Zapoznaj się z ulotką Ibuprofen Aflofarm

Download icon Zobacz ulotkę
Ibuprofen Aflofarm

Ibuprofen Aflofarm to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek drażowanych. Wskazaniem do ich stosowania są różnego rodzaju i pochodzenia bóle o łagodnym i umirkowanym stopniu nasilenia.

Lek Ibuprofen Aflofarm  przeznaczony jest do stosowania w takich dolegliwościach jak np. bóle zębów, bóle stawów, bóle mięśni,  nerwobólebolesne miesiączkowanie, bóle głowy (w tym bóle migrenowe). Ibuprofen przyjmuje się także w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką. 

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Jest to substancja o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Działanie ibuprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn - mediatorów stanu zapalnego. Dzięki temu zmniejsza obrzęki oraz stan zapalny w organizmie, niweluje odczuwane dolegliwości bólowe, a dzięki swoim właściwościom przeciwgorączkowym, obniża ją.

Syrop na kaszel u dziecka – powiedz stop chorobie!

Syrop na kaszel u dziecka – powiedz stop chorobie!

Gdy nasze dziecko zaczyna chorować jednym z pierwszych objawów są najczęściej kaszel i katar, które potrafią naprawdę wymęczyć organizm. Jedni... Czytaj więcej

Skład:

Składniki leku Ibuprofen Aflofarm:

substancja czynna ibuprofen. (1 tabletka drażowana zawiera 200 mg ibuprofenu).
pozostałe składniki hypromeloza, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, guma arabska, sacharoza, talk, dwutlenek tytanu (E 171), mieszanina białego wosku pszczelego i wosku Carnauba (Capol 1295).

 

Dawkowanie:

Produkt Ibuprofen Aflofarm należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podawać doustnie, stosując się do poniższych zaleceń: 

Wiek Dawka początkowa* Odstęp między dawkami Dawka dobowa
dorośli 1-2 tabletki 4-6 h 6 tabletek
dzieci powyżej 12. r. ż. j.w. j.w. j.w.

*kolejną dawkę stosować w razie potrzeby, jeśli dawka początkowa nie wystarczy.

Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego i doraźnego stosowania. Należy przyjmować najmniejszą możliwą dawkę, przez jak najkrótszy czas.

Bez konsultacji z lekarzem nie stosować leku Ibuprofen Aflofarm dłużej niż:

5 dni w przypadku bólu
3 dni w przypadku gorączki
2 dni w przypadku przeziębienia lub grypy

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej. 

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Ibuprofen Aflofarm.

Tabletki Ibuprofen Aflofarm należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Podczas stosowania jakichkolwiek leków nie zaleca się spożywania alkoholu. 

Lek nie jest wskazany dla kobiet w ciąży. Mimo iż składnik przenika do mleka, to jednak nie ma przeciwwskazań do stosowania Ibuprfenu w niewielkich dawkach przez kobiety karmiące piersią.

Niniejszy produkt leczniczy nie jest przeznaczony dla osób z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy a także w niewydolności wątroby, serca lub nerek. Nie przyjmować leku po upływie terminu ważności. 

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb aflofarm

Postać:

drażetka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

czytaj więcej

Read more icon

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Supple.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

  • Daria 2018-06-27 09:04

    Daję tabletkom Ibuprofen 4 gwiazdki, bo dla mnie ich moc jest trochę za słaba. Nie ma to jak wersja forte, kóra sprawdza się na silniejszy ból. Jednak ze względu na moją niedużą wagę wiem, że dawka leku, który przyjmuje nie może być standardowa, więc nie łykam leków jak cukierki, tylko raczej czytam ulotki...

  • Alicja 2018-06-13 09:46

    Ibuprofen Aflofarm to produkt, który stosuję zawsze, kiedy dopada mnie ból głowy. Zwykle nagłe zmiany ciśnienia i temperatur wpływają negatywnie na moje samopoczucie, często także zaczyna mnie boleć głowa, więc myślę, że jeśli ktoś miewa podobne dolegliwości do moich, to Ibuprofen Aflofarm jest strzałem w dziesiątkę.

  • Emil 2018-05-23 23:00

    Nie za często łykam tabletki. Jestem raczej z tych odpornych na ból. Ale jesli chodzi o zęby, to nie mam skrupułów, żeby szybko rozprawić się z sytuacją. Nie wyobrażam sobie czekać z bólem zęba aż do czasu wizyty u dentysty. Tak więc zawsze mam gdzieś tam schowane wazne opakowanie Ibuprofen Aflofarm, bo to sprawdzony środek. I na szczęscie zawsze skuteczny.

