Jesienna aura i obniżona odporność organizmu sprzyjają infekcjom, a infekcje dróg oddechowych – jak wszyscy dobrze wiemy związane są z szeregiem nieprzyjemnych objawów. Jak celnie rozprawić się z kaszlem i zalegającą w oskrzelach wydzieliną? Czy kaszel faktycznie “minie po Flegaminie”?https://supple.pl/s/flegamina

Jak działa Flegamina?

Flegamina to syrop znany i lubiany – wszechobecny i dostępny bez recepty (OTC). Cieszy się zaufaniem Polaków już od wielu pokoleń. Jaki jest mechanizm jego działania? 

Substancją aktywną tego produktu leczniczego jest bromheksyna, która działa dwojako poprzez upłynnienie i rozrzedzenie zalegającej wydzieliny dróg oddechowych – syropowi przypisujemy działanie mukolityczne. Zastosowanie Flegaminy przynosi prawdziwą ulgą w mokrym, “produktywnym” kaszlu, w którym utrudniona możliwość odkrztuszenia flegmy może prowadzić do nadkażenia bakteryjnego i dalszego rozwoju infekcji.

Dla kogo Flegamina?

Z uwagi na przedstawiony powyżej mechanizm działania, Flegamina powinna znaleźć zastosowanie w przypadku wielu schorzeń oskrzeli, w tym także astmy oskrzelowej. Syrop ten może być również stosowany w zapaleniu krtani, zapaleniu zatok przynosowych, jak również przebiegu mukowiscydozy. Flegamina może być przyjmowana przez pacjentów będących po zabiegach operacyjnych i diagnostycznych  w obrębie dolnych dróg oddechowych.

Wybór Flegaminy jako właściwego leku dla siebie może być w niektórych sytuacjach niewskazany. Zaliczamy do nich nadwrażliwość na składniki syropu, niewydolność nerek lub wątroby, a także czynną chorobę wrzodową. Flegaminy nie należy także stosować w pierwszych trzech miesiącach ciąży. 

O czym warto pamiętać?

Kluczową sprawą jest pamięć o tym, że Flegaminy (jak i żadnego innego leku wykrztuśnego) nie należy przyjmować na noc. Z uwagi na to, iż leki mukolityczne nasilają odruch kaszlowy, ostatnia dawka syropu powinna zostać przyjęta nie później jak 3 godziny przed pójściem spać.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że naturalnym sprzymierzeńcem leczenia mokrego kaszlu jest właściwe nawodnienie organizmu. Picie większej ilości płynów ułatwi zatem odkrztuszanie zalegającej wydzieliny.

Niezawodnym sposobem na ułatwienie odkrztuszania flegmy jest inhalacja z dodatkiem kilku kropli olejków eterycznych bądź roztworu soli fizjologicznej. Jeśli możemy liczyć na pomoc drugiej osoby, warto po takim zabiegu dodatkowo oklepać plecy.

Pamiętaj, aby zachować ostrożność! Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Co jeszcze na kaszel?

Jeśli z różnych względów nie możesz przyjmować Flegaminy, w przypadku mokrego kaszlu powinieneś rozważyć jakąś alternatywę. Osoby, które preferują formę syropu mogą w aptece natknąć się chociażby na równie znany Flavamed. Jeśli jesteś zwolennikiem musującej formy produktów leczniczych, wypróbuj ACC Optima – lek ten powinien przypaść do gustu zwłaszcza diabetykom. Jeżeli nie potrafisz trafnie ocenić rodzaju męczącego Cię kaszlu – czy jest on suchy czy mokry – również istnieje dobre wyjście z tej sytuacji. Dostępne w aptekach leki, takie jak Herbapect oraz Thiocodin zawierają bowiem substancje czynne, które zwalczają oba rodzaje kaszlu. 

  

Ranking zamienników Najlepsze produkty - kaszel

Vicks VapoRub maść

4.9111 opinii:
Maść Vicks VapoRub to produkt leczniczy przeznaczony dla osób, które zmagają się...
Zobacz ofertę

ACystein C

4.899 opinii:
ACystein C to  środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w...
Zobacz ofertę

Pelavo Oskrzela

4.899 opinii:
Pelavo Oskrzela to suplement diety w postaci syropu o smaku wiśniowym, przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Flegamina tabletki

4.867 opinii:
Lek Flegamina to tabletki, które stosuje się w przypadku kaszlu i trudności z...
Zobacz ofertę

Syrop Islandzki

4.8513 opinii:
Syrop Islandzki na kaszel to wyrób medyczny leczniczy, który zalecany jest...
Zobacz ofertę

Bronchopect

4.836 opinii:
Bronchopect to suplement diety w postaci syropu, którego składniki...
Zobacz ofertę

Althaeae

4.8211 opinii:
Althaeae to lek dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla...
Zobacz ofertę

SYROP PRAWOŚLAZOWY

4.7919 opinii:
SYROP PRAWOŚLAZOWY  to produkt leczniczy w postaci syropu przeznaczony do stosowania przez...
Zobacz ofertę

Koper Włoski Fix

4.758 opinii:
Koper Włoski Fix to preparat leczniczy w postaci ziół do zaparzania w saszetkach....
Zobacz ofertę

Rubital

4.758 opinii:
Rubital to tradycyjny lek roślinny w postaci syropu o działaniu łagodzącym na podrażnione...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.