Zapoznaj się z ulotką PYRALGINA

Download icon Zobacz ulotkę
PYRALGINA

Lek Pyralgina ma bardzo silne działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne dzięki zastosowaniu substancji czynnej - metamizolu w formulacji leku. 

To właśnie ze względu na siłę działania Pyralginy, zalecana jest ona osobom, które nie mogą stosować innych leków przeciwbólowych lub gdy nie przynoszą one oczekiwanych efektów.

Pyralgina zalicza się do grupy leków nieopioidowych (pochodnych pirazolonu) i stosuje się ją w przypadku bólów różnego pochodzenia, jak ból głowy (w tym migrena), bóle menstruacyjne, ból pleców, ból kręgosłupa, ból mięśni i stawów, które charakteryzujących się dużym nasileniem. Niniejszy lek wykazuje także działanie spazmolityczne, czyli rozkurczowe na mięśnie gładkie.

 

Czy wiesz jak radzić sobie z bólem zatok?

Czy wiesz jak radzić sobie z bólem zatok?

Zapalenie zatok to nieprzyjemna dolegliwość charakteryzująca się zatkanym nosem, rozpierającym bólem twarzy i żółtą wydzieliną. Szczególnie... Czytaj więcej

Skład:

Substancją czynną leku Pyralgina jest sól sodowa metamizolu. 1 tabletka zawiera 500 mg soli sodowej metamizolu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) zawarte w preparacie to: skrobia ziemniaczana, żelatyna, stearynian magnezu.

Dawkowanie:

Tabletki Pyralgina należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: lek należy przyjmować doustnie, podczas posiłku lub bezpośrednio po jego zakończeniu, popijając płynem (wodą).

Zalecana dzienna dawka produktu Pyralgina do spożycia w ciągu doby w bólach występujących sporadycznie i gorączce:

Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Max. dawka dobowa
osoby dorosłe 1-2 tabletki (500-1000 mg) 6 tabletek (3000 mg)

Lek przeznaczony jest do stosowania doraźnego oraz krótkotrwałego. W przypadku braku poprawy stanu zdrowia lub nasileniu objawów po upływie 3-5 dni przyjmowana tabletek należy skonsultować się z lekarzem. 

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Pyralgina.

Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Pyralginę należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb polpharma

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Kup w sklepie

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Patryk 2017-11-22 09:17

    PYRALGINA to chyba bardzo stary ale też znany i ceniony lek? Nie wiem ile lat jest na rynku, ale musi być długo bo pamiętam ją jeszcze z czasów jak byłem w szkole. PYRALGINA działa u mnie na bóle pleców, od jakiegoś czasu bardzo mnie bolą, a żaden lekarz nie potrafi mi powiedzieć co jest nie tak...

  • Horacy 2017-11-04 12:59

    Okropny ból w plecach jest chyba jedynym z typów bólu jaki mnie męczy... Całe szczęście posiadam PYRALGINA :) Zawsze można na nią liczyć!

  • Konrad 2017-10-18 11:06

    Zdarza się, że tak mocno boli mnie kręgosłup, że nie daję sobie z tym rady. Paracetamol wymięka, ibuprom wymięka, naproksen to też nie do końca to...Dopiero Pyralgina z metamizolem w składzie sprawiła, że ból lędźwi odpuścił! Czekam na wizytę u specjalisty, ale sami wiecie jak to jest z naszą kochana służbą zdrowia....może sobie jeszcze poczekam:/

  • Staszek 2017-10-13 14:13

    Pyralgina to moja tajna broń na wyjątkowo silny ból. Wiem, że gdyby inne środki nie zadziałały, ona nigdy mnie nie zawiedzie. Jak na leki bez recepty taka świadomość daje mi ogromny komfort psychiczny.

  • Konrad 2017-09-22 17:51

    PYRALGINA jest ekstra i zawsze to stosuję jak mnie boli głowa.

  • Opinia użytkownika 2017-09-12 11:32

    pic na wodę

  • Ludmiła 2017-08-14 15:25

    Na męczące bóle głowy 100% moc ma tylko PYRALGINA !

  • marek 2016-11-02 01:49

    Witork ty kurwa nie pierdol glupoty to poco chorujesz ciahle mi pomohla 3 dni

  • Bożena 2016-04-20 10:05

    Polecam!Jedyny lek przeciwbólowy, który w przypadku naprawdę silnego bólu pomaga!

  • Opinia użytkownika 2016-03-30 13:26

    dla mnie najskuteczniejszy lek przeciwbólowy bez recepty

  • Elvis 2015-04-04 01:38

    Bardzo mocny środek przeciwbólowy, w zasadzie jego stosowanie zawsze przynosi ulgę, tylko ciekawe jakie szkody w organizmie przy tym wyrządza ..

  • Presik 2015-04-02 11:07

    Działa na mnie skutecznie i cieszę się, ze mam okazje współpracować z tym lekiem. Daje 5/5!

