Smecta – zatrzymaj biegunkę!

Smecta – zatrzymaj biegunkę!

biegunka problemy trawienne reguluje pracę jelit

Biegunka jest taką przypadłością, która może pojawić się w najmniej odpowiednim dla nas momencie, atakując organizm praktycznie “znienacka”. Dlaczego tak istotne jest szybkie poskromienie biegunki oraz zwalczenie jej bezpośredniej przyczyny? W jaki sposób Smecta pozwala zatrzymać biegunkę? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w poniższym wpisie.

Konsekwencje biegunki dla organizmu

Pojawienie się biegunki może być następstwem szeregu czynników, które w niekorzystny sposób działają na organizm. 

Niezależnie od tego, czy przyczyną zwiększonej ilości luźnych stolców jest zatrucie pokarmowe, drobnoustroje, czy chociażby sytuacje stresowe, biegunka zawsze sieje zniszczenie w przewodzie pokarmowym człowieka:
– podrażniając błony śluzowe, 
– uszkadzając kosmki jelitowe, 
– wyjaławiając korzystną florę bakteryjną, 
– zmniejszając wchłanianie substancji odżywczych, 
– przyczyniając się do osłabienia i groźnego dla zdrowia odwodnienia.

Z tego względu każdą zauważoną biegunkę należy leczyć, wprowadzając preparaty celujące bezpośrednio w przyczynę problemu oraz nawadniając organizm.

Jak działa Smecta?

Smecta jest jednym z najpopularniejszych w Polsce leków przeciwbiegunkowych dostępnych bez recepty (OTC). Ze względu na bezpieczeństwo stosowania skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, w tym nawet najmłodszych dzieci oraz seniorów. Dzięki działaniu ochronnemu na błony śluzowe wyściełające przewód pokarmowy człowieka, Smecta znajduje zastosowanie zarówno w leczeniu ostrej biegunki, jak i jej przewlekłej postaci. Fakt ten potwierdzony jest wynikami wielu skrupulatnie przeprowadzonych badań naukowych. 


Mechanizm działanie produktu leczniczego Smecta opiera się na wiązaniu wirusów, bakterii i ich toksyn. Jest to możliwe ze względu na właściwości substancji czynnej leku, którą jest naturalny związek diosmektyt (glinokrzemian). Mikrocząsteczki diosmektytu posiadają znaczną lepkość oraz strukturę warstwową, dzięki czemu wiążą drobnoustroje i toksyny ze światła przewodu pokarmowego, a także powlekają błony śluzowe dodatkową warstwą ochronną przed czynnikami drażniącymi. 

Ogromną zaletą Smecty jest to, że nie wchłania się ona z przewodu pokarmowego, a dzięki temu, że nie ingeruje w naturalny ruch jelit, w szybki sposób pozwala na usunięcie patogenów z organizmu. Smecta nie zaburza także wyników badań diagnostycznych, gdyż nie wpływa w żaden sposób na zabarwienie kału.

Kiedy nie stosować leku Smecta?

NIniejszy produkt leczniczy nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną – diosmektyt bądź składniki pomocnicze produktu. Kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią powinny decyzję o rozpoczęciu kuracji skonsultować z lekarzem. 

Pamiętaj: przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Jak leczyć dolegliwości trawienne?

Biegunka to tylko jeden z objawów towarzyszących problemom trawiennym. Równie częstą bolączką, na którą uskarża się wiele osób są zaparcia. Tutaj z pomocą może przyjść syrop Lactulosum, przyspieszający perystaltykę jelit. Niezawodny efekt przeczyszczający wywołają tabletki Dulcobis oraz roztwór doodbytniczy Enema, pozwalające m.in. dobrze przygotować się do planowanych badań diagnostycznych układu pokarmowego. Kompleksowym preparatem rekomendowanym przy szerokim spektrum problemów trawiennych jest Debutir. Kapsułki te znajdują zastosowanie zarówno w przypadku biegunki, jak również zaparć, w zespole jelita drażliwego oraz wielu innych dysfunkcjach układu pokarmowego, regulując i wspomagając pracę jelit na całej ich długości.


 

Ranking zamienników Najlepsze produkty - biegunka

Hydronea

5.08 opinii:
Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia...
Zobacz ofertę

Nutriplant Plus

5.07 opinii:
Nutriplant Plus to suplement diety w postaci kapsułek, którego składniki stanowią...
Zobacz ofertę

Hydronea Baby

4.888 opinii:
Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego Hydronea Baby...
Zobacz ofertę

Triflora

4.867 opinii:
Kapsułki Triflora to probiotyczny suplement diety, rekomendowany do profilaktycznego...
Zobacz ofertę

Węgiel leczniczy Norit

4.836 opinii:
Kapsułki Węgiel leczniczy Norit to produkt leczniczy wskazany do stosowania w...
Zobacz ofertę

Orsalit Drink

4.8132 opinii:
Orsalit Drink to dietetyczny środek spożywczy dostępny w postaci płynu do stosowania doustnego....
Zobacz ofertę

Nafta dest.Petroleum D-5

4.710 opinii:
Krople Nafta dest.Petroleum D-5 to lek homeopatyczny przeznaczony do stosowania w przypadku...
Zobacz ofertę

Potas Max

4.710 opinii:
Potas Max jest suplementem diety w postaci tabletek. Wskazaniem do jego stosowania są niedobory...
Zobacz ofertę

Carbo Activ

4.6712 opinii:
Carbo Activ to lek dostępny w postaci kapsułek. Wskazaniem do stosowania produktu...
Zobacz ofertę

Dicoflor 60 kapsułki

4.630 opinii:
Dicoflor 60 to probiotyczny suplement diety dostępny w postaci kapsułek. Produkt jest wskazany do...
Zobacz ofertę

Treści znajdujące się w serwisie supple.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.