wskazany do nawilżania i codziennej higieny...
    czytaj dalej »

    Afrin ND Rumianek

    4.836 opinii:
    Lek Afrin ND Rumianek to produkt leczniczy dostępny w postaci aerozolu do nosa. Produkt ten...
    czytaj dalej »

    Quixx Soft

    4.836 opinii:
    Quixx Soft to wyrób medyczny w postaci spray'u do nosa, który korzystnie wpływa...
    czytaj dalej »

    Sinulan Direct Junior

    4.836 opinii:
    Sinulan Direct Junior to wyrób medyczny w postaci sprayu do gardła. Spray ten zawiera...
    czytaj dalej »

    Calpol

    4.836 opinii:
    Lek Calpol w postaci zawiesiny doustnej to preparat wykazujący działanie przeciwgorączkowe...
    czytaj dalej »
    Podmiot odpowiedzialny:
    AFLOFARM
    Kategoria:
    Zdrowie
    Typ:
    lek
    Tag:
    przeziębienie
    Na receptę:
    Nie
    Podmiot odpowiedzialny:
    AFLOFARM