  • DoubleBlast! 2015-03-31 22:20

    Po pyralginie ból znika bardzo szybko i już się nie pojawia zazwyczaj. Miałem kilka przypadków, że wrócił, ale podwójna dawka załatwiła sprawę!

  • Miętus 2015-03-31 13:25

    Jakoś ufam tym tabletkom i innych na ból nie poszukuję.

  • Opinia użytkownika 2015-03-28 13:38

    Działanie jest bardzo dobrze i nigdy już więcej nie skorzystam z innych leków tego typu. Dopóki będzie on działać to będę z niego korzystać do woli :)

  • Xinor 2015-03-28 13:31

    Pyralgina pomogła mi szybko oraz skutecznie pozbyć się bólów głowy. To ten lek pomógł mi szybko wstać na nogi i pracować dalej ze wzmocnioną siłą. Gratulacje takiego środka!

  • Konrad 2015-03-22 12:57

    Polecam, jest znacznie lepsza niż tego typu leki jak np: ibum, apap etc. Jeszcze nigdy się na niej nie zawiodłam, z tego też powodu jak najbardziej polecam każdemu to ma jakieś problemy z bólami.

  • Asia 2015-03-18 11:45

    Jestem zadowolona z Pyralginy. I to najbardziej właśnie w takiej podstawowej, nieudziwnionej klasycznej postaci.

  • Etna 2015-03-17 20:17

    Inne leki niż Pyralgina po prostu na mnie nie działają. Nie mam pojęcia co zrobiłabym jakby ją przestali produkować.

  • bietka 2015-03-17 13:08

    Bardzo skuteczny lek nawet przy silnym bólu. Pomaga mi zawsze, gdy mam ból głowy, ale stosuję ją także przy innych bólach.

  • Pafus 2015-03-05 21:17

    Niestety mi również to nie pomogło na zbicie gorączki. Słabo słabo! Za słabo. Mogłoby to o wiele lepiej działać. Teraz to jest lipa i nic nie działa!

  • Jair 2015-03-05 19:53

    Dla mnie ten lek nie jest za dobrzy, ponieważ działa kompleksowo, a zawsze jak działa kompleksowo to nie działa to dobrze na mnie. Lepsze jest jedno ale skuteczne działanie! Troszkę pomaga ale wydaje mi się ze za mało!

  • Sylwia N. 2015-03-02 14:29

    Nawet dobra - ja polecam. Miałam cholernie duży ból zęba ostatnio, i na szczęście wszystko było ok potem. Uważam iż w ten sposób możemy się szybko i sprawnie zabezpieczyć na wypadek niespodzianek, ja mogę zaufać pyralginie.

  • Agnes 2015-02-26 15:24

    Jakoś to tak szło że ból szybko minie po pyralginie i w zasadzie trudno oponować, bo to autentycznie się sprawdza.

  • Witork 2015-01-07 20:46

    W błyskawiczny sposób podobno powinno się zwalczyć ból, jednak w tym przypadku jest inaczej zawsze ten lek nie pozwala mi szybko oraz skutecznie zmienić swojego stanu. Nie polecam!

  • Tinder 2015-01-04 12:50

    Znakomity środek przeciwbólowy, działa szybko i efektonwie można zapomnieć o bólu. Działa do 30 minut, wiec jak dla mnie jest to dobry efekt i będę go nadal stosować

  • Daniel I. 2015-01-01 19:05

    Działa skutecznie oraz szybko. Można w prosty sposób pozbyć się bólu głowy czy innych części ciała. Ogólnie rewelacja tylko czasami nie pomaga i to jest jedyny minus. Cena jest ok

  • Kantaria 2014-12-31 15:48

    Ten lek stosuje na bóle o silnym nasileniu i działa w ekspresowym czasie. Widzę różnice do 15 minut. Polecam działa bardzo dobrze!

  • Tomasz Gwiazda 2014-12-19 12:37

    Jeżeli mam bardzo silny ból to zawsze stosuje PYRALGINE, bo to rzeczywiście pomaga w znacznym stopniu a nie jakiś APAP.

  • PYRALGINA opinie #5 2014-12-12 11:06

    Na silny ból tylko pylargina

  • Polecam pyralginę 2014-11-21 22:41

    Produkt sprawdzony, naprawdę wart polecenia.

  • Grażyna 2014-11-21 22:40

    Dobry lek na silne bóle, ale za mocny na słabe. A ja nie lubię bez potrzeby faszerować się chemią.

  • G.L.78 2014-11-21 22:38

    Biorę pyralginę zawsze jak nadchodzi migrena. Staram się zwalczyć ból w zarodku. Zazwyczaj skutecznie.

  • Dobra na silny ból 2014-11-21 22:37

    Pyralgina super się sprawdza na silny ból, taki jak np. po wyrwaniu zęba. Pani aptekarka mi poleciła jak byłem świeżo po zabiegu. Na szczęście szybko pomogło i mogłem względnie normalnie funkcjonować.

