Trzy metody jak uniknąć efektu jojo

Trzy metody jak uniknąć efektu jojo

odchudzanie zdrowie

Efekt jojo to niestety problem, z którym musi zmagać się bardzo duża część osób, które stosują diety odchudzające i niestety z tym problemem trudno sobie poradzić. Niekiedy może się on pojawić nawet dopiero po około 5 latach od momentu, gdy zakończyło się dietę. bardzo szybko będzie jednak niszczył to wszystko nad czym tak długo się pracowało. Sprawi oczywiście, że odejdzie nam cała motywacja do odchudzania i ciężko będzie do niego wrócić. Warto więc wiedzieć co robić, by takowy efekt jojo się nie pojawiał. 

1. Odpowiednia dieta 

Nie wszystkie diety odchudzające są dobre i niekiedy to właśnie one mogą prowadzić z czasem do jojo. Te najbardziej restrykcyjne oraz takie, które nie są podobne do stosowanego na co dzień odżywiania bardzo często decydują o tym, że efekt jojo będzie się pojawiał. Osoba, która lubi słodycze i zastosuje dietę kopenhaską może się spodziewać, że jojo niestety się pojawi, gdyż jest to dieta, która za bardzo ingeruje w stosowany na co dzień sposób żywienia. Niestety nawet jeśli efekty takiej diety będą idealne można się spodziewać, że utracone kilogramy będą wracać nawet kilkanaście miesięcy po zakończeniu takiej diety. 

2. Odfajkowane - zapomniane 

Przede wszystkim nie można traktować diety jak jakiegoś zadania, które wyznacza nam waga i którego zakończenie następuje w momencie osiągnięcia wagi. Ta uprawniona waga nie może być końcem pracy nad sobą. Odchudzanie powinno mieć ciągły charakter. Będzie zaczynać się od decyzji o tym, że trzeba stracić zbędne kilogramy i tak naprawdę nie skończy się nigdy, gdyż trzeba zawsze dbać o dietę. W pewnych sytuacjach mogą pojawiać się odstępstwa od zdrowiej diety, ale nie mogą one być stałe, gdyż to będzie pierwszym krokiem do tego, by pojawił się efekt jojo. Niezwykle ważne będzie więc to, by wierzyć w swoje możliwości i to, że schudnięcie nie będzie samym sukcesem i celem ale przede wszystkim utrzymanie wymarzonej wagi. 

3. Powrót starych przyzwyczajeń oznacza powrót do piękna? 

Każda dieta jest bardzo dużą zmianą w naszym życiu i naszym organizmie. Dlatego jej efekty będą widoczne nie tylko na wadze, ale bardzo często również w ramach naszej skóry, włosów czy paznokci. Jeśli brakuje nam niektórych składników odżywczych w czasie takiej diety może się okazać, że będzie się poprawiać sylwetka ale stan całego organizmu będzie niestety gorszy. W pewnych sytuacjach możemy wyglądać dobrze, ale mimo utraty kilogramów nie czujemy się dobrze. Ogólna poprawa musi więc opierać się na ułożeniu racjonalnego i starannie przygotowanego planu odżywiania ze wszystkim istotnymi składnikami odżywczymi.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowie

Revitasens

5.034 opinii:
Revitasens to suplement diety dostępny w postaci...
Zobacz ofertę

Olej Lniany Tłoczony Na Zimno

4.8312 opinii:
  Nie bez powodu olej lniany tłoczony na zimno uznawany jest za jedne z najzdrowszych...
Zobacz ofertę

Olimp Potas

4.836 opinii:
Olimp Potas to suplement diety dostępny w postaci tabletek, który rekomendowany jest...
Zobacz ofertę

REVITASENS

4.8375 opinii:
Revitasens to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

HerbaPini

4.717 opinii:
HerbaPini to preparat dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany...
Zobacz ofertę

Immunofort

4.510 opinii:
Immunofort  to lek roślinny stosowany w krótkoterminowym leczeniu przeziębień oraz...
Zobacz ofertę

Maść na odciski Hasco

4.437 opinii:
Maść na odciski Hasco to preparat przeznaczony do usuwania odcisków. Preparat wykazuje...
Zobacz ofertę

Sinecod

4.3933 opinii:
Syrop Sinecod to nieopioidowy lek przeciwkaszlowy o działaniu ośrodkowym. Stosowany jest w...
Zobacz ofertę

Tantum Verde Forte

4.388 opinii:
Tantum Verde Forte to produkt leczniczy w postaci aerozolu przeznaczonego do rozpylania w jamie...
Zobacz ofertę

Extraspasmina

4.2711 opinii:
Lek Extraspasmina to produkt złożony dostępny w formie twardych kapsułek. Preparat jest...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.