Espumisan kapsułki

miejsce
w rankingu

55

Espumisan kapsułki
3.74
opinii: 35

Zapoznaj się z ulotką Espumisan kapsułki

Download icon Zobacz ulotkę
Espumisan kapsułki

Kapsułki Espumisan to produkt leczniczy, który stosuje się w leczeniu objawowym dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, np. wzdęcia i gazy.

Espumisan kapsułki zalecany jest również w przygotowaniu pacjentów do różnego rodzaju badań, m.in radiologicznych, w przypadku wzmożonego powstawania gazów w okresie pooperacyjnym oraz w przygotowaniu do gastroskopii oraz USG jamy brzusznej. Produkt jest pomocny podczas problemów trawiennych. 

Substancja czynna zawarta w leku Espumisan to symetykon. Jest to substancja stosowana podczas wszelkich dolegliwości jelitowo-żołądkowych oraz pomocniczo podczas badań diagnostycznych.

Działanie symetykonu polega na tym, że pęcherzyki gazu zawarte w śluzie przewodu pokarmowego i masie pokarmowej zaczynają pękać, dzięki czemu mogą zostać wchłonięte przez ścianę jelit i usunięte poprzez ich ruchy.

Co ważne, symetykon jest wydalany w postaci niezmienionej i nie wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym.

Zapoznaj się z ulotką Espumisan kapsułki

Download icon Zobacz ulotkę
Espumisan kapsułki

Skład:

Składniki leku Espumisan kapsułki to:

substancja czynna symetykon. Każda kapsułka zawiera 40 mg symetykonu. 
pozostałe składniki metylu parahydroksybenzoesan, żelatyna, glicerol 85%, żółcień pomarańczowa FCF (E 110), żółcień chinolinowa (E 104)

Symetykon jest substancją chemicznie i fizjologicznie całkowicie obojętną, nie wchłania się z przewodu pokarmowego, co oznacza, że zatrucie tą substancją jest niemożliwe. 

Antyperspirant dla mężczyzn. Zobacz, czym powinien charakteryzować się dobry męski dezodorant!

Antyperspirant dla mężczyzn. Zobacz, czym powinien charakteryzować się dobry męski dezodorant!

Antyperspirant jest dla mężczyzny jednym z ważniejszych kosmetyków do codziennej pielęgnacji ciała. Jego zadaniem jest przede wszystkim skuteczna... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Produkt Espumisan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Produkt leczniczy Espumisan kapsułki należy spożywać doustnie, popijając dużą ilością wody. 

Espumisan może być przyjmowany przez dzieci powyżej 6. roku życia oraz osoby dorosłe. 

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

Wskazanie Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania
-zazwyczaj stosowane dawkowanie 2 kapsułki 3-4x na dobę
- w ramach przygotowania do gastroskopii, badań radiologicznych oraz USG jamy brzusznej 2 kapsułki 3x na dobę w dzień poprzedzający badanie i rano na czczo w dniu badania

Lek Espumisan może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku. Espumisan można także przyjmować w okresie pooperacyjnym. Inne postaci leku dostępne są dla młodszych dzieci i niemowląt.

Lek należy stosować do momentu ustąpienia dolegliwości. 

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Nie wykazano interakcji środka leczniczego z innymi lekami. 

Espumisan kapsułki należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek innych dolegliwości żołądkowo-jelitowych należy skonsultować się z lekarzem w celu zdiagnozowania ich przyczyny.

Nie ma wskazanych ograniczeń do stosowania niniejszego leku u kubiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Produkt leczniczy Espumisan nie zawiera cukru, może być więc stosowany przez diabetyków. W przypadku stosowania leków zaleca się nie przyjmować alkoholu. 

Przed przyjęciem leku należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. Lek zawiera żółcień pomarańczową S, która może powodować reakcje alergiczne. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb berlin chemie

Postać:

kapsułka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Sss 2018-07-03 03:35

  Sssłabe to

 • Kropka 2018-06-27 09:18

  Kapsułki Espumisan to jeden z niewielu środków, po które można bez obawy sięgnąć w trakcie ciąży i karmienia piersią. A różne są sytuacje, czasem problemy trawienne na tyle przeszkadzają, że trzeba sobie czymś ulżyć. U mnie nawet 1 mała kapsułka daje wyraźną ulge i poprawę, więc zawsze mam w domu małe opakowanie.

