Każdy na pewno zna i zetknął się z Nurofenem - lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym stosowanym w leczeniu doraźnym i krótkotrwałym. Nurofen Forte to jego silniejszy odpowiednik, który zawiera podwójną dawkę substancji czynnej, dzięki czemu jego działanie jest wzmocnione i tym samym wydłużone.

Ibuprofen czy paracetamol?

Nurofen Forte to lek pod postacią tabletek powlekanych dostępnych bez recepty (tzw. lek OTC). Sprawdza się w dolegliwościach takich jak bóle głowy, migrena, ból pleców, ból kręgosłupa, ból zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne, nerwobóle. Produkt leczniczy można stosować w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy. Nurofen Forte to także sprzymierzeniec kobiet w walce z bolesnym miesiączkowaniem. Dodatkowo obniża gorączkę i zmniejsza obrzęki, a co więcej wykazuje działanie przeciwzapalne. Zaliczany jest więc do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Wokół substancji czynnej jaką jest ibuprofen, powstało wiele kontrowersji. Użytkownicy leku z tą substancją zadają sobie pytanie, jak to jest, że lek czasami działa, czasami nie. Wszystko powiązane jest z faktem, że prawo- i lewoskrętne cząsteczki ibuprofenu mają dość zróżnicowaną zawartość. Wtedy albo szuka się innego leku z ibuprofenem, albo zamienia go na lek z paracetamolem. Można powiedzieć, że co osoba, to inne doświadczenia.

Dawkowanie i przeznaczenie

Nurofen Forte to lek, który zawiera podwójną dawkę ibuprofenu w jednej tabletce, czyli aż 400 mg.

Jak każdy lek, również i Nurofen Forte wymienia grupę osób, u których nie należy stosować tego produktu. Przede wszystkim nie jest on zalecany przy czynnej lub występującej w przeszłości chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz u osób z ciężką niewydolnością wątroby, nerek i serca. Leku nie powinny przyjmować także kobiety w ciąży. Ostrożność powinny zachować także kobiety w okresie laktacji, gdyż ibuprofen w niewielkich ilościach może przenikać do mleka matki.

Dorośli 1 tabletka (400 mg ibuprofenu) co 4 godziny
Dzieci powyżej 12 r. ż. 1 tabletka (400 mg ibuprofenu) co 4 godziny
Dzieci poniżej 12 r. ż. Produkt niezalecany
 
Co ważne, nie należy stosować więcej niż 3 tabletki (1200 mg ibuprofenu) w ciągu doby.

Inne leki przeciwbólowe

Wybór leków przeciwbólowych jest bardzo szeroki. Zaprezentowany tutaj jest lekiem z największą dawką ibuprofenu. Jak zostało wcześniej wspomniane - jego słabszy poprzednik to Nurofen z ilością 200 mg paracetamolu w 1 tabletce. Rekomendowanym przez nas produktem z zawartością substancji czynnej paracetamolem jest Apap. Dodatkowym jego walorem jest to, że jest przyjazny kobietom w ciąży. Na rozmaite dolegliwości dobrym środkiem leczniczym jest też Metafen - lek będący kombinacją paracetamolu i ibuprofenu. W grupie tych leków nie może też zabraknąć Ibupromu, który jest klasykiem jeśli chodzi o analgetyki.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

 

 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwbólowe

Felogel (Feloran) 1%

5.08 opinii:
Felogel (Feloran) 1% to produkt leczniczy w postaci żelu wskazany do stosowania miejscowego...
Zobacz ofertę

Ibum Express

4.899 opinii:
Ibum Express to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu...
Zobacz ofertę

Żel Veral

4.888 opinii:
Żel Veral to lek przeznaczony do miejscowego leczenia uszkodzonych tkanek skóry. Żel...
Zobacz ofertę

Kopiryna

4.888 opinii:
Tabletki Kopiryna to preparat leczniczy zalecany do stosowania w razie dolegliwości...
Zobacz ofertę

Calpol

4.836 opinii:
Lek Calpol w postaci zawiesiny doustnej to preparat wykazujący działanie przeciwgorączkowe...
Zobacz ofertę

Voltaren Express Forte

4.789 opinii:
Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym...
Zobacz ofertę

Altacet tabletki

4.7516 opinii:
Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego miejscowo w celu...
Zobacz ofertę

Theraflu Extragrip

4.7311 opinii:
Theraflu Extragrip to lek dostępny w postaci proszku do sporządzenia roztworu doustnego, w...
Zobacz ofertę

Modafen Grip

4.717 opinii:
Modafen Grip to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, do stosowania w celu...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.