Zapoznaj się z ulotką Paracetamol Biofarm

Download icon Zobacz ulotkę
Paracetamol Biofarm

Paracetamol Biofarm to produkt leczniczy w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

Substancją czynną preparatu Paracetamol Biofarm jest paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Substancja ta nie wywołuje podrażnienia żołądka. 

Produkt leczniczy Paracetamol Biofarm nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Lek wskazany jest do stosowania na ból różnego rodzaju oraz o różnym natężeniu. 

Paracetamol Biofarm można stosować w przypadku wystąpienia bólu głowy, migreny, bólu ucha, bólów menstruacyjnych, reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych, a także podczas bólu kręgosłupa oraz nerwobólów. 

Paracetamol Biofarm wykazuje również działanie  przeciwgorączkowe, dlatego może być stosowany w przeziębieniach oraz stanach grypopochodnych.

Jak szukać przyczyn bólu głowy?

Jak szukać przyczyn bólu głowy?

Ból głowy niemal nigdy nie jest dolegliwością zagrażającą życiu, niekiedy jednak pilna konsultacja z lekarzem wydaje się jedynym rozwiązaniem... Czytaj więcej

Skład:

W składzie preparatu Paracetamol Biofarm znajdują się następujące substancje:

substancja czynna paracetamol
pozostałe składniki

skrobia żelowana, krospowidon, powidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.   

Dawkowanie:

Produkt Paracetamol Biofarm należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Paracetamol Biofarm należy stosować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego u osób dorosłych i dzieci od 12. roku życia:

dawka jednorazowa 1-2 tabletki
w utrzymującym się bólu 1-2 tabletki, 2-4 razy na dobę co 4 godziny
w bólach nowotworowych 10mg/kg mc./dawkę co 4 godziny

Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć 8 tabletek. Nie należy stosować leku dłużej niż przez okres 3 dni bez konsultacji z lekarzem. 

U dzieci w wieku 6-12 lat: podawać 1/2 dawki przewidzianej dla osób dorosłych. Należy zachować większy odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi dawkami.

U dzieci w wieku od 3 miesiąca życia do lat 6: lek można stosować wyłącznie na wskazanie lekarza. Zazwyczaj podaje się paracetamol w dawce 10 mg/kg mc./dawkę, zachowując 6 godzinny odstęp czasowy między kolejnymi dawkami.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Paracetamol Biofarm.

W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem. Produkt Paracetamol Biofarm należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb biofarm

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Kup w sklepie

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Bożena 2017-11-14 16:41

    Paracetamol Biofarm to najsilniejszy lek jaki używam na ból, pomaga naprawdę, ale to naprawdę zawsze! Mam migrenę - pomaga. Odbiję kość - pomaga! Szaleję z bólu przed miesiączką - też pomaga!

  • Kiejstut 2017-10-13 17:45

    Jestem pływakiem ostry trening to dla mnie codzienność ale jakiś czas temu pojawiły się u mnie bóle mięśni. Nie mogłem sobie na to pozwolić. Lekarz zalecił spróbować Paracetamol . I naprawdę poradził sobie świetnie!

  • Oliwia 2016-04-12 13:43

    Bardzo przydatny lek, jednak nie pomaga mi na bóle miesiączkowe.W tym wypadku preferuje inny lek.

  • Celina 2015-01-10 00:47

    To są jedyne tabletki przeciwbólowe, które odważyłam się stosować w czasie ciąży, żeby nie zagrozić zdrowiu mojego maluszka, polecam je wszystkim mamom

  • Jandir 2015-01-08 11:52

    Jak dla mnie ten lek jest bez sensu, bo nie pomaga na silne bóle, które ostatnio miałem. Nie pozwolił mi w prosty sposób zwalczyć ich i miałem z tym bardzo duzy problem.

  • Wojtek3. 2015-01-05 13:47

    Paracetamol działa wzorowo i stosuje go od kilku lat. Pomaga mi stale wzmacniać mnie w walce podczas grypy oraz innych przeziębień.

  • Asterix 2014-12-28 22:26

    Bardzo tani lek i skuteczny. Działa na mnie już po 15 minutach. Świetnie oddziałuje na mojego ciało podczas przeziębienia oraz innych mniejszych problemów zdrowotnych.

  • Enderes 2014-12-27 18:50

    Znakomicie łagodzi ból oraz sprawia, że w prosty sposób można ograniczyć ognisko bólu na pewien czas. Działa do 10-15 minut i możesz po tym czasie już normalnie funkcjonować.

  • T.T. 2014-11-21 22:34

    szybki, tani, łatwy do połknięcia. więcej mi nie trzeba.

  • Janina 2014-11-21 22:33

    Dla mnie to lek pierwszego rzutu na gorączkę. Z reguły pomaga, a jak nie to po 2 godzinach biorę coś mocniejszego. Dobrze się sprawdza na dolegliwości bólowe, zawsze mam tabletki ze sobą na wszelki wypadek.

  • P.F. 2014-11-21 22:30

    Działa, ale tylko na słabe bóle. Przy silnym bólu trzeba wziąć coś mocniejszego.

  • Marta 2014-11-21 22:29

    Polecam, to jedyny preparat na rynku bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących.

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Paracetamol Biofarm

    Download icon Zobacz ulotkę
    Paracetamol Biofarm

    Paracetamol Biofarm to produkt leczniczy w postaci tabletek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.

