Rhinafen

miejsce
w rankingu

57

Rhinafen
4.11
opinii: 9

Rhinafen znajduje się w rankingach Najlepsze produkty na kaszel

Zapoznaj się z ulotką Rhinafen

Rhinafen to lek w postaci tabletek, zawierających ibuprofen o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym oraz pseudoefedrynę, która zmniejsza przekrwienie błon śluzowych nosa.

Tabletki wskazane są do stosowania podczas niedrożności nosa i zatok, gorączki oraz w bólach głowy, mięśni i stawowo-kostnych. Lek poprawia drożność jamy nosowej i ułatwia oddychanie. 

Pseudoefedryna podawana doustnie wpływa również pozytywnie na drenaż wydzieliny z zatok. Ibuprofen dzięki działaniu przeciwzapalnemu może być stosowany również w objawach przeziębienia i grypy takich jak katar czy kaszel

Obecnie tabletki Rhinafen dostępne są pod nazwą Metafen Zatoki

Cienie pod oczami - przyczyny, choroby, których mogą być oznaką

Cienie pod oczami - przyczyny, choroby, których mogą być oznaką

Według ludowych podań, oczy są zwierciadłem duszy. Jednak co zrobić, jeśli w ich okolicach pojawiają sią mało estetycznie wyglądające... Czytaj więcej

Skład:

W składzie tabletek Rhinafen znajdują się następujące substancje:

substancja czynna (w 1 tabletce) ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg
pozostałe składniki

powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną bezwodną,
karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), mannitol, magnezu stearynian

Dawkowanie:

Tabletki Rhinafen należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Rhinafen należy zażywać doustnie, popijając wodą.

Zalecane dawka początkowa produktu dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to 2 tabletki. JW razie potrzeby można zażyć 1-2 tabletki, co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Rhinafen.

Nie stosować tabletek w przypadku uczulenia  na leki z grupy NLPZ. Przeciwwskazane jest stosowanie tego leku w przypadku: ciężkiej niewydolności nerek i/lub wątroby, rozrostu gruczołu krokowego, choroby wrzodowej, ciężkiego nadciśnienia tętniczego, jaskry, nadczynności tarczycy oraz guza chromochłonnego.

Nie podawać leku pacjentom z polipami nosa, ciężką chorobą układu sercowo-naczyniowego, dławicą piersiową, tachykardią, zatrzymaniem moczu, ciężką niewydolnością serca.

Przeciwwskazane jest stowanie tabletek podczas przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, skazy krwotocznej, krwotocznego udaru mózgu oraz w przypadku ryzyka jego wystąpienia.

Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie podawać dzieciom poniżej 12. roku życia. Lek Rhinafen należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb polpharma

Postać:

tabletka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Rita 2017-12-06 12:08

    Rhinafen to najlepszy produkt na zatkany nos!

  • Romana 2017-09-24 11:53

    Kiedy moją córkę zaczyna męczyć kaszel to od razu każę zabrać Rhinafen . Jeszcze mnie nie zawiódł.

  • Anna 2016-03-07 10:45

    Świetny produkt w świetnej cenie.

  • Trolus 2015-04-01 13:41

    Środek dobry i nie mam do niego żadnych uwag. Jedynie cena mogłoby był troszkę mniejsza , ale wmiare jest na cenie przyjętej do zaakceptowania przez mnie.

  • Grocioszak 2015-03-05 20:59

    Ostatnio świetnie zadziałał na mnie podczas bólów głowy oraz innych nieciekawych przypadkach jak gorączka. Działa super i daje 5/5!

  • Puszek 2015-01-10 13:14

    Niestety na mnie nie działa ten lek wzorowo i nie zawsze mogę liczyć na ulgę. Czasami zadziała na mnie dobrze, a czasami muszę czekać bardzo długo na efekt. Więc moje zdanie jest podzielone.

  • Huberoo 2014-12-31 15:32

    Rhinafen stosuje od kilku lat i jestem z niego zadowolony w prosty sposób pozwala mi szybko ukoić ból oraz przywrócić siebie do normalnego funkcjonowania.

  • janus 2014-12-20 13:32

    Środek jest bardzo tani i to jest plus. Ale średnio pomógł mi zbić gorączkę, przynajmniej myślałem że pójdzie to znacznie szybciej. Moim zdaniem lepiej jest wybrać, nieco droższe i bardziej sprawdzone środki.

  • Paweł 2014-12-15 12:55

    Świetny produkt w dobrej cenie. Owe tabletki mają na prawdę dużą moc :)

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Rhinafen

    Rhinafen to lek w postaci tabletek, zawierających ibuprofen o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym oraz pseudoefedrynę, która zmniejsza przekrwienie błon śluzowych nosa.

