Najpierw zapobiegaj!

Zanim przejdę do tego, co może najszybciej pomóc i jakie są sprawdzone sposoby na kaszel u dzieci, parę słów o profilaktyce. Zapobieganie wszelkich schorzeniom to w ogóle podstawa i my, rodzice, powinniśmy wyrobić sobie taki nawyk. Kaszelek ma najczęściej podłoże wirusowe lub bakteryjne, bywa też objawem ogólnego przeziębienia. Dlatego ubieramy dzieci ciepło – ale nie przegrzewamy ich, nie podajemy im zimową i jesienną porą zimnych dań i na przykład lodów, ale przede wszystkim – unikamy osób chorych. Pilnujmy, by na dziecko ktoś nam nie nakichał, a niektóre okresy w roku najlepiej w ogóle unikamy dużych zbiorowisk. Nie dajemy mu też bawić się z chorymi dziećmi – gdy dziecko chodzi do żłobka czy przedszkola trudno to naturalnie kontrolować, ale na placu zabaw już tak. Zwracamy też uwagę na częste mycie rąk.

Co na kaszel u dziecka małego?

Gdy kaszelek przytrafi się niemowlęciu czy dziecku do lat dwóch - trzech, zalecam przede wszystkim wizytę u lekarza – szczególnie jeśli kaszel utrzymuje się dłużej niż dwa dni i towarzyszy mu lekka nawet gorączka. Kaszel u dzieci może być objawem wielu różnych chorób, warto więc od razu wykluczyć te groźniejsze, a także dobrać właściwe leki – na przykład różne są syropy na kaszel mokry i tak zwany suchy. W przypadku tego pierwszego szczególnie przydatne jest regularne oczyszczanie noska z wydzieliny oraz oklepywanie plecków (więcej na ten temat przeczytasz m.in. tutaj: http://www.kaszeludzieci.pl/). Inne domowe i znane od dziesiątek, a może nawet i setek lat sposoby na kaszel u dzieci (i nie tylko!), to inhalacje, te jednak zalecane są przede wszystkim pacjentom nieco starszym.

Inhaluj się mądrze!

Inhalacje wspomagają domowe leczenie infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Za pomocą tej metody przede wszystkim nawilżamy drogi oddechowe. Poprzez inhalowanie można również wygodnie i bez bólu wprowadzić do organizmu leki (w tej postaci niektóre z nich są nawet bardziej skuteczne niż w formie syropu). Aby przekonać mniejsze dziecko do tej domowej metody, warto zrobić z niej zabawę – dzięki temu proces przebiegnie bez większych problemów. Należy też zwracać uwagę na czystość ustnika, maseczki i ewentualnie nebulizatora. Zanim przystąpimy do inhalacji warto także wytłumaczyć brzdącowi, co mają na one celu.

Podawanie syropu

W większości przypadków głównym przepisywanym na kaszel dla dziecka lekiem jest odpowiednio dobrany syrop. Problem w tym, że dzieci rzadko piją go chętnie. Na szczęście są już na rynku syropy smakowe, słodkie, na przykład truskawkowe – przekonaj więc dziecko, że dany lek jest po prostu smaczny. Możesz też pobawić się z nim podczas podawania leku łyżeczką, lub – gdy dziecko jest starsze – szczerze porozmawiać, jakie zalety płyną z wyleczenia kaszlu. Jakie dodatkowe preparaty mogą okazać się skuteczne? Zapoznaj sie z rankingiem. Oprócz tego w całym procesie leczenia poświeć maluchowi jak najwięcej uwagi – nie wie, jak bardzo jest kochany. W razie potrzeby i w miarę możliwości weź urlop. Niech będzie to czas wielu wspólnych zabaw, czytania książeczek, rysowania, a nawet oglądania bajek – nawet jeśli na co dzień nie pozwalasz dziecku na oglądanie telewizji. Kaszel u dzieci to sytuacja dość szczególna, warto więc jak najbardziej osłodzić mu ten czas...

Ranking zamienników Najlepsze produkty - kaszel

Vicks VapoRub maść

4.9111 opinii:
Maść Vicks VapoRub to produkt leczniczy przeznaczony dla osób, które zmagają się...
Zobacz ofertę

ACystein C

4.899 opinii:
ACystein C to  środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w...
Zobacz ofertę

Pelavo Oskrzela

4.899 opinii:
Pelavo Oskrzela to suplement diety w postaci syropu o smaku wiśniowym, przeznaczony dla...
Zobacz ofertę

Flegamina tabletki

4.867 opinii:
Lek Flegamina to tabletki, które stosuje się w przypadku kaszlu i trudności z...
Zobacz ofertę

Syrop Islandzki

4.8513 opinii:
Syrop Islandzki na kaszel to wyrób medyczny leczniczy, który zalecany jest...
Zobacz ofertę

Bronchopect

4.836 opinii:
Bronchopect to suplement diety w postaci syropu, którego składniki...
Zobacz ofertę

Althaeae

4.8211 opinii:
Althaeae to lek dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany jest dla...
Zobacz ofertę

SYROP PRAWOŚLAZOWY

4.7919 opinii:
SYROP PRAWOŚLAZOWY  to produkt leczniczy w postaci syropu przeznaczony do stosowania przez...
Zobacz ofertę

Koper Włoski Fix

4.758 opinii:
Koper Włoski Fix to preparat leczniczy w postaci ziół do zaparzania w saszetkach....
Zobacz ofertę

Rubital

4.758 opinii:
Rubital to tradycyjny lek roślinny w postaci syropu o działaniu łagodzącym na podrażnione...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.