Dlaczego wypadają mi włosy?

Dlaczego wypadają mi włosy?

Włosy to niewątpliwa ozdoba każdego z nas i to bez względu na płeć. Stanowią integralną część naszego wizerunku, a odpowiednio ułożone i zadbane sprawiają, że czujemy się atrakcyjnie i pewnie. Nic więc dziwnego, że w momencie, w którym zauważamy, że mamy ich coraz mniej – wpadamy w panikę. Gorączkowo zastanawiamy się, dlaczego wypadają włosy i jak temu zaradzić.

Przyczyny wypadania włosów są różne – zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Na szczęście, w większości przypadków możemy skutecznie im zaradzić. Poznajmy dziś prawdopodobnie najczęstszą przyczynę wypadania włosów i sprawdźmy, w jaki sposób możemy jej zaradzić.

Androgenowe wypadanie włosów

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów, zwłaszcza w przypadku mężczyzn, jest tzw. łysienie androgenowe. Ma to uwarunkowania genetyczne. To właśnie dlatego mężczyźni z tej samej rodziny często zmagają się z zakolami lub łysiną. Czym jest androgenowe wypadanie włosów? Mówiąc najprościej, jest to samoczynny proces wypadania włosów, który często rozpoczyna się już w wieku nastoletnim. Szacuje się, że jest to przyczyna łysienia u mężczyzn aż w 70% przypadków.

Początkowo przebiega łagodnie, przez co problem ten jest często bagatelizowany. Androgenowe wypadanie włosów rozpoczyna się bowiem najczęściej cofaniem linii włosów na skroniach i czole. Następnie pojawiają się zakola oraz przerzedzają się włosy na czubku głowy. Wypadaniu włosów nie towarzyszą zazwyczaj żadne inne negatywne dolegliwości i objawy takie jak np. problemy ze skórą głowy, co również sprzyja lekceważeniu problemu w początkowym jego stadium. Aby mieć jednak pewność, że przyczyną utraty włosów jest właśnie androgenowe wypadanie, warto skonsultować się z lekarzem dermatologiem. Jeśli okaże się, że to właśnie ono jest przyczyną naszych problemów, czas na rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Wykorzystuje się w nim leki posiadające substancje czynne stymulujące rozwój mieszków włosowych i chroniących je. Razem z lekami możemy stosować również specjalne kosmetyki wzmacniające budowę włosa i odżywiające cebulki. Dzięki temu skuteczne leczenie wypadania włosów jest możliwe i w coraz większej liczbie przypadków przynosi doskonałe efekty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź stronę http://stopwypadaniuwlosow.pl/wypadanie-wlosow. Znajdziesz tam wiele przydatnych porad i informacji.

Dlaczego włosy wypadają?

Wiemy już czym jest androgenowe wypadanie włosów i jak częstym jest problemem. Przyjrzyjmy się jednak dlaczego właściwie dzieje się tak, że włosy wypadają? Co za tym stoi? Mówiąc najprościej – męskie hormony, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mowa tu oczywiście o testosteronie – hormonie odpowiadającym między innymi za męską płodność oraz pochodnej tego hormonu dihydrotestosteronie (DHT). Poza wspomnianą już funkcją rozrodczą, hormony te (zwane androgenami) regulują również pracę gruczołów łojowych. Wraz z wiekiem mężczyzny hormony te jednocześnie stymulują wzrost włosów na twarzy, klatce piersiowej czy plecach, a hamują wzrost włosów rosnących na naszych głowach. Jednakże nie tylko one odpowiedzialne są za wypadanie włosów. Razem z nimi przyczynia się do tego 5α reduktaza – enzym występujący w gruczołach łojowych, również na skórze głowy. To właśnie on przyczynia się do transformacji testosteronu w DHT. Ta potrzebna nam pochodna testosteronu przyczynia się jednak do miniaturyzacji mieszków włosowych, a co za tym idzie szybszego wypadania włosów. To właśnie dlatego u panów z podniesionym poziomem 5α reduktazy problem wypadania włosów występuje częściej i jest intensywniejszy.

To nie tylko męski problem

Wiele osób uważa, że androgenowe wypadanie włosów jest problemem, który dotyka wyłącznie mężczyzn, ponieważ jest związany z nadwrażliwością mieszków włosowych na męskie hormony. Tymczasem to nie do końca prawda. Łysienie androgenowe może bowiem dotyczyć także kobiet. Przypomnijmy bowiem, że męski hormon, za jaki uważa się testosteron, wytwarzany jest również w kobiecym organizmie. Wskutek tego panie również zmagają się z androgenowym wypadaniem włosów, które najczęściej rozpoczyna się po 30 roku życia. Faktem jest, że w ich przypadku problem ten występuje rzadziej (szacunkowo dotyka około 20-40% kobiet przed 60 rokiem życia), dlatego też, zanim podejmiemy próby leczenia androgenowego wypadania włosów, warto upewnić się, że to właśnie ono jest przyczyną. Niemniej jednak jeśli kobieta zauważa u siebie objawy takie jak powiększenie kątów czołowo-skroniowych, a w późniejszym etapie przerzedzenie włosów na czubku głowy – to znak, że warto zacząć działać.

Lek na wypadanie włosów

Skoro wiemy już, dlaczego wypadają włosy, warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób temu zaradzić. Na szczęście, w dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu różnego rodzaju środków i skutecznych leków na wypadanie włosów, których regularne stosowanie daje naprawdę dobre efekty. Wśród nich wymienić warto Loxon 2. To nowoczesny specyfik, który jest czymś więcej niż tylko kosmetykiem. To lek na wypadanie włosów, który zawiera w swoim składzie substancję czynną. Jest to minoksydyl – substancja o potwierdzonym w badaniach klinicznych działaniu. Minoksydyl powstrzymuje minimalizację mieszków włosowych, a także pobudza porost włosów oraz namnażanie mieszków w fazie wzrostu. Dzięki temu daje naprawdę dobre efekty, które potwierdzane są przez coraz liczniejsze głosy zadowolonych klientów.

W stosowaniu leków na wypadanie włosów najważniejsza jest wytrwałość i konsekwencja, dlatego też nie powinniśmy rezygnować ze stosowania wybranych specyfików gdy tylko zobaczymy pierwsze efekty kuracji. Tylko regularne stosowanie leków daje bowiem dobre, długotrwałe efekty. Dlatego też w przypadku leku Loxon 2 należy stosować go przez 12 miesięcy, rozprowadzając około 1 mililitr płynów w miejscach, w których występują przerzedzone włosy. Pierwsze widoczne efekty stosowania preparatu pojawiają się już po 2 miesiącach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat wypadania włosów oraz skutecznego leczenia preparatem Loxon 2, odwiedź stronę internetową http://stopwypadaniuwlosow.pl/.

Podsumowując, jeśli zauważysz, że twoje włosy coraz częściej zostają na szczotce lub grzebieniu – nie wpadaj w panikę. Skuteczne leki na wypadanie włosów, zmiana nawyków oraz sposobów pielęgnacji dają doskonałe efekty. Nawet jeśli twój ojciec i dziadek zmagali się z dużymi zakolami lub nieestetyczną łysiną, wcale nie oznacza to, że problem ten musi dotknąć również ciebie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.