Jeśli chodzi o pozytywny wpływ jedzenia to znajdziemy naprawdę wiele propozycji ciekawych pokarmów, które mogą doskonale działać na nasz organizm. Między innymi takim doskonałym produktem będą morele, które wpływają pozytywnie na ciśnienie, mogą opóźniać procesy starzenia czy walczą skutecznie z nadkwasotą. 

Należy określić, że morele to produkt jednocześnie bardzo smaczny i taki, który dobrze wpływa na zdrowie i urodę. Należy pamiętać, że znajdują się tam pozytywnie na nas działające przeciwutleniacze, które wpływają antynowotworowe i przeciwstarzeniowo. Morele mogą pozytywnie działać na nasze ciśnienie, trawienie czy pracę nerek. Działają zasadotwórczo, dlatego na pewno będzie można je spożywać, jeśli ma się problem z nadkwasotą. 

Piękny kolor morele zawdzięczają różnym składnikiem, ale przede wszystkim będzie tutaj beta-karoten oraz żółty barwnik, z którego nasza wątroba będzie produkować witaminę A. Beta-karoten to przeciwutleniacz, który będzie nas między innymi skutecznie chronił przed działaniem wolnych rodników, które niestety obecnie są szczególnie problemowe ponieważ powodują wiele cywilizacyjnych chorób i jednocześnie wpływają na to, że procesy starzenia się organizmu szybciej się rozwijają. Jest to środek bezcenny dla naszych oczu, który działa pozytywnie na skórę i powoduje jej młody wygląd. Okazuje się, że wystarczą jedynie 3 morele dziennie, by do naszego organizmu dostarczyć sobie duże ilości przeciwutleniaczy. 

Morele - właściwości zdrowotne 

Dzięki temu, że w morelach znajduje się duża ilość potasu można oczekiwać, że będą one skutecznie regulować ciśnienie krwi oraz poprawią pracę naszych nerek. Znajduje się w nich również dużo żelaza, wapnia, fosforu czy witaminy B, C, PP oraz dużą ilość błonnika. Jest to produkt, który składa się z masy różnych elementów, które mają pozytywny wpływ na organizm.

Działanie moreli zasadotwórcze to na pewno znacząca zaleta tych produktów. Z nadkwasotą musi sobie radzić wiele osób, szczególnie tych jedzących codziennie mięso, Dlatego warto uzupełnić swoją dietę o ten produkt. Dobrze sprawdza się to między innymi po treningu, ponieważ dzięki temu można w swoim organizmie przywrócić równowagę kwasowo-zasadową. W morelach suszonych znajduje się więcej beta-karotenu ale jednocześnie niestety jest to produkt, który ma więcej kalorii. W świeżych na 100 gram mamy 47 kalorii a w suszonych już 284.

Morele - zastosowanie

Morele w smaku będą najlepsze, jeśli będzie się je zrywać w momencie, gdy są już dojrzałe. Zbierane wcześniej nie będą łatwiej dojrzewać i w związku z tym będą one również tracić swój smak. Przy zakupie powinno się sprawdzać czy mają one wyjątkowy kolor pomarańczowy. Jeśli skóra jest gładka i ma rumieńce to znak, że już są dojrzałe. Najlepsze jest ich zjedzenie zaraz po zerwaniu albo przygotowanie jakichś przetworów, by wykorzystać te najważniejsze w morelach składniki. Nasiona moreli mogą być gorzkie lub słodkie w zależności od tego mogą w kuchni stać się zamiennikiem dla migdałów. Z pestek niektórzy decydują się również na wyciskanie olejku, który jest stosowany w kosmetyce.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - bakalie

Mieszanka studencka

4.789 opinii:
Dlaczego warto sięgać po mieszankę studencką? Mieszanka studencka to przekąska dobrze...
Zobacz ofertę

Łuskane Pestki Dyni

4.7713 opinii:
Właściwości pestek z dyni Pestki z dyni to niezwykle smaczna przekąska, która...
Zobacz ofertę

Orzechy Włoskie

4.710 opinii:
Orzech włoski dla zdrowia i urody Orzech włoski niemal zawsze budzi pozytywne skojarzenia....
Zobacz ofertę

Chipsy Bananowe

4.679 opinii:
Banany – zdrowe owoce Banany lubimy chyba wszyscy! To przepyszne owoce, które...
Zobacz ofertę

Rodzynki

4.679 opinii:
Rodzynki – właściwości i wartości odżywcze. Zagraniczne badania naukowe udowodniły,...
Zobacz ofertę

Śliwka Suszona

4.58 opinii:
Suszone śliwki - pyszne i pełne zalet Śliwki są niezwykle smakowite zarówno w...
Zobacz ofertę

Orzechy Pecan

4.449 opinii:
Właściwości i zastosowanie orzechów pecan Orzechy to jeden z największych...
Zobacz ofertę

Daktyle Bez Pestek

4.437 opinii:
Daktyle, choć wciąż mało popularne w naszym kraju, mają mnóstwo drogocennych...
Zobacz ofertę

Pestki Moreli

4.388 opinii:
Pestki moreli można spożywać na surowo lub zmielić i stosować w formie dodatku do zup,...
Zobacz ofertę

Cieta Żurawina suszona

4.339 opinii:
Prozdrowotne właściwości żurawiny Żurawina to coraz częściej występujący w składzie...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.