Suplementy polecane w redukcji masy ciała

Suplementy polecane w redukcji masy ciała

odchudzanie zdrowie

Wspomniani już specjaliści ds. zdrowia publicznego wraz z ekonomistami wyliczyli, że rynek suplementów diety z roku na rok powiększa swe rozmiary, ale także i jego wartość. Istnieje bowiem rosnąca tendencja zakupu tego typu środków wspomagania odchudzania nie tylko na świecie, ale także i w Polsce. Kiedy zatem zdecydujemy się w tenże sposób walczyć z nękającymi nas zbędnymi kilogramami pojawia się problem wyboru spośród bardzo szerokiej gamy suplementów na odchudzanie. Na które więc warto zwrócić uwagę oraz które będą dawały gwarancję skutecznej redukcji masy ciała?

Chrom

Chrom jest składnikiem mineralnym, który pełni wiele istotnych funkcji na organizmie człowieka. Pierwiastek ten w swej aktywnej postaci wchodzi w skład tzw. czynnika tolerancji glukozy. Oznacza to, iż bierze udział w regulacji stężenia glukozy we krwi, czyli innymi słowy normalizuje glikemię. Z uwagi na tę swą właściwość, chrom jeszcze szczególnie zalecany diabetykom. Jednakże poprzez fakt normalizacji glikemii wpływa pośrednio na odchudzanie. Badania wykazały, że chrom ma zdolność ograniczania ilości odkładanego przez organizm tłuszczu, szczególnie na brzuchu. Niestety efekty te zaobserwowano jedynie u osób, które łączyły suplementację chromem z regularną, umiarkowaną aktywnością fizyczną.

L-karnityna

L-karnityna jest to naturalny związek pochodząca z aminokwasów. Występuje fizjologicznie w organizmie i ogrywa bardzo ważną rolę w procesie przemiany materii ustroju. Jest odpowiedzialna za transport długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondrium, gdzie zostają one zaangażowane w produkcje energii i paliwa dla organizmu tzw. ATP. Bez jej obecności nie zachodziłoby spalanie tłuszczów, transport przez błony i produkcja energii, dlatego też jej obecność jest tak istotna dla gospodarki energetycznej ustroju. L-karnityna w organizmie spełnia kilka innych funkcji:

  • Bierze udział w wytwarzaniu energii z tłuszczów

  • Zapewnia wytrzymałość u sportowców uprawiających sporty wyczynowe

  • Zapewnia regenerację mięśni po wysiłku

  • Dostarcza energii niezbędnej dla mięśnia sercowego i układu odpornościowego

  • Wydłuża czas wysiłku zapobiegając wczesnemu zmęczeniu

Za najbardziej skuteczne w walce z nadmiarem kilogramów uważa się połączenie w suplemencie diety L-karnityny z zieloną herbatą.  Wpływa ona na przyspieszenie spalania tłuszczu, zmniejszenie rozpadu aminokwasów, a także przyspieszenie syntezy białka. Dzięki tym właściwościom, substancja ta korzystnie wpływa na skład ciała, a tym samym przyspiesza przemianę materii.

Błonnik

Błonnik jest znany bardzo dobrze jako element żywności. Włókno pokarmowe zawarte w warzywach, owocach i pełnoziarnistych produktach zbożowych jest szeroko polecanym składnikiem wspomagającym odchudzanie. Substancja ta jest także dostępna jako suplement diety i jest w nich zawarta w dużo większym stopniu, niżeli w zwyczajowo spożywanej żywności. Zapewnia sytość poposiłkową, a także wydłuża znacznie jej czas, przyspiesza lub zwalnia pasaż jelitowy (w zależności od frakcji), ułatwia wypróżnianie, a także ogranicza spadki glikemii, nie doprowadzając do stanów hipoglikemii i napadów wilczego głodu. Na rynku błonnik dostępny jest pod postacią sproszkowanych nasion babki płesznik, błonnika owsianego, różnego rodzaju alg i wodorostów.

Powyżej opisane suplementy diety mają udowodnione działanie redukujące nadmiar zbędnych kilogramów. Warto jednak, nim sięgniemy po jakikolwiek specyfik, zastanowić się, czy nasz styl żywienia nie należy zmodyfikować, w kierunku jego prozdrowotnych wartości. Naukowcy apelują, by suplementy odchudzające stosować wyłącznie w połączeniu ze zdrową dietą odchudzającą, a także regularną aktywnością fizyczną. Wtedy tylko osiągniemy optymalne, widoczne i szybkie efekty stosowania medykamentów.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - zdrowie

Revitasens

5.033 opinii:
Revitasens to suplement diety dostępny w postaci kapsułek....
Zobacz ofertę

Olej Lniany Tłoczony Na Zimno

4.8312 opinii:
  Nie bez powodu olej lniany tłoczony na zimno uznawany jest za jedne z najzdrowszych...
Zobacz ofertę

HerbaPini

4.717 opinii:
HerbaPini to preparat dostępny w postaci syropu. Preparat w szczególności rekomendowany...
Zobacz ofertę

Immunofort

4.510 opinii:
Immunofort  to lek roślinny stosowany w krótkoterminowym leczeniu przeziębień oraz...
Zobacz ofertę

Maść na odciski Hasco

4.437 opinii:
Maść na odciski Hasco to preparat przeznaczony do usuwania odcisków. Preparat wykazuje...
Zobacz ofertę

Sinecod

4.3531 opinii:
Syrop Sinecod to nieopioidowy lek przeciwkaszlowy o działaniu ośrodkowym. Stosowany jest w...
Zobacz ofertę

Tantum Verde Forte

4.297 opinii:
Tantum Verde Forte to preparat dostępny w postaci aerozolu. Preparat przeznaczony jest do...
Zobacz ofertę

Extraspasmina

4.2711 opinii:
Lek Extraspasmina to produkt złożony dostępny w formie twardych kapsułek. Preparat jest...
Zobacz ofertę

Essetil COMPLEX

4.258 opinii:
Essetil Complex  jest suplementem, który opiera się na składnikach naturalnych....
Zobacz ofertę

Thiocodin tabletki

4.2139 opinii:
Tabletki Thiocodin to lek w postaci tabletek skierowany dla osób, których...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.