Espumisan

miejsce
w rankingu

43

Espumisan
3.72
opinii: 29

Zapoznaj się z ulotką Espumisan

Download icon Zobacz ulotkę
Espumisan

Kapsułki Espumisan to lek, który stosuje się w leczeniu objawowym dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, np. wzdęcia.

Espumisan zalecany jest również w przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych, w przypadku wzmożonego powstawania gazów w okresie pooperacyjnym oraz w przygotowaniu pacjentów do gastroskopii i ultrasonograficznych jamy brzusznej. Produkt jest pomocny podczas problemów trawiennych. Espumisan może być stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 6. roku życia.

Substancja czynna zawarta w leku Espumisan to symetykon. Jest to środek stosowany podczas wszelkich dolegliwości jelitowo-żołądkowych oraz pomocniczo podczas badań diagnostycznych. Symetykon sprawia, że pęcherzyki gazu zawarte w śluzie przewodu pokarmowego i masie pokarmowej zaczynają pękać dzięki czemu mogą zostać wchłonięte przez ścianę jelit i usunięte poprzez ich ruchy.

Co ważne, symetykon jest wydalany w postaci niezmienionej i nie wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym.

Antyperspirant dla mężczyzn. Zobacz, czym powinien charakteryzować się dobry męski dezodorant!

Antyperspirant dla mężczyzn. Zobacz, czym powinien charakteryzować się dobry męski dezodorant!

Antyperspirant jest dla mężczyzny jednym z ważniejszych kosmetyków do codziennej pielęgnacji ciała. Jego zadaniem jest przede wszystkim skuteczna... Czytaj więcej

Skład:

Składniki leku Espumisan to:

substancja czynna symetykon
pozostałe składniki metylu parahydroksybenzoesan, żelatyna, glicerol 85%, żółcień pomarańczowa FCF (E 110), żółcień chinolinowa (E 104)

Każda kapsułka zawiera 40 mg symetykonu.

Dawkowanie:

Produkt Espumisan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Espumisan należy spożywać doustnie.

Espumisan może być przyjmowany przez dzieci powyżej 6. roku życia oraz osoby dorosłe. Zalecane dawkowanie produktu leczniczego to 2 kapsułki do 3-4 razy na dobę.

W ramach przygotowania do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii należy przyjmować 2 kapsułki 3 razy na dobę w dzień poprzedzający badanie i 2 rano na czczo w dniu badania.

Lek Espumisan może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku. Espumisan można także przyjmować w okresie pooperacyjnym. Inne postaci leku dostępne są dla młodszych dzieci i niemowląt.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

Espumisan należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb berlin chemie

Postać:

kapsułka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • !!!!! 2018-03-09 05:01

  Gowniane opakowanie się zatyka! Przez co podanie w nocy placzacemu dziecku to mordęga!!!

 • gienek 2018-02-11 17:28

  Na mnie to nie działa totalnie nic.

 • Krzysztof 2018-02-01 14:44

  Oszustwo. Wybrałem 2 opakowania tego mocniejszego (140mg) stosując codziennie maksymalną zalecaną dawkę. W żadnym stopniu nie pomogło - taka sama rzeźnia z nadmuchanym brzuchem, wiatrami, odbijaniem się etc jaka była. Nawet minimalnej poprawy. Wg mnie powinno się wsadzać ludzi, którzy to sprzedają i okradają ludzi,

 • Hania 2018-01-09 08:15

  Wczoraj rano czułam się nadęta jak balonik. Trudno mi powiedzieć, co było tego powodem, ale nie czułam się najlepiej, zwłaszcza, że był to ważny dla mnie dzień. Do tego męczyły mnie gazy. Myślę, że to przez opicie się gazowaną wodą. Zwykle pijam czystą, mineralną bez bąbelków. Koleżanka miała w pracy Espumisan i poleciła, bym wzięła. Powiem wam, że już po kilku minutach czułam się znacznie lepiej.

 • Kasia 2017-12-06 11:04

  Problem uporczywych wzdęć zaczął mnie przerastać...pół biedy w domu, ale w pracy, gdzie wbijam się w ciasną spódnicę czy garsonkę czułam się co najmniej niekomfortowo...Próbowałam naturalnych rozwiązań i piłam jakieś ziółka przeznaczone na ten problem, ale raczej z marnym skutkiem....A po Espumisan nie trzeba długo czekać na efekty:) co więcej, organizm się nie uzależnia od tego środka i mogę go brać w razie każdej potrzeby!

 • Marianna 2017-11-09 10:59

  Na pewno każdy zna lub zetknął się z tym nieprzyjemnym uczuciem tzw. balonika powietrza w brzuchu. Mimo odpowiedniego jedzenia, zróżnicowanej i urozmaiconej diety, może przytrafić się nawet najlepszym. Co jak co, ale w takich sytuacjach Espumisan jest najlepszy. Zawsze po niego sięgam. A wzdęcia zdarzają mi się od czasu do czasu, przy okazji jak moja mama nagotuje najpyszniejszego bigosu na świecie, a ja powinnam ograniczać kapustne. Nie mogę się oprzeć.