    Substancją czynną preparatu Paracetamol Biofarm jest paracetamol, który wykazuje działanie przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Substancja ta nie wywołuje podrażnienia żołądka. 

    Produkt leczniczy Paracetamol Biofarm nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Lek wskazany jest do stosowania na ból różnego rodzaju oraz o różnym natężeniu. 

    Paracetamol Biofarm można stosować w przypadku wystąpienia bólu głowy, migreny, bólu ucha, bólów menstruacyjnych, reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych, a także podczas bólu kręgosłupa oraz nerwobólów. 

    Paracetamol Biofarm wykazuje również działanie  przeciwgorączkowe, dlatego może być stosowany w przeziębieniach oraz stanach grypopochodnych.

    Jak szukać przyczyn bólu głowy?

    Jak szukać przyczyn bólu głowy?

    Ból głowy niemal nigdy nie jest dolegliwością zagrażającą życiu, niekiedy jednak pilna konsultacja z lekarzem wydaje się jedynym rozwiązaniem... Czytaj więcej

    Skład:

    W składzie preparatu Paracetamol Biofarm znajdują się następujące substancje:

    substancja czynna paracetamol
    pozostałe składniki

    skrobia żelowana, krospowidon, powidon, kwas stearynowy, magnezu stearynian.   

    Dawkowanie:

    Produkt Paracetamol Biofarm należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Sposób i droga podania: produkt leczniczy Paracetamol Biofarm należy stosować doustnie.

    Zalecane dawkowanie produktu leczniczego u osób dorosłych i dzieci od 12. roku życia:

    dawka jednorazowa 1-2 tabletki
    w utrzymującym się bólu 1-2 tabletki, 2-4 razy na dobę co 4 godziny
    w bólach nowotworowych 10mg/kg mc./dawkę co 4 godziny

    Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć 8 tabletek. Nie należy stosować leku dłużej niż przez okres 3 dni bez konsultacji z lekarzem. 

    U dzieci w wieku 6-12 lat: podawać 1/2 dawki przewidzianej dla osób dorosłych. Należy zachować większy odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi dawkami.

    U dzieci w wieku od 3 miesiąca życia do lat 6: lek można stosować wyłącznie na wskazanie lekarza. Zazwyczaj podaje się paracetamol w dawce 10 mg/kg mc./dawkę, zachowując 6 godzinny odstęp czasowy między kolejnymi dawkami.

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Paracetamol Biofarm.

    W okresie ciąży i karmienia piersią stosowanie leku należy skonsultować z lekarzem. Produkt Paracetamol Biofarm należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na etykiecie.

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb biofarm

    Postać:

    tabletka

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwbólowe

    Altacet

    4.910 opinii:
    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego w celu...
    czytaj dalej »

    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego w celu... czytaj dalej »

    4.910 opinii:

    Ascodan

    4.888 opinii:
    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości... czytaj dalej »

    4.888 opinii:

    Voltaren Express Forte

    4.789 opinii:
    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym...
    czytaj dalej »

    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym... czytaj dalej »

    Dip Hot

    4.676 opinii:
    Dip Hot to preparat dostępny w postaci kremu rozgrzewającego. Wskazaniem do stosowania kremu są...
    czytaj dalej »

    Dip Hot to preparat dostępny w postaci kremu rozgrzewającego. Wskazaniem do stosowania kremu są... czytaj dalej »

    4.676 opinii:

    Neoxen

    4.638 opinii:
    Neoxen to produkt leczniczy w postaci żelu, który zmniejsza bólu i obrzęku...
    czytaj dalej »

    Neoxen to produkt leczniczy w postaci żelu, który zmniejsza bólu i obrzęku... czytaj dalej »

    4.638 opinii:

    Voltaren Acti Forte

    4.569 opinii:
    Voltaren Acti Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych o działaniu...
    czytaj dalej »

    Voltaren Acti Forte to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych o działaniu... czytaj dalej »

    Dip Rilif

    4.5315 opinii:
    Dip Rilif to lek, który dostępny jest w formie żelu. Preparat wykazuje działanie...
    czytaj dalej »

    Dip Rilif to lek, który dostępny jest w formie żelu. Preparat wykazuje działanie... czytaj dalej »

    4.5315 opinii:

    Glimbax

    4.56 opinii:
    Glimbax jest produktem leczniczym w postaci roztworu do płukania jamy ustnej i gardła podczas...
    czytaj dalej »

    Glimbax jest produktem leczniczym w postaci roztworu do płukania jamy ustnej i gardła podczas... czytaj dalej »

    4.56 opinii:

    (Apap Przeziębienie Fast) Apap ból i gorączka C plus

    4.56 opinii:
    Apap Przeziębienie Fast to lek dostępny w postaci tabletek musujących, przeznaczony dla...
    czytaj dalej »

    Apap Przeziębienie Fast to lek dostępny w postaci tabletek musujących, przeznaczony dla... czytaj dalej »

    Lioton 1000

    4.56 opinii:
    Lotion 1000 to produkt leczniczy w postaci żelu o miejscowym działaniu przeciwzapalnym,...
    czytaj dalej »

    Lotion 1000 to produkt leczniczy w postaci żelu o miejscowym działaniu przeciwzapalnym,... czytaj dalej »