Jak i na co działa Debutir?

Jak i na co działa Debutir?

Dodano: 03-10-2017

zespół jelita drażliwego wzdęcia zaparcia biegunka problemy trawienne

Dowiedz się jak i na co działa Debutir czytając poniższy artykuł. Debutir jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, który zawiera maślan sodu. Składnik ten ma cenne właściwości biologiczne, do których należy m.in. zdolność do regeneracji uszkodzonego nabłonka jelitowego, odżywienie błony śluzowej jelita, ochrona przed translokację toksyn i bakterii z jelita do krwiobiegu oraz zapobieganie penetracji alergenów pokarmowych dzięki wzmocnieniu bariery jelitowej. 

Jak działa Debutir?

Debutir występuje w postaci kapsułek, w których składzie znajduje się sól sodowa kwasu masłowego. Kwas masłowy przyjmuje postać mikrogranulatu, co sprawia, że substancja nie jest wykorzystywana w całości na poziomie górnego odcinka przewodu pokarmowego, dzięki czemu trafia także do jelita grubego i cienkiego. Skład produktu jest dobrany tak, by maślan sodu był uwalniany na całej długości jelita cienkiego i grubego.

W jakich sytuacjach należy stosować środek Debutir?

Debutir zaleca się stosować do postępowania dietetycznego w podanych sytuacjach:

- zespół jelita nadwrażliwego (IBS);
- zaburzenia flory jelitowej np. podczas choroby trzustki, nerek czy wątroby oraz po antybiotykoterapii;
- zaburzenia wchłaniania powodujące utratę masy ciała, niedobór składników odżywczych oraz nieprawidłowy wzrost dzieci;
- choroby jelita grubego wraz ze zmianami w obrębie błony śluzowej;
- niedobory pokarmowe w przypadku diety ubogoresztkowej czy niedostatecznej ilości przyjmowanego błonnika pokarmowego;
- zaburzenia układu pokarmowego o charakterze czynnościowym takich, jak: wzdęcia brzucha, biegunki, bóle brzucha, dyspepsja oraz przewlekłe zaparcia.

Co jeszcze warto wiedzieć o kwasie masłowym?

Głównym zadaniem kwasu masłowego jest wzmacnianie nabłonka jelitowego, dzięki czemu toksyny i bakterie nie przedostają się z treści jelitowej do organizmu. Maślan sodu należy do grupy kwasów tłuszczowych krótkołańcuchowych, które produkowane są na drodze fermentacji bakteryjnej błonnika (włókna pokarmowego) w warunkach fizjologicznych. Zbyt niska ilość błonnika przyczynia się do obniżenia poziomu endogennych krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych.

Czy Debutir można podawać dzieciom?

Debutir może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 7. roku życia. Nie powinien być spożywany przez osoby niemające określonej choroby, zaburzeń stanu zdrowia lub schorzeń, których dotyczy zamierzone stosowanie. Nie stosować u dzieci z zaburzeniami połykania lub kiedy połknięcie kapsułki sprawia dziecku trudność.

Zalecane spożycie produktu Debutir

Kapsułki należy stosować doustnie i połykać w całości. Nie należy rozgryzać czy też wysypywać zawartości kapsułki. Środek zaleca się popić letnią lub chłodną wodą. Najlepiej przyjmować podczas posiłku.

Osoby dorosłe 1 kapsułka dwa razy dziennie (rano i wieczorem) najlepiej stosować przez okres co najmniej 3 miesięcy
Dzieci powyżej 7 lat 1 kapsułka dziennie (najlepiej wieczorem) najlepiej stosować przez okres co najmniej 6 tygodni

Co jeszcze wpływa pozytywnie na prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego?

Na pozytywne funkcjonowanie przewodu pokarmowego wpływają m.in. takie czynniki jak produkcja odpowiedniej ilości śluzu, dobra perystaltyka jelit oraz obecność w jelitach naturalnej flory bakteryjnej. Podczas wystąpienia problemów z przewlekłymi zaparciami czy wzdęciami można zastosować lek Lactulosum, który wpływa na zmiękczenie masy kałowej. W przypadku pojawienia się ostrej i przewlekłej biegunki u dzieci można zastosować produkt leczniczy Smecta. Do leczenia zaparć u dorosłych zaleca się stosowanie leku Dulcobis, zawierający substancję czynną: bisakodyl, która wykazuje silne działanie przeczyszczające. Lek zmiękczający masę kałową oraz zwiększający objętość stolca to np. Enema. Lek ten zalecany jest szczególnie przed badaniami diagnostycznymi oraz przed i po zabiegach operacyjnych.

Środki ostrożności i przeciwwskazania:

Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stosować w przypadkach, gdy połykanie kapsułek sprawia trudność. Przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Debutir. Przed użyciem warto też zapoznać się z treścią ulotki preparatu Debutir.

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.