Trzy metody jak uniknąć efektu jojo

Trzy metody jak uniknąć efektu jojo

zdrowie odchudzanie

Efekt jojo to niestety problem, z którym musi zmagać się bardzo duża część osób, które stosują diety odchudzające i niestety z tym problemem trudno sobie poradzić. Niekiedy może się on pojawić nawet dopiero po około 5 latach od momentu, gdy zakończyło się dietę. bardzo szybko będzie jednak niszczył to wszystko nad czym tak długo się pracowało. Sprawi oczywiście, że odejdzie nam cała motywacja do odchudzania i ciężko będzie do niego wrócić. Warto więc wiedzieć co robić, by takowy efekt jojo się nie pojawiał. 

1. Odpowiednia dieta 

Nie wszystkie diety odchudzające są dobre i niekiedy to właśnie one mogą prowadzić z czasem do jojo. Te najbardziej restrykcyjne oraz takie, które nie są podobne do stosowanego na co dzień odżywiania bardzo często decydują o tym, że efekt jojo będzie się pojawiał. Osoba, która lubi słodycze i zastosuje dietę kopenhaską może się spodziewać, że jojo niestety się pojawi, gdyż jest to dieta, która za bardzo ingeruje w stosowany na co dzień sposób żywienia. Niestety nawet jeśli efekty takiej diety będą idealne można się spodziewać, że utracone kilogramy będą wracać nawet kilkanaście miesięcy po zakończeniu takiej diety. 

2. Odfajkowane - zapomniane 

Przede wszystkim nie można traktować diety jak jakiegoś zadania, które wyznacza nam waga i którego zakończenie następuje w momencie osiągnięcia wagi. Ta uprawniona waga nie może być końcem pracy nad sobą. Odchudzanie powinno mieć ciągły charakter. Będzie zaczynać się od decyzji o tym, że trzeba stracić zbędne kilogramy i tak naprawdę nie skończy się nigdy, gdyż trzeba zawsze dbać o dietę. W pewnych sytuacjach mogą pojawiać się odstępstwa od zdrowiej diety, ale nie mogą one być stałe, gdyż to będzie pierwszym krokiem do tego, by pojawił się efekt jojo. Niezwykle ważne będzie więc to, by wierzyć w swoje możliwości i to, że schudnięcie nie będzie samym sukcesem i celem ale przede wszystkim utrzymanie wymarzonej wagi. 

3. Powrót starych przyzwyczajeń oznacza powrót do piękna? 

Każda dieta jest bardzo dużą zmianą w naszym życiu i naszym organizmie. Dlatego jej efekty będą widoczne nie tylko na wadze, ale bardzo często również w ramach naszej skóry, włosów czy paznokci. Jeśli brakuje nam niektórych składników odżywczych w czasie takiej diety może się okazać, że będzie się poprawiać sylwetka ale stan całego organizmu będzie niestety gorszy. W pewnych sytuacjach możemy wyglądać dobrze, ale mimo utraty kilogramów nie czujemy się dobrze. Ogólna poprawa musi więc opierać się na ułożeniu racjonalnego i starannie przygotowanego planu odżywiania ze wszystkim istotnymi składnikami odżywczymi.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowie

ACC Optima Hot

5.01 opinii:
ACC Optima Hot to lek dostępny w postaci proszku do przyrządzenia roztworu do picia....
Zobacz ofertę

Reparil Ice-Spray

5.02 opinii:
Reparil Ice-Spray to preparat przeznaczony do schładzania w przypadku urazów sportowych....
Zobacz ofertę

Sussina Gold

5.01 opinii:
Sussina Gold to słodzik dostępny w postaci tabletek. Słodzik jest niskokaloryczny. Sussina Gold...
Zobacz ofertę

Asmag B

5.02 opinii:
Asmag B to preparat dostępny w postaci tabletek. Preparat w szczególności rekomendowany...
Zobacz ofertę

Altacet Junior

5.01 opinii:
Altacet Junior to preparat dostępny w postaci żelu. Preparat przeznaczony jest dla dzieci....
Zobacz ofertę

Dernilan Krem

5.01 opinii:
Dernilan to preparat dostępny w postaci kremu. Preparat przeznaczony jest do pielęgnacji...
Zobacz ofertę

Bepanthen Plus

5.01 opinii:
Bepanthen Plus to preparat dostępny w postaci kremu. Preparat przeznaczony do odkażania małych...
Zobacz ofertę

Balsolan

5.01 opinii:
Balsolan to preparat dostępny w postaci maści. Balsolan radzi sobie z następującymi problemami:...
Zobacz ofertę

Heparin Hasco

5.01 opinii:
Heparin Hasco to preparat dostępny w postaci żelu. Wskazaniem do stosowania żelu są następujące...
Zobacz ofertę

Linea Detox

5.01 opinii:
Linea Detox to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat polecany jest dla...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.