    Tabletki wskazane są do stosowania podczas niedrożności nosa i zatok, gorączki oraz w bólach głowy, mięśni i stawowo-kostnych. Lek poprawia drożność jamy nosowej i ułatwia oddychanie. 

    Pseudoefedryna podawana doustnie wpływa również pozytywnie na drenaż wydzieliny z zatok. Ibuprofen dzięki działaniu przeciwzapalnemu może być stosowany również w objawach przeziębienia i grypy takich jak katar czy kaszel

    Obecnie tabletki Rhinafen dostępne są pod nazwą Metafen Zatoki

    Cienie pod oczami - przyczyny, choroby, których mogą być oznaką

    Cienie pod oczami - przyczyny, choroby, których mogą być oznaką

    Według ludowych podań, oczy są zwierciadłem duszy. Jednak co zrobić, jeśli w ich okolicach pojawiają sią mało estetycznie wyglądające... Czytaj więcej

    Skład:

    W składzie tabletek Rhinafen znajdują się następujące substancje:

    substancja czynna (w 1 tabletce) ibuprofen 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg
    pozostałe składniki

    powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna z krzemionką koloidalną bezwodną,
    karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), mannitol, magnezu stearynian

    Dawkowanie:

    Tabletki Rhinafen należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Sposób i droga podania: Rhinafen należy zażywać doustnie, popijając wodą.

    Zalecane dawka początkowa produktu dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia to 2 tabletki. JW razie potrzeby można zażyć 1-2 tabletki, co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa to 6 tabletek.

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Rhinafen.

    Nie stosować tabletek w przypadku uczulenia  na leki z grupy NLPZ. Przeciwwskazane jest stosowanie tego leku w przypadku: ciężkiej niewydolności nerek i/lub wątroby, rozrostu gruczołu krokowego, choroby wrzodowej, ciężkiego nadciśnienia tętniczego, jaskry, nadczynności tarczycy oraz guza chromochłonnego.

    Nie podawać leku pacjentom z polipami nosa, ciężką chorobą układu sercowo-naczyniowego, dławicą piersiową, tachykardią, zatrzymaniem moczu, ciężką niewydolnością serca.

    Przeciwwskazane jest stowanie tabletek podczas przyjmowania leków przeciwzakrzepowych, skazy krwotocznej, krwotocznego udaru mózgu oraz w przypadku ryzyka jego wystąpienia.

    Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie podawać dzieciom poniżej 12. roku życia. Lek Rhinafen należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. 

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb polpharma

    Postać:

    tabletka

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - kaszel

    Olejek Eteryczny Eukaliptusowy

    5.07 opinii:
    Olejek Eteryczny Eukaliptusowy o odświeżającym zapachu, przeznaczony do kąpieli, aromatyzacji...
    czytaj dalej »

    Pelavo Oskrzela

    5.07 opinii:
    Pelavo Oskrzela to suplement diety w postaci syropu o smaku wiśniowym, przeznaczony dla...
    czytaj dalej »

    Vicks VapoRub maść

    4.899 opinii:
    Maść Vicks VapoRub to produkt leczniczy przeznaczony dla osób, które zmagają się...
    czytaj dalej »

    Syrop Islandzki

    4.899 opinii:
    Syrop Islandzki na kaszel to wyrób medyczny naturalnego pochodzenia, który...
    czytaj dalej »

    Acodin

    4.888 opinii:
    Lek Acodin to produkt dostępny w formie tabletek. Wskazaniem do jego stosowania są infekcje...
    czytaj dalej »

    ACystein C

    4.867 opinii:
    ACystein C to  środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w...
    czytaj dalej »

    Ambroksol

    4.8513 opinii:
    Ambroksol to lek dostępny w formie syropu. Wskazaniem do stosowania syropu są ostre i...
    czytaj dalej »

    Lancetan

    4.836 opinii:
    Lancetan to tradycyjny lek roślinny w postaci syropu wskazany do stosowania w celu łagodzenia...
    czytaj dalej »

    Koper Włoski Fix

    4.836 opinii:
    Koper Włoski Fix to preparat leczniczy w postaci ziół do zaparzania w...
    czytaj dalej »

    Ascodan

    4.810 opinii:
    Tabletki Ascodan to lek wskazany do stosowania w przypadku dolegliwości...
    czytaj dalej »
    Podmiot odpowiedzialny:
    POLPHARMA
    Kategoria:
    Zdrowie
    Typ:
    lek
    Tagi:
    Ulotka:
    Brak ulotki
    Na receptę:
    Nie
    Podmiot odpowiedzialny:
    POLPHARMA