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką PYRALGINA

    Download icon Zobacz ulotkę
    PYRALGINA

    Lek Pyralgina ma bardzo silne działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne dzięki zastosowaniu substancji czynnej - metamizolu w formulacji leku. 

    To właśnie ze względu na siłę działania Pyralginy, zalecana jest ona osobom, które nie mogą stosować innych leków przeciwbólowych lub gdy nie przynoszą one oczekiwanych efektów.

    Pyralgina zalicza się do grupy leków nieopioidowych (pochodnych pirazolonu) i stosuje się ją w przypadku bólów różnego pochodzenia, jak ból głowy (w tym migrena), bóle menstruacyjne, ból pleców, ból kręgosłupa, ból mięśni i stawów, które charakteryzujących się dużym nasileniem. Niniejszy lek wykazuje także działanie spazmolityczne, czyli rozkurczowe na mięśnie gładkie.

     

    Czy wiesz jak radzić sobie z bólem zatok?

    Czy wiesz jak radzić sobie z bólem zatok?

    Zapalenie zatok to nieprzyjemna dolegliwość charakteryzująca się zatkanym nosem, rozpierającym bólem twarzy i żółtą wydzieliną. Szczególnie... Czytaj więcej

    Skład:

    Substancją czynną leku Pyralgina jest sól sodowa metamizolu. 1 tabletka zawiera 500 mg soli sodowej metamizolu.

    Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) zawarte w preparacie to: skrobia ziemniaczana, żelatyna, stearynian magnezu.

    Dawkowanie:

    Tabletki Pyralgina należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Sposób i droga podania: lek należy przyjmować doustnie, podczas posiłku lub bezpośrednio po jego zakończeniu, popijając płynem (wodą).

    Zalecana dzienna dawka produktu Pyralgina do spożycia w ciągu doby w bólach występujących sporadycznie i gorączce:

    Grupa wiekowa Dawka jednorazowa Max. dawka dobowa
    osoby dorosłe 1-2 tabletki (500-1000 mg) 6 tabletek (3000 mg)

    Lek przeznaczony jest do stosowania doraźnego oraz krótkotrwałego. W przypadku braku poprawy stanu zdrowia lub nasileniu objawów po upływie 3-5 dni przyjmowana tabletek należy skonsultować się z lekarzem. 

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Pyralgina.

    Preparatu nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

    Pyralginę należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb polpharma

    Postać:

    tabletka

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwbólowe

    Altacet

    4.910 opinii:
    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego w celu...
    czytaj dalej »

    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego w celu... czytaj dalej »

    4.910 opinii:

    Ascodan

    4.888 opinii:
    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości... czytaj dalej »

    4.888 opinii:

    Voltaren Express Forte

    4.789 opinii:
    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym...
    czytaj dalej »

    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym... czytaj dalej »

    Dip Hot

    4.676 opinii:
    Dip Hot to preparat dostępny w postaci kremu rozgrzewającego. Wskazaniem do stosowania kremu są...
    czytaj dalej »

    Dip Hot to preparat dostępny w postaci kremu rozgrzewającego. Wskazaniem do stosowania kremu są... czytaj dalej »

    4.676 opinii:

    Neoxen

    4.638 opinii:
    Neoxen to produkt leczniczy w postaci żelu, który zmniejsza bólu i obrzęku...
    czytaj dalej »

    Neoxen to produkt leczniczy w postaci żelu, który zmniejsza bólu i obrzęku... czytaj dalej »

    4.638 opinii:

    Voltaren Acti Forte

    4.569 opinii:
    Voltaren Acti Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych o działaniu...
    czytaj dalej »

    Voltaren Acti Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych o działaniu... czytaj dalej »

    Dip Rilif

    4.5315 opinii:
    Dip Rilif to lek, który dostępny jest w formie żelu. Preparat wykazuje działanie...
    czytaj dalej »

    Dip Rilif to lek, który dostępny jest w formie żelu. Preparat wykazuje działanie... czytaj dalej »

    4.5315 opinii:

    Glimbax

    4.56 opinii:
    Glimbax jest produktem leczniczym w postaci roztworu do płukania jamy ustnej i gardła podczas...
    czytaj dalej »

    Glimbax jest produktem leczniczym w postaci roztworu do płukania jamy ustnej i gardła podczas... czytaj dalej »

    4.56 opinii:

    (Apap Przeziębienie Fast) Apap ból i gorączka C plus

    4.56 opinii:
    Apap Przeziębienie Fast to lek dostępny w postaci tabletek musujących, przeznaczony dla...
    czytaj dalej »

    Apap Przeziębienie Fast to lek dostępny w postaci tabletek musujących, przeznaczony dla... czytaj dalej »

    Lioton 1000

    4.56 opinii:
    Lotion 1000 to produkt leczniczy w postaci żelu o miejscowym działaniu przeciwzapalnym,...
    czytaj dalej »

    Lotion 1000 to produkt leczniczy w postaci żelu o miejscowym działaniu przeciwzapalnym,... czytaj dalej »