 • Urszula 2018-06-12 08:38

  Wzdęcia i gazy to problem, który spotyka mnie ilekroć jadę na ważne spotkanie. Na pewno dzieje się to na podłożu nerwowym, bo nie wierzę, że przychodzą ot tak. Gdy jadę autem czuję okropny dyskomfort w górnej części brzucha i w jelitach. Taki jakby ucisk. Z przyzwyczajenia już noszę w torebce Espumisan, bo jeszcze nie znalazłam skuteczniejszego środka na tego typu dolegliwości.

 • Daria 2018-05-23 23:20

  Uwielbiam Espumisan :) Zdarza mi sie nawet przyjmować go profilaktycznie, przed większą biesiadą czy też biurowym bankietem. Mam wtedy pewność, że to co zjem nie będzie od razu widoczne w postaci balonika pod sukienką. Bardzo nie lubię tekiej sytuacji, więc wolę temu zapobiegać. No i faktycznie można wtedy czuć się spokojnie :)

 • Eliza 2018-05-21 10:07

  Miałam ważne spotkanie w biurze, a od samego rana czułam, jakby coś mi rosło w żołądku. Automatycznie nie mogłam wcisnąć się w garsonkę, bo czułam się niekomfortowo z tak duzym brzuchem, jakbym była w ciąży. Przed wyjazdem z domu wzięłam Espumisan z nadzieją, że jak dojadę na miejsce to mi przejdzie. Po zaparkowaniu przed biurem wzięłam jeszcze jedną tabletkę, bo w przypadku Espumisanu trudno o przedawkowanie. Po godzinie już nie było śladu po moim problemie :)

 • Julka 2018-05-11 22:22

  Na mnie kompletnie nie zadzialal. Bralam po dwie tabletki 3x dziennie przez 3 dni i nic, zero jakiegokolwiek dzialania :(

 • !!!!! 2018-03-09 05:01

  G*** opakowanie się zatyka! Przez co podanie w nocy placzacemu dziecku to mordęga!!!

 • gienek 2018-02-11 17:28

  Na mnie to nie działa totalnie nic.

 • Krzysztof 2018-02-01 14:44

  Oszustwo. Wybrałem 2 opakowania tego mocniejszego (140mg) stosując codziennie maksymalną zalecaną dawkę. W żadnym stopniu nie pomogło - taka sama rzeźnia z nadmuchanym brzuchem, wiatrami, odbijaniem się etc jaka była. Nawet minimalnej poprawy. Wg mnie powinno się wsadzać ludzi, którzy to sprzedają i okradają ludzi,

 • Hania 2018-01-09 08:15

  Wczoraj rano czułam się nadęta jak balonik. Trudno mi powiedzieć, co było tego powodem, ale nie czułam się najlepiej, zwłaszcza, że był to ważny dla mnie dzień. Do tego męczyły mnie gazy. Myślę, że to przez opicie się gazowaną wodą. Zwykle pijam czystą, mineralną bez bąbelków. Koleżanka miała w pracy Espumisan i poleciła, bym wzięła. Powiem wam, że już po kilku minutach czułam się znacznie lepiej.

 • Kasia 2017-12-06 11:04

  Problem uporczywych wzdęć zaczął mnie przerastać...pół biedy w domu, ale w pracy, gdzie wbijam się w ciasną spódnicę czy garsonkę czułam się co najmniej niekomfortowo...Próbowałam naturalnych rozwiązań i piłam jakieś ziółka przeznaczone na ten problem, ale raczej z marnym skutkiem....A po Espumisan nie trzeba długo czekać na efekty:) co więcej, organizm się nie uzależnia od tego środka i mogę go brać w razie każdej potrzeby!

 • Marianna 2017-11-09 10:59

  Na pewno każdy zna lub zetknął się z tym nieprzyjemnym uczuciem tzw. balonika powietrza w brzuchu. Mimo odpowiedniego jedzenia, zróżnicowanej i urozmaiconej diety, może przytrafić się nawet najlepszym. Co jak co, ale w takich sytuacjach Espumisan jest najlepszy. Zawsze po niego sięgam. A wzdęcia zdarzają mi się od czasu do czasu, przy okazji jak moja mama nagotuje najpyszniejszego bigosu na świecie, a ja powinnam ograniczać kapustne. Nie mogę się oprzeć.