  • Basia 2018-05-18 12:34

    Produkt leczniczy Ibuprofen Aflofarm to jak dla mnie podstawowy produkt w walce z bólem. Ogólnie po jakiekolwiek leki sięgam naprawdę w ostateczności, ale właśnie ten Ibuprofen zawsze mi pomaga. Stosowałam już różne produkty na bóle menstruacyjne, bóle głowy, ale dopiero ten pomógł mi w walce z bólem. Jeśli chodzi o wszelkie skutki uboczne: tylko wtedy, kiedy leku nie stosuje się zgodnie z zaleceniami. No i oczywiście leków przeciwbólowych nie stosujemy na czczo :)

  • Opinia użytkownika 2018-04-19 14:19

    Tylko Ibuprofen to produkt , który naprawdę radzi sobie z atakami migreny! Inne specyfiki nie spisują się u mnie... Zalecam tylko to!

  • Hanna 2018-03-15 08:41

    Bardzo długo szukałam środka, który skutecznie rozprawiłby się z moimi dolegliwościami bólowymi. Nie chodzi już tylko o ból głowy, ale np o bóle mięśni i stawów, które codziennie mi towarzyszą. Pracuję przy biurku i takie 8-godzinne siedzenie powoduje u mnie straszne bole pleców, których wręcz nie mogę znieść. Zakupiłam ten Ibuprofen i jestem pod wrażeniem jego skuteczności :)

  • Nela 2018-02-16 21:04

    Zawsze sięgam po ibuprofen przy bólu głowy albo bolesnej miesiączce. W aptekach jest milion różnych środków które działają faktycznie tak samo tylko inaczej się nazywają....nie ma co kombinować, najprostsze rozwiązania zazwyczaj są najlepsze...dlatego właśnie wiernie trwam przy tym leku a nie innym.

  • Anka 2018-02-05 11:39

    Nie przypominam sobie, by jakikolwiek inny produkt okazał się skuteczniejszy. Stosuję Ibuprofen z Aflofarmu już bardzo długo, bo mi zawsze pomagał i nigdy nie musiałam zastanawiać sie, czy sobie poradzi z bólem.

  • Izabela 2018-01-29 09:12

    Inuprofen to ceniona substancja aktywna wykorzystywana przede wszystkim w dolegliwościach bólowych. Mało się jednak mówi o tym, że działa także przeciwzapalnie. Produkt o tej samej nazwie, co nazwa substancji czynnej, stosuję w czasie bolesnej menstruacji. Paracetamol zawiódł mnie niejednokrotnie, dlatego przerzuciłam się na ibuprofen. Głównie dlatego, że działa bardzo szybko i pomaga mi pozbyć się uporczywych dolegliwości.

  • Dalida 2018-01-05 21:16

    Choruję na migreny. to przerażające doznanie!!! Nie pragnę tego żadnemu człowiekowi! Jeśli uda mi się szybko użyć Ibuprofen to ból przechodzi. Od czasu do czasu ból złapie mnie podczas snu. Wtedy nic nie pomoże. zostaję cały dzień w łóżku i czekam aż przejdzie.

  • Opinia użytkownika 2017-12-09 21:28

    Ibuprofen jest niezastąpiony! Na bóle okresowe... Zalecam, ten środek bo działa!

  • Opinia użytkownika 2017-10-22 20:11

    Gdy stosuję coś na ostry ból to chcę sprawdzony ! Tak jak Ibuprofen . Z uwagi na substancję aktywną ibuprofen w swoim składzie bez zastanowienia mogę na nim polegać :)

  • Wodzisław 2017-09-22 15:24

    Jeśli Ibuprofen nie da rady na moją głowę to się załamię.

  • pokaż więcej opinii Read more icon

    Zapoznaj się z ulotką Ibuprofen Aflofarm

    Download icon Zobacz ulotkę
    Ibuprofen Aflofarm

    Ibuprofen Aflofarm to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek drażowanych. Wskazaniem do ich stosowania są różnego rodzaju i pochodzenia bóle o łagodnym i umirkowanym stopniu nasilenia.

    Lek Ibuprofen Aflofarm  przeznaczony jest do stosowania w takich dolegliwościach jak np. bóle zębów, bóle stawów, bóle mięśni,  nerwobólebolesne miesiączkowanie, bóle głowy (w tym bóle migrenowe). Ibuprofen przyjmuje się także w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką. 

