Czego przyczyną może być bezsenność?

Czego przyczyną może być bezsenność?

astma menopauza stres trudności z zasypianiem bezsenność sen

Przyczyną bezsenności mogą być nasze problemy zdrowotne. Warto zdać sobie z tego sprawę i zastanowić się czego wynikiem może być nasza. Pozwoli to skutecznie z nią walczyć. Sprawdź czy, któraś z przedstawionych w artykule dolegliwości, może być powodem twojej bezsenności. Dzięki temu będziesz mógł skutecznie zacząć ją zwalczać.

 

Stres

Stres to jedna z najczęstszych przyczyn bezsenności. Problemy z destrukcyjnymi emocjami czy życie w ciągłym niepokoju powoduje, że odbija się to na ilość ale też jakość naszego snu. Nie radząc sobie z przeżywanymi emocjami powodujemy, że w naszym organizmie pojawiają się liczne napięcia nerwowe. Skazujemy się też na ciągłe myślenie o dręczących nas sprawach, co dodatkowo utrudnia zaśnięcie.

Leki

Trudności ze snem można zaobserwować również u osób, które zażywają leki. Szczególnie mowa tu o doustnej antykoncepcji czy glikokortykosteroidach. Narażone na bezsenność są też osoby, które przedawkowały antydepresanty lub przyjmują leki na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem.

Menopauza

Badania wykazały, że narażone na bezsenność są panie po menopauzie. Wszystko z powodu estrogenów, które znacznie wydłużają fazę rem (na tym poziome snu występuje wysoka aktywność mózgu). Panie, które cierpią na bezsenność właśnie z tego powodu, powinny skontaktować się ze swoim lekarzem w celu ustalenia zastępczej terapii hormonalnej.

Astma

U osób chorych na astmę, duszności mogą pojawiać się właśnie w nocy. Jest to znak, by zgłosić taką przypadłość lekarzowi, który dopasuje leki pomagające w uspokojeniu astmy w nocy.

Nadczynność tarczycy

Jeśli zaobserwujemy problemy ze snem spowodowane uczuciem niepokoju lub przyspieszeniem rytmu serca, może to być dla nas alarm by zbadać tarczycę. Nadczynność, czyli podwyższony poziom hormonów tarczycy może prowadzić do takich właśnie objawów, które skutecznie utrudniają zasypianie.


Oczywiście problem bezsenności może nas dotknąć z bardziej banalnych powodów. Warto zastanowić się czy w pomieszczeniu, w którym śpimy nie jest zbyt duszno? Czy nie śpimy głową przy gorącym grzejniku? Czy mamy wygodną poduszkę? I czy nasz materac nie jest zbyt miękki?

Ustalenie przyczyny problemu jest krokiem milowym w jego skutecznym zażegnaniu.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - bezsenność

Swanson L-tryptofan

4.836 opinii:
Suplement diety Swanson L-tryptofan to produkt przeznaczony dla osób, które zmagają...
Zobacz ofertę

Zielnik Apteczny - Szyszki Chmielu

4.717 opinii:
Zielnik Apteczny - Szyszki Chmielu to produkt leczniczy w postaci ziół do zaparzania na...
Zobacz ofertę

Laktomag

4.717 opinii:
Laktomag to suplement diety w postaci tabletek stosowany w niedoborach magnezu. Produkt...
Zobacz ofertę

Senomag

4.717 opinii:
Senomag to suplement diety w postaci kapsułek zawierający specjalnie dobraną kompozycję...
Zobacz ofertę

Melisal forte

4.717 opinii:
Melisal forte to lek dostępny w postaci syropu. Lek przeznaczony jest do stosowania w...
Zobacz ofertę

NERVOMIX FORTE

4.4967 opinii:
Nervomix Forte to leczniczy produkt ziołowy dostępny w postaci kapsułek. Preparat stosuje...
Zobacz ofertę

SEDOMIX

4.4717 opinii:
Sedomix to naturalny lek roślinny o działaniu uspokajającym zalecany w stanach ogólnego...
Zobacz ofertę

MELISANA Klosterfrau

4.4613 opinii:
Melisana Klosterfrau to produkt leczniczy produkowany na bazie naturalnych składników....
Zobacz ofertę

Valerin Forte

4.4511 opinii:
Valerin Forte to lek roślinny zalecany przede wszystkim osobom zmagającym się z...
Zobacz ofertę

Krople Walerianowe Aflofarm

4.449 opinii:
Krople Walerianowe Aflofarm to produkt leczniczy o działaniu uspokajającym. Produkt Krople...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.