 • Sandra 2017-10-16 14:04

  Espumisan pomógł mi uporać się z ciągłymi wzdęciami po jedzeniu. Używałem go razem z produktem Debutir. Debutir bardziej wspomagająco, a Espumisan jako produkt leczniczy. Leczenie takie stosowałem przez 4 miesiące. Po wzdęciach nie mam aktualnie śladu. To naprawdę świetne uczucie. Szczególnie w pracy - już nie musze się martwić podczas śniadania, że będę się źle czuł. Po każdym posiłku czuję się teraz bardzo dobrze.

 • Helenka 2017-10-12 11:33

  Espumisan to małe tabletki, które są bardzo łatwe do połknięcia, więc nie sprawiają problemu dzieciom. Stosowany jest w leczeniu objawów zaburzeń trawiennych. Działa na wzdęcia, i jest wykorzystywany przed badaniami diagnostycznymi. Wzdęcia to uciążliwy problem, a ja często go mam, więc espumisan w torebce w moim przypadku to podstawa. Poza tym substancja czynna leku nie wchodzi w żadną reakcję chemiczną, jest dla organizmu neutralna a więc bezpieczna.

 • Ala 2017-04-18 09:20

  Na mnie nie działa w ogóle:(

 • Sandra 2017-03-06 11:19

  pomaga! Bardzo polecam!

 • Sandra 2016-11-10 14:35

  @Nators - suplementy trzeba zmieniać, nie powinno się stosować non stop tego samego, nawet (szczególnie) jesli dobrze na nas dziala, bo organizm sie uodparnia. Na mnie działa bb dobrze i czesto do niego wracam

 • Crazy! 2015-04-08 13:19

  Moje trawienie poprawiło sie o 150%. Jest teraz o wiele lepiej i wiem, że espumisan pomaga mi za każdym razem i świetnie oddziałuje na mnie!

 • Memory 2015-04-04 10:26

  Skutecznie redukują wzdęcia oraz nadają organizmowi o wiele więcej siły niż ciągłe uczucie zapchania. To jest super i polecam serdecznie!

 • Nators 2015-03-28 13:48

  Do czasu jest skuteczny dopóki nasz organizm nie będzie tak dobrze reagować na ten środek. Ja stosowałem to około 3-5 miesięcy i środek teraz na mnie praktycznie nie działa ;(

 • Mila 2015-03-19 21:10

  Na wzdęty, wystający brzuszek łykam Espumisan - rach ciach i po problemie. Bardzo skuteczne kapsułki.

 • Iśka 2015-03-16 20:04

  Szybki i pomocny. Oddałam sedno działania Espumisanu? Na pewno warto go stosować na wzdęcia.

 • Trutka 2015-03-13 10:51

  Taki sobie na wzdęcia. Zazwyczaj nie kończy się na jednej tabletce, trzeba wziąć 2 albo 3 żeby w ogóle poczuć jakiś efekt.

 • Onar 2015-03-10 19:45

  Poprawia trawienie, dzieki temu móżna w szybki sposób zmienić swoje podejście do takich leków. Działają super. 5/5!

 • Fenos 2015-03-08 18:49

  Działa! Można mu zaufać, jednak czasami ta rozbieżność ceny w aptekach jest różna. Polecam sprawdzać bo cena się różni czasami znacznie!

 • Jackor 2015-03-05 21:00

  O tak najlepszy lek na zaparcia. Ten środek działa na mnie rewelacyjnie. Nie jakiś Espumisan easy! Ten to jest moc i sprawia, że już nie mam gaziorów!

 • Tom 2015-03-04 21:52

  Ten lek na mnie średnio działa, gdyż nie mogę w prosty oraz skuteczny sposób zmienić na jego temat myślenia. Zero efektu to nie jest dobry początek

 • Itar 2015-03-04 21:51

  Na wzdęcie to tylko Espumisan! Tak mówiła moja rodzina... Na mnie to nie zadziałało sroto toto i lipa. nie polecam!

 • Emipix 2015-02-24 18:33

  Mi również pomógł. Czuje wyraźnie, że zmniejszył mi brzuszek troszkę i gazy wyleciały. Fajnie to działa i teraz na pewno będę dłużej stosować.

 • Pluskota 2015-02-24 12:07

  2 kapsułki espumisanu i bez problemu dopinam spodnie więc skuteczność na pewno jest wysoka a cena tez jest ok jak się kupi od razu duże opakowanie.

 • Miro 2015-02-21 20:22

  Espumisan to jeden ze słabszych leków, które stosowałem, teraz już wiem, że nie warto jest wydawać dużo kasy na niego bo nie jest tego warty..

