Lactulosum - koniec z zaparciami

Lactulosum - koniec z zaparciami

Dodano: 05-10-2017

wątroba wzdęcia reguluje pracę jelit zaparcia

Męczą Cię uporczywe wzdęcia? Masz problem z zaparciami? Lactulosum to środek, który zwalczy Twoje problemy. To lek w formie syropu, dlatego można go podawać nawet niemowlętom. Stosowany w celu uregulowania częstotliwości wypróżnień oraz dostępny bez recepty, co jest jego dodatkowym atutem, ponieważ nie każdy pacjent żywi entuzjazm do przyznawania się do swoich gastrologicznych dolegliwości. 

Jak działa Lactulosum? 

W czym tkwi jego skuteczne działanie? W składzie syropu zawarta jest laktuloza (syntetyczny dwucukier), od której zapewne powstała nazwa leku. Laktuloza podejmuje swoje pierwsze procesy dopiero w chwili, gdy dostanie się do jelit i zostanie w nich rozłożona. Najważniejszym jej działaniem jest zwiększenie perystaltyki jelit, a co za tym idzie, zmiękcza masę kałową i ułatwia wypróżniania poprzez działanie przeczyszczające

Laktuloza dodatkowo wspiera także mikroflorę jelithamuje procesy gnilne i wytwarzanie amoniaku. Jej atutem jest też to, że obniża pH okrężnicy, co w praktyce oznacza, że ogranicza wchłanianie soli amonowych, te zaś zostają wydalone z kałem. 

Jak stosować?

Prezentowany tutaj lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Jeśli chodzi o osoby dorosłe, lek ten może być stosowany w dwojaki sposób w zależności od tego, czy jego przyjmowanie związane jest z niewydolnością wątroby, czy też zależy nam na efekcie przeczyszczającym.

Jeśli chodzi o niewydolność wątroby, zalecana dawka leku to 100-180 ml podzielone na 4-6 razy na dobę. W przypadku efektu przeczyszczającego zazwyczaj jest to 30-45 ml (2-3 łyżki stołowe) przed śniadaniem lub po 15 ml (1 łyżka) 3 razy na dobę przed posiłkami. Po uzyskaniu efektu – 15 ml syropu na czczo. 

U niemowląt i dzieci prezentuje się to w zależności od grup wiekowych i tak na przykład:

Niemowlęta 2,5 ml doba
Dzieci do 3 r. ż. 5 ml doba
Dzieci powyżej 3. r. ż. 15 ml doba

 

Dawkę leku można stopniowo zwiększać co 3 dni, aż do uzyskania prawidłowych wypróżnień. W przypadku wystąpienia wzdęć, dawkę należy dostosować do tolerowanej przez dziecko. 

Podobne produkty

W przypadku niestrawności i uczucia ciężkości pomocny może okazać się Debutir, który, dzięki zawartości soli sodowej kwasu masłowego, przyczynia się m. in. do regeneracji uszkodzonego nabłonka jelitowego i odżywienia błony śluzowej jelita. Podobne działanie związane ze wspieraniem prawidłowej pracy jelit, w tym ich perystaltyki wykazuje Dulcobis. Co więcej te niepozorne tabletki zawierają w swoim składzie substancję czynną: bisakodyl, która odpowiada za działanie przeczyszczające. Dla dzieci, w leczeniu ostrej biegunki rekomendowanym przez nas produktem jest Smecta. Przed badaniami diagnostycznymi w celu oczyszczenia jelita grubego, jak i po nich (oczyszczaniu jelita ze złogów środka kontrastowego) rekomendujemy wysoce skuteczny lek Enema.


Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

 

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.