Wiosenna dieta bananowa – oczyszczamy organizm, tracimy kilogramy!

Wiosenna dieta bananowa – oczyszczamy organizm, tracimy kilogramy!

odchudzanie zdrowe odżywianie zdrowie

Dieta bananowa stworzona została przez Japończyków i uznana za jedną z najlepszych, ze względu na brak konieczności stosowania się do wielu sztywnych reguł oraz rezygnacji z wielu smacznych produktów żywieniowych.

PRZEDWIOŚNIE A SPADEK FORMY

Dieta jest szczególnie polecana w okresie wiosennym, gdy zima minęła, a do ciepłego lata jeszcze bardzo daleko. Wiosna jest czasem, gdy nasz organizm budzi się do życia i trzeba mu dostarczyć odpowiedniego zastrzyku energii, aby prawidłowo funkcjonował i mógł podejmować coraz to nowe wyzwania. 

Wiosenna chandra, obniżenie nastroju, spadek energii i zniechęcenie – wszystko to związane jest z brakiem słońca w zimie, czego nie da się zrekompensować łatwo i szybko. Banan zawiera zaś szereg składników, które doskonale poradzą sobie z takimi problemami!

ZALETY BANANA

Banan zawiera węglowodany, które – stopniowo uwalniane – dodają nam energii. Ponadto jest w nim wiele witamin i składników mineralnych – potasu, żelaza, fosforu. Jego słodki smak sprawia, że często traktuje się go jako smaczną i pożywną przekąskę – i dobrze! Bowiem pozytywnie oddziałuje na układ krążenia i zawiera błonnik, który sprawia, iż jesteśmy mniej głodni! 

Dzięki bananom można więc zjeść mniej pożywienia w ciągu dnia, co przełoży się na spadek wagi. Ponadto poprawi nam humor w trakcie jeszcze pochmurnych dni, gdyż zawiera tryptofan – substancję o działaniu relaksującym i antydepresyjnym!

Banany działają również pozytywnie na funkcjonowanie układu trawiennego, ponieważ łagodzą nudności, zgagę oraz zapobiegają powstaniu wrzodów na żołądku.

DIETA BANANOWA

Dietę bananową opracowało małżeństwo Japończyków - Hitoshi i Sumiko Watanabe. Zmienili oni po prostu zasady własnego odżywiania, wprowadzając do posiłków banany. Dzięki temu pan Watanabe schudł ponad 16 kilogramów!

Małżeństwo napisało i wydało książkę dotyczącą diety bananowej, która musiała okazać się wielkim przebojem, skoro w tym samym czasie w japońskich sklepach zaczęło brakować bananów!

Na czym polega dieta? Nie wymaga od nas zbytnich wyrzeczeń – i to jest w niej najpiękniejsze! Pozwala nawet na spożywanie jakiegoś słodkiego deseru w ciągu dnia, jeśli ktoś jest przyzwyczajony do słodyczy i bardzo je lubi!

Nie ma określonych pór, w których powinniśmy spożywać posiłki, ani kłopotliwego liczenia spożytych kalorii. Chodzi po prostu o to, aby na stałe włączyć banany do menu. 

Spis przepisów jest raczej prosty i być może stąd popularność owej bananowej diety:

- jemy jednego banana przed śniadaniem
- spożywamy banana jako przekąskę na drugie śniadanie oraz podwieczorek
- choć raz w ciągu dnia raczymy się jedną porcją płatków owsianych
- każdy posiłek popijamy niegazowaną wodą utrzymaną w temperaturze pokojowej

W diecie bananowej chodzi o to, aby zastępować niektóre produkty właśnie bananami, natomiast dodatek płatków owsianych pojawił się w diecie po to, aby spalić nieco tkanki tłuszczowej (dzięki skrobi), wzmocnić nasz układ kostny (dzięki zawartości krzemu), poprawić gęstość skóry i zapobiec sklerozie, jak również zapobiec podjadaniu między posiłkami (dzięki dużej zawartości błonnika pokarmowego). 

WERSJA RESTRYKCYJNA 

Dietę bananową można również stosować w wersji nieco bardziej restrykcyjnej – czynimy to wówczas, gdy chodzi nam nie tylko o poprawę samopoczucia i oczyszczenie organizmu z toksyn, ale również (a może przede wszystkim) o zrzucenie kilku zbędnych kilogramów. 

W bardziej restrykcyjnej wersji diety bananowej zastępujemy bananami więcej niż dwa posiłki dziennie. Ze względu na to musimy jednak pamiętać o jednym – nie możemy jej stosować dłużej niż przez dwa tygodnie!

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowie

ACC Optima Hot

5.01 opinii:
ACC Optima Hot to lek dostępny w postaci proszku do przyrządzenia roztworu do picia....
Zobacz ofertę

Reparil Ice-Spray

5.02 opinii:
Reparil Ice-Spray to preparat przeznaczony do schładzania w przypadku urazów sportowych....
Zobacz ofertę

Sussina Gold

5.01 opinii:
Sussina Gold to słodzik dostępny w postaci tabletek. Słodzik jest niskokaloryczny. Sussina Gold...
Zobacz ofertę

Asmag B

5.02 opinii:
Asmag B to preparat dostępny w postaci tabletek. Preparat w szczególności rekomendowany...
Zobacz ofertę

Altacet Junior

5.01 opinii:
Altacet Junior to preparat dostępny w postaci żelu. Preparat przeznaczony jest dla dzieci....
Zobacz ofertę

Dernilan Krem

5.01 opinii:
Dernilan to preparat dostępny w postaci kremu. Preparat przeznaczony jest do pielęgnacji...
Zobacz ofertę

Bepanthen Plus

5.01 opinii:
Bepanthen Plus to preparat dostępny w postaci kremu. Preparat przeznaczony do odkażania małych...
Zobacz ofertę

Balsolan

5.01 opinii:
Balsolan to preparat dostępny w postaci maści. Balsolan radzi sobie z następującymi problemami:...
Zobacz ofertę

Heparin Hasco

5.01 opinii:
Heparin Hasco to preparat dostępny w postaci żelu. Wskazaniem do stosowania żelu są następujące...
Zobacz ofertę

Linea Detox

5.01 opinii:
Linea Detox to suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Preparat polecany jest dla...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.