Właściwości cukru brzozowego

Właściwości cukru brzozowego

zdrowie zdrowe odżywianie sklep ze zdrową żywnością

Obecnie wielu ludzi rezygnuje z tradycyjnego cukru, zastępując go naturalnym słodzikiem ksylitolem, znanym również jako cukrem brzozowym. W przeciwieństwie do innych substancji słodzących, ksylitol zawiera zdecydowanie mniej kalorii, posiada niższy indeks glikemiczny, dlatego mogą spożywać go osoby borykające się z  cukrzycą lub nadwagą. 

Jakie jeszcze właściwości posiada cukier brzozowy?

Ksylitol jest z całą pewnością substancją pochodzenia naturalnego, dodatkowo należy do grupy tzw. alkoholi cukrowych, są to węglowodany, które posiadają niską wartością energetyczną jednocześnie nie podnoszą poziomu cukru we krwi, dlatego stanowią wspaniałą alternatywę dla diabetyków i osób, które stosują dietę, mającą na celu redukcję wagi.

Cukier brzozowy, jak sama nazwa wskazuje jest pozyskiwany z kory fińskiej brzozy. Niemniej jednak, ksylitol występuje w przyrodzie również w owocach takich jak truskawki, jagody, ale i w warzywach np. w kukurydzy oraz grzybach. Dodatkowo, na półkach sklepowych znaleźć możemy ksylitol w formie skarmelizowanej. Cukier brzozowy jest również stosowany jako substancja słodząca słodyczy, kosmetyków oraz leków. Jeśli chodzi o smak ksylitolu, to pod tym względem nie różni się właściwie niczym od tradycyjnego cukru, jednak co charakterystyczne, posiada on lekką nutę mięty.

Jak już wspomniano, ksylitol należy do grupy alkoholi cukrowych, a więc polioli, które nie podnoszą poziomu cukru, są bowiem wolniej wchłaniane w przewodzie pokarmowym, trawienie ich, odbywa się jedynie w małym stopniu przy udziale insuliny co reguluje jej wytwarzanie. Ze względu na niski poziom indeksu glikemicznego, cukier brzozowy jest polecany cukrzykom, osobom z zakłóconą tolerancją glukozy i insulinoopornością.

Dotychczas, osoby odchudzające się, były zmuszone do rezygnacji z jakiegokolwiek cukru. Pojawienie się na rynku ksylitolu, jest niejako zbawieniem dla osób borykających się z nadwagą. Cukier brzozowy, zawiera niemalże o połowe mniej kalorii niż zwykły cukier w kryształkach. Z powodzeniem można zatem słodzić nim napoje, spożywać słodkości, które posiadają w składzie ksylitol - dzięki czemu, osoby na diecie w końcu mają możliwość zaspokojenia łaknienia na słodycze. Do mniej znanych właściwości cukru brzozowego, należy zaliczyć również fakt, iż ułatwia on proces mineralizacji, a więc przyswajanie przez organizm minerałów, które są niezwykle istotnym elementem podczas stosowania diety, można więc uznać, że ksylitol jest nie tylko substancją słodzącą, ale także niezbędnym dla organizmu suplementem.

W naszym sklepie internetowym możecie kupić nie tylko cukier brzozowy, ale wiele różnych zdrowych produktów. Jednym z nich jest olej lniany tłoczony na zimno. Możecie Państwo kupić również soczewicę czerwoną i ciecierzyce, które kiedyś były bardzo popularne w polskiej kuchni. Warto też zainteresować się łuskami babki jajowatej.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - sklep ze zdrową żywnością

Kwas hialuronowy 1%

5.03 opinii:
W każdej kuchni powinna zagościć mąka jaglana- to samo zdrowie! Dla zwolenników zdrowej...
Zobacz ofertę

Olej Rycynowy Kosmetyczny

5.02 opinii:
Olejek rycynowy to jeden z najbardziej znanych olejków. Nasze babcie uznawały go za lek na...
Zobacz ofertę

Olej Macadamia Kosmetyczny

5.01 opinii:
Biozgodność olejku macadamia została potwierdzona badaniami w latach 80. Olejek stał się...
Zobacz ofertę

Przyprawa Do Rosołu

5.01 opinii:
Nie można poddać wątpliwości, iż orzechy nerkowca to samo zdrowie. Okazuje się, że to...
Zobacz ofertę

Curry Mielone

5.02 opinii:
Curry – jedna z najpopularniejszych przypraw na świecie Żółta, aromatyczna...
Zobacz ofertę

Czarnuszka Nasiona

5.05 opinii:
Czarnuszka i jej właściwości Czarnuszka to jeden z tych środków, dla których...
Zobacz ofertę

Sok Z Żurawiny

5.01 opinii:
Żurawina – mały owoc z wielkim potencjałem Żurawina to mały, wiecznie zielony krzew,...
Zobacz ofertę

Olejek Jojoba

5.03 opinii:
Olejek jojoba to olejek kosmetyczny stosowany jako składnik kosmetyków,...
Zobacz ofertę

Olej Z Oregano Esencja

5.04 opinii:
Oregano to przyprawa, która stanowi niezbędnik w kuchni każdej Pani Domu. Mimo ogromnej...
Zobacz ofertę

Olej Rzepakowy

5.04 opinii:
Olej rzepakowy nazywany jest również "eliksirem młodości". Z czego to wynika?...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.