 • Pitu 2015-02-05 12:22

  Szybka i skuteczna pomoc na wzdęcia.

 • Martyna 2015-02-04 23:50

  Espumisan zawsze noszę w torebce, mogę go zażyć szybko i dyskretnie w razie potrzeby.

 • Eljan 2015-02-02 22:19

  Espumisan jest dobry, ale odkąd weszła wersja max to już nie jest dla mnie numerem 1! Jakby nie było, jakościowo bez zmian;)

 • Patrycja 2015-02-02 17:31

  Znany, sprawdzony produkt na wzdęcia. Mam do niego zaufanie, bo wiem, ze na pewno mi pomoże i bez problemu dopnę spódniczkę nawet po pieczarkach czy bigosie.

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Espumisan kapsułki

  Download icon Zobacz ulotkę
  Espumisan kapsułki

  Skład:

  Składniki leku Espumisan kapsułki to:

  substancja czynna symetykon. Każda kapsułka zawiera 40 mg symetykonu. 
  pozostałe składniki metylu parahydroksybenzoesan, żelatyna, glicerol 85%, żółcień pomarańczowa FCF (E 110), żółcień chinolinowa (E 104)

  Symetykon jest substancją chemicznie i fizjologicznie całkowicie obojętną, nie wchłania się z przewodu pokarmowego, co oznacza, że zatrucie tą substancją jest niemożliwe. 

  Antyperspirant dla mężczyzn. Zobacz, czym powinien charakteryzować się dobry męski dezodorant!

  Antyperspirant dla mężczyzn. Zobacz, czym powinien charakteryzować się dobry męski dezodorant!

  Antyperspirant jest dla mężczyzny jednym z ważniejszych kosmetyków do codziennej pielęgnacji ciała. Jego zadaniem jest przede wszystkim skuteczna... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Produkt Espumisan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

  Produkt leczniczy Espumisan kapsułki należy spożywać doustnie, popijając dużą ilością wody. 

  Espumisan może być przyjmowany przez dzieci powyżej 6. roku życia oraz osoby dorosłe. 

  Zalecane dawkowanie produktu leczniczego:

  Wskazanie Dawka pojedyncza Częstotliwość stosowania
  -zazwyczaj stosowane dawkowanie 2 kapsułki 3-4x na dobę
  - w ramach przygotowania do gastroskopii, badań radiologicznych oraz USG jamy brzusznej 2 kapsułki 3x na dobę w dzień poprzedzający badanie i rano na czczo w dniu badania

  Lek Espumisan może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku. Espumisan można także przyjmować w okresie pooperacyjnym. Inne postaci leku dostępne są dla młodszych dzieci i niemowląt.

  Lek należy stosować do momentu ustąpienia dolegliwości. 

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Nie wykazano interakcji środka leczniczego z innymi lekami. 

  Espumisan kapsułki należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek innych dolegliwości żołądkowo-jelitowych należy skonsultować się z lekarzem w celu zdiagnozowania ich przyczyny.

  Nie ma wskazanych ograniczeń do stosowania niniejszego leku u kubiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

  Produkt leczniczy Espumisan nie zawiera cukru, może być więc stosowany przez diabetyków. W przypadku stosowania leków zaleca się nie przyjmować alkoholu. 

  Przed przyjęciem leku należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu. Lek zawiera żółcień pomarańczową S, która może powodować reakcje alergiczne. 

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb berlin chemie

  Postać:

  kapsułka

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - wzdęcia

  Rumianek Fix

  4.888 opinii:
  Rumianek Fix to tradycyjny produkt leczniczy roślinny dostępny w postaci suszu ziołowego do...
  czytaj dalej »

  Mięta Fix

  4.867 opinii:
  Mięta Fix to produkt leczniczy. Produkt ten jest dostępny w postaci suszu ziołowego do...
  czytaj dalej »

  Węgiel leczniczy Norit

  4.836 opinii:
  Kapsułki Węgiel leczniczy Norit to produkt leczniczy wskazany do stosowania w...
  czytaj dalej »

  Bobonisan Ojca Grzegorza

  4.717 opinii:
  Bobonisan Ojca Grzegorza to suplement diety przeznaczony dla osób borykających się z...
  czytaj dalej »

  Fix Melisa

  4.676 opinii:
  Fix melisa to produkt leczniczy w postaci ziół w saszetkach do zaparzania o działaniu...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Tag:
  Na receptę:
  Nie