 • Zbigi 2017-10-16 14:04

  Espumisan pomógł mi uporać się z ciągłymi wzdęciami po jedzeniu. Używałem go razem z produktem Debutir. Debutir bardziej wspomagająco, a Espumisan jako produkt leczniczy. Leczenie takie stosowałem przez 4 miesiące. Po wzdęciach nie mam aktualnie śladu. To naprawdę świetne uczucie. Szczególnie w pracy - już nie musze się martwić podczas śniadania, że będę się źle czuł. Po każdym posiłku czuję się teraz bardzo dobrze.

 • Helenka 2017-10-12 11:33

  Espumisan to małe tabletki, które są bardzo łatwe do połknięcia, więc nie sprawiają problemu dzieciom. Stosowany jest w leczeniu objawów zaburzeń trawiennych. Działa na wzdęcia, i jest wykorzystywany przed badaniami diagnostycznymi. Wzdęcia to uciążliwy problem, a ja często go mam, więc espumisan w torebce w moim przypadku to podstawa. Poza tym substancja czynna leku nie wchodzi w żadną reakcję chemiczną, jest dla organizmu neutralna a więc bezpieczna.

 • Ala 2017-04-18 09:20

  Na mnie nie działa w ogóle:(

 • Izka 2017-03-06 11:19

  pomaga! Bardzo polecam!

 • evel 2016-11-10 14:35

  @Nators - suplementy trzeba zmieniać, nie powinno się stosować non stop tego samego, nawet (szczególnie) jesli dobrze na nas dziala, bo organizm sie uodparnia. Na mnie działa bb dobrze i czesto do niego wracam

 • Crazy! 2015-04-08 13:19

  Moje trawienie poprawiło sie o 150%. Jest teraz o wiele lepiej i wiem, że espumisan pomaga mi za każdym razem i świetnie oddziałuje na mnie!

 • Memory 2015-04-04 10:26

  Skutecznie redukują wzdęcia oraz nadają organizmowi o wiele więcej siły niż ciągłe uczucie zapchania. To jest super i polecam serdecznie!

 • Nators 2015-03-28 13:48

  Do czasu jest skuteczny dopóki nasz organizm nie będzie tak dobrze reagować na ten środek. Ja stosowałem to około 3-5 miesięcy i środek teraz na mnie praktycznie nie działa ;(

 • Mila 2015-03-19 21:10

  Na wzdęty, wystający brzuszek łykam Espumisan - rach ciach i po problemie. Bardzo skuteczne kapsułki.

 • Iśka 2015-03-16 20:04

  Szybki i pomocny. Oddałam sedno działania Espumisanu? Na pewno warto go stosować na wzdęcia.

 • Trutka 2015-03-13 10:51

  Taki sobie na wzdęcia. Zazwyczaj nie kończy się na jednej tabletce, trzeba wziąć 2 albo 3 żeby w ogóle poczuć jakiś efekt.

 • Onar 2015-03-10 19:45

  Poprawia trawienie, dzieki temu móżna w szybki sposób zmienić swoje podejście do takich leków. Działają super. 5/5!

 • Fenos 2015-03-08 18:49

  Działa! Można mu zaufać, jednak czasami ta rozbieżność ceny w aptekach jest różna. Polecam sprawdzać bo cena się różni czasami znacznie!

 • Jackor 2015-03-05 21:00

  O tak najlepszy lek na zaparcia. Ten środek działa na mnie rewelacyjnie. Nie jakiś Espumisan easy! Ten to jest moc i sprawia, że już nie mam gaziorów!

 • Tom 2015-03-04 21:52

  Ten lek na mnie średnio działa, gdyż nie mogę w prosty oraz skuteczny sposób zmienić na jego temat myślenia. Zero efektu to nie jest dobry początek

 • Itar 2015-03-04 21:51

  Na wzdęcie to tylko Espumisan! Tak mówiła moja rodzina... Na mnie to nie zadziałało sroto toto i lipa. nie polecam!

 • Emipix 2015-02-24 18:33

  Mi również pomógł. Czuje wyraźnie, że zmniejszył mi brzuszek troszkę i gazy wyleciały. Fajnie to działa i teraz na pewno będę dłużej stosować.

 • Pluskota 2015-02-24 12:07

  2 kapsułki espumisanu i bez problemu dopinam spodnie więc skuteczność na pewno jest wysoka a cena tez jest ok jak się kupi od razu duże opakowanie.

 • Miro 2015-02-21 20:22

  Espumisan to jeden ze słabszych leków, które stosowałem, teraz już wiem, że nie warto jest wydawać dużo kasy na niego bo nie jest tego warty..

 • Pitu 2015-02-05 12:22

  Szybka i skuteczna pomoc na wzdęcia.

 • Martyna 2015-02-04 23:50

  Espumisan zawsze noszę w torebce, mogę go zażyć szybko i dyskretnie w razie potrzeby.

