Miód lipowy na infekcje dróg oddechowych

Miód lipowy na infekcje dróg oddechowych

miód

Za jeden z najzdrowszych miodów w Polsce uchodzi miód lipowy. Zawiera mnóstwo dobroczynnych składników dla naszego zdrowia. Jest jednak jednym z najtrudniejszych miodów w tworzeniu. Gdy tylko zbliża się jesień, a wraz z nią sezon zachorowań na grypę i przeziębienia, warto wyposażyć swoją spiżarnię właśnie w ten produkt spożywczy. Będzie idealny na wszelkie problemy z układem oddychania. 

Miód lipowy jest jednym z najczystszych miodów spożywczych. Powstaje z kwiatowego pyłku pozyskanego z kwiatów lipy. Dodajmy, że z kwiatów wolnych od szkodliwych substancji. Miody lipowe o dużej zawartości nektaru można poznać po bardzo jasnej konsystencji. Na sklepowych pólkach znajdziemy również miody o zabarwieniu zielonym. Jeśli poddać go krystalizacji, zmienia swą barwę z jasnej na kremową. Spożywany w formie skrystalizowanej może mieć gorzki posmak. Przy oliwkowych odmianach miodu krystalizacja może dać wygląd nieco żółtawy. W wersji płynnej miód ma nieco ostry smak. 

Miód lipowy wyróżnia się dobroczynnymi właściwościami. Posiada działanie antybakteryjne oraz antywirusowe. Znajduje się w nim dużą zawartość przeciwutleniaczy powstrzymujących działanie wolnych rodników. Te zaś jak dobrze wiemy przyspieszają starzenie się organizmu. W miodzie lipowym znajdziemy też olejki eteryczne oraz enzymy. Łagodzi ból gardła, pozwala szybciej zwalczyć infekcje dróg oddechowych. Nie może go zabraknąć w diecie osób borykających się z grypą oraz przeziębieniem. Zwalcza bakterie i wirusy zalegające w górnych częściach układu oddechowego. Oczyszcza gardło oraz nos. Miód pomaga również przy dolegliwościach związanych z nadmiernym poceniem się. Jest idealny na ból gardła i kaszel. Po miód lipowy warto też sięgać przy poważniejszych stanach zapalnych dróg oddechowych. Zalecany jest przy zapaleniu płuc bądź oskrzeli. łagodzi dolegliwości bólowe, przyspiesza powrót do zdrowia.

Miód lipowy najlepiej spożywać pod postacią ciepłego napoju. Można go pić razem z herbatą bądź mlekiem. Niezmiernie ważne jest jednak to, by nie nie dodawać miodu do wrzątku -  wtedy traci on swoje wartościowe składniki odżywcze. Jeszcze lepsze rezultaty uzyskamy dodając miód do wywaru z lipy. 

Miód lipowy pomaga nie tylko przy dolegliwościach związanych z infekcjami układu oddechowego. Zalecany jest osobom borykającym się z chorobami układu krążenia oraz serca. Obniża ciśnienie krwi, powinni więc po niego sięgać osoby ze nadciśnieniem. Miód lipowy pomaga w zasypianiu, jest idealny dla osób zestresowanych i przemęczonych. Wystarczy jedna łyżka miodu dodana do herbaty by spało nam się zdecydowanie lepiej.

Ranking zamienników Najlepsze produkty - miód

Miód Kremowany Z Propolisem

4.899 opinii:
Właściwości miodu kremowanego Naturalny miód pszczeli z upływem czasu zmienia...
Zobacz ofertę

Miód Wielokwiatowy Z Malinami

4.836 opinii:
Miód wielokwiatowy z malinami to świetny wybór dla osób, które...
Zobacz ofertę

Bonimel

4.45 opinii:
Bonimel to miód pszczeli z dodatkiem mleczka pszczelego, polecany do spożywania w...
Zobacz ofertę

Miód Wielokwiatowy Z Żurawiną

4.410 opinii:
Doskonałe właściwości miodu To jak wiele doskonałych właściwości ma miód poznali...
Zobacz ofertę

Miód Wielokwiatowy

4.138 opinii:
Odkryj dobroczynne właściwości miodu O tym, że miód doskonale może wpływać na...
Zobacz ofertę

Miód Malinowy

4.110 opinii:
Zalety miodu malinowego Z czym mogą kojarzyć się maliny? Z głębokim kolorem, słodkim smakiem,...
Zobacz ofertę

Miód Gryczany

4.08 opinii:
O miodzie gryczanym Wśród różnych miodów miód gryczany...
Zobacz ofertę

Miód Spadziowy

3.899 opinii:
Miód spadziowy - złote lekarstwo Wszyscy wiedzą, że miód posiada wiele...
Zobacz ofertę

Miód Kremowany Z Pierzgą

3.836 opinii:
Miód kremowany Miód pszczeli jest znanym i cenionym od wieków...
Zobacz ofertę

Miód Manuka

3.758 opinii:
Miód manuka - jak powstaje, lecznicze właściwości, na co uważać przy...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.