Jak walczyć i unikać zakażenia grzybicą stóp?

Jak walczyć i unikać zakażenia grzybicą stóp?

przeciwgrzybicze grzybica

Niestety w czasie wizyty w saunie, na basenie czy w SPA możemy się nabawić grzybicy stóp. Podobnie niebezpieczne będzie chodzenie w pożyczonych butach. Mimo, że to schorzenie jest już powszechnie spotykane to u wielu osób budzi nadal poczucie wstydu. 

Jak unikać zakażenia?

Grzybica stóp tak naprawdę może stać się problemem każdego z nas ponieważ jest bardzo wiele sytuacji, w których może zajść do zakażenia grzybami. Takie zakażenie bardzo dobrze rozwija się w środowisku wodnym, dlatego bardzo często dochodzi do zakażenia na basenie, na plaży czy w saunie. Grzybica bardzo często pojawia się u osób, które mają buty z tworzywa sztucznego czy też noszą sztuczne skarpetki. W takich sytuacjach skóra nie może praktycznie oddychać. Stopy zaczną się więc pocić i powstaną takie warunki, w którzy grzybica szybko się rozwinie. 

Jeśli chcemy takiego zakażenia uniknąć to najlepiej często wietrzyć stopy i starać się o higieniczne warunku. W czasie mycia trzeba także dokładnie czyścić przestrzenie między palcami, ponieważ tam grzybica rozwija się najszybciej. Do stóp warto sobie przeznaczyć osobny ręcznik. Jeśli chodzi o codzienną higienę najlepiej brać prysznic niż kąpiel, ponieważ przy bieżącej wodzie można oczekiwać, że ryzyko grzybicy będzie dużo mniejsze. Czasami także zbyt duża dbałość o czystość może niestety mieć zły wpływ, ponieważ możemy niszczyć naturalną ochronę, która ma gwarantować zabezpieczenie przed zarazkami. 

Nie pożyczajmy również innym swoich butów, ponieważ takie działania mogą również powodować chorobę. Jeśli wybieramy się na basen musimy zadbać o to, by mieć klapki. 

Objawy grzybicy stóp

Mimo, że będziemy mieli działania profilaktyczne przeciwko grzybicy stóp to i tak taki problem może się u nas pojawiać. Pierwszy pojawiający się często objaw to swąd i nadmierne pieczenie na skórze. Grzybica stóp ma kilka różnych objawów i takie różne mogą być objawy. 

Między palcami - najczęściej takie objawy pojawią się między czwartym a piątym placem u stopy, gdzie mamy najcieplejsze warunki i co za tym idzie grzybica ma najlepsze miejsce, by się dobrze rozwijać. Najczęściej będzie się tam pojawiać zaczerwienienie skóry i jej pękanie, które prowadzi także do bólu. 

Potnicowa - tutaj na podeszwie stopy pojawiają się pęcherzyki i skóra staje się nadmiernie zaczerwieniona. 

Złuszczająca - w tym przypadku grzybica stóp będzie się pojawiać przy złuszczaniu się naskórka, który będzie się zrogowaciał. Co za tym idzie będzie również obejmował całe stopy, podeszwę i brzegi. 

Jak leczyć grzybicę nóg?

Gdy w ogóle pojawią się u nas jakieś objawy związane z grzybicą stóp powinniśmy jak najszybciej rozpocząć leczenie. Oczywiście najlepiej na samym początku wybrać się do dermatologa. Taki specjalista będzie w stanie ocenić z jakim problemem mamy do czynienia i będzie w stanie nam przepisać odpowiednie środki. Jeśli nie chcemy udawać się do lekarza możemy także zdecydować się na ogólnie dostępne środki bez recepty, które także mogą sprawić, że skutecznie będziemy leczyć objawy grzybicy. W takich środkach bardzo często znajduje się między innymi chlorowodorek terbinafiny. I to właśnie ta substancja będzie odpowiadać za pozbycie się grzybicy. Można oczekiwać, że już po około tygodniu stosowania takiego preparatu będzie można oczekiwać na pierwsze efekty. Jeśli więc chodzi o grzybicę trzeba się odpowiednio zajmować swoimi stopami i pamiętać również o profilaktyce. Nie można doprowadzać do takich sytuacji, w których grzyby będą miały najlepsze warunki do tego, by się rozwijać.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwgrzybicze

Lamisilatt

5.07 opinii:
Lamisilatt to lek, który dostępny jest w formie kremu. Lek Lamisilat ma właściwości...
Zobacz ofertę

Steper Pro

5.06 opinii:
Steper Pro to lek w postaci kremu, który stosowany jest w leczeniu dolegliwości o...
Zobacz ofertę

Undofen Atomizer

4.910 opinii:
Undofen Atomizer to produkt leczniczy w postaci aerozolu na skórę o działaniu...
Zobacz ofertę

Acifungin Forte

4.899 opinii:
Acifungin Forteto to produkt leczniczy dostępny w formie roztworu na skórę. Preparat...
Zobacz ofertę

Clotrimazolum GSK

4.8918 opinii:
Clotrimazolum GSK to produkt leczniczy dostępny w postaci kremu do stosowania zewnętrznego....
Zobacz ofertę

Proftin-M

4.836 opinii:
Proftin-M to kosmetyk dostępny w postaci pudru do wykonywania zasypki do stóp. Preparat...
Zobacz ofertę

Borasol

4.789 opinii:
Borasol to produkt leczniczy w postaci przezroczystego, odkażającego roztworu na skórę o...
Zobacz ofertę

Daktarin 2%

4.717 opinii:
Daktarin 2% to produkt leczniczy w postaci kremu o działaniu...
Zobacz ofertę

Undofen Max Krem Do Stóp

4.676 opinii:
Skóra bardzo często narażona jest na czynniki, które sprzyjają rozwojowi...
Zobacz ofertę

Undofen Lakier + Akcesoria

4.5812 opinii:
Undofen Lakier + Akcesoria to wyrób medyczny przeznaczony do zwalczania grzybicy...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.