 • Eljan 2015-02-02 22:19

  Espumisan jest dobry, ale odkąd weszła wersja max to już nie jest dla mnie numerem 1! Jakby nie było, jakościowo bez zmian;)

 • Patrycja 2015-02-02 17:31

  Znany, sprawdzony produkt na wzdęcia. Mam do niego zaufanie, bo wiem, ze na pewno mi pomoże i bez problemu dopnę spódniczkę nawet po pieczarkach czy bigosie.

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Espumisan

  Download icon Zobacz ulotkę
  Espumisan

  Kapsułki Espumisan to lek, który stosuje się w leczeniu objawowym dolegliwości żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, np. wzdęcia.

  Espumisan zalecany jest również w przygotowaniu pacjentów do badań radiologicznych, w przypadku wzmożonego powstawania gazów w okresie pooperacyjnym oraz w przygotowaniu pacjentów do gastroskopii i ultrasonograficznych jamy brzusznej. Produkt jest pomocny podczas problemów trawiennych. Espumisan może być stosowany przez osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 6. roku życia.

  Substancja czynna zawarta w leku Espumisan to symetykon. Jest to środek stosowany podczas wszelkich dolegliwości jelitowo-żołądkowych oraz pomocniczo podczas badań diagnostycznych. Symetykon sprawia, że pęcherzyki gazu zawarte w śluzie przewodu pokarmowego i masie pokarmowej zaczynają pękać dzięki czemu mogą zostać wchłonięte przez ścianę jelit i usunięte poprzez ich ruchy.

  Co ważne, symetykon jest wydalany w postaci niezmienionej i nie wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym.

  Antyperspirant dla mężczyzn. Zobacz, czym powinien charakteryzować się dobry męski dezodorant!

  Antyperspirant dla mężczyzn. Zobacz, czym powinien charakteryzować się dobry męski dezodorant!

  Antyperspirant jest dla mężczyzny jednym z ważniejszych kosmetyków do codziennej pielęgnacji ciała. Jego zadaniem jest przede wszystkim skuteczna... Czytaj więcej

  Skład:

  Składniki leku Espumisan to:

  substancja czynna symetykon
  pozostałe składniki metylu parahydroksybenzoesan, żelatyna, glicerol 85%, żółcień pomarańczowa FCF (E 110), żółcień chinolinowa (E 104)

  Każda kapsułka zawiera 40 mg symetykonu.

  Dawkowanie:

  Produkt Espumisan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

  Sposób i droga podania: produkt leczniczy Espumisan należy spożywać doustnie.

  Espumisan może być przyjmowany przez dzieci powyżej 6. roku życia oraz osoby dorosłe. Zalecane dawkowanie produktu leczniczego to 2 kapsułki do 3-4 razy na dobę.

  W ramach przygotowania do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii należy przyjmować 2 kapsułki 3 razy na dobę w dzień poprzedzający badanie i 2 rano na czczo w dniu badania.

  Lek Espumisan może być przyjmowany bezpośrednio przed, w trakcie lub po posiłku. Espumisan można także przyjmować w okresie pooperacyjnym. Inne postaci leku dostępne są dla młodszych dzieci i niemowląt.

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku.

  Espumisan należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb berlin chemie

  Postać:

  kapsułka

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - wzdęcia

  Bobonisan Ojca Grzegorza

  4.836 opinii:
  Bobonisan Ojca Grzegorza to suplement diety przeznaczony dla osób borykających się z...
  czytaj dalej »

  Carbo Activ

  4.6712 opinii:
  Carbo Activ to lek dostępny w postaci kapsułek. Wskazaniem do stosowania produktu...
  czytaj dalej »

  Sylimarol Vita 150

  4.5937 opinii:
  Sylimarol Vita 150 to lek roślinny przyjmujący formę kapsułek. Może być stosowany wspomagająco...
  czytaj dalej »

  Esputicon

  4.5917 opinii:
  Esputicon to produkt leczniczy dostępny w formie kropli doustnych. Preparat przeznaczony jest dla...
  czytaj dalej »

  Colinox

  4.56 opinii:
  Colinox to wyrób medyczny w postaci kropli doustnych. Produkt ten jest zalecany do...
  czytaj dalej »

  Ulgix Trawienie

  4.512 opinii:
  Ulgix Trawienie to suplement diety wspomagający utrzymanie prawidłowego funkcjonowania...
  czytaj dalej »

  Beneflora

  4.4314 opinii:
  Beneflora to suplement diety dostępny w postaci saszetek. W składzie preparatu znajdują się...
  czytaj dalej »

  Sylimarol

  4.4163 opinii:
  Sylimarol to lek w postaci tabletki drażowanej mający pomagać w procesie odnowy oraz...
  czytaj dalej »

  Manti

  4.4122 opinii:
  Manti to produkt leczniczy złożony w postaci tabletek do rozgryzania i żucia. Wskazaniem do...
  czytaj dalej »

  Sollievo

  4.420 opinii:
  Sollievo to suplement diety dostępny w postaci tabletek. Wskazaniem do stosowania suplementu...
  czytaj dalej »
  Podmiot odpowiedzialny:
  BERLIN CHEMIE
  Kategoria:
  Witaminy i minerały
  Typ:
  lek
  Na receptę:
  Nie
  Podmiot odpowiedzialny:
  BERLIN CHEMIE