Skuteczne odchudzanie - jak to zrobić?

Skuteczne odchudzanie - jak to zrobić?

odchudzanie

Jeśli właśnie stajesz przed wyborem diety odchudzającej, musisz podjąć kilka istotnych decyzji, z których każda jest niezwykle brzemienna w skutki. Odchudzanie nie jest wcale łatwym procesem. Większości z nas kojarzy się z ogromem wyrzeczeń i prawdziwą dietetyczną i fizyczną katorgą. W ferworze nieprzyjemnej walki z nadmiarowymi kilogramami zdarza nam się zapominać o zdrowiu, a pod pojęciem skuteczności rozumiemy utratę kolejnych kilogramów (wyrocznią są w tym przypadku wskazania wagi) zapominając o tym, że skuteczność odchudzania powinna być mierzona konkretnymi ubytkami tłuszczu.

Tkanka tłuszczowa wbrew pozorom łatwo się nie poddaje. Na większości diet odchudzających organizm przede wszystkim pozbywa się wody, po czym w równym stopniu spala mięśnie i inne tkanki, a oszczędzając tkankę tłuszczową, spala ją bardzo niechętnie.

Jeśli planujesz skuteczne odchudzanie, nie możesz skupiać się na wadze i na drastycznych ograniczeniach w podaży składników odżywczych. Podobnie organizm nieprzyzwyczajony do wysiłku zbuntuje się, jeśli zaczniesz katować go ćwiczeniami.

Skuteczne odchudzanie wymaga stworzenia długofalowego, przemyślanego planu, który w równym stopniu uwzględni dietę, aktywność fizyczną, jak i twój psychiczny oraz fizyczny komfort.

Komfort jest o tyle istotny, że przy nazbyt drastycznych ograniczeniach dietetycznych bądź nadmiernym, niedostosowanym do możliwości organizmu wysiłku, bardzo szybko buntuje się i ciało i psyche. Taka sytuacja bardzo szybko skutkuje powrotem do starych nawyków, zarzuceniem diety i ćwiczeń, oraz dalszym tyciem.

Wybór diety

Nie popełniaj błędu, polegającego na wyborze jednej z wielu gotowych diet odchudzających, z których większość przedstawiana jest jako diety wyjątkowo skuteczne. Z ich bezpieczeństwem bywa niestety bardzo różnie. Popularne diety zakładające rygorystyczną redukcję kalorii adresowane są jedynie do osób zdrowych i mogą być stosowane przez bardzo krótki okres czasu. Przejście do trybu normalnego odżywiania po zakończeniu takiej diety wymaga kontynuacji wcześniejszych wyrzeczeń i nad wyraz często kończy się efektem jojo. Większość rozsądnych dietetyków (i praktyków odchudzania) zaleca stosowanie diet indywidualnych, zróżnicowanych, bogatych w różne składniki odżywcze, zakładających niewielką redukcję kalorii, a przede wszystkim mających na celu wypracowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Taką dietę wybierz, jeśli chcesz, by twoje odchudzanie było naprawdę skuteczne.

Ćwiczenia a odchudzanie

Odchudzanie możesz oprzeć jedynie na diecie, ale w takiej sytuacji musisz liczyć się z poważnym ryzykiem odniesienia porażki. To aktywność fizyczna jest najsilniejszym bodźcem mobilizującym organizm do większego wysiłku i wydajniejszej pracy.

Ćwicząc, zadbasz nie tylko o zdrowie, ale poprawisz też przebieg większości procesów mających wpływ również na metabolizm i wagę. Oprócz tego, dzięki ćwiczeniom zyskasz większy deficyt kalorii, co przełoży się na redukcję nadwagi.

To, jakiego rodzaju ćwiczenia wybierzesz, jest bez znaczenia - pływanie, jazda na rowerze, bieganie - na odchudzanie wpływają tak samo. Ważne jest to, by ćwiczyć z natężeniem adekwatnym do możliwości organizmu i uprawiać taki rodzaj aktywności, który sprawi ci przyjemność.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - odchudzanie

Olimp Cla z Zieloną herbatą plus L-karnityna

4.638 opinii:
Olimp Cla z Zieloną herbatą plus L-karnityna to suplement diety w postaci kapsułek....
Zobacz ofertę

Olimp Zielona kawa Premium

4.336 opinii:
Olimp Zielona kawa Premium to suplement diety w postaci kapsułek. Preparat przeznaczony jest...
Zobacz ofertę

Olimp Gold Omega-3

4.3336 opinii:
Kolejny preparat firmy Olimp pod nazwą Gold Omega 3 to produkt, w którym otrzymujemy...
Zobacz ofertę

Olimp Thermo Speed

4.258 opinii:
Olimp Thermo Speed to suplement diety w formie kapsułek. Wskazania do...
Zobacz ofertę

Olimp Młody Jęczmień Premium

4.2218 opinii:
    Suplement diety Olimp Młody Jęczmień Premium w...
Zobacz ofertę

Be Slim Aquaminum

4.176 opinii:
Be Slim Aquaminum to suplement diety dostępny w postaci tabletek, polecany w szczególności...
Zobacz ofertę

Spirulina

4.1324 opinii:
Spirulina to suplement diety w formie kapsułek. Spirulina zawiera wysokowartościowe białko z alg...
Zobacz ofertę

3D Chili

4.045 opinii:
  3D Chili to suplement diety wspomagający odchudzanie w formie...
Zobacz ofertę

Noble Health Get Slim DayTime

4.06 opinii:
Noble Health Get Slim DayTime to suplement diety dostępny w postaci saszetek. Preparat...
Zobacz ofertę

Olimp Therm Line II

4.06 opinii:
Olimp Therm Line II to suplement diety dostępny w postaci kapsułek, który jest w...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.