    Substancją czynną leku jest ibuprofen. Jest to substancja o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

    Działanie ibuprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn - mediatorów stanu zapalnego. Dzięki temu zmniejsza obrzęki oraz stan zapalny w organizmie, niweluje odczuwane dolegliwości bólowe, a dzięki swoim właściwościom przeciwgorączkowym, obniża ją.

    Syrop na kaszel u dziecka – powiedz stop chorobie!

    Syrop na kaszel u dziecka – powiedz stop chorobie!

    Gdy nasze dziecko zaczyna chorować jednym z pierwszych objawów są najczęściej kaszel i katar, które potrafią naprawdę wymęczyć organizm. Jedni... Czytaj więcej

    Skład:

    Składniki leku Ibuprofen Aflofarm:

    substancja czynna ibuprofen. (1 tabletka drażowana zawiera 200 mg ibuprofenu).
    pozostałe składniki hypromeloza, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, guma arabska, sacharoza, talk, dwutlenek tytanu (E 171), mieszanina białego wosku pszczelego i wosku Carnauba (Capol 1295).

     

    Dawkowanie:

    Produkt Ibuprofen Aflofarm należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

    Lek podawać doustnie, stosując się do poniższych zaleceń: 

    Wiek Dawka początkowa* Odstęp między dawkami Dawka dobowa
    dorośli 1-2 tabletki 4-6 h 6 tabletek
    dzieci powyżej 12. r. ż. j.w. j.w. j.w.

    *kolejną dawkę stosować w razie potrzeby, jeśli dawka początkowa nie wystarczy.

    Lek przeznaczony jest do krótkotrwałego i doraźnego stosowania. Należy przyjmować najmniejszą możliwą dawkę, przez jak najkrótszy czas.

    Bez konsultacji z lekarzem nie stosować leku Ibuprofen Aflofarm dłużej niż:

    5 dni w przypadku bólu
    3 dni w przypadku gorączki
    2 dni w przypadku przeziębienia lub grypy

    Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej. 

    Przeciwwskazania:

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Ibuprofen Aflofarm.

    Tabletki Ibuprofen Aflofarm należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

    Podczas stosowania jakichkolwiek leków nie zaleca się spożywania alkoholu. 

    Lek nie jest wskazany dla kobiet w ciąży. Mimo iż składnik przenika do mleka, to jednak nie ma przeciwwskazań do stosowania Ibuprfenu w niewielkich dawkach przez kobiety karmiące piersią.

    Niniejszy produkt leczniczy nie jest przeznaczony dla osób z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy a także w niewydolności wątroby, serca lub nerek. Nie przyjmować leku po upływie terminu ważności. 

    Podmiot odpowiedzialny:

    Thumb aflofarm

    Postać:

    drażetka

    Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

    Ranking zamienników Najlepsze produkty - przeciwbólowe

    Felogel (Feloran) 1%

    5.08 opinii:
    Felogel (Feloran) 1% to produkt leczniczy w postaci żelu wskazany do stosowania miejscowego...
    czytaj dalej »

    Ibum Express

    4.899 opinii:
    Ibum Express to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu...
    czytaj dalej »

    Żel Veral

    4.888 opinii:
    Żel Veral to lek przeznaczony do miejscowego leczenia uszkodzonych tkanek skóry. Żel...
    czytaj dalej »

    Kopiryna

    4.888 opinii:
    Tabletki Kopiryna to preparat leczniczy zalecany do stosowania w razie dolegliwości...
    czytaj dalej »

    Calpol

    4.836 opinii:
    Lek Calpol w postaci zawiesiny doustnej to preparat wykazujący działanie przeciwgorączkowe...
    czytaj dalej »

    Voltaren Express Forte

    4.789 opinii:
    Voltaren Express Forte to produkt leczniczy w postaci kapsułek miękkich o działaniu obniżającym...
    czytaj dalej »

    Altacet tabletki

    4.7516 opinii:
    Tabletki Altacet to produkt leczniczy do sporządzania roztworu, stosowanego miejscowo w celu...
    czytaj dalej »

    Theraflu Extragrip

    4.7311 opinii:
    Theraflu Extragrip to lek dostępny w postaci proszku do sporządzenia roztworu doustnego, w...
    czytaj dalej »

    Modafen Grip

    4.717 opinii:
    Modafen Grip to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych, do stosowania w celu...
    czytaj dalej »