Pielęgnacja włosów olejami

Pielęgnacja włosów olejami

włosy wypadanie włosów

Jeśli ktoś ma przetłuszczające się włosy, nakładanie na nie olejów może się w tym przypadku wydawać bezsensowne. Nic bardziej mylnego. Olejki odżywiają nasze włosy, wzmacniają, chronią, a także sprawiają, że stają się miękkie w dotyku. Są także doskonałe do włosów, które się przetłuszczają, ponieważ oznacza to, że skóra głowy jest wysuszona i broni się poprzez wydzielania łoju. Olejowanie w takim przypadku może zdziałać cuda. Na czym polega, więc olejowanie i co daje?

Jak olejować?

Jak we wszystkich zabiegach pielęgnacyjnych bardzo ważne jest regularne stosowanie. Żeby, więc dany olej pokazał swoje dobroczynne właściwości należy używać go systematycznie.
Oleje powinno się wcierać w nieumyte i najlepiej suche włosy. Aby odżywić włosy na całej długości powinno się kilka minut masować danym olejem skórę głowy okrężnymi ruchami. Zmywamy go podczas normalnego mycia ( najlepiej szamponem niezawierającym SLS, ponieważ zmywa on wszystkie dobroczynne właściwości olejku). Wcierany olej nie powinien być zimny, aby jak najlepiej się wchłoną. Kiedy już go nałożymy zaopatrzmy się także w czepek silikonowy oraz ręcznik, które posłużą nam, jako turban utrzymujący ciepło- pomaga on wszystkim substancjom zawartym w olejku wniknąć do środka włosa. Po naolejowaniu, nałożeniu czepka i ręcznika trzymamy wszystko na głowie przez około 20-30 minut, po czym zmywamy. 

Powinniśmy także zwrócić uwagę, jakiego rodzaju mamy włosy, aby dobrać odpowiedni olejek. Oliwa z oliwek najlepiej posłuży włosom, które potrzebują nawilżenia i nadania blasku kolorowi włosów. Jeśli zaś chcemy, aby nasze włosy były gładkie i elastyczne powinniśmy sięgnąć po olejek jojoba. Olejek arganowy świetnie regeneruje i jest najczęściej stosowanym olejkiem w Polsce często nie tylko przez kobiety, ale także mężczyzn posiadających dłuższe włosy. Olejek rycynowy jest stosowany do przyśpieszenia wzrostu włosów, a także ich regeneracji. Jeżeli zaś nasze włosy są suche i matowe najlepiej sprawdzi się na nich olej kokosowy. Powinniśmy także zdawać sobie sprawę, że z olei stosowanych do włosów możemy wyróżnić naturalne oraz syntetyczne.

Dla jakiego rodzaju włosów olejowanie jest najlepsze

Nie tylko osoby z tendencją do przetłuszczania się włosów powinny zacząć je olejować, aby nawilżyć przesuszoną skórę. Tym bardziej powinny zastosować tego rodzaju pielęgnacje osoby, których włosy są suche i łamliwe lub co gorsza nadmiernie wypadają. Oleje także doskonale się sprawdzą na włosach matowych i pozbawionych blasku przez częste farbowanie. 

Wszystko w umiarze

Wiadomo, że olejowanie włosów nie należy do trudnych czynności i nie wymaga wyspecjalizowanej wiedzy. Jednak nawet przy tak łatwej czynności można popełnić kilka błędów, przez co nasze włosy zamiast odżyć całkowicie oklapną. Pierwszym i najczęstszym błędem jest zbyt hojne nakładanie oleju na włosy, przez co wymagają podwójnego mycia, a na drugi dzień są tłuste. Następnym błędem jest zbyt długie trzymanie oleju na głowie. Przez to nie tylko bardzo trudno zmyć olej, ale także można osłabić włosa i doprowadzić do jeszcze częstszego wypadania

Ranking zamienników Najlepsze produkty - włosy

Noble Health Collagen

4.8614 opinii:
Noble Health Collagen to suplement diety dostępny w postaci tabletek i dedykowany w...
Zobacz ofertę

DermoSkrzyp Forte

4.758 opinii:
DermoSkrzyp Forte to suplement diety dostępny w postaci tabletek, które są w...
Zobacz ofertę

Capivit Total Action

4.569 opinii:
Capivit Total Action to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat w...
Zobacz ofertę

Olimp Bio Silica 40+

4.5221 opinii:
Olimp Bio Silica 40+ to suplement diety dostępny w postaci tabletek powlekanych....
Zobacz ofertę

Olimp Skrzyp PLUS

4.388 opinii:
Kapsułki  Olimp Skrzyp PLUS to suplement diety opracowany z myślą o osobach...
Zobacz ofertę

Sufrin

4.388 opinii:
Sufrin to suplement diety, w którego składzie znaleźć można same naturalne składniki...
Zobacz ofertę

Capivit A+E Forte System

4.339 opinii:
Capivit A+E z formułą Forte System to suplement diety z kompleksem witamin A i E. Produkt...
Zobacz ofertę

Amocon Forte

4.2246 opinii:
Amocon Forte to suplement diety, który ma postać saszetek przeznaczonych do...
Zobacz ofertę

Olimp Bio Silica

4.210 opinii:
Olimp Bio Silica to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat w szczególności...
Zobacz ofertę

Skrzypolen z biotyną

4.176 opinii:
Skrzypolen z biotyną to suplement diety w postaci kapsułek, który wspomaga zachowanie...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.